Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

Nie je to ako v statistike. Bavime sa tu o prave na zivot. A to je pravnicky termin, ktory urcuje zakon. A ten je jednoznacny. Ale nie ledabolo, vychadza z mediciny. Ona ta hranica nie je len s ohladom na matku, ale aj s ohladom na stadium vyvinu. A este s ohladom prave na pravo na zivot.

 

Pretoze, hlupost bojovnikov za pravo na zivot je obdivuhodna. Bojuju za nieco co zaroven popieraju. Zaujimalo by ma totiz, ze ak prizname plodu absolutne pravo na zivot, kde je pravo na zivot zeny?

Ktore ma vacsiu vahu a preco? Ja som od nich este ziadne argumenty v tomto smere nepocul.

 

A aj o tom je ten zakon a je nastaveny tak ako je. Celkom rozumne.Pretoze pamata na obe strany a priznava pravo rozumnym dielom obidvom.

 

Ano, mozeme sa bavit o tom ci ta hranica ma byt vyssia, nizsia, ale nejaka tam musi byt. Pretoze v opacnom pripade ten pojem pravo na zivot prestane plnit to o com je.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hoci potrat vo všeobecnosti považujem za niečo proti prírode, a neuznávam ho, ako som už napísala vyššie, niekedy to viem pochopiť a veru sama neviem, ako by som sa rozhodla, či mať alebo nemať...ak by malo byť vážne poškodené, asi by som tiež volila nemať ho, ale som vďačná, že som pred takou voľbou nikdy nestála a dúfam, že ani nikto z mojej rodiny nebude musieť riešiť takýto problém. Dá sa ustáť málo peňazí, zabrzdenie kariéry, tiež opustenie zo strany partnera, s tým sa dá popasovať. Ale ako sa pasovať s tým, ked sa rodičia denno denne musia pozerať na utrpenie ťažko postihnutého dieťaťa? Ja viem, že sú ľudia, čo také niečo ustáli so cťou (poznám ich niekoľko),  ale mať tú možnosť a vedieť dopredu, že takto sa stane, čo by volili? Niektorí to, ako sa to aj stalo, a iní nie...

 

Vilma, nikto nikomu nepraje, aby sa mu narodilo nejak postihnute dieta. No ked sa uz tak stane, tak si treba uvedomit, ze to postihnute dieta sa vobec netrapi, pretoze ono nevie porovnat svoj zivot zo zivotom zdraveho dietata. Samozrejme je ine, ak sa nebodaj to postihnutie dostavi (napr.urazom) uz v zrelsom veku. Tam si to uz dieta moze porovnat a moze mat s tym problem. Jediny kto moze mat, a aj ma, s tym problem, je rodic, ale to sa uz ukaze rodicovska laska, ci obeta pre dieta. Preto ak sa rozhodne niekto pre potrat z dovodu mozneho zdr.postihnutia dietata, tak to nie je o zlej kvalite zivota dietata, ale o kvalite zivota rodica.

 

 

Pretoze, hlupost bojovnikov za pravo na zivot je obdivuhodna. Bojuju za nieco co zaroven popieraju. Zaujimalo by ma totiz, ze ak prizname plodu absolutne pravo na zivot, kde je pravo na zivot zeny?

Ktore ma vacsiu vahu a preco? Ja som od nich este ziadne argumenty v tomto smere nepocul.

 

Neviem ci je to niekde aj uzakonene, ale chrani sa vzdy ten slabsi.......si humanista, tak predsa chranis rozne mensiny, tak sa to nejako v tomto pripade nekryje s tvojim humanistickym nazorom....alebo sa radis tiez k pseudohumanistom, teda najvacsim kriklunom o pomahani a braneni slabych a bezmocnych?

 

Tu mas priklad, ako sa chrani chranene a slabe v risi zvierat...takto nie je chranena ziadna tehotna zena, resp.ziadna rodina cakajuca potomka......

 

 

Právne informácie

Všetky druhy vtákov, s výnimkou mestských holubov,

sú na Slovensku chránené zákonom o ochrane prírody

a nie je dovolené ich nijakým spôsobom rušiť, chytať

alebo inak im škodiť. Takisto chránené sú i miesta ich

rozmnožovania ako hniezda a hniezdne biotopy, vývojové

štádiá (napr. vajcia) alebo časti tela. Za porušenie pod-

mienok ochrany, stanovených zákonom, hrozí páchateľovi

finančná pokuta alebo trest odňatia slobody v závislosti

od výšky spôsobenej spoločenskej škody a charakteru

činu. V prípade zistenia porušovania ochrany chránených

živočíchov kontaktujte prosím Ochranu dravcov na

Slovensku, Políciu SR, úrady ŽP alebo Štátnu ochranu

prírody SR.

 

........na toto idu aj dane tehotnej zeny a rodiny cakajucej potomka :(

 

zdroj

http://http://www.birdlife.at/coro-skat/sk/downloads/Ochrana_hniezd_v_praxi_RPS_projekt_CORO_SKAT.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tou analogiou si mimo. Dravce su vzacne, je ich malo. Ľudi je všade ako sračiek.

 

Ty si hlavne nepobral to, že život je niečo, o čom by nemal rozhodovať nikto, nieto právnici.

Čiže vlastne akekoľvek zakony, ktore chrania život, aj ten tvoj su vlastne nahovno. Ok, poďme si robiť čo chceme, beztrestne sa vraždiť. Už väčši blud si napisať naozaj nemohol.

 

Očividne ste nepochopili že ľudsky život nema v kapitalizme žiadnu hodnotu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čiže vlastne akekoľvek zakony, ktore chrania život, aj ten tvoj su vlastne nahovno. Ok, poďme si robiť čo chceme, beztrestne sa vraždiť. Už väčši blud si napisať naozaj nemohol.

Obávam sa, že si to pochopil presne opačne ako som to myslel, a ešte toto:

 

Ľudi je všade ako sračiek, (...) život nema v kapitalizme žiadnu hodnotu

 

No čo už s tebou, keď si odporuješ sám v sebe v jednom príspevku? :zubiska:

 

A mne tu vypisuj, že píšem bludy :trapny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tou analogiou si mimo. Dravce su vzacne, je ich malo. Ľudi je všade ako sračiek.

 

Aha....takze preto, ze je ludi ako sraciek, v ludskej reci su premnozeny, tak sa zakonite musia k sebe spravat, ako tie, pre nedostatok vzacne, dravce. Kedze je nehumanne sa verejne vrazdit pre teritorium, tak sa vymyslelo humanne zabijenie este pred narodenim, ktore sa oddovodnuje, pre ukludnenie svedomia, ako nezivy zhluk buniek, co ma k ludskej bytosti este asi tak 2-3 tyzdne vyvoja. Aj tak sa da robit biznis na potratoch, ci "vyrobe" embrii na dalsie humanne pouzitie....samozrejme za poplatok :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V inej teme sa sťažuješ ako sa množia cigani a ako žiju z našich dani. A teraz ti zrazu nevadi, že by bez tych potratov boli stovky či tisice ďalšich nechcenych deciek o ktore by sa musel postarať zas len štat. Tvoja logika je obdivuhodna, keď už si človek mysli že si na vrchole, ty dokažeš zatnuť ešte vyššie. Gratulujem.

Ber si ich domov a staraj sa, keď ti vadia potraty.

 

No čo už s tebou, keď si odporuješ sám v sebe v jednom príspevku? :zubiska:

Nie, neodporujem si. Jedna vec je konkretny zakon, a ina implementacia v praxi a fungovanie spoločnosti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ak ma podla teba pravo na zivot kazdy, a to embryo povazujes za osobu, tak ho logicky ma aj ono. Potom je ale vsetko ok. Nie je mi ale jasne, naco je potom tato tema a o co tu ide.

Pisal si nieco o odporovani. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V inej teme sa sťažuješ ako sa množia cigani a ako žiju z našich dani. A teraz ti zrazu nevadi, že by bez tych potratov boli stovky či tisice ďalšich nechcenych deciek o ktore by sa musel postarať zas len štat. Tvoja logika je obdivuhodna, keď už si človek mysli že si na vrchole, ty dokažeš zatnuť ešte vyššie. Gratulujem.

Ber si ich domov a staraj sa, keď ti vadia potraty.

 

To v akej inej teme ja tvrdim, ze cigansku populaciu treba znizit aj za cenu potratov?.......ak to nedokazes, tak si klamar. A kde ja pisem, ze mne vadia potraty?...tie existovali a aj budu existovat. Rozdiel je v tom, aky je to potrat a z akeho dovod sa potratilo.

 

 

Tak ak ma podla teba pravo na zivot kazdy, a to embryo povazujes za osobu, tak ho logicky ma aj ono. Potom je ale vsetko ok.

 

Tymto argumento si chcel co naznacit-dokazat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To v akej inej teme ja tvrdim, ze cigansku populaciu treba znizit aj za cenu potratov?.......ak to nedokazes, tak si klamar. A kde ja pisem, ze mne vadia potraty?...tie existovali a aj budu existovat. Rozdiel je v tom, aky je to potrat a z akeho dovod sa potratilo.

To je gol toto. Tradične si sa vyznamenal ako to len ty vieš. :huraa:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ma to zmysel ked vsetko bud prekrutis alebo nepochopis?

Laskavi je co?

 

O tych ciganoch, to si precitaj este velakrat a nevypisuj tu bludy. Analogiu si samozrejme nepochopil. Zas sa ti nieco prisnilo.

 

A kde pises ze ti vadia potraty? To ako vazne? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nic neprekrucam,ale vzdy iba uvadzam veci na pravu mieru, ak ich nepochopis ty...ako vzdy.

 

O tych ciganoch som si to precital a chapem to tak, ako je to napisane....aka je v tom analogia?......

 

 

V inej teme sa sťažuješ ako sa množia cigani a ako žiju z našich dani. A teraz ti zrazu nevadi, že by bez tych potratov boli stovky či tisice ďalšich nechcenych deciek o ktore by sa musel postarať zas len štat. Tvoja logika je obdivuhodna, keď už si človek mysli že si na vrchole, ty dokažeš zatnuť ešte vyššie. Gratulujem.

Ber si ich domov a staraj sa, keď ti vadia potraty.

 

 

....da sa to pochopit inak? Jednoznacne je z textu, ze ciganska populacia sa da znitizit iba potratom matky. Ak si to myslel nejako inak, lebo ja som to takto nikde ani nenaznacil,  tak to teda daj na pravu mieru. Inak ma obvinujes nepravom a teda klames.

 

Ty si zasa nepochopil to, ze mne vadia potraty cielene a zamerne, ale nie potraty spontanne resp. vyvolane nejakou chorobou, pretoze tie ozaj existovali a aj budu existovat. Ci nie?......Vtom mojom prispevku je to jasne napisane......

 

 

Rozdiel je v tom, aky je to potrat a z akeho dovod sa potratilo.

 

.......ale ako vzdy citas kazde druhe slovo a potom mas tie vidiny, co predurcujes mne.

 

Laskavi, je analogiou slova laskavy.....:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednoznacne je z textu, ze ciganska populacia sa da znitizit iba potratom matky.

 

Ty si zasa nepochopil to, ze mne vadia potraty cielene a zamerne, ale nie potraty spontanne resp. vyvolane nejakou chorobou, pretoze tie ozaj existovali a aj budu existovat. Ci nie?......Vtom mojom prispevku je to jasne napisane......

Jednoznačne je z textu jasne čo tam napisane je, nie to čo si vymysliš. Kde tam pišem že sa ciganska populacia da znižiť potratmi? Odcituj mi. Je tam napisane že živiť ciganov ti vadi, ale ďalšie hladne krky ktore by bez potratov pribudli ti živiť nevadi. O tom pišem. Ja neviem či si permanentne taky sfetovany, alebo taky vymeteny. 

 

O akych spontannych potratoch to trepeš? Čo to ma s touto temou? Alebo ty vieš ovplyvniť spontanny potrat?

Pisal si o potratoch, že je to vražda a vzapäti, že tebe potraty nevadia. :D

Chlapče, veď ty si uplne mimo, ani sam nevieš čo splietaš.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak naco si daval priklad z reprodukciou ciganov s potratom od vedla?....uz si ozaj vadny? Podla tvojej logiky, teda ma cigan pravo na zivot, lebo "nadbytok" dusi sa neriesi planovanym potratom v ich pripade, ale pravo na zivot nema ten, co nie je cigan, ale ma uvedomelu matku, ktora rozhodne o tom, ci ho necha zit, alebo ho da zabit....tvoje pokrokove uvazovanie jedneho nechava na pochybách o bezproblemovosti tvojho mentálneho zdravia.

 

A samozrejme ze mne potraty nevadia a aj som popisal ake.....pretoze tym sa neda zabranit.

 

A este k tomu cigankemu rodivemu boomu.....mozno je aj preto, lebo cigani vedia, ze najmensie riziko pre matku je, ked dieta porodi a nie si ho da za cenu rizika odstranit, ako mlynsky kamen s krku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A este k tomu cigankemu rodivemu boomu.....mozno je aj preto, lebo cigani vedia, ze najmensie riziko pre matku je, ked dieta porodi a nie si ho da za cenu rizika odstranit, ako mlynsky kamen s krku.

 

anoooo!!! to bude ono!!!  informator na hrad :) informator, vždy dokážeš ísť ešte hlbšie, než sme si kedy mysleli, že dokážeš, vskutku, obdivuhodné B)

 

 

 

a koniec srandičkám, toto je ešte lepšie - a zatiaľ to nepatrí do témy o Poľsku, lebo je to výsostne o človeku, ktorý pretláča svoj svetonázor bez ohľadu na to, čo chce cca 85 - 90 % jeho národa a vážne podstatná väčšina jeho sejmu:

 

...  šéf vládní strany Právo a spravedlnost Jarosłav Kaczyński, který ve svém protipotratovém boji neustal ani poté, co poslanci návrh definitivně pohřbili. Kaczyński v prohlášeních, jež otiskla polská média, opakovaně prohlašuje, že by legislativa měla být všemu navzdory přijata.

 

 

“Budeme i nadále usilovat o to, abychom zajistili porod dítěte i v případě, že je plod zjevně silně poškozený a že je zjevné, že dítě po porodu zemře,” prohlásil Jarosłav Kaczyński. Doplnil, že si toto přeje hlavně proto, aby dítě bylo po porodu pokřtěno a pak řádně pochováno.

Rozhodnutí porodit dítě, které nemá šanci na přežití, je v současné právní upravě ponecháno ženám. Ve svém kontroverzním prohlášení však předseda PiS také uvedl, že by bylo dobré toto právo na rozhodnutí ženám odejmout a upravit jej striktní legislativou. Jarosłav Kaczyński také ujistil, že jeho strana bude dále usilovat o to, aby byla podobná legislativa přijata. Strana je ale evidentně nejednotná, když její poslanci při hlasování hlasovali proti zákonu.

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/75319/kaczynski-to-nevzdava-pokracuje-v-nesmyslnem-boji-proti-potratum.html

 

že sa pán bigotný Kaczynski vracia do hlbokého stredoveku, je problém jeho osoby, jeho hlavy, jeho viery, svetonázoru a náboženstva.

a vysvetlím, prečo /a kto si to chce overiť, na nete existuje ujo google/:

nie tak dávno, a celé stáročia, sa pri pôrode zomreté, nedonosené, či poškodené deti zomreté krátko po pôrode pochovávali za múr cintorínov, pretože kresťanské duchovenstvo odmietalo pochovať na vysvätený cintorín nepokrstené deti.

 

namiesto útechy spôsobujúc tým vedome rodičom a matkám oveľa viac utrpenia, než vôbec znamenala strata dieťaťa. vo svete, kde hlavné slovo v mnohých oblastiach života mala cirkev, zahádzať nepokrstené dieťa ako odpad za múrom cintorína bola neuveriteľná svojvôľa a týranie:

tradičné učenie Cirkvi sa v tejto veci uchyľovalo k teórii limbu, chápaného ako stav, v ktorom si duše detí zosnulých bez krstu v dôsledku dedičného hriechu nezasluhujú odmenu v podobe blaženého videnia - riešilo sa to až po II. VK, a roku 1970, akotak, omšou za takéto deti, na žiadosť rodičov, ktoré si želali ich pokrstiť, aby nezostali kdesi mimo v limbu - s tým , že existuje nádej, že aj takéto deti budú spasené ... a píše o tom veľmi jasne KBS, a kdekto iný, stačí dohľadať.

 

a čuduj sa svete - nepokrstené dieťa teda podľa jeho vlastných slov nie je pre pána Kaczynského plnohodnotný človek, zjavne, keby ten svoj názor zdôvodnil akokoľvek ináč, nes.rie si do vlastných úst.  takto to ale robí dokonale. lepšie by ani nemohol. darmo, je to majster.

 

a aby nedošlo k omylu: rozhodnutie ísť na potrat nie je ľúbezná kratochvíľa, odhliadnuc od zopár výnimočných výnimiek, ktoré potvrdzujú pravidlo, si to rozhodnutie odnesie svojím spôsobom každá žena, vždy je to v prvom rade o nej. a nie že nie. odhliadnuc od tých 10 - 15 % samovoľných potratov do prvého mesiaca, o ktorých ženy často ani nevedia. plod sa neuhniezdi, odíde sám /pred hlúpymi poznámkami preštuduj google/

 

a že tieto veci riadia zákony - tisíce vecí v našich životoch riadia zákony, v našich končinách sú nastavené tak, ako sú, voľba je na žene, či dokáže a čo dokáže, s akou podporou. deti sú na celý život, hlavne na celý život ženy. zdravé, neschopné samostatného života, dokonca aj tie potratené a mŕtvo narodené.

ale to pán Kaczynski a jemu podobní ľudia zjavne vôbec nechápu a nikdy, nikdy nepochopia, nemajú ani len predstavu. len svoj jediný správny svetonázor a pocit vyvolenosti a mesiášstvo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Boh nás ochraňuj" od toho, aby vymetené mozgy náboženských fanatikov schvaľovali zákony. Nikto im neberie ich právo žiť si po svojom, ale nie nútiť ostatných žiť podľa ich predstáv.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flora netreba nikam ťahať Boha.

 

 

Je tam napisane že živiť ciganov ti vadi, ale ďalšie hladne krky ktore by bez potratov pribudli ti živiť nevadi. O tom pišem.

 

A ty čo na tomto nechápeš? Právo na život má každý. Nikto, kto sa narodí, nevie ako bude žiť a ako dopadne. Každý teda dostane šancu, ale ako ju využije, je už len na jeho zodpovednosti. Takže "živenie cigánov" myslel socky, ktoré sa nevedia a ani nechcú integrovať a celé dni len vymýšľajú kde koho odrbať alebo okradnúť alebo zabiť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale kdepak. boha do toho ťahá kdekto,

napríklad dôležitá osobnosť tak veľkej krajiny, akou je Poľsko, kde rezonuje táto téma práve veľmi živo, a kde sa pán K. nedokáže ubrzdiť  - osoba zjavne najdôležitejšia vo svojich vlastných očiach, priam nový mesiáš s najsprávnejším názorom - a ešte ho do toho ťahá dokonale nezmyselne, ako je to odcitované a popísané o dva príspevky vyššie - Kaczynski a jeho stredoveké videnie sveta.

 

 

ako to myslí informator, vie zvyčajne len informator sám, aj to len možno :)

 

informator totiž vždy myslí vo svojich príspevkoch tak, ako sa mu to práve na argument hodí, je jedno, k čomu a aký...

 

keď toto, čo napísal, čo je tu znovu nižšie odcitované,  súhlasí s tým, že tým myslel "socky", ktoré sa nevedia a nechcú integrovať, tak to myslel a napísal veľmi divne - zo sociek urobil najuvedomelejšie stvory pod slnkom, vzdelané, zodpovedné k sebe a k svojim deťom, najjedinečnejšie matky pod slnkom :) :

 

A este k tomu cigankemu rodivemu boomu.....mozno je aj preto, lebo cigani vedia, ze najmensie riziko pre matku je, ked dieta porodi a nie si ho da za cenu rizika odstranit, ako mlynsky kamen s krku.
 
takže asi tak :)  zrejme preto sú detí týchto uvedomelých matiek plné detské domovy a vôbec za tie, čo chodia bosé doma, nedostávajú žiadne sociálne dávky, rodia z čírej radosti, a narodili sa všetky tie deti len z čistej zdravotníckej vzdelanosti a uvedomelosti matiek a otcov.
 
/ trochu zovšeobecňujem, samozrejme, ale to je dúfam každému jasné bez zbytočného vysvetľovania - to len na margo informatorom obdivovaných supermatiek z istého etnika a toho skutočne vzorového argumentu : ) /
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ty čo na tomto nechápeš? Právo na život má každý. Nikto, kto sa narodí, nevie ako bude žiť a ako dopadne. Každý teda dostane šancu, ale ako ju využije, je už len na jeho zodpovednosti. Takže "živenie cigánov" myslel socky, ktoré sa nevedia a ani nechcú integrovať a celé dni len vymýšľajú kde koho odrbať alebo okradnúť alebo zabiť.

A väčšina z tych nechcenych deti mysliš ako skonči? Veď už teraz sa deti z detskych domovov ťažko uplatňuju. A veľa ich bez zazemia konči zle. Zrušenim potratov sa mysliš stane čo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

téma nie je agresívna, téma je veľmi veľmi zo života, a vonkoncom nie je ľahká. preto je stále živá a diskutovaná. ani protesty v Poľsku neboli agresívne, a diskutujeme úplne v pohode, vymieňame názory. ja vymením tebe, ty vymeníš mne... či tak nejako to funguje, či nie? :)
a my sme inteligentní diskutéri :)

 

naopak,

agresívna bola kampaň s bilboardami Ray-Tutkovej, a hodne agresívne je správanie a stredoveký výrok s hodne trpkou príchuťou pána Kaczynského, ísť len pre svoje presvedčenie cez čokoľvek, cez celý národ s argumentom hodným hlbokého stredoveku, agresívne sú napádania lekárov a pacientiek kliník v istých krajinách, a ešte kdečo je agresívne. nechať zomrieť matku, ako naposledy v Írsku, a  nebol to jediný prípad, je to v tejto téme, bolo agresívne...

zopár reprodukovaných rozhovorov, ktoré sa tu nachádzajú, sú hodne dosť agresívne - kde pre poškodený plod by mladý pán aktivista kľudne nechal umrieť milovanú(?) manželku a matku svojich živých detí ... je v tomto príspevku:  https://www.freespace.sk/tema/2615-pr%C3%A1vo-na-%C5%BEivot/strana-7?do=findComment&comment=203047

a ešte kdečo... :ahooj:

 

rozhovor tu: prolife aktivista Kováčik: ani pri ohrození života ženy

empatický, zjavne skutočne milujúci manžel a otec - z manželky a poškodeného či mŕtveho plodu sa stanú anjeli, z detí siroty, on si nájde ďalšiu manželku, prípadného anjela, a život ide ďalej -_-  

/ten rozhovor patril k príprave agitky na referendum pred Národným pochodom za život, svojho času/

hm ... len ako to bude s tým krstom? :hmmm:
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov