Jump to content

Bolesť v pravom boku


Sniper

Recommended Posts

Už dlhší čas ma bolí v pravom boku, je to taká zvieravá bolesť, nedá sa to presnejšie opísať. Veľakrát to siaha približne od žlčníka až k pravej obličke. Čo mi asi je? :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Je to možné :) v poslednej dobe už ani do krčmy ma to akosi neťahá :lol:

Budem asi musieť zmeniť životosprávu. Takže tu budem pomenej, to ste radi, čo? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

S tou krčmou máš pravdu dlho si nevolal.

 

Ale čo na to doktor by ma zaujímalo :)

však zavolať môžeš aj ty :lol:

 

Dávnejšie som bol na sonografii. Žiadny problém.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dávnejšie som bol na sonografii. Žiadny problém.

Ak Ťa to bolelo už v tom čase, keď si bol na sonografii, tak je na mieste otázka:

Koľko kávy denne vypiješ?

Ja som mal podobné problémy až kým som si neuvedomil, že je to z pitia kávy, a tak som prestal piť kávu a aj bolesť v pravom boku mi prešla. :lol:

Link to comment
Share on other sites

natiahnuť sa dá všade - šľachy a väzivá sú kdekade

podobné bolesti má syn, CT, MR, chirurgia, stále dokola : ani jedno vyšetrenie nič neukázalo, až rehabilitačný masér mu odporučil magnetický vankúš, ten používal asi pol roka, a každý deň cvičí špeciálne naťahovacie a uvoľňovacie cviky, a po troch rokoch bolestí sa to konečne veľmi pomaly začína zlepšovať...

najhoršie je, že takéto bolesti zdanlivo nemajú príčinu a trvajú dlho ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No včera som kvôli tomu ani zaspať nemohol, a necítim to už len v pravom boku. Paradox je že najviac to cítim keď si nezapálim. Takže taká 1 cigaretka denne to rieši. Ale to asi nebude pomáhať stále..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Už tretí týždeň to riešim Lipovitanom. Má to hnusnú chuť, ale bolesť výrazne klesla.

 

 

Problém je s pečeňou. Ale z chlastu to nemám. Neviem z čoho.

Link to comment
Share on other sites

aspoň trochu úľavy ... to je dobre

udivujúce je, že na to toľké roky nikto neprišiel

 

a nie je to len alkoholom ... v živote som nepila a mám jeden lalok pečene zväčšený - vraj , okrem ešte iných vecí ... zatiaľ nikto nevie prečo

 

aspoň že od bolesti ti to pomáha, chvalabohu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

V roku 2004 ma seklo v krížoch po úraze (pád z koňa). Bola som nakrivo a nemohla sa vystrieť, velká bodavá bolesť strielala do pravého bedrového klbu. Doktori spravili sono a rtg -údajne všetko v poriadku, za 3 dni ma poslali domov s Mydocalmom a že sa to postupne spraví. Ešte vela rokov som pociťovala už nie bodavú bolesť strielajúcu do bedrového klbu, ale také ťahanie a šimranie v tom mieste. Toto už asi necelé dva roky vôbec nepociťujem, no keď sa chytím v strede krížov, tak cítim, ako mi brní v tom mieste kde pred tým bolesť vystrelovala (ten bedr.klb). A teraz prejdem k hlavnému problému a tým sú kŕče, alebo lepšie povedané zvieravá bolesť v boku, resp. v mieste, kde je pravá ladvina, smerom viac na bok. Ako keby ste si dali ruku v bok, tak presne tam. Zvieravá bolesť trvá už vyše troch rokov, najprv to bolo tak, že napr. 2 týždne ma to bolelo, potom mesiac alebo dlhšie som o tom nevedela, postupne to ale bolo častejšie a teraz ma to bolí skoro stále, pokial zrovna nesedím alebo neležím. Nemôžem ísť ani so psom na prechádzku lebo tie krče sú tak nepríjemné, že musím zadržiavať dych. Je to taký typ - bolí, prestane, bolí prestane - čiže nie sústavná bolesť, preto som to nazvala zvieravá bolesť. A teraz k vyšetreniam - včera som absolvovala sono obličky (a celej tej oblasti) a všetko je v poriadku, brali mi aj krv biochemiu a tiež všetko v poriadku. Pani doktorka na urgentnom mi povedala že to bude z tej chrbtice. Dnes som bola u neurologičky, ktorej som to všetko popísala a na tie krče v boku povedala, že to nemôže byť z toho, že či nemám problém s obličkou, pýtala sa na močenie a pod. ja som ale povedala, že vyšetrenie som absolvovala (ved mala na stole papier) a že je všetko ok, že ja mám pocit, že je to z toho starého úrazu. Povyšetrovala ma, dala mi injekciu, na ktorú budem chodiť do piatku, je to MOVALIS, potom prejde na nejaké lieky lebo musím isť do školy do Skalice. Ďalej mám večer užívať 1/2 tbl. MYOLASTAN a ešte Magne- B6 vit. 2x1 tbl. Chcela mi dať aj rehabilitácie, ale uznala že sa to nedá sklbiť kedže musim ist do školy a to by som sem musela stale jazdit (tam rehabilitacne nie je). Poslala ma na CT teda zajtra sa tam idem objednať. Prosím vás môže mi to CT odhaliť okrem iného aj to, prečo mám tú zvieravú bolesť v boku? Mám obavy, že ked povedala že to nebude z toho, tak sa to proste nezistí. Viem, že po CT budem asi mudrejšia, ale to mi odhalí asi len problém s nervami v chrbtici (u mna konkretne v tých krížoch) Napíšte mi prosím aspoň Váš odhad, ak sa v tom čo len trochu vyznáte (teda v medicíne), či netušíte čo tú zvieravú bolesť môže spôsobovať, prosím, aspoň nejaký typ alebo na aké vyšetrenie by ma ešte mohli poslať ak by to neodhalilo to CTčko. Ďakujem pekne, Zuzana

Link to comment
Share on other sites

Ak by bol problém s obličkou tak bolesť by si cítila zhruba vzadu v strede a nie v boku, a bolesť by prechádzala zhruba dopredu v strede (tam niekde, kde je močový mechúr). Obličku myslím, že vylúčili aj lekári, inak by ťa dávkovali Buscopanom. Podľa mňa tam mohlo po páde dôjsť k natrhnutiu nejakého tkaniva, ktoré sa mohlo zle zrásť, ale teórie by som určite rozvíjal až po tom CT. To je myslím spoľahlivejšie ako sono.

Link to comment
Share on other sites

no tu ti nik nepoda informaciu ktora by ti pomohla

nik netusi co ti je, moze byt

ked mi nevie povedat jeden specialista co mi je, tak idem k inemu, OMG

 

na to su odbornici, nie forum

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

je celkom možné, že ani CT to nezistí.

 

poznám zopár ľudí s podobnými bolesťami, konkrétne jedného s podobnými v boku v mieste obličky / a má aj zároveň veľké problémy s driekovou chrbticou, ale nie po úraze /, občas nimi veľmi zle trpí, a vyšetrenia nezistili nič.

môže to byť piesok v ľadvine, môže to byť nerv, môže to byť kdečo.

tie lieky tuším tlmia bolesti hlavne v chrbtici ?

tie lieky na tlmenie bolestí v chrbtici sú ťažké na žalúdok, zvyčajne.

možno ešte vyšetrenie magnetickou rezonanciou, vraj je preukaznejšie ako CT.

 

lekár tu nie je, ale kdejaké bolesti a choroby tu má kdekto, aj záhadného pôvodu, možno ti niekto poradí lepšie, aspoň čo sa výberu lekára týka.

chcelo by to skôr lekársku poradňu.

Link to comment
Share on other sites

Napíšem po tom CT že aky je verdikt. Ale určite pôjdem aj k inemu neurologovi, pretože chodit k niekomu kto nema zaujem mi pomôcť je nezmysel. Ja viem, že tu nie je lekár, ale možno je tu niekto, kto má alebo mal podobné bolesti. Preto sem píšem. A som rada za každý tip "čo by to možno mohlo byť, alebo pôvod bolesti" aj ked je to len tipovanie.

Link to comment
Share on other sites

Nemyslím si, že by to malo niečo s neurológiou, jedine v prípade, že by si mala zacviknuté nervy, ale to by bola skôr pichľavá bolesť.

Link to comment
Share on other sites

moja spoluziacka mala nieco podobne a na ct jej nasli dvojca, ktore sa nevyvinulo a prezivalo v nej, ozvalo sa po dlhych rokoch... asi som ta nepotesila, ale pytat sa tu na diagnozu je zbytocne..

Link to comment
Share on other sites

Pink ale ja som to už vysvetlila v niektorom príspevku vyššie, že som vdačná za každý tip čo by to asi mohlo byť, napríklad čo mi Axel napísal že je možné že sa tam natrhlo nejaké tkanivo pri tom páde a potom to zle zrástlo a sú tam zrasty - je to dosť možné ale netvrdím že je to určite tak, každopádne mám aspoň nejaký tip a môžem sa doktora popýtať. Keby si bola tak zúfalá ako ja možno by si tiež sem napísala. Alebo inde.

Link to comment
Share on other sites

Aha a možnože Axel mal podobné problémy a tak možno vie o čo ide :byebye: To je aj zmysel diskusných fór vymieňať si informácie a skúsenosti, to píšem na margo tvojho príspevku vyššie :niee:

 

Mal som niečo veľmi podobné, takže viem ako sa cíti.

Link to comment
Share on other sites

tie väzivá ...

syn má veľmi podobné bolesti, len nižšie, viac k bruchu a slabinám.

dlhé roky, chodil s tým po lekároch, a nezistilo nič ani CT, ani röntgen, ani žiadne iné vyšetrenie ... nevidia tam zmenu, ani krvné a iné testy nenasvedčujú ničomu závažnému, len predpokladajú, že sú to niekde vo vnútri šľachy, väzivo, možno natiahnuté, možno zle zrastené, niečo podobné ... ale zatiaľ nevedno.

skutočne roky trvajúce nepríjemné bolesti, niekedy sa ozvú silnejšie, niekedy slabšie, aj športuje, / a je možné, že sa to stalo pri športe / ale niekdy stačí zlý pohyb a bolí hnusne. je to nepríjemné sledovať, ako tým trpí, samozrejme ako decko bol z toho riadne vyjašený, a už to trvá roky.

a niečo podobné má aj môj brat ... čo som sa dozvedela nedávno, tiež roky, na rovnakom mieste, a príčina neznáma. divné.

 

niekedy sú to záhady. len bolesti sú hnusoby. žiaľ to pozná každý, kto nejaké má :byebye:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy