Skočiť na obsah

Nejasnosti, otázky k náboženstvám


Ajk

Odporúčané príspevky

aké rácio chceš vidieť v argumentoch veriacich? Vieru to áno, ale rácio tam nájdeš ťažko. Si myslím, že akákoľvek náboženstvo sa ťažko môže pochváliť racionálnymi základmi. Viera je podľa mňa o tom, že mi dáva niečo, čo mi presne tento reálny svet nevie dať. Niečo naviac nejaký bonus. Nemusí to byť práve niečo reálne racionálne. Práve tým mi to príde smiešne, ak sa veriaci bijú o to aké je to všetko racionálne. 

Čo je racionálne na viere? 

Keby mi veriaci povedal, že :  " verím, lebo takto mi je lepšie na svete/ verím, lebo inak neviem/ verím, lebo to tak cítim/  

ale nie, vy sa tu budete hrať, že aké je to reálne a všetko sa píše v evanjeliach, a jasné, že je to všetko doslovne pravda, lebo tak nám to povedali.  

Dosť to podľa mňa zužuje možnosť vlastného myslenia a vytvárania si vlastného názoru.  Pre mňa je toto to smiešne a nepochopiteľné. 

 

Pokiaľ budeš racionálna, presne to isté môžeš povedať i o ateistoch.

Medzi ateistom a veriacim nie je v princípe žiadny rozdiel.

Obaja veríme v niečo prvotné - základné.

My veriaci veríme, že B-h je (kresťania že existuje). B-h je pre nás prvotný, dokonca transcendentný ale i  imanentný zároveň.

B-h tu bol i vtedy keď tu ešte nič nebolo.

Ateisti veria, že B-h nie je a nikdy nebol.

V princípe je to úplne rovnaký fundament, o ktorom nie je možné diskutovať, pretože ani v jednom ani v druhom prípade sa nezakladá na racionálnom základe. Iba prosto VERÍME (ateisti i veriaci ruka v ruke). Ten, kto z nás (z množiny ateistov a veriacich) začne tvrdiť že VIE je len iracionálny podivín a mali by sme naňho hodiť sieť, aby neublížil sebe či ostatným.

O ďalších veciach už môžeme racionálne diskutovať - jednak v rovine filozofickej, dvak v rovine historickej a trik v rovine nábožensko-právnej. Skúsiš?

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Súhlasím, práve preto, že je Slovenčina bohatý jazyk, tak ju nepoužívajme ako toaletný papier.

Vďaka tej bohatosti môžeme postrehnúť obrovský významový rozdiel medzi pojmom fakt a viera.

Medzi existenciou a bytím detto. To, že určitá časť ľudí je v pojmológii obecne nedovzdelaná je fakt, ktorý je však voči viere irelevantný. Prosto, isté termíny tak nejako zľudoveli napriek tomu, že sa používajú nevhodne ba nesprávne. To ale neznamená, že zľudovením sa stali faktickými.

Uvediem príklad z obecnej oblasti: pojem gurmán. Bežne v televízii sa nejaká celebrita chváli že je gurmán. Gurmán znamená pažravec, žrút. Je to skôr urážka. Ale to bežný človek nemusí vedieť (obvykle ani nevie). A tak používa slovo gurmán ako alternatívu za labužník. To ale neznamená, že slovo gurmán môžeme brať za labužníka. Neplatí čo na srdci to na jazyku - podstatné je, čo máš v hlave - alebo klasicky: neznalosť neospravedlňuje.

 

a to zasa prrrrrr

 

gurmán - http://slovniky.juls.savba.sk/?w=gurm%C3%A1n&s=exact&c=zac3&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#

 

neznalost neospravedlnuje, tak sa drz svojho, rad si precitam tvoje prispevky o nabozenstve a Bohu, lebo mi to rozsiruje obzory, ale na slovencinu ma nechytaj

detto existencia http://slovniky.juls.savba.sk/?w=existencia&s=exact&c=cb8e&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#

= ▶ bytie v najširšom zmysle slova; syn. jestvovanie, trvanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  :)   

 

 prečo Biblia, prečo citáty z Písma, z evanjelii, prečo tomu veríme, že je to pravda, prečo a prečo.. :) niečo ako "prečo miluješ.. a prečo, a prečo".. :happyroll: " jak u šmolkov"  :)

 

 

 

 

 

Slovo Božie je v kresťanstve druhá osoba Svätej TrojiceJežiš Kristus. V tomto zmysle je slovo prekladom gréckeho logos, ktoré v širšom zmysle znamená dôvodprincípštandard alebo logika.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Slovo_Bo%C5%BEie

 

Kresťan žije vierou... Základom našej viery je viera v Trojjediného Boha. Boh-Otec, Boh-Syn, Boh-Duch Svätý.   Rast vo viere: modlitba, Božie Slovo, poslušnosť, svedectvo(uznávať Ježiša denne svojim životom i slovami), dôverou. 

V Ježišovi Kristovi  môžeme  poznať a prežívať Božiu lásku.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iska:

ja ,ako bezbožník nevyčítam veriacim ich vieru. Jednoducho buď človek verí, alebo neverí. Je to jeho vec. 

To, čo veriacim vyčítam je ,prepáč za výraz, ale neviem to inak pomenovať... slepá poslušnosť?, manipulovatelnosť?,náchylnosť na uvedenie človeka do omylu?... skrátka neviem to pomenovať, ale znamená to napríklad aj to, čo si napísala:

"viera v Trojjediného Boha"

"Trojjeniný Boh" pred tým nebol a veriaci verili len v "dvojjediného Boha", a pred tým bol len "jednojediný Boh". Manipuláciami a snahou odpovedať na otázky oponentov, prípadne filozofov, aj predstavitelov vlastneho učenia sa z  Boha, v ktorého verím, alebo neverím stal "trojjedinný Boh".

Je možné, že z vývojom tohto učenia príde doba, keď bude štvorjedinný, ak niekto položí otázku,ktorá sa bude dať zamiesť pod stôl len v prípade, ak tam bude Boh-Otec, Boh-Syn, Boh-Duch Svätý a možno Boh-vnuk.

Takže, bez potreby urážať, takto to vidím ja , a akonáhle ich niekto nachytá na hruškách,vymyslia niečo, čo sa zacykluje a nemá význam už dávať žiadne otázky.

Nebolo by krajšie, veriť v Boha, ako takého, preto, že to tak cítim, ako veriť v nejakú trojjedinnosť

Veriť, že panenka Mária nebola panna, ale normálna žena?

Ja som bol tiež na vážkach pri svojich životných úvahách o živote a viere, a ak by sa hralo fér, možno by sviečky v kostole boli aj odomňa.

...a preto som "bezbožník" !

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dosť to podľa mňa zužuje možnosť vlastného myslenia a vytvárania si vlastného názoru.  Pre mňa je toto to smiešne a nepochopiteľné. 

 

Tak to si na velkom omyle. Viera cloveka oslobodzuje. Mam na mysli nabozensky veriaceho a nie veriaceho, co si vybera z viery iba to, co mu vyhovuje podla jeho predstav a "ostatok" ptom skritizuje, ako nejaky samozvany reformator niecoho, co vlastne ani nepozna :(

 

A vsetko ostatne, co som ti chcel odpisat na tvoj prispevok za mna (+ -) popisal Dovid.

 

mily, informator, v kope prispevkov si tu pisal, ze nik nikomu do hlavy nevidi..ty zjavne hej   :happyroll:  

 

Podla coho si sa dostala k tomuto presvedceniu?

 

cim som chcel poukazat na beznu prax "pánbíčkárov", ktori kazdu svoju myslienku podporuju nejakym citatom z Pisma, ci evanjelii. A vzdy mi pri tom napadne, ze ci to maju naozaj tak v hlave, alebo rychlo listuju prirucnu bibliu...

ja som v tomto pripade mal len niekde v pamati zasunute, ze sa niekde v takomto kontexte o pochybovacoch hovori, tak som si to vygooglil, to len pre vysvetlenie

 

a ak si v mojom prispevku nevies precitat odpoved, tak sorry

 

slovencina je jazyk bohaty... takze kludne ber fakt ako vieru a existenciu ako bytie

podstatne je, co ma clovek v hlave a neplati "co na srdci to na jazyku"

 

Prepac, tak tomuto tvojmu "vedeckemu vysvetleniu" o fakte bozej existencie a fakte, ze farari rozpravaju kadeco, len nie to co by mali, vobec nerozumiem :(  Mozno by si mal pouzit to, co neplati....teda, co na srdci to na jazyku.

 

Nebolo by krajšie, veriť v Boha, ako takého, preto, že to tak cítim, ako veriť v nejakú trojjedinnosť

 

Veriť, že panenka Mária nebola panna, ale normálna žena?

 

Ja som bol tiež na vážkach pri svojich životných úvahách o živote a viere, a ak by sa hralo fér, možno by sviečky v kostole boli aj odomňa.

...a preto som "bezbožník" !

 

A teraz ma presvedc, kto ti zakazuje verit v takeho boha, ako si predstavujes?

 

A kto a kde tvrdi, ze Maria bola panna (teda v zmysle gravidnosti)?

 

Tou ferovostou myslis "hranie" podla tvojich pravidiel?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"ïska"  :)

alarm, proste   verím, že  Boh je len jeden. V Bohu sú tri osoby, Otec, Syn a Duch Svätý. 

 

V písme môžeme nájsť  jednotu Otca a Syna. Pokračujúci text hovorí aj o tretej božskej osobe o Duchu Svätom.

 

Evanjelium podľa Jána 14, 10-17

http://www.svatepismo.sk/listovat.php?kniha=50&kapitola=14

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to zasa prrrrrr

 

gurmán - http://slovniky.juls.savba.sk/?w=gurm%C3%A1n&s=exact&c=zac3&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#

 

neznalost neospravedlnuje, tak sa drz svojho, rad si precitam tvoje prispevky o nabozenstve a Bohu, lebo mi to rozsiruje obzory, ale na slovencinu ma nechytaj

detto existencia http://slovniky.juls.savba.sk/?w=existencia&s=exact&c=cb8e&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=sssj2&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#

= ▶ bytie v najširšom zmysle slova; syn. jestvovanie, trvanie

 

 

ad Existencia - tu máš pravdu. V slovenčine to je už historicky postavené - nakoniec, boli to kresťanskí kňazi ktorí kodifikovali spisovnú slovenčinu a teda existovať a byť im bolo jedno. Akurát neviem, čo mám použiť keď existo a byť sa nám tak zekvivalentnilo?

 

ad Gurmán - myslel som, že slovenčina preberá cudzie slová v súlade s ich pôvodným významom. Prekvapivé, trochu komické.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

To, čo veriacim vyčítam je ,prepáč za výraz, ale neviem to inak pomenovať... slepá poslušnosť?, manipulovatelnosť?,náchylnosť na uvedenie človeka do omylu?... skrátka neviem to pomenovať, ale znamená to napríklad aj to, čo si napísala:

"viera v Trojjediného Boha"

 

 to nie je slepá poslušnosť, to je viera, poslušnosť viery. Poslušnosť je úkon vôle. Poslúchať vo viere, znamená slobodne sa podriadiť počutému slovu, lebo jeho pravdivosť zaručuje Boh, ktorý je Pravda sama. Biblia je živé Božie slovo.

Biblia https://sk.wikipedia.org/wiki/Biblia

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to si na velkom omyle. Viera cloveka oslobodzuje. Mam na mysli nabozensky veriaceho a nie veriaceho, co si vybera z viery iba to, co mu vyhovuje podla jeho predstav a "ostatok" ptom skritizuje, ako nejaky samozvany reformator niecoho, co vlastne ani nepozna :(

 

Nemám ten pocit, že viera človeka oslobodzuje, ani náhodou s tým nesúhlasím.

 

 Mam na mysli nabozensky veriaceho a nie veriaceho, co si vybera z viery iba to, co mu vyhovuje podla jeho predstav a "ostatok" ptom skritizuje, ako nejaky samozvany reformator niecoho, co vlastne ani nepozna

 

Touto vetou si to len potvrdil.  

 

S Dovidom tiež súhlasím + -.

 

V princípe je to úplne rovnaký fundament, o ktorom nie je možné diskutovať, pretože ani v jednom ani v druhom prípade sa nezakladá na racionálnom základe. Iba prosto VERÍME (ateisti i veriaci ruka v ruke). Ten, kto z nás (z množiny ateistov a veriacich) začne tvrdiť že VIE je len iracionálny podivín a mali by sme naňho hodiť sieť, aby neublížil sebe či ostatným.

 

:)  Nechcem citovať celý príspevok.  Ale dobre napísané. Vcelku s tebou súhlasím, no zdá sa mi logickejšie, dokázať existenciu niečoho, ako neexistenciu. 

V každom prípade misia nesplniteľná.   

Zaujímavé video je v téme ateisti z youtube.

flora:) , mas tom v hokej,

 

 To sa ti iba zdá. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemám ten pocit, že viera človeka oslobodzuje, ani náhodou s tým nesúhlasím.

 

 Mam na mysli nabozensky veriaceho a nie veriaceho, co si vybera z viery iba to, co mu vyhovuje podla jeho predstav a "ostatok" ptom skritizuje, ako nejaky samozvany reformator niecoho, co vlastne ani nepozna

 

Touto vetou si to len potvrdil. 

 

Co som potvrdil?.....ak myslis to, ze kritizujes to, co ani nepoznas, tak suhlasim. Ak nieco robis, alebo sa tvaris ze to robis, na 50%, tak samozrejme to ta neoslobodzuje. Ale tak isto je na tom aj 50 %-ny ateista. Vajatanie je krizom, ako pre veriaceho, tak aj ateistu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co som potvrdil?.....ak myslis to, ze kritizujes to, co ani nepoznas, tak suhlasim. Ak nieco robis, alebo sa tvaris ze to robis, na 50%, tak samozrejme to ta neoslobodzuje. Ale tak isto je na tom aj 50 %-ny ateista. Vajatanie je krizom, ako pre veriaceho, tak aj ateistu.

 

Prečo si hneď myslíš, že nepoznám?

 

Ja sa vyslovene rada vajatám, vyslovene sa vo vajataní rochním. Prichádzaš fakt o veľa ak nevajatáš. Mal by si začať vajatať, dá to širší rozmer tvojmu bytiu. Ach som šťastná, že môžem vajatať. Narozdiel od teba ja môžem.  Samotné vajatanie ma oslobodzuje.   :kvet:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Duchovná sloboda :slniecko:   Človek ktorý miluje  letí, raduje sa, je slobodný a ničím nie je spútaný. 

 Hymnus na lásku    :)

 

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží. Láska nikdy nezanikne. Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. Lebo poznávame len sčasti a len sčasti prorokujeme. Ale keď príde to, čo je dokonalé, prestane, čo je len čiastočné. Keď som bol dieťa, hovoril som ako dieťa, poznával som ako dieťa, rozmýšľal som ako dieťa. Keď som sa stal mužom, zanechal som detské spôsoby. Teraz vidíme len nejasne, akoby v zrkadle, no potom z tváre do tváre. Teraz poznávam iba čiastočne, ale potom budem poznať tak, ako som aj ja poznaný. A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri, no najväčšia z nich je láska  https://sk.wikipedia.org/wiki/Prv%C3%BD_list_Korin%C5%A5anom

 

Ovocím lásky je radosť, pokoj a milosrdenstvo. 

             

 

post-2385-0-45418600-1447069781.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo si hneď myslíš, že nepoznám?

 

Ja sa vyslovene rada vajatám, vyslovene sa vo vajataní rochním. Prichádzaš fakt o veľa ak nevajatáš. Mal by si začať vajatať, dá to širší rozmer tvojmu bytiu. Ach som šťastná, že môžem vajatať. Narozdiel od teba ja môžem.  Samotné vajatanie ma oslobodzuje.   :kvet:

 

Svojim vajatanim si to potvrdila, ze nepoznas to, co sa tu snazis kritizovat :)

 

Ale kludne sa venuj vajataniu, ked mas v tom svoj ciel. Ja nemam dovod ti v tom branit. Akurat. ze potom je s tebou tazka diskusia na temu nabozenstva. Si taky poloateista a o nabozenskom citeni nemas ani paru. Da sa to vysledovat aj v tvojich prispevkoch v tejto teme. Dolezite je ale to, ze si spokojna a vajatanie ta upokojuje a oslobodzuje (aj ked neviem od coho). Sa tesim s tebou :) .

 

 

Informator:

Vieš, rozdiel je v tom, že niekto vajatať môže a niekto už v princípe nie, lebo už samotné vajatanie je postavené na úroveň hriechu.

 

Plne s tebou suhlasim.........vajatajuci nema na nic jednoznacny nazor, lebo ten nazor vcerajsi, zajtra zmeni podla ranajsieho smradu na hajzli. Smrad tiez oslobodzuje :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nesuhlasim s tebou, lebo ten vajatajúci si názor buduje prave vajatanim.Hladá pre a proti. A keďže zhromažďuje v mozgovni údaje a fakty z jednej aj druhej strany, môže ich (JE MU DOVOLENÉ) porovnať a vyhodnotiť.

Ty si už takýto luxus dovoliť nemôžeš. Nie pre nedostatok inteligencie! Ani pre lenivosť! Ty si to nemôžeš dovoliť kvôli presvedčeniu...pretože už samotná pochybnosť je zlá a ty nemôžeš pripustiť inu možnosť, len tú tvoju.

Kedysi sa slnko točilo okolo zeme, iná možnosť sa nepripúšťala...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Prestaň tu rozdeľovať na ľudí, ktorí do kostola chodia ( čiže majú dobrí pohľad) a ostatných.

Odvazne som si dovolil tvrdit, ze ludia, co pravidelne navstevuju miesto X, maju lepsi prehlad o tom, co sa v X rozprava, ako ludia co miesto X nenavstevuju. (X = kostol, krcma, parlament ... )

 

 

Mňa všetko to čo o kresťanstve viem, nepresvedčilo, že je to naozaj tak, takže si myslím, že to tu budeme zbytočne obracať z ktorejkoľvek strany.

 

No podla toho, co si popisala, ti k presvedceniu chyba rozpravanie o pubertalnom Jezisovi v kostole. Na druhej strane, aj keby zacali rozpravat, bola by to zase dobra zamienka obvinit ich, ze si to len vymyslaju, vsak?

Najlepšie a najjednoduchšie je zo všetkých ostatných urobiť Marxove deti, ktoré sú ovplyvnené samozrejme nechutným vulgárnym ateizmom.

 

No schvalne, v com konkretne sa lisia myslienky bolsevickeho ateizmu od tych tvojich? Par "cisto nahodnych" zhod som ti uz uviedol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty vieš nejak podozrivo veľa o boľševickom ateizme. Veď ty ako kresťan o ňom nemôžeš nič vedieť. Musel by si pravidelne navštevovať hodiny marxizmu-leninizmu.
Podľa tvojej teórie, ak nenavštevuješ miesto X nemôžeš mať prehľad o tom, čo sa rozpráva na mieste X.

Odkiaľ ty vieš, či ja do kostola chodím či nie? Nemám ti priniesť zošitok s podpismi, ako deti pred prijímaním? Potom by som sa mohla zapojiť do debaty, ale šak len samozrejme ako ty dovolíš.

A áno daj zasa pubertálneho Ježiška. :-) To sa už u teba stáva pravidlom, čo neviem vysvetliť, to sa snažím zosmiešniť.

 



Na druhej strane, aj keby zacali rozpravat, bola by to zase dobra zamienka obvinit ich, ze si to len vymyslaju, vsak?


No veď sa snáď nebudeme hrať na to, že si to nevymýšľaju.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Som rada, že sa  máme možnosť stretnúť aj  vo  virtuálnom svete, že si nájdeme čas navzájom pre seba  v tak uponáhľanej dobe, pri toľkých ďalších spústa povinností, to je fajn, pozitívne, znamená  že vieme žiť pre druhých, podeliť sa, darovať. Nie je to jednoduché takto cez monitor, chýba ten osobný kontakt, pohľad do očí,  mimika , hlas, ale aj tak..

s Božou pomocou sa to dá... :)

 

 

K Ježišovi :) Viedol ľudí k živej viere a k opravdovej službe. Rozdával lásku, pochopenie, kázal aby ľudia sa starali o spásu svojej duše, aby hľadali  Nebeské kráľovstvo, kázal  ľuďom, aby sa držali  evanjelia, sýtil hladných, liečil nemocných, potešoval zarmútených, kriesil mŕtvych, a ešte mnoho toho vykonal.....žil pre druhých aj zomrel za nás všetkých, lebo nás miloval. Kristus bol silný muž, odvážny, láskavý, on sa nikomu nevyhýbal, miloval všetkých. Zdôrazňoval Božiu lásku. Jeho učenie sa dotýkalo ľudského srdca. Kristov dokonalý život svedčí, že je Syn Boží a Spasiteľ sveta.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nesuhlasim s tebou, lebo ten vajatajúci si názor buduje prave vajatanim.Hladá pre a proti. A keďže zhromažďuje v mozgovni údaje a fakty z jednej aj druhej strany, môže ich (JE MU DOVOLENÉ) porovnať a vyhodnotiť.

Ty si už takýto luxus dovoliť nemôžeš. Nie pre nedostatok inteligencie! Ani pre lenivosť! Ty si to nemôžeš dovoliť kvôli presvedčeniu...pretože už samotná pochybnosť je zlá a ty nemôžeš pripustiť inu možnosť, len tú tvoju.

Kedysi sa slnko točilo okolo zeme, iná možnosť sa nepripúšťala...

 

Vajatajuci si vajatanim svoj nazor buduje iba za predpoladu, ze to vajatanie nie je jeho bodom "G". A u flory, mam dojem, ze vajatanie sa stalo idealom jej zivota :) Ale slnko sa preto nezacalo tocit okolo zeme.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) 

 

... Ale slnko sa preto nezacalo tocit okolo zeme.....

 

ale to už sa predsa točilo ...

takmer 1700 rokov z dvetisíc kresťanská cirkev skalopevne verila, že sa Slnko točí okolo Zeme ... zrejme hlboko zanedbala vajatanie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vajatajuci si vajatanim svoj nazor buduje iba za predpoladu, ze to vajatanie nie je jeho bodom "G". A u flory, mam dojem, ze vajatanie sa stalo idealom jej zivota :) Ale slnko sa preto nezacalo tocit okolo zeme.....

 

Info :D

Ty máš dar. Už nič lepšie si si ani vybrať nemohol. Joj ako úžasne sa vieš zosmiešniť sám, ani pomáhať ti netreba. :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

 

ale to už sa predsa točilo ...

takmer 1700 rokov z dvetisíc kresťanská cirkev skalopevne verila, že sa Slnko točí okolo Zeme ... zrejme hlboko zanedbala vajatanie :)

 

:)    Este ze si v teme nejasnosti..........tak na vyjasnenie zamracenej oblohy ti "jasnim", ze cirkev verila tomu, co tvrdila vtedajsia vedecka obec. Podla toho tvojho prirovnania, tak asi tiez zanedbala vajatanie.... :)

 

Info :D

Ty máš dar. Už nič lepšie si si ani vybrať nemohol. Joj ako úžasne sa vieš zosmiešniť sám, ani pomáhať ti netreba. :)

 

A kedy sa to slnko zacalo tocit okolo zeme?.........ci furt tiez vajata?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jáj, jak by som si s vami zavajatal ...

Žiaľ, my nevajatáme, my šmúzujeme.


K Ježišovi :) Viedol ľudí k živej viere a k opravdovej službe. Rozdával lásku, pochopenie, kázal aby ľudia sa starali o spásu svojej duše, aby hľadali  Nebeské kráľovstvo, kázal  ľuďom, aby sa držali  evanjelia, sýtil hladných, liečil nemocných, potešoval zarmútených, kriesil mŕtvych, a ešte mnoho toho vykonal.....žil pre druhých aj zomrel za nás všetkých, lebo nás miloval. Kristus bol silný muž, odvážny, láskavý, on sa nikomu nevyhýbal, miloval všetkých. Zdôrazňoval Božiu lásku. Jeho učenie sa dotýkalo ľudského srdca. Kristov dokonalý život svedčí, že je Syn Boží a Spasiteľ sveta.

 

Skúsila si niekedy podporiť svoju vieru i nejakými faktickými údajmi ?

Povedzme prejsť nejaké kroniky z miest v ktorých pôsobil, prejsť si historické okolnosti, status doby, vtedajšie zvyky, filozofie etc. ?

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov