Skočiť na obsah

Novodobé divy sveta


Sniper

Odporúčané príspevky

a pyramídy, kdekoľvek, sú niečo, čo dodnes fascinuje ... mimochodom, Egypt, kde sa nachádza posledný antický div sveta, vyhlásil, že si neželá zaradenie pyramíd do hlasovania ...

 

o nových siedmych divoch sveta rozhodovalo okolo 100 miliónov voličov, ale v rámci mediálnej kampane, nie pod záštitou Unesco, kde majú iný zoznam, podststne rozsiahlejší a zostavený odborníkmi ...

 

takže tie staroveké divy sveta :

Egyptské pyramídy, Semiramidine visuté záhrady, Artemidin chrám v Efeze, Diova socha v Olympii, Mauzóleum v Halikarnasse, Rodský obluda a Alexandrijský maják

 

svet si zvolil teraz ďalších sedem divov sveta :

Veľký čínsky múr, zvyšky jordánskeho mesta Petra, brazílsku sochu Krista Spasiteľa, peruánske Machu Picchu, mexickú pyramídu Chichén Itzá, rímske Koloseum a indický Tádž Mahál

 

ako sa vám pozdáva terajší výber ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 57
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    11

  • RoSo

    7

  • game

    6

  • Andulqa

    6

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

celkom sa to da :lol: som rada ze tam nepresli take stavby ako socha slobody, eiffelovka alebo opera v sydney :)

 

to koloseum sa mi tam moc nepaci, ale aspon mozem povedat, ze som videla div sveta :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bez pyramid je to smutny vyber

pyramidy divom sveta ostavaju, ako cestny clen za predchadajuce divy, uz to tu bolo pisane :lol: za pyramidy ani nebolo mozne hlasovat v oficialnom hlasovani

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha, tak to mi odlahlo, uz som sa nalakala, akoze vazne :lol:

 

tak sa ospravedlnujem, asi som nepochopila :)

 

nemyslela som to tak ze vyber je chaby, naopak som rada ze sa tam neprebojovali stavby, ktore uz popisala andulqa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

svet si zvolil teraz ďalších sedem divov sveta :

Veľký čínsky múr, zvyšky jordánskeho mesta Petra, brazílsku sochu Krista Spasiteľa, peruánske Machu Picchu, mexickú pyramídu Chichén Itzá, rímske Koloseum a indický Tádž Mahál

 

ako sa vám pozdáva terajší výber ? :)

Veľký čínsky múr ma neprekvapil, s tým som rátal.

Hoci Petra je veľmi pozoruhodným dielom (myslím že je to vytesané rovno do skaly, čo je vzhľadom na vtedajšie technológie obrovský kus práce) jej zaradenie medzi divy sveta ma dosť prekvapilo.

Síce je pekné že socha Krista Spasiteľa je tiež medzi divmi sveta, ale táto voľba ma prekvapila tiež, okrem toho ako poznáme moslimov lepšie povedané islamistov, môžu to považovať za ťažkú urážku ( :lol: ).

S Machu Picchu som tiež nepočítal, ale som rád že je novým divom, pretože to čo dokázali Inkovia sa nikdy nikomu už nepodarilo.

Mexická pyramída Chichén Itzá, myslím že má tiež zaslúžené miesto medzi divmi, pretože je to rovnako hodnotné dielo ako egyptské pyramídy.

Vybratie Kolosea ma neprekvapilo, pretože to kľudne mohlo byť aj medzi pôvodnými divmi sveta (len bolo vytvorené príliš neskoro na to aby sa zmestilo medzi prvých sedem).

Tádž Mahál je síce pekné monumentálne dielo ale s jeho zaradením som nerátal ani ako s náhradníkom.

 

Som prekvapený že nie je tam Agkor, Stonehenge ani sochy čo strážia RoSove veľkonočné vajcia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len pre info

 

"Organizácia OSN pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) však odmietla podporiť výber siedmich nových divov sveta s tým, že mediálnu kampaň nemožno porovnávať s jej zoznamom Svetového dedičstva, ktorý zostavujú odborníci."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ved nech nepodporia :lol:

 

nikto nespochybnuje ich zoznam, ja si myslim ze to je fajn projekt ze si to mohli ludia sami zvolit (a okrem toho tych 21 kandidatov za ktore sa mohlo hlasovat vyberali tiez nejaky odbornici) a ci to podpori alebo nepodpori Unesco nie je az tak podstatne....a aspon sa vela veci dostalo do podvedomia ludi, lebo ja sama som nepocula o vsetkych tychto pamiatkach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

brazilska socha spasitela v slohu art deco sa tam podla mojej mienky vobec nehodi.

 

pokial ide o spor medzi popularnym a odbornym vyberom, uznavam namietky UNESCO za nanajvys opodstatnene. hlas 100milionov diletantov nema cenu. radsej by som sa vzdal vlastnej moznosti hlasovat v prospech moznosti nechat rozhodnut odbornikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Blbosť, tzv. odborníci sú platní ako hadovi noha. Ide o to, že tie objekty sú divmi sveta to znamená že zaujali najväčšie množstvo ľudí.

Mne nebude žiadny tzv. odborník rozkazovať ktoré dielo budem považovať za div sveta. Pre mňa je podstatnejšie keď za div sveta považuje Čínsky múr 20 000 000 ľudí ako jeden nejaký vetchý dedo s desiatimi titulmi pred menom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to, čo robí UNESCO, je viac než záslužné... rovnako ako to, že zoznam svetového dedičstva sa neustále rozširuje, že sú v ňom nenahraditeľné unikáty ...

problém je, že nemá najmenšiu páku na to, aby zabránilo zničeniu aj toho najunikátnejšieho unikátu, keď si niekto zmyslí ho zničiť - jedinečná do skaly vytesaná socha Budhu v Afganistane je toho svedkom ... vytalibanované hlavy si zmysleli a napriek protestom celého sveta ju doslova vytreli, vyhodili do vzduchu ...

chcem tým povedať, že unesco má zoznam - jeden krásny a dlhý zoznam jedinečných stavieb, ale nič viac ...

 

mohlo sa k celosvetovému hnutiu vybrať nové divy sveta postaviť menej " prkenně " / pardon, nenapadne ma lepšie slovo /... nič by im to nespravilo, a nevznikla by žiadna konfrontácia či pachuť - pretože toľké milióny ľudí sa do toho zapojili, zrejme na tom ľuďom záleží, že tu ľudia niečo výnimočné nechali - a nechajú ...

 

to, čo nakoniec vybrali, je iná otázka ... pre milióny Brazílčanov je určite najväčší unikát ich socha Krista, pre odborníka z unesco niekoľkostoročný malý drevený kostolík kdesi v zabudnutom kúte malého Slovenska, postavený bez jediného klinca ...

 

len trochu zhovievavosti a trochu nadhľadu ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, ci sa svetove dedicstvo da zrovnavat s divmy sveta. Je to nieco ine.

Aký by bol rozdiel medzi svetovým dedičstvom menom Stonehenge a divom sveta rovnakého mena?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Porovnaj radsej stary Bardejov, Bansku Stiavnicu a Spissky hrad s niektorym z novodobych divov sveta. Tieto tri lokality by urcite miliony hlasov nedostali, svetovym dedicstvom su pravom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Socha Krista Spasiteľa (Brazília)

Stonehenge (Veľká Británia)

Sochy na Veľkonočnom Ostrove (Chile)

Hagia Sofia (Turecko)

Pyramídy v Gíze (Egypt)

Tádžmahal (India)

Veľký čínsky múr (Čína)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo tam nie sú EGYPTSKÉ PYRAMÍDY a STONEHENGE?

Ešte aj v škole sme preberali ako je možné, že niekto postavil Stonehenge a nevie sa na čo to slúžilo. A na Discovery dávajú vždy tie pekné programíky o pyramídach a ako ich asi stavali pomocou kladiek a tak..... heh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo tam nie sú EGYPTSKÉ PYRAMÍDY a STONEHENGE?

Ešte aj v škole sme preberali ako je možné, že niekto postavil Stonehenge a nevie sa na čo to slúžilo. A na Discovery dávajú vždy tie pekné programíky o pyramídach a ako ich asi stavali pomocou kladiek a tak..... heh

pretože Egypt požiadal, aby ich pyramídy neboli zaradené, už len preto, lebo sú to jediné stavby, ktoré boli medzi pôvodnými siedmymi divmi sveta a dodnes existujú

okrem toho sa malo hlasovať za novodobé divy sveta

a za Stonehenge nehlasovalo toľko Brazílčanov ako za sochu Krista :lol:

 

macovia s tým nemajú nič spoločné :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Síce neskoro, ale predsa aj môj hlas:

 

Veľký čínsky múr (Čína)

Petra (Jordánsko)

Pyramídy v Gíze (Egypt)

Koloseum (Taliansko)

Stonehenge (Veľká Británia)

Sochy na Veľkonočnom Ostrove (Chile)

Pyramída Chichén Itzá (Mexiko)

 

A vybral som si ich naschvál presne 7 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Mojich 7 divov sveta...

 

- Colosseum (Italy)

- Acropolis of Athens (Greece)

- Machu Picchu (Peru)

- Chichen Itza (Mexico)

- Angkor Wat (Cambodia)

- Hagia Sophia (Turkey)

- Eiffel Tower (France)

 

 

ja len nechapem co medzi tymi vitaznymi 7 divami robi Socha Krista alebo Chinsky mur... :)

 

btw. nieco podobne sa pripravuje na 8.8.2008 ... 7 PRIRODNYCH DIVOV SVETA! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja len nechapem co medzi tymi vitaznymi 7 divami robi Socha Krista alebo Chinsky mur...

ja zas nechapem co medzi tym uzkym vyberom robila socha slobody alebo eifellovka, to je proste vec nazoru :lol:

 

 

btw. nieco podobne sa pripravuje na 8.8.2008 ... 7 PRIRODNYCH DIVOV SVETA!

hej, je tu o tom aj tema :) mozes prispiet svojimi navrhmi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

No ten kdo nechape preco bol Velky Cinsky Mur medzi siedmimi divmi sveta ale kludne tam mohli zaradit aj Vrbovsku sikmu vezu

ale ja sm dal Makcu Pikcu to je nieco uzasne a facinujuce

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov