Skočiť na obsah

Hackeri


Sniper

Odporúčané príspevky

:) :lol: :) ;) ;)

 

tak toto bola otazka za milion

 

staci sa zamysliet co preco ako a mas odpoved ako sa to da naucit

ono to chce premyslat

 

kazdy by len chcel hackovat stylom klikni sem, klikni tam, stlac CTRL+G, napis jknu3420 a prave si hackol pentagon

;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 90
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • chorche

    28

  • Nokia

    27

  • Darkman

    13

  • Sniper

    11

Top prispievatelia v tejto téme

existuje knizka, ci navod, podla ktorej sa da hackovat?

existuje, len má také záludné názvy ako napr. "PHP od A po Zet", resp. "Všetko o MySQL" alebo "Linux v malíčku" a pod.

Ak to budeš vedieť aj od zadu tak možno budeš mať celkom dobré predpoklady ako hackovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach jaj :lol:

 

kedy pochopite ze ked hacker zmeni napr na stranke nejaky text alebo nieco, tak to je len vysledok...

ale to ako sa k tomu dostal nemalo skoro nic spolocne s robenim webu

 

tu niekomu nieco vysvetlit to je ako v pomocnej skolke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche

hackovanie nie je skriptovana cinnost aby si sa ju vedel naucit z kniziek. Ty potrepujes pochopit princip jednotlivych sluzieb ktore bezie na pocitaci a intuitivne objavit ich exploity. A na to naozaj nie kazdy ma :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, ako sa k tomu prepisaniu na stranke dostal? AKo vie, kde to ma prepisat? ako vie, co mka vobec prepisat? Ked niekto strawnku TVORI! tak jednoducho VIE!!! ako na to! Tym padom plati aj proces opacny, ale pre tych najsikovnejsich, pre hackerov. Ako moze niekto, kto sa len hrajka, ze daco robi, ze trebars robi stranky vo frontpageri, ovladat tak dobre tvorbu stranok a prepisovanie kadejakych scriptov? Lenze ak sa v tom niekto vyzna, tak teoreticky ma vediet aj hacknut, hacker totiz bez elementarnych poznatkov o tvorbe webu moze hackovat akurat tak svetrik alebo ponozky....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lol tak toto je blbost storocia

podla tohto je hacker kazdy dobry php skripter, co je blbost na entu :lol:

 

to ze prepise nejaku stranku je len drobnost, hackeri sa nezameriavaju na menenie zdrojovych kodov stranok

chorche, oni musia vediet AKO SA TAM DOSTAT!!! chapes uz konecne?

si myslis ze vsetky servre su pristupne lusknutim prsta a zalezi len od toho ako vies robit web, tak podla toho si dobry hacker? zamysli sa uz konecne nad tymi blbostami co tu tliachas!!!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: :)

jasne, chalan si otvori stranku, da view source, nieco prepise a da save. Reloadne a stranka hacknuta... tak nejak?

 

 

no.. ale vazne.

To prepisanie je nieco ako znacka. Chlapik co ti otvori bezpecnostne dvere a nasprejuje v obyvacke "Bol som tu" tiez nemusi byt grafik s titulom... ale musi byt fachman cez zamky a bezpecnost.

 

To iste plati aj pri hackovani. On potrebuje ziskat pristup na tvoj stroj aby ti mohol zmenit stranku. A tam mu znalost HTML moc nepomozu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

IPB 2.1.5 a staršie obsahovali exploit, ktorý umožňoval do zdrojáku stránky vložiť nejaký iframe typu <iframe src="bla" width=1 height=1></iframe> s odkazom na zavírený súbor. Neskôr sa zistilo že kód fóra bol chybný vo viacerých php súboroch čo umožňovalo hacknúť fórum z viacerých stránok.

V IPB 2.1.6 všetky známe exploity boli ošetrené, napriek tomu sa ešte nejaké našli (asi 1 alebo 2). IPB 2.1.7 už bol v pohode.

Nebola to však čisto chyba fóra, musela nastať vzácna zhoda náhod, vo väčšine prípadov išlo súčasne o zle nakonfigurované nastavenia serverov čo umožňovali spustenie škodlivých skriptov.

Kvôli tomuto bolo aj oneskorené vydanie IPB 2.2.x o niekoľko mesiacov, ale vďaka tomu IPB 2.2.x prešiel prísnym security auditom. Išlo o ruských hackerov a boli napádané najmä americké fóra :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche skusim to vysvetlit ako pre debila.....

 

zoberme si ze dom je server kde je ulozena nejaka webova stranka

ta stranka je stranka z jednej knihy

ked chce niekto dopisat do tej stranky v knihe nieco, alebo ju vytrhnut, vobec nemusi byt spisovatel

ale musi vediet ako sa dostat cez X dveri, a ako najst tu spravnu knihu

 

chapes uz konecne alebo to mam este polopatistickejsie vysvetlit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche poviem ti este take male "tajomstvo"

schopny clovek ktory sa tak dobre vyzna v IT a veciach okolo ze je schopny hackovat, ovlada take veci ako minimalne zaklady html

 

chapes uz??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm.... Niekto na to ma bunky, niekto na to chce mat bunky, niekto chce, ma, ale nema cas. Nejde o to. Skratka nedaju sa niektore veci vycucat z prsta, ako sa riesi trebars chyba pri logine, ked je v zdrojovom kode nejaka chybycka, ako ma dotycny vediet, co prepisat, a ak to chce niekto hacknut, ako to ma spravit trebars tak, aby sa nelogol nikto. Na to treba kus talentu s PC, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov