Skočiť na obsah

Netradičné, resp. eXtrémne športy


tomassi

Odporúčané príspevky

Venujete sa alebo sa aspom zaujímate o menej tradičné, resp. eXtrémne športy
zaradili by ste ich aj význámné podujatia ako napr. OH???

- napr taký SnowBoarding
pre mnohých ešte stále netradičný šport, hlavne U-čko a SnowBoard-Cross, a predsa sa dokázal presadiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nech mi prepáčia všetci fanúšikovia wrestlingu, ale z tohto "športu" mi stačí ten moment, keď sa na tv prepínajú programy a nejaký wrestling tam zrovna je ... :lol: :)

 

extrémne športy sa presadzujú, pretože človek potrebuje stále silnejšie stimuly ... možno to patrí k evolúcii ;)

 

nijako mimoriadne sa mi nepáčia, niektoré sú zvláštne, niektoré zujímavé, niektoré, ako Axel píše, nudné, a mnohé len pre niekoľko sto či tisíc nadšencov...

keď dokáže niektorý z nich pritiahnuť dosť športovcov aj divákov, nech je teda aj na OH ... na letných je zopár športov, ktoré zaujímajú kúsok sveta, pretože tam sú vychytené ... pozemný hokej a badminton a určite ešte zopár - čo kopa ďaľších ... :)

 

chcem tým povedať, že zanedlho bude problém - nebudú sa krajiny biť o to, kde usporiadať OH, ale kde nie ... sú rad zaradom stratové ...

ešte pribrať ďaľšie športy ... neviem či to OH ešte unesú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

niekedy ked som mal menej rokov a hlavne menej kil tak som jazdil aggressive inline....ale to je uz davno a len sa to rozbiehalo....

strasne rad sa pozeram na chalanov jazdiacich X motocross- staci si mrknut summer X games

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hravam bedminton, ale to nie je extremny sport :lol: iba ak protihrac (alebo naopak) to do mna napali :)

 

od tejto zimy zacinam so snowboardingom... neinklinujem k dakym extremom, neplanujem sa spustat po skalach, len tak, rekreacne :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ex sa venoval aggressive inline...a strasne sa mi to pacilo...a stale paci..skoda len ze clovek je uz "veliky" a rozum mu brani stvarat take kusky...tak som ostala iba pri skakani, zdolavani decentnych prekazok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej je to jeden z menej tradičných športov

táto téma je zaoložená hlavne kvôli športom, kt. nie sú tradičnými športmi a patria medzi tie mladšie

 

ak máš niečo o čom by si chcel podiskutovať sem s tým

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ex sa venoval aggressive inline...a strasne sa mi to pacilo...a stale paci..skoda len ze clovek je uz "veliky" a rozum mu brani stvarat take kusky...tak som ostala iba pri skakani, zdolavani decentnych prekazok...

 

co je to decentna prekazka?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prekazka o vyske max cca 50 cm...do vysky...pripadne zoskocit, ale to uz nizsie, minule som si skoro dych vyrazila a vykotila sa pred plnym namestim :lol:

a tak, rekreacne skoky, nemam ani na to korcule, tak sa musim krotit

proste len laicky..amatersky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze klasicky free ride :-) ja vlastne tiez....klasicke aggro korky na to nie su moc stavane, daju sa kupit freeridove len tazko. v obchodoch je to zapratane klasikou-fitness. a prehanat sa dokola po nabrezi ma nebavi :-(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SowboardX a U/cko sa este da, ale chcu tusim pridat aj

SKI-X(ski-cross) / to co jazdi Zidek akurat na lyziach

myslim, ze niekedy je to skutocne az prehnane, ale co uz, ked treba prilakat aj mladu generaciu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Venujete sa alebo sa aspom zaujímate o menej tradičné, resp. eXtrémne športy

 

Bez snowboardu si neviem svoj život predstaviť. Jazdím 6. rok, snažím sa trochu skákať, aj nejaké pokusy o slidy už boli. Zatiaľ sa neodvážim povedať, že VIEM, ale učím sa. Posledný rok som jazdila len na upravenej zjazdovke, inak som vždy žrala zabijácke zjazdy popod lanovky pomedzi stromy, neoznačené trasy zavalené prašanom...ááá, milujem ten adrenalín (strach aj zo smrti pri niektorých mojích trasách :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bijou a kam chodis sa boardovat?

ja som si kupila, aj frajer planuje, chceme dake zaciatky pochytat, ale este sme sa nerozhodli kam, napr kam ist na otocku ze na den...

 

uz aby bolo po skuskach, a hor sa na ucenie jaaaj :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bijou a kam chodis sa boardovat?

Kade-tade po Slovensku - Jasná, Malinô Brdo, Liptovské Revúce, Kubínska Hoľa, Donovaly, plus rôzne menšie kopce, čo asi nepozná veľa ľudí, tato býva v RK, tak to mám od neho blízko...inak ešte aj na Veľkú Raču som chodila často po minulé roky, dá sa tam ísť aj na otočku skibusom z Bajkalskej priamo pod lanovku, čo som viackrát využila (v BA ti dajú do ruky celodennú permanentku, zaplatíš do litra aj s dopravou, čo je veľmi fajn), možno to majú už aj iné strediská...

Vo štvrtok som bola prvýkrát (už konečne) v Semmeringu(na otočku), úplne super bolo, finančne to vyjde cca tak ako na SVK (ak rátam aj dopravu) a tie svahy sú fakt, že dosť v pohode... :lol:

 

:) :) ;) Jasná je moja srdcovka ;) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasna je naozaj asi najlepsie stredisko na Slovensku, fakt vela zjazdoviek na jednom mieste. Bol som tam prvy krat pred dvomi rokmi, tento rok som tam bol opat (Zahradky), sice neboli spustene vsetky zjazdovky pretoze snehu nebolo tolko ale bolo to super, akurat mi vadilo ze neupravili zelenu trat, som si chcel relaxacne polyzovat na treti den ale nadalo sa, musel som cervenu drahu :lol: Malino Brdo je tiez slusne, no hlavne ma nadchol ten pohlad na vysoke tatry odtial. Strbske Pleso - Solisko je fakt parada, ked by tam bola este 2-3 drahy naviac, tak je to bomba miesto, ale da sa aj tak. Jasna ale stale vedie. Inak, ubytujte sa tam pred zaciatkom sezony, je to ovela lacnejsie :) sme platili teraz tusim 790sk na noc v hoteli druzba, a cez sezonu je to uz 1800sk ak sa nemylim.

 

Lyzujem na klasickych lyziach, myslim ze aj tie pady su efektnejsie ako na boarde :) board mi pride dost nudny + ked letim dolu svahom tak len minam samych boardakov po zemi sa vala vacsina, tak neviem ci mam stale stastie na amaterov alebo co ;) Milujem slalom, taky rychly, je to sice makacka na stehna, ale clovek je potom fajnovo mrtvy vecer ;)

 

Buduci rok skusim tu velku racu. Ale najblizsie idem do rakuska, snad to vyjde.

 

 

@nokia> hm martinske hole mi nejako nepasuju, nic moce ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mna lyze dajako vynimocne nezaujali, resp sme sa zhodli, ze to mozem v pohode robit aj v 50tke a neskor, kdezto board je predsa len trochu iny... :lol:

 

ale asi sa vedie taky "tichy boj" medzi lyziarmi, a snowboardistami, ...

 

nevadiiiiiiiiiiiiiii, nevadiiiiiiiiiiiiiiiiii, lebo huraaa huraaaaa po skuskovom na sneeeeeeeeeeeeeeh :) :):);) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim ze aj snowboard mozes robit kludne v 50tke. videl som tam boardovat typka co mal dobre cez 30 a isiel slusne, dokonca bez prilby :lol: zase je to len o tom, co komu viac vyhovuje. lyze su proste klasika. board je v podstate novinka. este ma napadla jedna vec, lanovky a board = dost nepohodlne, stale to treba odopinat ked sa ide na lanovku, ci uz obe nohy alebo jednu.... pocitam ze sa to potom aj rychlejsie opotrebuva, myslim uvazovaci mechanizmus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

board mi pride dost nudny

10 rokov som lyzovala a dobre, tiez som si to myslela, ale odkedy som vyskusala dosku stala som na lyziach raz. Nepoznam nikoho takeho, co by sa po vyskusani snb po lyziach este k tym lyziam niekedy vratil. A to hovorim o velkych lyziarskych nadsencoch. Ja neviem, celkovo mi snowboardovanie pride v porovnani s lyzovanim slobodnejsie, adrenalinovejsie. 100 ludi, 100 chuti...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Bijou> hm no mozno to bude tym ze ja az taky velky nadsenec niesom (=nie som pro), lyzujem relaxacne, hoci to naposledy tak nevyzeralo :lol: ale ako pises, kto si co vyberie, to ma, a to tym atributom nudny som myslel prave kombinaciu lanovka a snowboard.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Smutná správa prišla ohľadom Snowboardingu prišla z Mont-Blancu: 31-ročná bývalá francúzska Snowboardistka Karine Ruby zahynula na Mont-Blancu, keď sa zrútila do ľadovcovej trhliny, kde bola nájdená mŕtva. Svetoznáma Snowboardistka, ktorá sa preslávila najmä 2 olympijskými medailami v disciplíne obrovský slalom - v Nagane 1998 získala Zlato, v Salt Lake City 2002 vybojovala Striebro. Okrem toho sa stala 6-násobnou majsterkou sveta a z Winter X-Games 2005 v Aspene získala Bronz. Po skončení kariéry sa venovala horolezectvu a stala sa horskou vodkyňou. Jej život však skončil práve v jej milovaných horách. Rest in Peace Karine :lol:

 

Karine Ruby

 

Born: 4 January 1978

Died: 29 May 2009

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

R. I. P.

 

ako to tu čítam, nedá mi sa nepriznať, že začínam na sebe pociťovať starnutie... kedysi som jazdila ako samovrah (doslova) - teda od tej doby ako som sa to celkom slušne naučila - čím väčšie nebezpečenstvo, čím neznámejšia, nevyspytateľnejšia trať, čím väčšia rýchlosť - tým väčšia sranda :)

teraz predtým ako zleziem z označenej zjazdovky do lesíka alebo vyskúšam skokanský, najprv si predstavím ako ležím v nemocnici s dolámanými končatinami a hneď mám menej odvahy ;) Jazdím už len tak lážo-plážo ako bežný dovolenkár... mám strach skúšať nové veci, kriste, chýbajú mi staré zbesilé časy, keď miestami išlo o život, milujem to :lol: úplne som zdrevenela... ale ja to tak nenechám, budúcu zimu sa uvidí kto z koho :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov