Skočiť na obsah

Zastavne pravo a Vecne bremeno vysvetlenie


Jovzin

Odporúčané príspevky

Ahojte,

 

Prosim Vas vie mi niekto tak lepsie vysvetlit taketo pojmy ako :

Věcné břemeno (podle listiny)  a Zástavní právo smluvní  ???

 

Ono na googly som nasiel nieco ale co to znamena pre kupcu nehnutelnosti ?

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 1
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Jovzin

    1

  • D'Ady

    1

Najaktívnejšie dni

skusim co najjednoduchsie, podla mojich skusenosti

 

vecne bremeno - ak je na nehnutelnosti zriadene vecne bremeno, znamena to, ze vlastnik musi znasat nejake obmedzenia pri uzivani nehnutelnosti; toto vecne bremeno sa spravidla prenasa aj na noveho vlastnika nehnutelnosti; napriklad - cez pozemok ti prechadzaju nejake inzinierske siete (verejny vodovod, kanalizacia, je na nom postaveny stlp verejneho osvetlenia a pod.) - v tom pripade musis umoznit opravnenym pracovnikom vstup na svoj pozemok za ucelom kontroly alebo udrzby

vecne bremeno sa ale moze tykat nielen takychto verejnych, ale aj osobnych prav, napriklad pravo prechodu vlastnika susednej nehnutelnosti cez tvoju nehnutelnost, ak nie je ina moznost (co ja viem... napr v zahradkarskej osade)

extremny pripad by bol napriklad - babka daruje svojmu vnukovi dom, ale ten sa zaruci, ze babka tam moze byvat az do smrti; tym padom je na liste vlastnictva zapisane toto vecne bremeno

ak by si chcel kupit takyto dom a babka este zije, tak ho musis kupit aj s babkou :D

 

Zastavni pravo smluvni (slovensky "zalozne pravo") - tu nie som si celkom isty vykladom tohto pojmu, ale podla mna ide o to, ze vlastnik si zobral hypoteku na rekonstrukciu domu a banka ma zalozne pravo na ten dom (v zmysle zmluvy o hypotekarnom uvere)

vlastnik ak chce dom predat, tak kupujuci by musel prevziat zavazky voci banke, alebo sa zmluvne dohodnut s predavajucim na inom sposobe riesenia, napr. ze povodny vlastnik este pred prevodom vyplati zvysnu nesplatenu cast uveru, alebo ho bude splacat dalej on; teoreticky su vsetky riesenia priechodne

 

takto to vidim ja, ale ak mate niekto iny nazor, napiste, nie som pravnik ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov