Skočiť na obsah

lukas

Odporúčané príspevky

skusil som to tak, ze to bude prevazat na etapy 250 - 500 - 750 km po 1000 ks a vzdy cast nakladu, ktory nezje a nebude potrebovat na spiatocnu cestu ponecha v cieli etapy a dolozi k nakladu zas pri dalsej etape

z hlavy mi vyslo 250, ak som sa nepomylil... ale mozno pri inych etapovych vzdialenostiach by to vyslo aj inak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po trochu tazkej noci sa mi nechce pocitat, ale z hlavy viem spravit dolny limit, teda hranicu pod ktoru sa neda dostat. vychadzam z upraveneho zadania, vystartuju 3 tavy, po tretine cesty prelozime naklad z jednej tavy na dve, a nechame ju tak, po dalsich 500 km prelozime naklad na jednu a ta dorazi do ciela, takto dopravime 666 bananov, kedze som k tomu minul dve tavy navyse, tak jedna nemoze zvladnut viac. aspon teda dufam, ze som nespravil chybu:)

a jedno dalsie riesenie, ale tiez neviem ci najlepsie, prvy tabor po 400 km, a potom do ciela donesie 400 bananov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

táto maminka  mala dnes hlavinku zamotanú ... ešte aj logická hádanka k vysokej matematike / príklad v počítaní /:

 

Tatínek přišel hladový z práce a zjistil, že mu někdo snědl večeři. Svolal tedy své tři syna a ptal se, kdo z nich to byl. Adam tvrdil, že večeři snědl Bohou. Bohouš tvrdil, že ji snědl Čenda. Čenda však tvrdil, že ji nesnědl on. Dvě z dětí mluví pravdu a jedno z nich lže. Kdo snědl tatínkovi večeri?
a) Adam
b ) Bohouš
c) Čenda??

Prosím pomozte 24.gif

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4659299

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 5 mesiacmi...

a dalsia klasika monty hall  ( zrejme to tu uz bola, ale snad nikdo nebude hladat :) )

 

Stojíte před třemi dveřmi: za jedněmi je nové auto, za zbývajícíma dvěma je koza.

 

Máte právo jedny dveře otevřít a získat, co za nimi je. Vy samozřejmě chcete auto.

 

Když si vyberete své dveře, tak ještě než je definitivně otevřete, moderátor (který ví, kde je auto) vždy otevře jedny ze zbývajících dveří a ukáže, že je tam koza. Nyní Vám dá šanci svou volbu změnit.

 

Stojíte tedy před dvěma zavřenýma dveřma. Změníte svou volbu?

 

 

a jeden  managersky

 

Představte si skupinku vrcholných managerů. Chtěli by zjistil, jaký mají průměrný plat, ale přitom žádný z nich nechce prozradit ten svůj. Nemají žádné nástroje, kromě svých hlav.

 

Jak na to?

 

Ideální by bylo, aby žádná část nemohla přijít na plat jednotlivce.


a divoky zapad :

 

Přijeli jste na divoký západ a hned jste se dostali na nevhodné místo. Buffalo Bill a Zabiják Kid na sebe míří pistolemi. S radostí vás příjali do souboje. Protože nechtějí zbytečně plýtvat kulkami, určili následující pravidla:

 

1. Střílí se v pevně stanoveném pořadí, dokola, dokud nezůstane jen jeden ze soupeřů.

 

2. Každý, když je na řadě, má jednu kulku.

 

3. Pokud je někdo zraněn, je dobit železnou tyčí.

 

4. První střílí nejslabší střelec (Vy), poslední nejlepší.

 

 

Jakou zvolíte taktiku, když víte, že se trefíte tak jednou ze tří ran, Buffalo Bill má tak 50ti procentní úspěšnost a Nesmrtelný Kid zasáhne vždy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a dalsia klasika monty hall  ( zrejme to tu uz bola, ale snad nikdo nebude hladat :) )

 

Stojíte před třemi dveřmi: za jedněmi je nové auto, za zbývajícíma dvěma je koza.

 

Máte právo jedny dveře otevřít a získat, co za nimi je. Vy samozřejmě chcete auto.

 

Když si vyberete své dveře, tak ještě než je definitivně otevřete, moderátor (který ví, kde je auto) vždy otevře jedny ze zbývajících dveří a ukáže, že je tam koza. Nyní Vám dá šanci svou volbu změnit.

 

Stojíte tedy před dvěma zavřenýma dveřma. Změníte svou volbu?

 

ako sa poznám, zmenila by som na poslednú chvíľu, a urobila by som zle. alebo, just by som nezmenila, ale aj tak by som urobila zle :)

 

mám taký pocit, že by som mala meniť. pravdepodobnosť by sa zrejme zvýšila, že dostanem auto.

lenže len v tom prípade, ke´d som si prvýkrát zvolila zlé dvere ... moderátor by otvoril druhé s kozou, tam by bola možnosť z troch dve zlé, tretia správna ...

keby som nezmenila, bolo by to asi naopak - 1 z troch ... ale len v prípade, že som nezvolila správne.

tuším som sa do toho už zamotala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

medzi metalistami je v 3. rade zhora na kraji, doprava šikmo nad ňou je svetlovlasá metalistka. U snehuliakov je medzi čiernym cylindrom a neónovou čiapkou cca v strede (tie dve postavičky ohraničujú pomyselnú priamku vedúcu zľava doprava šikmo hore); na poslednom obrázku som pandu zatiaľ nenašla. A asi ani nenájdem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3. rad zdola, 2. zľava...


I pridám veselú historku zo záhrobia.

keď ešte bola moja staršia dcéra jedináčikom a mala asi tak rok a pol, zobrali sme ju do ZOO. pri voliérach so sovami sedel tam veľký výr so žltozelenkavými guľatými očami, "ušká" na hlave mal vztýčené - jarabé perie sa mohlo ponášať na pruhy na mačke - a naša malá, ktorá vudela dovtedy mačku len na obrázku - ukázala na toho výra prštekom a zahlaholila "tam cica, tam cica!" Márne som jej vysvetľovala, že to nie je cica, ale sova, len si mlela svoje "Tam ňe sova, tam cica!".

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomuto mi napadol jeden príbeh ... stal sa kamarátovi:

 

pred rokmi, cestovával vlakom, na jednej vlakovej stanici vysadené kdejaké kvety, v jednom veľkom kvetináči nejaký ker ...

pozrel sa lepšie, a zbadal na kraji kvetináča malú šedavú sovu ... chodil okolo, pozeral, bolo to nehybné, tak si povedal, že niektorý železničiar sa zabával a zapichol tam umelú sovičku .. dobre, také veci sa predsa dejú.
vlak mal meškanie, on chodil hore dolu, a pokukával po sove ... zastal, obzeral sa, pohol sa, pozrel na sovu ...

a v tom tá sova prestúpila z nohy na nohu ...

 

kamarát hovoril, že sa o neho pokúsil infarkt :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

si ma pobavila, príbeh s "umelou" sovičkou je rozkošný! Ale môže byť rád, že to nebol napríklad "umelý" doberman".


Rozprával nám jeden môj už žiaľ, nebohý kamarát, ktorý takmer celý život prežil v Tatrách nasledujúci príbeh. Viem, trocha O.T. - ale stojí to za to, a preto ho napíšem.

Robil vtedy výpravcu na Štrbskom Plese a toto sa stalo nejakému jeho kolegovi. Takže ten kolega mal nočnú. K jeho povinnostiam patrilo aj robiť obchôdzky, a raz takto - bolo to keď už bývalo v noci veľmi chladno - pri nočnej obchôdzke videl na neďalekej lavičke sedieť a podriemkávať veľkého chlapa oblečeného v kožuchu, ale aj tak si povedal, že toho chudáka radšej buď pošle domov, alebo ho tavolá, nech si sadne niekde do čakárne a zohreje sa trocha. A prišiel k nemu - tma jak v rohu - a hovorí mu dačo v tom zmysle, nech tam takto nesedí, že zmrzne alebo ochorie, a chlapík sa začal vztyčovať, až narástol do obludných rozmerov---bol to medveď. Milý výpravca zareval a upaľoval treťou kozmickou do svojho "kumbálu" a veru od strachu aj do gatí pustil.

Ráno sa šiel pozrieť na to miesto - a opačným smerom bol aj medvedí trus...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak .. a na ten strach si dáme ešte jednu veselú hádanku ... :)

 

novoročné prasiatka si pochutnávajú na novoročnej ďaletinke - je tam ale len jediný štvorlístok .... nájdite ho :)

 

post-3-0-88154800-1451861424.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravý horný roh medzi žltým a ružovým čuníkom...kurník, na to, že mám okrem kopy dioptrií aj VPDM, som teda dobrá, žeby sa oftalmológovia mýlili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

jedna hádanka :)

 

Je päť domov. Prvý je žltý, druhý modrý, tretí červený, štvrtý čierny a piaty je biely. V žltom dome býva žltý človek, v modrom dome býva modrý človek, v červenom dome býva červený človek, v čiernom dome býva čierny človek. Kto býva v bielom dome?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov