Skočiť na obsah

Bolesť v pravom boku


Sniper

Odporúčané príspevky

ahojte...

tak ja mám podobný problém s bolesťou v mieste pravej obličky až smerom k pravému boku...Pred 2 týždňami ma to začalo bolieť, ale len pri pohybe. Je to taká zvláštna bolesť, tiež by som ju nazvala zvieravá a strašne ma obmedzuje. Stačí že prejdem 200 m pešo na autobusovú zastávku a už som unavená a musím si sadnúť, lebo ma to bolí. A čím dlhšie som na nohách, tým je bolesť silnejšia. Najprv som si myslela, že to môže byť moja obličky, s ktorou mám už problémy od detstva...mala som zápal a pred 3 rokmi aj kameň. No kebyže je to oblička, bolelo by ma to stále a nie len pri pohybe. No bola som na vyšetrení, vzali mi moč, bola som na rengene aj na ultrazvuku a nič mi nezistili, mám sa obrátiť na neurologa. Už som z tej bolesti zufala, obmedzuje ma to strašne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No kebyže je to oblička, bolelo by ma to stále a nie len pri pohybe.

Takže keď sa prestaneš hýbať, tak prestane bolieť a keď sa začneš hýbať, tak bolí znovu? Neviem, možno ešte to CT skús, neurológ ťa tam určite pošle.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne tak...bola som v pondelok na masáži, že či mi to náhodou nepomôže...tak v ten večer ma to nebolelo ale na druhý deň zase tá bolesť, aj ked uz to nebolo také strašné. Nebolí ma to už pri každom pohybe ako predtym...ale aj tak a včera ma to začalo aj pri sedeni bolieť :) vôbec netuším čo to môže byť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Hm....asi od vianoc mám podobné problémy - mám bolesti v bokoch (predovšetkým v ľavom), tak isto ma bolí v podbrušku a veľa chodim na WC (konkrétne veľa močím)...tak som ešte v januári išiel za všeobecnou lekárkou, odobrala mi krv, moč, jediná zvýšaná hodnota bola v S-CRP (čo naznačuje nejaký zápal, i keď tieho hodnoty neboli závratne vysoké), dokonca som bol odoslaný na chirurgiu, ale múdrejší som odtiaľ neodišiel...potom som v apríli išiel na urológiu, urobil mi sono, dal mi antibiotiká....nejak veľmi nezabrali, za dva týždne mi dal iné antibiotiká, ani tiež moc nezabrali (a pritom som sa poctivo vyhýbal alkoholu, štiplavým jedlám, sladkostiam a pod.)...a teraz sa to zhoršilo, navyše už mi je aj v sucho ústach, niekedy chodievam aj 3krát za hodinu na WC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...a teraz sa to zhoršilo, navyše už mi je aj v sucho ústach, niekedy chodievam aj 3krát za hodinu na WC.

 

A hladinu cukru v krvi ti zisťovali?

Sucho v ústach a časté močenie by mohli byť prejavmi cukrovky ...

... určite "nakluš" v pondelok k obvodnej lekárke.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokial veľa piješ a potom chodíš na WC-ko, môže to byť prvý príznak cukrovky ako píše secretka.

pankeas ešte funguje, ale postupne slabne výroba inzulínu v tele.

Aj keď si myslím, že pri týchto príznakoch by doktor mal automaticky vyšetriť krv na cukor.

Na druhej strane, ak doktorovi nepovieš diagnózu, máš smolu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jo, plánujem ísť budúci týždeň...priznám sa, mám strach, tak snáď to nebude až tak vážne...zatiaľ sa snažím si trochu zmeniť životsprávu, jem veľa ovocia, zeleniny, vyhýbam sa ťažkému jedlu (hlavne večer)...inak dnes bolo aj tak blbšie, akoby mi aj tlak padol...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

životsprávu, jem veľa ovocia, zeleniny, vyhýbam sa ťažkému jedlu (hlavne večer)...inak dnes bolo aj tak blbšie, akoby mi aj tlak padol...

 

tlak v týchto pršavých dňoch padá, kto je na to náchylný, má nejakú inú chorobu, zvýšený, kolísavý tlak, bohužiaľ tlak reaguje na tlak vonkajší

 

k tomu diabetes:

keď je to zvýšený cukor, čo ešte síce nevieme, ale diabetes o ktorom ani nevieme, že ho máme, je jednou z najrozšírenejších chorôb ... ale chcela som k tomu toľko, že kým je podozrenie na diabetes akéhokoľvek typu, s ovocím opatrne, obsahuje veľa cukru, z ovocia je najlepšie jesť grepy a piť čistú riedenú citrónovú šťavu.

ostatok ovocia veľmi s mierou, zadelene, jedno jablko a podobne.

niektoré lieky majú v príbalových letáčkoch upozornenie pre diabetikov, lebo obsahujú cukor, a ešte kdečo. radšej ľahké mäso a zeleninu. zeleniny veľa.

to je pre prípad diabetes ...

 

sme zvedaví, čo ti prinesú vyšetrenia ... :unudeny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chceš povedať, že ťa lekárka poslala domov ako úplne zdravého,

… že ti nič nepovedala, že ti nedala žiadne lieky?

 

Predsa nie je normálne chodiť na WC niekoľkokrát v priebehu hodiny?!

Neposlala ťa na žiadne iné vyšetrenie?! Považovala to už za konečné?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

No...medzitým som bol už dvakrát u toho urológa a výsledky z kultivácie moči ma nepotešili, e.coli mi tam robí riadnu neplechu, navyše okrem toho močenia a tých bolestí som aj nejak dosť unavený v poslednom čase, aj keď sa dosť hýbem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale okrem toho, že chodíš na kontroly k urológovi, berieš aj nejaké lieky?

Našiel si si niečo o svojej diagnóze aj na internete?

Či ti hovorí lekár? Však OK, to by si pochopil, keby ti povedal, že liečenie bude zdĺhavé,

ale niečo počuť predsa len potrebuješ, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, dostal som nejaké antibiotiká, sám lekár mi povedal, že toto vyzerá na niečo dlhodobé, akurát ešte minule sme sa rozprávali o rôznych prípravkoch na báze čínskej medicíny, že sa to dostáva do popredia (rôzne bylinky a pod.), no zatiaľ tie prípravky sú aj dosť drahé. Ešte mi urobil aj výter, takže o mesiac znova idem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 rokmi...

Zdravím. Nedávno som sa zamestnala v novej práci, ktorá je dosť fyzicky namáhavá a pohybujem sa osem hodín vkuse. Keďže som sa z predošlých zdravotných dôvodov dostávala približne asi pol roka, myslela som si zo začiatku, že si musí moje telo pravdepodobne zvyknúť a zas sa dostať do formy. No vždy po práci ma zavalila strašná bolesť v krížoch a tá mi vyrážala až do boku a brucha. Dosť ma zaťažovalo aj časté nutkanie na močenie a sem tam sa pri močení objavovala aj bolesť. Začala som si preto na interne vyhľadávať o tom informácie a tak som narazila aj na toto fórum. Zaujal ma však aj tento článok https://zdravoteka.sk/priznaky/bolest-v-pravom-boku/ z ktorého som sa dozvedela veľa užitočných informácií. Možno pomôže aj diskutujúcim vyššie niekedy do budúcnosti. Momentálne skúšam rôzne rady a tipy, ktoré som našla na internete a dočasne mi pomáhajú. Pokiaľ sa môj stav bude zhoršovať, budem musieť určite navštíviť lekára, no nakoľko som čerstvo zamestnaná, nemôžem prácu v tomto momente opustiť. Preto ma zaujímalo či niekto nemá skúsenosť s niečím podobným. Ďakujem :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
Dňa 29. 11. 2022 at 9:44, kate662 napísal:

Zdravím. Nedávno som sa zamestnala v novej práci, ktorá je dosť fyzicky namáhavá a pohybujem sa osem hodín vkuse. Keďže som sa z predošlých zdravotných dôvodov dostávala približne asi pol roka, myslela som si zo začiatku, že si musí moje telo pravdepodobne zvyknúť a zas sa dostať do formy. No vždy po práci ma zavalila strašná bolesť v krížoch a tá mi vyrážala až do boku a brucha. Dosť ma zaťažovalo aj časté nutkanie na močenie a sem tam sa pri močení objavovala aj bolesť. Začala som si preto na interne vyhľadávať o tom informácie a tak som narazila aj na toto fórum. Zaujal ma však aj tento článok https://zdravoteka.sk/priznaky/bolest-v-pravom-boku/ z ktorého som sa dozvedela veľa užitočných informácií. Možno pomôže aj diskutujúcim vyššie niekedy do budúcnosti. Momentálne skúšam rôzne rady a tipy, ktoré som našla na internete a dočasne mi pomáhajú. Pokiaľ sa môj stav bude zhoršovať, budem musieť určite navštíviť lekára, no nakoľko som čerstvo zamestnaná, nemôžem prácu v tomto momente opustiť. Preto ma zaujímalo či niekto nemá skúsenosť s niečím podobným. Ďakujem :-)

asi už bude neskoro, je to už pol roka, ale rpedsa...

je to už dávno, ked som mala podobné ťažkosti, vtedy ma doktorka poslala na chirurgiu, na gyndu, na gastro, a neviem kam všade ešte, všetko negatívne, a bolesti trvali a neodchádzali, až nakoniec som zakotvila u ortopédy, poslal ma na RTG, a bingo. Mesiac som chodila na rehabilitačné cvičenia, predpísal mi elektroliečbu a masäže.  Vtedy som to všetko mala ešte zadarmo, A vida, pomohlo. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov