Skočiť na obsah

lukas

Odporúčané príspevky

zdovodnenie je jednoduche - za predpokladu, ze sa holic nestriha sam, ostrihal ho ten druhy - cize treba ist za tym, ktory ostrihal holica s perfektnym ucesom - a to je presne ten, ktory ma na hlave hrozny uces a v holicstve bordel, pretoze nestiha upratovat (predpokladam, ze ani miestni obyvatelia nie su blbi) :-))) ako to uz povedali alarm a game

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak vysvetlím to takto, prečo by si išla k holičovi do toho čo má bordel ako do toho čo má poriadok, keďže v meste sú len dvaja holiči.?? je tam kus logiky..

 

presne tak.. :D :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stále si myslím, že holič z neporiadkom je tak zamestnaný prácou, že na upratovanie mu neostáva čas....

opačné garde...prídeš do mesta a vidíš dvoch zmrzlinárov.Jeden ma frontu, druhý nie. Láka to ísť tam, kde sa nečaká, ale ostatní asi vedia, prečo tam čakajú....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak vysvetlím to takto, prečo by si išla k holičovi do toho čo má bordel ako do toho čo má poriadok, keďže v meste sú len dvaja holiči.?? je tam kus logiky..

 

presne tak.. :D :D

 

no ale na toto odpovedal správne už alarm :

U toho bordelára...nestíha....

 

a ja som to tu rozviedla obšírnejšie, to je presne to isté :

nechcem byť alarmov advokát, ale to zdôvodnenie tam je :) :

dvomi slovami : bordelár - nestíha ...

 

mnohými slovami: tým je povedané všetko, nestíha upratovať, lebo má veľa práce na hlavách, lebo robí hlavy dobre, dôkazom je bordel v jeho dielni a dokonalý účes druhého holiča - čiže jeho nepodarený účes robil ten druhý holič, ktorý má čas upratovať, lebo nemá robotu na hlavách, lebo je zlý holič ...... :)

 

ako tu napísala a podotkla aj trinita :

zdovodnenie je jednoduche - za predpokladu, ze sa holic nestriha sam, ostrihal ho ten druhy - cize treba ist za tym, ktory ostrihal holica s perfektnym ucesom - a to je presne ten, ktory ma na hlave hrozny uces a v holicstve bordel, pretoze nestiha upratovat (predpokladam, ze ani miestni obyvatelia nie su blbi) :-))) ako to uz povedali alarm a game

 

----------------------------------------------------

 

no dobre, holiči sú zodpovedaní mnohonásobne, zjavne potrebujeme odpočinok - taká lahôdková hádanka :):

 

Ako sa dá zo štyroch zápaliek urobiť tisíc?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm,

 

chlápä, hádanky dávaj ... netreba čakať na odobrenie ...

tiež musím hľadať ... prekutala som práve uja googla, len aby som ťažko - horko našla jednu za teba , leňocha .... tak :

 

dámy a páni, alarmova hádanka :) :

 

Keď to ide dnu je to tvrdé a suché, keď to ide von je to mäkké a mokré. Čo je to?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napriklad zuvacka? :-)

 

jedna jednoducha hadanka, co si pamätám z jedenj rozpravky:

 

neuspesni napadnici priznceznej mali byt popraveni, ale mali este poslednu sancu zachranit sa, ak z vazy, v ktorej je jedna cierna a jedna biela gulicka vytiahnu tu bielu... vsetci si vsak vzdy vytiahli ciernu, pretoze kral vymenil bielu gulicku za ciernu... iba ten posledny, Hlupy Jano, sa zachranil... ako to urobil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoducho, tú čo vytiahol od radosti ju neukázal, ale vyhodil von oknom, následne sa pozreli dnu do vázy, a tam ostala čierna, logicky vyplýva že ktorú vytiahol bola biela., takto kráľ nemohol nič povedať, lebo by sa priznal ku kamufláži. Milujem hádanky :D :D :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďalšia:

 

Výťah

 

Jeden muž žije na desiatom poschodí a každý deň zíde do práce výťahom. Ale keď sa večer vracia, ide na siedme poschodie výťahom a potom peši po schodoch na desiate poschodie. Priamo na desiate poschodie ide výťahom iba ak je ešte niekto vo výťahu alebo ak v ten deň pršalo. Prečo?

Jeden muž žije na desiatom poschodí a každý deň zíde do práce výťahom. Ale keď sa večer vracia, ide na siedme poschodie výťahom a potom peši po schodoch na desiate poschodie. Priamo na desiate poschodie ide výťahom iba ak je ešte niekto vo výťahu alebo ak v ten deň pršalo. Prečo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretože je "mrňavý" a dočiahne iba na sedmičku, nie na tlačítko desiateho poschodia.

Ak sú vo výťahu s nim aj iní ľudia, vďačne pomôžu ... a ak prší, má dáždnik :)

________________________________

 

Ktorý obrazec patrí miesto otáznika a prečo?

 

post-88-0-66382700-1332496082.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odpoveď v obidvoch prípadoch je NIE.

 

1/ Prosím nielen "streliť" riešenie, ale aj odôvodnenie, či vysvetlenie /ale D to nie je/ :)

2/ Dotyčný pán si už nielen v SR, ale nikde na svete "v ríši živých ľudí" nezoberie vôbec nikoho ...

... snáď, iba ak niekoho za nebeskou bránou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som tam dal B :)

 

Edit: Odovodnenie : Na spodu je v stplci/riadku vzdy odtien cervenej, pricom sa rovnaky odtien nikdy nestrieda. Na vrchu je bud zlta/modra/zelena, tiez sa nestriedaju. Take farebne sudoku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman OK. :bingo:

Kým nájdeš a dáš ďalšiu hádanku, dám na "preklenutie času" niečo takéto jednoduché.

 

Máte štyri prvky a máte zostaviť štvorec ....

... jeden prvok je však navyše a medzi ostatné nezapadá.

 

post-88-0-30856600-1332507892.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja vdova :), ciste pravne ano.

Ale zo zivota je to inak. kedy muz moze pouzit spojenie moja vdova ? No aj vtedy, ked je to jeho milenka a jej stav je vdovsky. A na slovensku moze byt v tom case zenaty z jej sestrou :)

 

 

A game :

ciste z hladiska logiky je bordel nepodstatny, ten moze byt z roznych dovodov, napriklad nema upratovacku. Jedina dolezita informacia je ze ma dobry uces a musis najst jeho tvorcu.

Ale zase prakticky ak je taky dobry, tak urcite ma plno a nestiha

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tysoooo,

no vidiš to. :)

teoreticky, tyso, teoreticky, ber to tak, že si tu dávame také jednoduché hádanôčky, bez členstva v Mense :) :innocent:

hm ... teoreticky ... prípadne ... keby sa cudzinec veľmi ponáhľal, riskuje toho holiča, ktorý postáva a nič nerobí, ... prípadne ... sadne na vlak a uteká kade ľahšie, alebo ... dá sa ostrihať pred cestou ... alebo ... sa strihá radšej sám ako ja !!! :D

-------

 

tak k čakajúcim trojuholníkom / v č. 741 / aby sa tu tysovskí teoretici neunudili, ešte jedna hádanka :)

 

 

Polícia zadržala troch ľudí podozrelých, že rozbili výlohu v meste.

Je o nich známe / tak to v hádankách občas chodí :) /,

že najstarší z nich hovorí vždy pravdu, najmladší raz klame, raz hovorí pravdu a ten posledný vždy klame. Tu sú ich výpovede:

 

Beránek: Ja som výlohu nerozbil. Dočkal tiež nie.

Dočkal: Ja som to neurobil. Bol to Beránek.

Ševčík: Neurobil som to. Bol to Beránek.

Ktorý z nich je vinný? A kto je najstarší?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

post-3-0-39556900-1332512460.jpg

 

game, mne sa takto ten štvorec vytvoriť nedá. :hmmm:

Keď si zadanie vytlačíš a jednotlivé dieliky vystrihneš, tak zistíš, že zelená časť nie je na celú výšku štvorca.

Podľa podkladov som vedela aké má byť riešenie, ale až teraz som si to vystrihla a

snažila sa poskladať podľa tvojho návrhu. Nedá sa to.

 

edit.

To opravené riešenie je OK, zhruba takto to má byť. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež som si to strihala, ale netlačila, nemám na čom, ale máš tuším pravdu :)

tak štvorec - riešenie stornujem zatiaľ :)

 

 

edit.

štvorec upravujem ... tak približne asi takto post-3-0-67695100-1332526428.jpg ... ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že najstarší z nich hovorí vždy pravdu, najmladší raz klame, raz hovorí pravdu a ten posledný vždy klame. Tu sú ich výpovede:

 

Beránek: Ja som výlohu nerozbil. Dočkal tiež nie.

Dočkal: Ja som to neurobil. Bol to Beránek.

Ševčík: Neurobil som to. Bol to Beránek.

Ktorý z nich je vinný? A kto je najstarší?

 

Riesenie, beranek je najstarsi, sevcik je vinnik. , ( za predpokladu ze dockal, povedal pravdu aj loz, )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v bare sa stretnú traja muži, Číňan Turek a Zbojník, sedia pri jednom stole, a dohadujú si kšefty, Moja otázka je Koľko nôh je pod stolom, ale ľudských, nepočítajte stôl a stoličky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov