Skočiť na obsah

Prechod na Euro


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 5 mesiacmi...

http://hnonline.sk/podniky/c1-38640080-ziskali-sme-jedenapolmiliardovu-investiciu

 

Neviem co je na tom pravdy a ci sa to zrealizuje. Ale je to velmi zaujimave. Dal som to do temy euro, lebo tema o investiciach asi nieje a z clanku citam, ze je tu v daka euru. Takze juzny breh dunaja nam pekne zastavaju.

 

Počiatek pripustil, že by štát mohol investorom vyjsť v ústrety úpravou legislatívy o kasínach.

 

Takze co nevidiet bude nasa krajina europske las vegas.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Od zavedenia eura na Slovensku o niekoľko dní uplynie jeden rok. Od 1.1.2010 zároveň končí povinnosť duálneho zobrazovania cien. Obchodníci budú väčšinou pristupovať k tomuto kroku priebežne, niektorí sa však rozhodli zobrazovať duálne ceny ešte niekoľko mesiacov...

 

Takže, nakoľko ešte vnímate hodnotu uvádzanú v starej mene a zvykli ste si za uplynulý rok už úplne na euro, alebo ešte niekedy počítate aj v korunách?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prepočítavam.

a akosi si vôbec nevšímam, ani som si nikdy veľmi nevšímala zobrazovanie v sk, jednoducho to prepočítavam tým, že násobím tridsiatimi, plus nejaké drobné.

na väčší a veľký tovar to platí, na drobnosti veľmi nie, ale tie drobnosti zvyčajne musím kúpiť tak či tak.

a neznášam nakupovať, obchodom sa vyhýbam, tak ani tie drobné ceny ma príliš neprekvapujú. nakupujem zvyčajne v tých istých obchodoch, takže sa prekvapenia veľmi nekonajú.

ale prepočítavam.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no čo sa dá robiť? :)

 

menej míňať :lol:

 

 

nedávno som videla jednu reportáž o tom, že končí duálne zobrazovanie a ako to bolo v iných krajinách ... v nemecku, rakúsku a kdekade je euro už pekne dávno, a stále sa dosť ľudí priznávalo k tomu, že si prepočítavajú do bývalej meny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež ešte niekedy prepočítavám vyššie sumy, ale v poslednom čase začínam už viac premýšľať v eurách. Výnimkou ostávajú hlavne sumy, ktoré sú okrúhle v korunách ako 100, 200, 500 Sk a ich (10...) násobky.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dosť často sa stretávam s ľuďmi, že keď mi niekto ponúka nejaký obchod tak mi transakcie predáva v korunách. Vtedy mám chuť vraždiť. Nie že by som bol nejaký kápo čo si €urá dokáže hneď prepočítať (a ani to už moc nerobím), ale koruna je minulosťou (alebo aspoň dovtedy pokým sa nerozpadne Eurozóna) a treba sa s tým naučiť žiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

na ten odložený eurobalíček som dokonale zabudla ...

pri debordelizácii šuflíčka sa vyklubal na svetlo božie, a akú radosť mi spravil :lol:

je to ešte vôbec hodnote 500 sk ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Začiatkom budúceho roku (asi vo februári) Slovensko vydá do obehu ďalší z nových motívov 2-eurových mincí (tzv. €2 commemorative coins). Stane sa tak pri príležitosti 20. výročia Vyšehradskej štvorky (15.2.1991). Táto minca bude vyjde v náklade 1 milión kusov. Ku predchádzajúcim 2 výročným motívom (20.výročie Nežnej revolúcia a 10.výročie Európskej menovej únie) pribudne od budúceho roku aj tretí motív:

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Začínam mať pocit, že €uro nám už škodí, otázne je, čo by priniesol návrat ku korune, keby sme pri korune zostali, tak by sme boli vo výrazne lepšej situácii ako budeme v tej čo možno príde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zcasti to je pravda.... ale na druhej strane, mozeme sa porovnavat so susedmi. Polsko, Madarsko, CR - vsetky maju samostatne meny a nie euro a prilis zazracne sa oproti nam nemaju. Maju vyhody aj nevyhody, ale tie skor suvisia s inymi rozhodnutiami a politikou, nie so samotnym eurom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

prechod na Euro už dávno prebehol, len sa od zajtrajška objaví nová 5 eurová bankovka

 

kontrolovali sme obrázky so starou bankovkou: v podstate je veľmi podobná tej starej, farebne aj motívmi, len ich má trochu premiestnené prípadne presunuté a posunuté, na oboch stranách

nová bankovka má lepšie ochranné prvky, budú platiť súčasne obe, starý typ sa bude postupne sťahovať z obehu.

 

nová päťeurovka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Euro už máme 5 (áno päť) rokov. Ako hodnotíte 5 rokov eura? Prepočítavate ešte ceny v obchodoch? Zdá sa vám, že všetko zdraželo?

 

Poprosím príspevky na úrovni, nie ako na Facebooku, kde každý druhý vyplakával za korunami, že kvôli euru rožky zdraželi a dobre že nezačali verejne páliť euobankovky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prepocitavat, to nie. Aspon nie na SK koruny, horsie je to v statoch, kde euro nie je, napr. v Cesku ma vzdy prekvapuju "vysoke" ceny, ono minut v krcme za vecer niekolko stoviek, na to sme si odvykli...

A o tom to presne je, veci nezdrazeli kvoli euru (ale napr. vacsina zakladnych potravin zdrazuje nonstop), ale problem je, ze nam pripadaju byt lacne :( , ved akyze je to problem minut "par eur", ktore zratame na prstoch jednej ruky ??? Stovky korun clovek psychologicky pusta z ruky akosi tazsie...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som spokojný. To že je všetko drahšie nie je problém eura, ale inflácie, ktorá tu bola aj počas korún. Ale to niektorí asi nikdy nepochopia - veď lepšie vždy zo všetkého viniť len EÚ a Euro. Ale minule som čítal ekonomicku-hospodársku štúdiu, podľa ktorej by v prípade že by Slovensko neprijalo Euro, bola koruna v súčasnosti na hranici cca 37 SK za 1 €. Samozrejme, že Eurozóna má aj svoje mínusy - ktoré vidia všetci, ale má aj mnoho plusov - ktoré radšej mnoho ľudí ignoruje. Ale koruny by som späť nechcel ani zanič! A pri cestovaní je to taktiež obrovská výhoda, keďže Euro už je celkom akceptovanou menou v mnohých častiach sveta (aj keď niekde stále preferujú ako TOP referenčnú menu americké doláre). A či prepočítavam? Menšie sumy určite nie, ale pokiaľ sú to už príliš vysoké sumy v tisícoch €, tak vtedy pre lepšiu predstavu ešte prepočítam.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na slovenské koruny prerátavam už len veľké sumy, státisíce a milióny, tam ešte trochu plávam, bežné nákupy už neriešim... ale je okolo mňa ešte veľa ľudí, čo všetko preratávajú, prípadne ešte stále premýšľajú v korunách (a hlavne stukajú, ako dobre bolo kým sa platilo korunami)... zabúdajú, že tak, ako stúpajú ceny v eurách, stúpali by aj ceny v korunách, tak ako aj stúpali...

a ešte ma dosť baví, že keď sa rušili 5, 10 a 20-halierniky, išli sa z toho podaktorí zjašiť a dnes často tí istí ľudia nadávajú na 1, 2 a 5-centovky, že sú to len také smeti, čo zbytočne zaberajú miesto v peňaženke... (aj jedo euro je tridsať korún, tak jeden cent je 30 halierov?) :-)))

nenaplnila sa ani tá hrozba, že so sebou budeme vláčiť mešce plné kovových mincí - počet mincí v mojej peňaženke býva obdobný až menší, než býval za čias korún + často používam platbu kartou...

platba eurami menej bolí, ľahšie sa platí za nejakú blbosť 10 eur než 3 stovky... hlavne zo začiatku som často čítala a počúvala sťažnosti, že človek si neustrážil výdavky a prečerpal účet, ja som si zvykla posudzovať výdavky v pomere k môjmu platu, takže je jedno, či míňam eurá alebo koruny...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Koruny by som nechcel už ani ja, i keď sa tomu možno v buducnosti vyhnuť nemusime.  

Suhlasim ale s psychologickym negativom eura. 300 korun za niečo, to by som dlho zvažoval. Ale 10 eur človek neľutuje ani sekundu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov