Skočiť na obsah

Ajk

Odporúčané príspevky

Včera akurát u nás otvárali Baumax a bol taký nával že z toho vznikla menšia reťazová havária (to tak dopadne keď majú akciové ceny :lol:). Videl som to iba z autobusu tak som nič nerobil. Ale na vlastné oči som videl viacero dopravných nehôd kde bolo aj kopu krvi a tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, nastastie nikdy.....a dufam ze ani nebudem svedkom...

 

lebo by mali o dalsieho pacienta navyse :lol:

 

ale je to smutne,...ja placem uz len z toho, ked vidim v TV nejake zabery z nehod a ludske nestastie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ako som tu uz raz pisal, asi pred mesiacom to bolo, stal som sa ucastnikom ako spolujazdec, ked mojej mame nedala prednost jedna mlada bloncka... ja som sa choval s kludom, mamka najprv vypenila, lebo len tyzden predtym jej vratili auto zo servisu, co jej do kufra nacuvala ina zenska :)

 

ale bol to skor taky vacsi tukanec ako nejaka vazna nehoda

 

jednej som bol ale skoro priamim ucastnikom

 

isiel som z noveho mosta smerom do petrzalky, a ako sa schadza dole na panonsku je dlha tiahla cesta tocena jemne doprava (bratislavcania poznaju).. bol to nejaky november, 4 hodiny rano a mrholil mrznuci dazd tak som siel pomaly

v lavom pruhu ma najprv obehla nejaka rakuska honda, a hned za nou bratislavsky passat, ktory si ale zmyslel ze sa stoci dole na wolkrovu.. uz som len videl ako to chcel stocit ze ho zacalo jemne smykat (bol len asi 4 metre predomnou) tak dupol na brzdu a nemal to robit, v tom momente ho otocilo naopak nez chcel ist, preletel cez ten velky obrubnik co oddeluje jazdne pruhy od protismeru, vo vzduchu ho otocilo a skoncil v protismere kufrom vo zvodidlach.. este ze vtedy v protismere nik nesiel, lebo by ho zobral so zebou do tych zvodidiel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

raz ma auto takmer zrazilo, mala som asi štyri, ale tatko, čo šiel so mnou, ma zdvihol zo zeme a tak som sa mu ocitla na kapote... nič sa mi nestalo, vlastne nikomu...

 

môjho uja smrteľne zrazil vlak... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže :

 

mala som asi sedem, na bicykli som išla od babky, ktorá mi naložila plnú tašku vajíčok pred veľkou nocou ... na rovnej ceste z parkoviska nacúvala do mňa z boku biela škodovka, ja zvalená aj s veľkým maminým bicyklom, tašku som počas celého pádu držala hrdinsky zdvihnutú, aby nebolo doma zle : )

najlepšie na tom bolo, že ma šofér chcel presvedčiť, že ešte pred chvíľou som tam nebola, lebo ma nevidel - našťastie sa ma ujal jeden otcov známy ... zdvihli ma, pokukali, či som celá, bicykel bol funkčný, tak som mohla ísť domov ...

doma som dostala vyhubované, že tri / 3 ! / vajíčka boli prasknuté - a nikto mi nechcel veriť, čo sa mi stalo :)

 

 

 

ďaľší prípad - z čianžiaka hneď vedľa nás mi nákladiak zramoval tri kamarátky - nevidela som to, nebola som vtedy vonku - jedna 8 ročná zomrela na mieste, jedna ležala rok v nemocnici, dlho chodila o barlách, a odvtedy len s palicou... tretia mala pár škrabancov... to bolo kruté krv bola zasypaná pieskom, dodnes si mŕtvu Gitku pamätám ...

 

 

tretí - ráno som išla na nultú hodinu na nemčinu - a kúsok povyše od nás na ceste zakrytá papierovým vrecom mŕtvola ...

to bol šialený prípad : nákladné auto ťahalo druhé nákladné auto, ale tak, že vošlo do malej príjazdovej cesty, vedúcej k domu - a lano zostalo natiahnuté neoznačené krížom cez cestu

chlap išiel ráno na motorke do práce, lano v pološere nemal šancu vidieť ... odrezalo mu hlavu

 

 

pred pár rokmi sme mali nové auto - malo presne týždeň, keď nám nedal prednosť jeden človek na rovnakom aute - videla som mu na očiach, že ide do nás naraziť ... dívala som sa mu do neprítomných očí, len som povedala pozor a zaprela som sa do prístrojovej dosky ... bolo to ako spomalený film

vysvitlo, že mu práve vtedy za volantom praskol vred v žalúdku, a po náraze, keď nám zdemoloval celé zadné dvere a kus auta, ešte dostal aj slabší infarkt ...

keby sme ho nezastavili my, vletí do obchodu s obrovskými výkladmi a ľuďmi ...

 

 

zatiaľ ... myslím aj stačí :lol:

preto mám strach jazdiť ... jazdím, ale mám strach ... nj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game ono je to neprijemne taketo nieco vidiet ci zazit, ale aspon ja to berem tak ze stat sa mi to moze ci budem soferovat, ci pojdem po chodniku pesi, ci na bicykli, ci sa s niekym povezem

 

ja som takto videl mojho sefa buracku, bolo to uplne cerstvo asi par minut po nehode

idem okolo a pozeram ze nejaka znama fabia (vzdy sledujem spzky autam to je moja uchylka), auta spomalovali, a ako idem okolo pozeram, sef stoji pri totalne rozbitom aute, policajt ho drzi za rameno a sef telefonuje (ten sef bol chalan odo mna starsi o pol roka).. ked mi to nasledne v robote vysvetloval tak som pozeral ze mal dobre stastie.. stara babka na peugeote mu na poslednu chvilu vbehla do cesty z vedlajsej (doteraz som nepochopil ci ho nevidela ci co).. on to len strhol, doslova jej s fabiou vyletel po prednej kapote a dopadol asi 10 metrov za nou.. ale vravel mi ako si pamata ze po tej nehode akurat zavolal mame, frajerke, svojmu sefovi a potom ma asi 4 hodiny total okno..

no toto som videl a o 20 minut ma cakala skuska v skole, nebolo mi vsetko jedno, ale treba sa prekonat

 

jazdim stale, jazdim velmi vela, davam si pozor, snazim sa za druhych premyslat co mozu vyviest na ceste..

ked ma ma niekto naburat, nabura aj ked budem ako chodec na chodniku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ucastnikom som nebol... iba raz do mna na parkovisku nacuval chlapik a krvopotne ma presviedcal ze "to bolo na neutraly, takze tam nemozes mat ani skrabanec"...

 

ale asi najvaznejsia nehoda co som bol na mieste spolujazdca sa mi stala ked sme isli na lyzovacku do tatier... cestou sme sa stavili u znamych v KM a ako sme isli po ceste, kde boli vyjazdene kolaje, zrazu pred nami stala stara skodovka 105. bola tak ze lavymi kolesami v nasich pravych kolajach... oco ju isiel predbehnut, no zadne kolesa nam zostali v kolajach, dostali sme smyk a smerovali sme rovno do priekopy, no nastastie to oco zvrtol a napalili sme to rovno do tej skodovky a uplne sme jej zdemolovali zadok... :lol:

 

naco majitel reagoval "hura, aspon konecne presvedcim staru ze treba kupit nove auto" :) normalne to bol pohodak ten chlapik, ponukol nam kavu aj sme si vymenili cisla... nase auto bolo nastastie pojazdne...

 

snazim sa za druhych premyslat

toto by mali vsetci... nikdy nechapem ked idem po sidlisku medzi zaparkovanymi autami 30 a na mna sa lepi nejaky zasran co by tade letel 100... nemozem vediet kedy tam ktoremu decku ubehne lopta...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...

Autobusu pri Hriňovej zlyhali brzdy, množstvo obetí

 

Hriňová. Vážna nehoda sa stala dnes večer približne okolo 20:00 medzi Detvou a Hriňovou. Do rokliny sa tam zrútil autobus, v ktorom malo byť 40 ľudí. Potvrdila to zástupkyňa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petra Babulicová.

 

Podľa informácí SME išli v autobuse členovia foklórneho súboru z vystúpenia. Boli medzi nimi aj deti. Zatiaľ je potvrdených šesť obetí, v skutočnosti ich pravdepodobne bude viac.

 

Autobusu zrejme zlyhali brzdy.

 

Na mieste sa nachádza množstvo záchranných vozidiel aj letecká záchranná služba.

 

Zranených prevážajú do Banskej Bystrice, Zvolena, Žiaru nad Hronom a Lučenca.

 

Ďalšie obete Sahul nedokázal vylúčiť, pretože miesto nehody je neprehľadné. Príčiny havárie vyšetruje polícia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

folklórny alebo hocijaký iný súbor by sa asi neprepravoval autami, naložili všetko čo potrebovali a išli ...

zle je, že tam umreli ľudia, horšie je, že tam boli deti ...

 

najnovšia správa :

 

"

Potvrdené sú zatiaľ štyri obete havárie, ďalší ľudia sú ťažko zranení.

 

Autobusu zrejme zlyhali brzdy, vodič pasažierov tesne pred nehodou vyzval, aby sa presunuli do zadnej časti vozidla.

"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je taký istý argument ako keby sa zrútil Boeing a ja poviem "preto lietam Cesnou". V aute ti brzdy zlyhať nemôžu?

za prve myslel som to tak ze preto radsej jazdim autom, lebo to si odsoferujem ja, a sebe verim najviac

za druhe, v aute o ktore sa ja staram aby bolo v poriadku je velmi velmi mala pravdepodobnost ze mi zlyhaju brzdy

za tretie ak mi aj zlyhaju, auto co ma 1.5 tony ubrzdim ovela lahsie ako autobus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov