Skočiť na obsah

tomassi

Odporúčané príspevky

no ... upiekli rozdelenie, ok, kedysi sme spájali, potom to čakalo na uhladeného Klausa a buldozer Mečiara, aby sa rozpojilo. tým pre mňa otázka otca SR končí.

 

VM je u mňa navždy spojený s miliardovými zlodejinami, pochybnými kamarátstvami, majetkami " z ničoho" , mlátením novinárov, cirkusovými štadiónovými predstaveniami, ktoré poriadal pre svoje verné babky demokratky, pozývanie pochybných celebrít na každú možnú aj nemonú príležitosť za nehorázne sumy za naše peniaze, nevyberaný slovník, zvážanie prívržencov na " mítingy" autobusmi, kde sa rozdávali balíčky a veselilo sa na vysokej úrovni - rozprávali sa vtipy o prezidentovi Kováčovi a podobne ....

Rezešových família, Majský, Plynárne, miliardy v ... ktoviekde....

únos prezidentovho syna, pochybné amnestie, demarše zo zahraničia ....

divadielko, ktoré zahral pre národ po prehratých voľbách, kde sa po patetickej piesni a nezabudnuteľnom " papa" národu v zákulisí televízie smial spolu s Lexom a vtedajším ním dosadeným riaditeľom TV ... / mala som tam zamestnaného jedného kamaráta ... je to z prvej ruky /

zmarené referendum, oproti prezidentskému palácu vysvietené červené čísla, odmeriavajúce prezidentov čas ....

 

ten človek možno spravil aj niečo slušné ... ja o tom neviem

väčšina z vás je priveľmi mladá, aby si pamätala, ale napísala som to sem, lebo ja si pamätám toto...

 

Vladimír Mečiar ... to čo som napísala, je len vrchol ľadovca ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mečiar viedol Slovensko už istú dobu pred rozdelením ČSFR. Vtedy bol vnímaný veľmi pozitívne. Pozitívne bol vnímaný ešte aj krátko po vzniku SR, ale už počas volieb prvého slovenského prezidenta (M. Kováč) sa začali prejavovať jeho oveľa vyššie ambície. Západ jeho vládu začal vnímať ako diktátorskú, a tento stav trval prakticky až do parlamentných volieb v r. 1998 keď sa premiérom stal Dzurinda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okolo '98 sa mi veľmi páčilitričká typu MEČIAR KLAME, kt. nosil aj Štefan Skrúcaný

na Vladimíra mám názor ako väčšina racionálne zmýšlajúcich ľudí

no spravím tu priznanie, za ktoré sa hanbím

 

krstný otec mojej mami je brat Mečiarovej mami

čiže Vladov ujec

 

ale pri rozdávaní si na nás ani len nespomenul, hajzlík

 

nato, že ma prezývajú Fico a mám Mečiara v rodine som však vcelku normálny, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm ... my sme nikdy nemali nikoho nikde a máme ... oné

no.

 

:lol:

 

 

ešte ma napadla celá hromada negatív, ale nedávno som čítala s niekým jeden rozhovor ... neukamňujte ma, nespomeniem si, s kým ... o začiatkoch :

o začiatkoch po Revolúcii, o premene VPN , začiatkoch HZDS, kde sa vynoril Mečiar, charizmatický a ako býk mocný nový chlap "odnikiaľ", ktorý si podmanil ľudí ... mal celkom dobré vízie, obklopil sa vernými ľuďmi, vykasal rukávy a pustil sa do toho ...

dosť skoro sa dostal do klasickej slepej uličky diktátorov - začal mať pocit, že pri všetkom musí byť, že všetko musí kontrolovať,všetko musí mať pod palcom a všetci ho musia milovať ...

 

v situácii, ktorá nastala, to muselo začať praskať - aj začalo ... začala praskať jeho nasadená glazúra, odchádzali mu ľudia a nahradzoval ich diletentmi typu Krajči / telocvikár dosadený za ministra vnútra a zmarené referendum / ... a začali presakovať veci : Elektra, Poór, Duckého zmenky, politické vraždy, a už nepomohli ani mítingy babičiek vyzbrojených dáždnikmi ...

je to vlastne smutný príbeh ...

obávam sa, že vidíme posledné dejstvo ... ale či povedal posledné slovo ? hm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Meciarovym prekliatim bolo vytvorenie domacej podnikatelskej vrstvy. Zo zaciatku museli byt Rezes, Poor, Ducky, Hatina a spol vdacni svojmu mecenasovi, neskor sa karta otocila, izolovane HZDS bez koalicneho potencialu islo od dlhu k dlhu. Dnes je uz neskoro. Elektorat ktory HZDS svojou politikou oslovovalo uz s ocakavanim pozera na ineho samca, ten pouziva tu istu priamociaru, Meciarom vychodenu cestu k volicovi. Myslienka jedineho, najsamlepsieho otca ktory sa o vsetko postara, ktory v narode zivi zvrhle pudy s vidinou vlastneho politickeho prospechu, vsak preziva dalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myšlienka "otca" týmto národom nie je taká vzdialená

cítiť sa byť nezastupiteľným a jedinečným a jediným otcom národa je určite hodne opájajúce - pre istý typ človeka ...

robil chyby a kto mu ich pripomenul bol odídený z jedinej spravodlivej strany

 

mne osobne ten človek veľmi prekáža, keď som sa tu prinútila na neho myslieť, napadajú ma stále ďalšie negatívne veci ... ani jedna pozitívna

a nesmieme zabudnúť na jeho záľubu verejne sa obklopovať sošnými blondýnami, na úbohú "poradkyňu na všetko" Blaženu Martinkovú, ďalšieho kamaráta, "privatizéra" Martinku, neznámu blondýnu "hruštičku húževnatú" Zdenku Kramplovú, ktorú urobil dokonca ministerkou už ani neviem čoho ... .... je to ako lavína ...

spustím jeden pomyselný kameň a v údolí sa zahatajú všetky cesty ....

 

jeho extempore s novinármi, jeho nevyberané nadávky, jeho " precitlivelosť" , keď sa ho niekto spýtal na Elektru, a "pôžičku", jeho urazené pískanie po prehratých prezidentských voľbách - na tú tvár, zmes zúrivosti, znechutenia, bezmocnosti, zloby a arogancie a sklamania sa nedá len tak zabudnúť.

 

nech sa pričinil o čokoľvek, je to decko, ktorému ušiel vlak a cestou stratilo ešte aj kýbliček aj cestu k pieskovisku ...

obdivujem, keď sa dnes sem tam ozve v parlamente ... vždy ma napadne : už mu zrejme otrnulo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Ked sa zamyslis, Meciar robil len to, co mal slovensky volic rad. Dnes uz nedokaze reflektovat jeho potreby, zezlo teda automaticky prebral niekto druhy. Prave taki politici su obrazom spolocnosti v zrkadle.

 

Obklopoval sa neschopnymi nie preto ze boli neschopni, ale preto ze mu boli verni, to bolo u Meciara stale rozhodujuce kriterium. Kramplova bola mimochodom ministerkou zahranicnych veci :lol: Som zvedavy ako sa teraz vysporiada s Veteskom a tymi co ho podporili, neocakavam ze prekroci svoj tien.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uhladeny HLUPY Klaus, to treba dodat, on rozumie len peniazkom. Vladimir Velky Zlatousty vie nadherne rozpravat a balamutit mozgy, to mu upriet nemozno. HZDS, SNS a ZRS za jednu noc prevzali kontrolu moci v krajine, to je dalsi vyznamny bod. Ale dovolim si jednu korekturu, hodiny s odpocitavanim pre prezidenta bol napad manzela pani Benovej, Meciar mu maximalne tak prikyvol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hodiny s odpocitavanim pre prezidenta bol napad manzela pani Benovej, Meciar mu maximalne tak prikyvol.

to je možné, koho geniálny nápad to bol, si vážne nepamätám ...

stačí že na to lenon prikývol a už to svedčí o politickej klíme a hlavne kultúre a úrovni vládnutia ... za jeho vládnutia ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na www.sme.sk som cital s pani Benovou rozhovor a potvrdila, ze to bol napad jej manzela. Potvrdila, ze jej manzel nebol politik a azda to ani nebolo politicky korektne, ale ako napad to bol zaujimavy. Inak kolko pruserov sa stalo za Meciara a nielen za Meciara, vzdy su tu nejake politicke preslapy, lebo clovek je tvor omylny a politik navyse tvor mamonarsky, z toho vyplyvaju chyby. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je zaujimave sledovat Meciarov postupny pad, snad si to ani chudak neuvedomuje. Od radovych clenov cez delegatov snemu po najvyssie vedenie tolko servilnosti, slepej oddanosti k jednemu, bez moznosti hlbsej reflexie, diskusie v strane, Titanic ide ku dnu a orchester hra... Mohol odist so ctou (noo teda :lol: ) ked dospieval ten protestsong :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, či ešte chápe, čo je to odísť so cťou ... u iných určite, tých "so cťou" kopal do zadku aj sám ...

nielen pri slávnom televíznom pápá mal na to možnosť ... tých možností mal oveľa viac

nemusel sa zúčatniť dvakrát prehratých prezidentských volieb - vtedy už dávno nemal takú podporu, aby mu to vyšlo, len kto by mu to "od nich" povedal ...

opojný musí byť ten pocit moci

 

 

vlastne mi je jedno, aký má hzds volebný program, je mi to jedno už od ich voľakedajšieho prvého šafárenia v tejto republike,

len keď robil svoje stranícke hókus-pókusy, rozchody s kamarátmi na život a na smrť, vyhadzovania "nespojencov", znovuzvolenia za predsedu ..... občas ma tak napadlo, ako to vlastne na takej ich straníckej schôdzi na najvyššej úrovni vyzerá ...

s dospelými ľuďmi si ešte aj dnes robí čo chce ...

ako dnes, keď Mečiar veľkodušne vyhlásil: " Veteška nie je zlý človek"

toto dospelí chlapi stále znášajú ?

z 240 hlasov dostal 217 ... ešte stále

nechápem

no ale svet je plný vecí, ktoré nechápem

 

opojný musí byť ten pocit moci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja zášť na boxeristu Vladka a jeho stranu je taká veľká, že mu prajem ešte zopár rokov na vyslní SK politiky a potom už iba zabudnutie, dúfam, že nenarobia toľko sviňstva, ako v minulosti. Fico ich ustráži ? Ale kto bude strážiť jeho? :lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to dianie v HZDS by sa dalo prirovnat k stiepeniu jadra, kazdy, aj najvernejsi sa casom opotrebuje a vzdaluje "predsedovi" Do teraz mal Meciar stale zasobu servilnych po ruke, odchadzajuci boli rychlo nahradeni, vyber je vsak stale uzsi, strana uz nema taky potencial vladnut a clenovia bohatnut tak ako tomu bolo niekedy

 

Meciar mal hodinovy prejav po sneme. Okrem formalneho poukazania na "chyby a pokrivkavanie v medialnej komunikacii" a dristov "Nebyt HZDS, nieje SR v EU a NATO" sa dalej nedostal. Zazneli aj signaly nasvedcujuce dalsiemu stiepeniu strany, aj ked sa na zaver Meciar dockal standing ovations, 10 ludi, medzi nimi Mikus ostalo sediet.

 

Este nieco. Na HZDS je vidno, ze je Ficovi vdacne za to, ze moze po 8 rokoch konecne participovat na moci, mnohi meciarovci dokonca hovoria uspechu hnutia v poslednych volbach, neviem v akom inkubatore ta banda zije, ale takto sa najlepsie zaspava na vavrinoch :lol:

 

Jozef, vitaj :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead- dík :)

som rád , že môžem opäť čítať tvoje príspevky, máš pravdu a súhlasim, HZDS sa vyfauluje samo , už má nebolia

ich politické kiksy, skôr mám obavu , že bude hnojiť SMER a Fico ..... verím , že minim. sebareflexia u SMERU existuje a nepokzaia to , čo je dobré .

Inkubátor majú perfektný a doprajem im to , HZDS a Mečiar je jeden obrovský omyl , ktorý nás stál desiatky miliard Sk a stratené roky ekonomickej a politickej stability a napredovania. Bohužiaľ , volič typu Made in komunismus

zapracoval ..... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, kto si obcas pozrie SHOOTY, tak tam bol Velky Mufty vyobrazeny so spendlikmi ako ich picha do voo-doo babky a na nej je fotka Vetesku. heh.... Vidime vsak, ze Vladko ma stale velku podporu, nie je to nieco, co nechapem, chapem to velmi dobre, vie zmanipulovat masy ludi.... Vie recnit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Ono to dianie v HZDS by sa dalo prirovnat k stiepeniu jadra, kazdy, aj najvernejsi sa casom opotrebuje a vzdaluje "predsedovi" Do teraz mal Meciar stale zasobu servilnych po ruke, odchadzajuci boli rychlo nahradeni, vyber je vsak stale uzsi, strana uz nema taky potencial vladnut a clenovia bohatnut tak ako tomu bolo niekedy

To je celkom výstižné prirovnanie. A HZDS už zrejme prekonalo svoj polčas rozpadu.

Ďalším odídencom z Mečiarovej strany sa stal poslanec Tibor Mikuš, ktorého by podľa jeho slov mali nasledovať ďalší.

 

Svoje rozhodnutie zhodnotil nesúhlasom s obmedzovaním priestoru na diskusiu, vylučovaním dobrých "robotníkov" strany na základe údajného poškodzovania dobrého mena strany a obmedzovaním vnútrostraníckej demokracie vôbec.

 

Na dnešnej tlačovej besede v Trnave zdôraznil, že jeho rozhodnutie nebude mať žiadne dôsledky vo vzťahu k vykonávaniu poslaneckého mandátu. "Naďalej budem dôsledne presadzovať ľudovú politiku," uviedol.

 

Mikuš ďalej vyhlásil, že bude naďalej podporovať vládnu koalíciu a ostane pôsobiť v Národnej rade ako nezávislý poslanec. Nechystá sa vstúpiť do ďalšej existujúcej strany a odmietol aj úvahy o založení vlastnej strany.

 

Poslanecký klub HZDS vyzýva Mikuša, aby sa vzdal svojho poslaneckého mandátu. Pre TASR to dnes v reakcii na jeho odchod zo strany Vladimíra Mečiara uviedol poslanec HZDS Ján Kovarčík.

 

"Podľa toho, že na dnešnej tlačovej konferencii sa štylizoval do polohy čestného chlapa, očakávam, že sa tak aj zachová. Očakávam vrátenie mandátu," povedal Kovarčík.

http://www.sme.sk/c/3696597/Tibor-Mikus-od...od-Meciara.html

Mikuš si tie pomery v HZDS všimol akosi neskoro. Po tom, čo si naivne myslel, že v ĽS-HZDS nemusí byť predsedom iba Vladimír Mečiar. Pokiaľ by ho aj nasledovali niektorý poslanci zrejme nepôjde o výraznejšie štiepenie strany. Mohlo by to však znovu prispieť k zníženi preferencií HZDS. HZDS znovu nevyhovuje, že mandát poslanca nie je imperatívny, a je možné, že sa pokúsi navrhnúť zmenu ústavy, keďže riešenie a la Gaulieder je už zrejme aj v HZDS prekonané.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

HZDS ĽS odchodom Mikuša len potvrdzuje totalny upadok a pravdepodobne aj posledne volebne obdobie v najvyssej politike.Pravdupovediac tato strana mi nijako chybat nebude...a Meciar tobôž nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ...a dnes to musim poopravit, kedze ako vidim, v juni som sa mylil :lol:

 

Pre HZDS sa stava Ficov SMER nocnou morou a pravdepodobne aj definitivnym hrobarom. Po vcerajsej neformalnej demisii ministra Kasickeho je jasne, ze Fico neprenecha Meciarovi jedinu temu (opoziciu uz ani nespominam) na ktorej by si mohol zgustnut a nazbierat nejake body. To ze HZDS ako koalicny partner chcelo participovat na odvolani SMERackeho ministra (a verejne to priznalo) je priznakom upadku tejto strany, odchody poslancov su len symptomom jednej diagnozy. Fico naopak elegantne vyuzil vo vlastny prospech pochybenie vo vlastnych radoch a samozrejme v neprospech tych, pred casom ohrdnutych, co sa na podobne faux pas od SMERu tesili dva mesiace, ako moj sused Tono na prve ranne pivo. Pre Fica tak bola abdikacia vlastneho ministra zabavou a poucenim do buducnosti ...a vyzera to tak ze Meciar a spol. su na konci so silami. To vsak neznamena, ze Meciarov odkaz je mrtvy, ma (vychoval si) ziaka, ktory ho nasledoval a ktory ho prave prekonal politickym planovanim a spekulaciami, ako aj "hodnotovou" orientaciou. Snad nebudem daleko od pravdy, ked napisem, ze HZDS este v priebehu tohto volebneho obdobia skonci s prazdnym poslaneckym klubom, kedze perspektiva a mocensky potencial strany su nulove ...a Ficova tuzba vladnut po buducich volbach systemom jednej/dvoch stran, je nepochybne silnejsia ako Meciarov 17 rocny patos. To je uz ale ina kapitola :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov