Skočiť na obsah

Čo je to Alias?


Sniper

Odporúčané príspevky

Približne viem o čo ide, ale napriek tomu si potrebujem niečo ujasniť.

 

Môj provider na jednom Fóre píše:

 

ALIAS je iný názov TEJ ISTEJ stránky. V rámci služby Maximum prevádzkujeme až 10 domén ZADARMO ako aliasy, musí však byť splnená podmienka, že sa zobrazuje rovnaká úvodná stránka. Pán XY si PHP skriptom presmeroval doménu xyxy.xy (alias k yxyx.xy) na inú podstránku svojho webu, čím definíciu aliasu porušil.

OK keby som chcel alias k tejto stránke, pomenovaný napr. alias.sk tak aké by museli byť splnené podmienky? Mohlo by to byť spravené tak, že z alias.sk by išlo presmerovanie na hlavnú stránku freespace.sk?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 23
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    11

  • Nokia

    6

  • Ajk

    4

  • weirdo

    3

Top prispievatelia v tejto téme

uplne najzakladnejsia stranka, ktora sa automaticky otvori pri zadani domeny je "index.php" (alebo .asp alebo .html)... tak na tuto stranku musia byt presmerovane vsetky aliase....

lebo mozu byt chytraci a daju si do zdrojoveho kodu subora index.php skript, ktory ich podla toho z ktoreho aliasu prislo presmerovanie ich presmeruje na inu stranku...

vysledok je ze to vyzera akoby si mal viacero roznych domen, no a to provider zrejme nechce...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak na tuto stranku musia byt presmerovane vsetky aliase....

Ale však ja sa pýtam čo je to ten alias chcem konkrétny príklad :lol:

 

Ty mi len hovoríš že alias musí byť presmerovaný, ale čo je to ten alias to si nenapísal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoducho

alias v pripade domen a mailov znamena jedno

 

v reale mas jeden web (jednu mailovu schranku).. ale odkazuje sa na nu viac adries (aliasov)

to znamena, mas fsp web umiestneny na jednom serveri, a aj kebyze mas milion aliasov tak kazdy musi odkazovat na tento web

 

to znamena ze alias je len odkaz na nieco (sprosto povedane shortcut, ktory si nazves hocijak)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja chápem čo je to presmerovanie, ale nechápem konkrétny príklad aliasu.

 

Keď provider píše:

 

V rámci služby Maximum prevádzkujeme až 10 domén ZADARMO ako aliasy, musí však byť splnená podmienka, že sa zobrazuje rovnaká úvodná stránka.

to znamená že keď mám doménu jano.sk môžem si zaregistrovať doménu fero.sk, ktorú použijem ako alias k jano.sk? Samozrejme bez toho aby som platil nejaké poplatky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nieje to z toho snad logicke??

 

ked pise ze da zadarmo desat domen ako aliasy

tak budes mat domenu jozo.sk a desat domen napr jozo2.sk, jozef.sk, jozko.sk a pod, ale vsetky sa budu odkazovat na jozo.sk

 

stale nieco nepochopitelne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano mas zalozeny ucet jano.sk na ktorom mas subor index.php

 

a ak mas v sluzbe zahrnutych aliasov napr pat, mozes si zaregistrovat dalsie 4 domeny napr. eva.sk hildegarda.sk gizela.sk ezechiela.sk a vsetky ti v principe otvoria subor jano.sk/index.php

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel blbe poznamky si mozes odpustit

 

Ajk mas recht, riesi sa to tak, ze v zazname ku konkretnej domene, sa pre tu domenu da odkaz na rovnaky adresar ako ma original domena

to len pre upresnenie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia blbé poznámky nebudú keď budeš v kľude reagovať. Som zvyknutý že za vyhláseniami providerov sa vždy skrýva nejaká vychscanosť tak chcem mať 100% istotu o čom sa jedná. Capito?

 

 

 

ak mas v sluzbe zahrnutych aliasov napr pat, mozes si zaregistrovat dalsie 4 domeny napr. eva.sk hildegarda.sk gizela.sk ezechiela.sk a vsetky ti v principe otvoria subor jano.sk/index.php

no a takto si to nemohol rovno napísať?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel reagoval som dost v klude, ale ako som uz spominal, ludska blbost ma dokaze rozculit

 

je to tam myslim ze dost pochopitelne napisane (ten text od providera) a aj ajk to pekne napisal

 

howgh :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel vyhladavac nerozlisuje ci to je alias ci nie...

vsetko to je plnohodnotna domena... to ze funguje len ako alias je len tvoja vec a je to na tvojej strane, vyhladac to nezaujima

tak isto ked ty posielas na nejaky alias mail, ani netusis ze posielas na alias :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obrovsky

uz len pri prelozeni

 

alias - druhe meno

mirror - zrkadlo

 

alias je len odkaz na jednu vec, "kvaaazi shortcut"

mirror - je odzrkadlenie zdroja - to znamena zduplikovanie, skopirovanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov