Skočiť na obsah

Novodobé divy sveta


Sniper

Odporúčané príspevky

Tak už 7.7.2007 (to je zajtra) máme v Lisabone hlasovanie o novodobých divoch sveta (keďže o tých pôvodných sa väčšinou už ani nevie kde presne stáli). Tu môžete hlasovať, ktoré by ste vy označili za divy sveta.

 

Obrázok

 

Hlasovať môžete za viac možností a tak ako obyčajne: aby aj LEG z toho niečo mal, napíšte čo ste označili.

 

V prípade že by ste sa chceli o nejakej stavbe alebo monumente dozvedieť viac predtým než odhlasujete, použite google.com alebo wikipedia.org

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 57
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    11

  • RoSo

    7

  • game

    6

  • Andulqa

    6

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

Machu Picchu

Stonehenge

Sochy na Veľkonočnom ostrove

pyramídy v Gíze

Petra

Tádžmahal

Veľký čínsky múr

Angkor Vat

 

 

eeeh, mohlo ich byť aj osem??? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak je možnosť hlasovať za všetky tak môžu byť aj všetky. Ak by to malo byť obmedzené, tak by som to spravil tak aby to bolo obmedzené :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Staci ak kliknete na obrazok a mozete si o tom nieco precitat :lol:

 

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

 

Moje hlasy:

 

Angkor Vat

Petra

Pyramídy v Gíze

Sochy na Veľkonočnom ostrove

Stonehenge

Tádžmahal

Veľký čínsky múr

Zámok Neuschwanstein

 

 

inak, tie pyramidy v Gize ostavaju, za ne sa v oficialnom hlasovani ani neda hlasovat, lebo tie medzi novodobymi divmi sveta ostavaju ako cestny clen, ci take nieco :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Socha Krista

Zámok Neuschwanstein

Akropola

Hagia Sofia

Pyramídy v Gíze

Petra

Tádžmahal

 

 

Neviem prečo tam dali aj pyramídy, keď oni sú už označené za div sveta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pyramidy

taj mahal

velky cinsky mur

 

pridu mi to kolosalne stavby, neskutocnych rozmerov, doteraz zahalene ruskom tajomstva.....

 

"stavby" typu stonehage a sochy na velkonocnych ostrovoch nepovazujem za divy....mozno tak divy v zmysle "co, ako"...nevie sa o tom absolutne nic....

"stavby" typu opera v sydney ci socha slobody dokaze postavit dnes hockto, to pre mna div nie je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"stavby" typu stonehage a sochy na velkonocnych ostrovoch nepovazujem za divy....mozno tak divy v zmysle "co, ako"...nevie sa o tom absolutne nic....

Doteraz nikto presne nevie ako ich postavili a k akému účelu slúžili.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Strazia tam velkonocne vajcia :lol:

 

Neuschwanstein som dal preto, ze ma rozpravkovu atmosferu, Petra tajomnu a Taj Mahal romanticku. Ostatne stavby mi pridu celkom normalne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doteraz nikto presne nevie ako ich postavili a k akému účelu slúžili.

no vsak tak som to myslela aj ja

 

ROSO

a ostatne stavby ti pridu normalne?

no neviem ci si stal pri pyramidach....Ja ked som pri nich stala...to je neuveritelny pocit, pri ktorom sa do teba az nasilu nasava nejaka cudzia sila....ale kazdy to pocituje inak...niekoho fascinuje nieco ine, ineho ine

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Označil som:

 

Stonehenge (Veľká Británia) - fascinujúca stavba, ktorá vznikala v dobe stavby staroegyptských pyramíd. Nikto doteraz nevie prečo Stonehenge postavili.

 

Sochy na Veľkonočnom Ostrove (Chile) - jedna z najväčších záhad tejto planéty. Prečo a ako ich postavili? K čomu slúžili? (Aj keď teória o RoSových vajciach môže byť dosť silná).

 

Timbuktu (Mali) - vždy ma fascinovali veľké stavby v Afrike mimo Egypta. (v hlasovaní mi chýba ešte stavba Veľké Zimbabwe, ale asi to za nejaké dielo moc nepokladali).

 

Veľký čínsky múr (Čína) - najväčšie dielo na svete postavené v histórii ľudstva. Počas stavby Múru zomrelo vyše pol milióna ľudí.

 

Angkor (Kambodža) - tento obrovský komplex chrámov, ktorý stavali približne 500 rokov a ktorý je teraz uprostred kambodžskej džungle je skutočne monumentálnym dielom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme, ze pyramidy su vynimocne. Ale uz divom sveta su. A aj tak sa mi nepacia. Ani v Gize, ani u Inkov.

Len taka drobnost. Inkovia pyramidy nestavali. To boli Aztekovia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pyramídy / a celý pás pyramíd, obopínajúcich Zem / aj v novej dobe považujem za výnimočné ... niečo, čo je úžasne krásne a zložité vo svojej jednoduchosti ...

nevedela by som ich len tak nebrať do úvahy ... najmä keď zo starovekých divov sveta jediné prežili dodnes :lol:

 

 

 

 

:)

/ aj Mayovia ich stavali - najväčší a najslávnejší komplex mayských pyramíd v Chichén Itzá

z aztéckych sú najznámejšie v Teotihuacáne - aztécke pyramídy Slnka a Mesiaca /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som zvedava na vysledky, tusim prave teraz prebieha vyhlasovanie, da sa pozerat aj stream nazivo ak ste hlasovali v oficialnej ankete :lol:

 

len dufam ze sa tam nedostane socha slobody alebo eifelova veza, to mi naozaj nepripada ako div :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslíš že Mayovia tú (tie) svoju(e) pyramídu(y) postavili len tak?

 

Niečo o Mayoch z wikipedie (mám o nich knihu ale teraz sa mi to nechce hľadať medzi 500 stranami):

Ich písmo bolo jediné ozajstné písmo v celej prekolumbovskej Amerike, čiže bolo schopné vyjadrovať slová a rozličné zvuky. Zachovalo sa najmä na stélach opisujúcich občianske udalosti a zaznamenavájucich kalendárne a astronomické údaje. Z mayských kníh španielsku conquistu prežili len štyri tzv. kódexy.

 

Ich kalendár (alebo lepšie povedané viacero paralelných kalendárov) bol najzložitejší kalendár (prinajmenšom) v predkolumbovskej Amerike. Mayský kalendár bol vzhľadom na skutočnú dĺžku roka presnejší ako náš dnešný kalendár. Ich kalendárne výpočty mali dokonca špeciálny názov (alautun) pre obdobie dlhé 64 109 589 rokov.

 

Ich matematika používala nulu, ktorú v tom čase v Európe ani Rimania ani Gréci nepoznali.

 

Ich astronómia bola takisto veľmi vyspelá. Mayskí kňazi veľmi pravdepodobne vedeli, že Zem je guľatá už tisíc rokov pred Kopernikom. Analyzovali dráhy mesiacov Jupitera tisíc rokov pred tým, ako ich v Európe vôbec objavil Galileo. Poznali cykly obehu Mesiaca, Venuše, vyrátali tropický a hviezdny rok.

 

Stavali diaľkové cesty cez džungľu, vysušovali močiare, stavali podzemné nádrže na vodu a predovšetkým umelecky hodnotné pyramídy, paláce a mestá.

Toto všetko dáva predpoklady na to, že Mayovia presne vedeli ako pyramídy stavať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov