Skočiť na obsah

Spoločná česko-slovenská hokejová liga?


Ajk

Česko-slovenská hokejová liga  

4 členovia hlasovali

  1. 1. Zrealizuje sa podľa vás niekedy?

  2. 2. Uvítali by ste takúto ligu?

  3. 3. Akým spôsobom by ste ju vytvorili?

    • Zlúčenie slovenskej a českej ligy
    • Vytvorenie novej nadnárodnej ligy
    • Vytvorenie novej nadnárodnej ligy + 2 konferencie (CZ, SK)
    • Vytvorenie novej nadnárodnej ligy + 3 divízie (CZ, Morava, SK) a 2 konferencie (SK, CZ)
      0
    • Inak
      0
    • Nie neuvítal by som takúto ligu
      0


Odporúčané príspevky

Nebolo to dávno, niekedy na lyžovačke v roku 2004 sa mi dostali pod ruku noviny, kde bol rozsiahly článok o česko-slovenskej hokejovej lige (ďalej CSHL). Stálo tam niečo v zmysle, že táto liga by sa mala realizovať o tri roky. Matiku moc nemusím, no rátam si to tak, že to mal byť rok 2007, a o ničom takom sa nehovorí.

Chceli by ste takú ligu?

Konkrétne v tom článku sa spomínalo, že by ČR do tejto ligy išli všetky tímy, zo Slovenska len štyri (moc tomu nechápem prečo, ale neva). Síce neviem ako by sa to realizovalo, či by bol jeden tím v dvoch ligách, alebo by SK liga prišla o tie "lepšie tímy" a vznikli by tak dve ligy ČSHL a SHL, pricom v tom SHL by boli tímy bez tých štyroch (uz si nepamatam ktore by tam mali byt)...

Osobne si myslim ze by bolo viacej moznosti ako to realizovat, ale ked uz to realizovat, tak nech je to hlavne rovnako a ma to system.

Okrem iného sa v článku spomínalo aj to, že takáto liga by mohla vytvoriť reálny základ pre Európsku NHL, že by sa k nám po 4-5 rokoch mohla pripojiť Ukrajina, Rakúsko a Nemecko atď...

Inak si myslim, ze ak by sa to realizovalo, malo by sa to jednym s dvoch sposobov.
1) zlucenie oboch lig, aj Ceskej, aj Slovenskej... eventualne rozdelit na konferencie
2) vytvorenie novej, najvyssej nadnarodnej ligy, do ktorej by postupili z kazdej republiky nejake timy, pricom zvysok by hral svoju ligu, do ktorej by sa dostali aj hokejove kluby, ktore tam teraz nie su


Neviem ako vy, ale ja by som takuto ligu uvital vsetkymi dvadsiatimi.. myslim si ze by to bolo poriadne korenie. Federativna liga do 1994 bola jedna z najlepsich v Europe vobec, myslim si ze ju mali ponechat. Tak co si myslite...

Skusim najst este nejake info...

Spoločná liga možno už od sezóny 2006/2007, tvrdí Krajči
Česko-slovenskú hokejovú ligu uvidíme najskôr o tri roky
Růžička: Ak tam budú len štyri slovenské kluby, som za

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 32
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • tomassi

    5

  • chorche

    4

  • slimak

    4

  • Sniper

    3

Top prispievatelia v tejto téme

hovorí sa o tom už pekných pár rokov / podobne sa vyprávalo aj o futbale / a už by bolo načase to rozhýbať

športu by to rozhodne prospelo

 

 

ano

ano

vytvorenie novej nadnárodnej ligy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemyslím že by to prinieslo osoh slovenskému hokeju. Aká bola druhá polovica 80-tych rokov? Hokej tu hrali Trenčín a Košice, Slovan bol do počtu. Časom by to tu vyzeralo podobne. Ak si zobrieme že by tam hrávala súčasná silná štvorka, TN-KE-BA-ZV tak tieto štyri kluby by sa kvalitatívne ešte viac vzdialili ostatným slovenským klubom. Ak by spoločnú ligu stabilne hrávalo aspoň 6 slovenských klubov tak by sa možno dalo nad tým uvažovať.

 

Riešenie zvýšenia kvality slovenského hokeja nevidím v zlúčení s inou lepšou ligou, ale investíciami do hokejových nádejí (dorastenci, juniori), tu v Trenčíne s tým dosahujeme výborné výsledky. Treba však vyriešiť ešte jeden problém a síce ten, aby mladí talentovaní hráči neodchádzali hneď do NHL.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Raz určite :lol:

Áno

Vytvorenie nadnárodnej ligy + 2 konferencie. Pretože presne ako píše Axel - nemalo by pre nás zmyslu ak by si zahrali iba najsilnejšie tímy a pritom z vlaňajška vieme, že prekvapiť pri priaznivej konštelácii udalosti môžu aj zvyšní. A zas Ćesi by nikdy nepristúpili na (a my ako dobre vieme by sme to nepresadili) väčší počet účastníkov. Takto by sa väčšina zápasov mohla hrať v rámci konferencií, čiže niečo ako doteraz, no zároveň by tu bolo aj to vzájomné meranie síl...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno

Áno

2 konferencie

 

- neviem na akej je to ceste, ale chcel by som, aby niečo takéto vzniklo, pretože CZE liga je veľmi kvalitná

stačilo, keby s každým CZ mužstvom odohrali len zápasy doma vonku

play-off po vzore NHL

- neviem či sa niečo takéto v najbližšej lige uskutoční, pretože tento rok nebol ani zápas Hviezd CZ a SK ligy

 

projekt NHL je podľ mňa nereálny pretože IIHF sa nie je schopná dohodnúť na Hokejovej LM - EuroHockeyLeague

- najväčším problémom sú FIN a SWE, kt. s takouto súťažou nesúhlasia, kvôli už aj tak dosť nabitému programu

je len jedna vec, čo by tento problém vyriešila

skúste 3-krát hádať?

- áno, peniaze

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ako Polaris a Chorche... Dosť pochybujem, že k tomu niekedy dôjde, ale bodaj by som sa mýlil. Myslím, že hokeju ako celku by to prospelo. Aj keby sa š###### ligy ešte viac odpichla, ostatné kluby by to nútilo, aby sa aspoň snažili držať krok. Do akej miery by sa im to darilo je už druhá vec, ale kvalita by nutne išla hore. Pridlho sa však o tom iba hovorí, preto tá moja skepsa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tym padom by asi uroven ceskej ligy klesla a s tym cesi nemozu suhlasit . este mozno nasi 4 najlepsi a cesky 4 najslabsi . ale inak myslim ze by sa este viac ukazalo bohatstvo klubov ved nie vsetky mozu kupovat hracov bez obmedzenia. a mozno tak ako vo futbale spravime SLOVANUako mu to pasuje ked nemohol postupit upravili ligu. ved za peniaze ide vsetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si nemyslím, že by úroveň CZ ligy až tak utrpela

možno 1. resp. 2. sezónu, ale potom by to bolo vyrovnané

a mužstvá ako DUKLA, Skur...y Slovan a Košice by určite vedeli naplniť aj SAZKA arénu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani ja nemám rád Slowan, ale už sa kroťte

hlavne v téme o našej lige

 

s tými medajlami máš Axel pravdu, ale aj Slowan má svoju akú takú históriu a verím, že čecháčkovia by sa prišli pozrieť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi to máš nejaký divný dôvod pre úpravu príspevku :lol:

 

Ja hovorím len o tom že Slovan mal vo svojej histórii len jedno dobré obdobie, keď získal 1 titul (neviem kedy presne, prelom 70/80 rokov) a potom to už bolo len trápenie na spodku tabuľky. Dobrý Slovan si možno pamätajú len 50 roční.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Najkvalitnejsie SVK timy dokazu hrat velmi dobre proti najlepsim CZE timom, obe krajiny sa maju od seba co ucit, tieto MS boli pre CZE dost tragicke a neverim tomu, ze sa im podari prejst cez CCCP, konecne si nastavia zrkadlo, ze niekde robia chybu a zacnu brat Slovakov vazne. Aj spolocnu ligu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 6 mesiacmi...

o spojení týchto dvoch súťaží sa hovorí, aj nahlas, už istý čas,

ale ani len žiaden náznak, že by sa niečo takéto malo udiať

na rozdiel od týchto rečí, iné federácie konajú

Rusi so svojimi mladšími bratmi vytvorili

Kontinentálnu Hokejovú Ligu

a v Dánsku, Švédsku, Fínsku a Nórsku sa uvažuje o vytvorení Severskej Ligy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vcera som zhliadol zostrihy golov z ligy v ceskom spravodajstve. Nieco tak pomale a tarbave som uz davno nevidel. Potom so som prepol na nase spravodajstvo a vizeralo to byt o dost zivsie. Karlove Vary dostali od Dynama Minsk 0:8.

Mozno sa mi to len zda , ale ta ceska liga tiez musela ist dost dole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov