Skočiť na obsah

Vlastné kreslenie, vlastná tvorba


game

Odporúčané príspevky

Grafika si predstavujem ako človeka, čo pracuje na nejakom vizuále. Či už v pc na nejakej reklame, plagáte, alebo vytvára niečo nové. Ale vždy si za tým predstavím človeka sediaceho za pc, alebo "prknom" ako kreslí nejaké auto, alebo nový design stoličky a pod...

Umenie, kreslenie a pod je obraz, portrét, maľba a pod. Preto nevidím súvis v tom a chcel som vedieť, prečo si ma nazvala grafikom. :P

Nuz neviem, pripada mi to ako keby niekto tvrdil, ze akykolvek barovy muzikant, ktory je schopny zahrat na zelanie cokolvek, aj ked neviem ako zrucny, musi byt zakonite umelcom. Myslim ze je rozdiel medzi hudobnikom a hudobnikom umelcom. Ten prvy je skor velmi dobry remeselnik, co vobec neznizuje jeho "kumst".

Umelec dokaze nakreslit obraz podla fotografie, aj ked na nej nie su tiene. Ked to nedokaze, je len kreslic.

 

Cakam, kedy niekto zacne aj toto vydavat za umenie.

http://www.doba.sk/2...stnu-monu-lisu/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zdravím. som tu nový tak poviem najprv niečo o sebe : volám sa Ján Morek, vyštudoval som Strednú umelleckú školu v Prešove odbor dizajn a tvarovanie dreva. Momentálne sa pripravujem na talentové skúšky na vysokú školu a popritom kreslím portréty na objednávky.

Niečo z mojej tvorby :



Všetky moje práce, si môžte prezrieť na mojej stránke, kde ponúkam aj kreslenie na objednávku podľa fotografie

 

edit.

31.7. 2013: nefunkčné linky na kresby nahradené odkazom v spoileri. g.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:klobuk: pôsobivé.

ten otec - dcéra fotoportrét by mohol byť čiernobielo výraznejší, trochu toho tvojho "rukopisu" mi tam chýba, ale všetky tie portréty "v pohybe", s výrazom sú skutočne skvelé, akty výborné, kúsky krajinky veľmi pôsobivé.

 

prosím :

svoju webstránku si vlož do Katalógu: https://www.freespace.sk/katalog/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem pekne za kladnú kritiku, som rád že sa vám to páči :) ... a tie maľby Lucii Dovičákovej sa mi veľmi páčia, pôsobia síce depresívne no ide z nich veľa pocitov a to je myslím uloha umelca, vyjadriť svoje pocity

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

JanMorek,

tvoje kresby som dala pozrieť okrem iných dvom odborníkom, ako vždy všetky práce tu na týchto stránkach. ocenili to, čo na prvý pohľad je vidieť ... to, čo ti určite vykladali aj učitelia na škole, a čo si iste cenili na tvojej práci, a čo aj mne udrelo do očí ako prvé, je dokonale originálny "rukopis".

to je okrem talentu cenné, tvoj štýl, nech ti ho vš vycibrí, nestrať ho.

trošku ho vpašuj aj do tej čistej fotoreality, keď sa dá ... tie tvoje portréty s tvojím rukopisom majú to niečo navyše, kúsok z teba : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

janmorek

co ma uputalo

- zena/akt na kresbe cislo 10 nema tvar; preco ???

- dieta na kresbe c.9 ma dospele az starecke oci

- kresba c. 4 (babka 2) by sa hodila pre pink, ked si bude chciet zmenit avatar :D

ale inak pjekneeeeee!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game : veľmí si cením že si mi pochválila rukopis, lebo zisťujem že bežný človek, ktorý si u mňa objedná niečo nakresliť to považuje skôr za chybu, ako za niečo čo pridáva dielu na hodnote...ja vôbec nemám rád tie moje fotorealistické práce, mňa strašne nudia

 

 

 

d´ady : - prečo by mala mať tvár ? predstav si tam seba :)

- ale s tým dieťaťom maš pravdu, ma staré oči, občas neodhadnem správne intenzitu tieňov

 

- a pink ak chce tak nech si tu babku kľudne vezme a da ako avatar :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2jan

preco by mala mat tvar ? lebo ma uputalo, ze ju nema...

Rozne pravidla hovoria o tom, ako komponovat scenu, aby divaka uputalo to, co je dolezite. A teraz si uvedom, ze ja som sa pozrel na obraz peknej nahej zeny a prve, co ma uputalo je, ze NEMA TVAR !

V tom pripade je to bud zamer autora (co by som ocenil), alebo chyba, alebo ja som nejaky divny :lol:

 

ps - na druhy pohlad som si vsimol krivky zadku...

pps - seba si tam radsej nepredstavujem, mam uuuuuplne ine proporcie :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... rukopis, lebo zisťujem že bežný človek, ktorý si u mňa objedná niečo nakresliť to považuje skôr za chybu, ako za niečo čo pridáva dielu na hodnote...ja vôbec nemám rád tie moje fotorealistické práce, mňa strašne nudia

 

na toto je ťažké odpovedať, aby som sa nedotkla trebárs D Adyho a jeho pohľadu na absenciu tváre, napríklad :) ale nieeé, to bol vtip ! :) :innocent:

 

myslela som si to, preto som tam hore vypichla ten fotoportrét otca a dcéry. lenže ... keď pracuješ s klientom, na objednávku, si začínajúci autor / aj nezačínajúci pracujú aj s klientmi !/ - živý z niečoho treba byť ... klient má svoje predstavy a keď príde s tým, že chce fotoportrét, lebo to niekde videl, ťažko ho presvedčíš, aby ho nechcel.

on nechce teba, on chce presne taký fotoportrét.

niečo podobné poznám veľmi zblízka, a originalitu a svojský rukopis prijme bez problému tak 10, 20 % bežných klientov.

nevadí, zvládneš to, lebo musíš. všetci robievame veci pre musíš. zatiaľ si popritom rob svoje. iný liek veľmi nie je. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D´ady : s tou hlavou to bolo takto : ta praca je stara ccaa 3 roky a pamatám si že tu tvár sa mi nedarilo spraviť dobre, tak som sa rozhodol že tam nebude a ta práca získa získa niečo na zamyslenie :D

 

Game : jo maš pravdu, človek musí občas zaťať zuby a spraviť niečo čo nechce aby neskor mohol robiť to čo chce...a je to úžasny pocit ked vidím že niekto sa úprimne teší z toho čo som preň ho nakreslil

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

práve včera som náhodou prešla túto tému, hlavne tie posledné stránky, kde je reč o kreslení pravou hemisférou a grafikom za dva mesiace ...

a dnes jeden blog, / no nemohla som radšej milión spomínať ? /, ktorý ide o kúsok ďalej, o knihe, kde sa kresliť naučí takmer každý, vraj, a ktorá asi, podľa mňa pravdepodobne vychádza svojou podstatou z knihy o kreslení pravou hemisférou ...

ani jedna neurobí z človeka Leonarda, ale čo to o rýchlokurzoch kreslenia naznačí : )

 

kniha Marka Kistlera - You Can Draw in 30 Days


 
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...
Zdravím :) Pridávam sem topic za moju priateľku, ktorá by sa rada podelila o svoju tvorbu.

 

Kresleniu sa venuje už istý čas a jej cieľom je venovať sa kresleniu profesionálne.

Taktiež kreslí na želanie a pokiaľ máte záujem, napíšte mi PM a určite sa dohodneme ;)

 

Jej prvá vážna kresba - Portrét JB


 

Ďalšie vážnejšie kresby za posledné obdobie :)

 




 

Poprosím vaše názory na kresby :) Ďakujem ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov