Skočiť na obsah

Nejasnosti, otázky k náboženstvám


Ajk

Odporúčané príspevky

informator,

 

Skor to mas pomylene ty. Reagujem na toto http://www.biblia.sk...jelicky/matus/5, aby nenastal zasa nejaky cudny sum. Je viditelne z textu evanjelia, ze Jezis kazal svojim ucenikom a preto som ti aj doporucil, aby si si precitala vers 20, teda to co popisujes, ako nejaku moju "samovysvetlovaciu" anomaliu nema opodstatnenie. Ucenici boli pripravovany na poslanie a ucenie o Kristovi, a preto aj tie tvrde poucenia a preto aj ten vers 20.

....

 

....

prečo sa nechceš spýtať veriaceho alebo kňaza na vysvetlenie tých veršov ? :)

 

a ešte jedna otázka :) :

 

čo myslíš, prečo tu všetci píšeme, že máš túto tvoju predstavu, tento tvoj výklad pomýlený ?

/ apropo: jeden pán tu pred pár dňami v témach o láske, ktorému dve fóra sedem rokov vysvetľujú a radia , všetkým vynadal a jeho odpoveď na roky vysvetľovania bola, že sa všetci proti nemu zgrupli a chcú mu zle... /

 

myslíš si tiež, že sa všetci proti tebe zgrupli a klika nahlúplych nešťastníkov ti tu schválne a just zle vysvetľuje scestne Knihu Levitikus, či Kristovo učenie, alebo rozdiel medzi psychológmi a politrukmi ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie. Nevidim dovod si to mysliet. Jednoducho mate (co mi "radite") iny nazor. Ja si to skor vysvetlujem tym, ze sa mi snazia vysvetlovat Bibliu ateisti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info,

ešte teda otázka :)

 

písal si tu niekde, že v detstve a doma si nebol vedený k veciam viery. až neskôr.

potom neskôr si to študoval ? chodil si na náboženstvo, chodil si do kostola, počúval kázne ? rozprával s kňazmi ? alebo len čítal sám od seba Bibliu ?

 

Nie. Nevidim dovod si to mysliet. Jednoducho mate (co mi "radite") iny nazor. Ja si to skor vysvetlujem tym, ze sa mi snazia vysvetlovat Bibliu ateisti :)

 

toto nie je prvý krát, že píšeš o tom, že ti "bibliu vysvetľujú ateisti"

 

kde si nabral tú istotu, že sa o to snaží samý vo veciach viery neznalý ateista ?

alebo že tu možno je niekto, kto skutočne nejakým spôsobom študoval náboženstvo, učil sa, chodil na náboženstvo roky, počúval vysvetlenia kňazov, počúval kázne v kostole, má všetky sviatosti, rozprával sa s veriacimi, a vie, o čom vysvetľuje, keď ti vysvetľuje ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, zaujimave.... na to, aby si pochopil, co sa tam hovori nepotrebujes byt krestan... infos, ty si to naozaj vykladas zle, tebe to ani obsahovo nesuhlasi, ani to nema zmysel, alebo opytam sa - aky to ma v tvojom ponimani zmysel? lebo mne a zjavne aj ostatnym to dava vyznam a myslienku, ked to vykladame a chapeme po "nasom"...

 

17 Ne­mys­lite si, že som prišiel zrušiť zákon alebo prorokov; ne­prišiel som zrušiť, ale na­pl­niť;

a vies ty vobec CO prisiel naplnit? lebo mam dojem, ze ani to ti nie je jasne... lebo ak vysvetlujes to, co ti pise xeno v suvise s tymto tu, tak v tom tiez je logika taka krkolomna, ze az, alebo si to nenapisal zrozumitelne.. ktoru cast stareho zakona teda prisiel naplnit? lebo xeno hovori o jednom a ty o inom... mam obavu, ze ani tu si nepochopil, co ti pise...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie. Nevidim dovod si to mysliet. Jednoducho mate (co mi "radite") iny nazor. Ja si to skor vysvetlujem tym, ze sa mi snazia vysvetlovat Bibliu ateisti :)

 

soráč info.. či som "ateista" to je ťažký rébus..

a biblia?

tú napísali ľudia čo si mysleli že je zem plochá ako doska, a je stredom celého vesmíru

a ak sa mýlili v tomto, tak prečo nie aj v tom ako funguje Boh?

čo keď si ho tiež predstavovali tak nejak "plochého"?

čo ak síce existuje, ale s jeho biblickým obrazom, toho veľa spoločného nemá?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

písal si tu niekde, že v detstve a doma si nebol vedený k veciam viery. až neskôr.

potom neskôr si to študoval ? chodil si na náboženstvo, chodil si do kostola, počúval kázne ? rozprával s kňazmi ? alebo len čítal sám od seba Bibliu ?

toto nie je prvý krát, že píšeš o tom, že ti "bibliu vysvetľujú ateisti"

 

V detstve to bolo tak 51 ku 49 v prospech ateizmu....neskor prisla realita a viera zvitazila...takze pricinou je asi skola zivota a s kazdeho nieco na co sa pytas...tymi "ateistami" som nechcel samozrejme nikoho urazit, ci nejako ponizit, ale jednoducho ateista nema vieru v Boha, tak nemoze ani chapat Bibliu takym spodsobom, ako veriaci....asi tak!

 

a vies ty vobec CO prisiel naplnit? lebo mam dojem, ze ani to ti nie je jasne... lebo ak vysvetlujes to, co ti pise xeno v suvise s tymto tu, tak v tom tiez je logika taka krkolomna, ze az, alebo si to nenapisal zrozumitelne.. ktoru cast stareho zakona teda prisiel naplnit? lebo xeno hovori o jednom a ty o inom... mam obavu, ze ani tu si nepochopil, co ti pise...

 

Ja vobec neviem o com pise Xenocide, no ja som poukazoval tym odkazom na naplnenie proroctva o prichode Mesiasa.

 

soráč info.. či som "ateista" to je ťažký rébus..

a biblia?

tú napísali ľudia čo si mysleli že je zem plochá ako doska,

 

Tak to, ci si ateista ci hinduista, alebo co, tak to si vybav sam zo sebou...a nemas bohvieaku mienku o predkoch, ved tom ci ju povazovali za plochu nemohlo nic zmenit na tom, co spisali v Biblii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.. jednoducho ateista nema vieru v Boha, tak nemoze ani chapat Bibliu takym spodsobom, ako veriaci....asi tak!

 

Keď si ale jeden z veriacich vykladá Bibliu inak, než jeho bratia a sestry vo viere, je to zvláštne.

Hm, ku ktorej cirkvi sa vlastne hlásiš, informator? Ak je otázka príliš osobná, pokojne ju ignoruj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to osobne a vobec nemam problem sa k nej verejne hlasit - RKC - a co mas na mysli tym konstatovanim, ze si vykladam Bibliu inak, ako moji bratia a sestry vo viere?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám na mysli, že napríklad metaforu o nastavení druhého líca chápe väčšina veriacich inak, než ty.

Kristus vacsinu svojich pouceni vravieval v metaforach.......a o tom lici napr. je to tak, ze ked niekomu ublizis a on sa ti pride "podakovat",tak ukaz mu svoju druhu tvar.....lepsiu......ale to je asi na inu temu....

 

Veriaci má podľa teba nastaviť druhú tvár až vtedy, keď sám spácha nejaký zlý čin a obáva sa pomsty? Nemal by skôr správny kresťan nastavovať svoju druhú tvár ako odpoveď na agresiu ešte pred tým, než sám niekomu ublíži?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V detstve to bolo tak 51 ku 49 v prospech ateizmu....neskor prisla realita a viera zvitazila...takze pricinou je asi skola zivota a s kazdeho nieco na co sa pytas...tymi "ateistami" som nechcel samozrejme nikoho urazit, ci nejako ponizit, ale jednoducho ateista nema vieru v Boha, tak nemoze ani chapat Bibliu takym spodsobom, ako veriaci....asi tak!

 

Nie je to osobne a vobec nemam problem sa k nej verejne hlasit - RKC - a co mas na mysli tym konstatovanim, ze si vykladam Bibliu inak, ako moji bratia a sestry vo viere?

 

škola života ?

dobre.

z každého niečo : to znamená - výučba náboženstva, hovory s kňazmi, omše, kostol, počúvanie kázní, čítanie z kníh, hovory s veriacimi ?

 

keby si toto absolvoval, čo len "z každého niečo" , tak nemôžeš vykladať Písmo úplne ináč, než všetci ostatní veriaci, a v RKC Nový zákon už vôbec nie.

nielen veriaci, aj ateisti - nikto v tejto spoločnosti, v tomto regióne nežije vo vzduchoprázdne, ku každému sa vedenie o biblii dostalo, a stačí vedieť, o čom je učenie Krista - odpúšťanie, láska... a o tom tu vie skutočne každý ... aj Knihu Levitikus si správne vyloží každý.

 

ty, informator, nie.

vykladáš si to chybne. pohovor o tom so svojím kňazom, lebo neverím/e, že si s nejakým hovoril, alebo že si sa učil náboženstvo.

má tým na mysli to - keď môžem hovoriť za valcika. on to povie aj za seba, zrejme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám na mysli, že napríklad metaforu o nastavení druhého líca chápe väčšina veriacich inak, než ty.

Veriaci má podľa teba nastaviť druhú tvár až vtedy, keď sám spácha nejaký zlý čin a obáva sa pomsty? Nemal by skôr správny kresťan nastavovať svoju druhú tvár ako odpoveď na agresiu ešte pred tým, než sám niekomu ublíži?

 

Veriaci ked spacha nejaky hriech (a on spacha) ma vprvom rade prejavit uprimnu lutost, a uprimnu snahu napravit krivdu nim spachanu, no a to je ta "druha tvar (lice)". Ako si predstavujes (a tiez tvoji "suverci"), aby som ako veriaci mal dopredu nastavit "druhe lice"? Myslis ze vlastnim kristalovu gulu? :)

 

keby si toto absolvoval, čo len "z každého niečo" , tak nemôžeš vykladať Písmo úplne ináč, než všetci ostatní veriaci, a v RKC Nový zákon už vôbec nie.

nielen veriaci, aj ateisti - nikto v tejto spoločnosti, v tomto regióne nežije vo vzduchoprázdne, ku každému sa vedenie o biblii dostalo, a stačí vedieť, o čom je učenie Krista - odpúšťanie, láska... a o tom tu vie skutočne každý ... aj Knihu Levitikus si správne vyloží každý.

 

Ktori veriaci, ze si vykladaju NZ inak (aj ked je mi zahadou ako si prisla k tomu, ze ja si ho zle vykladam), ako ja? A tiez by ma velmi zaujimalo, co ma spolocneho Kristovo ucenie a Levitikus?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.. neverím/e, že si s nejakým hovoril, alebo že si sa učil náboženstvo.

má tým na mysli to - keď môžem hovoriť za valcika. on to povie aj za seba, zrejme.

 

Áno, presne nad tým istým uvažujem už od začiatku diskusie.

 

Ako si predstavujes (a tiez tvoji "suverci"), aby som ako veriaci mal dopredu nastavit "druhe lice"? Myslis ze vlastnim kristalovu gulu? :)

 

Keď oslovuješ ateistu, o akej viere to hovoríš? Sám si súverec. :zubiska:

Krištáľovú guľu netreba. Ak sa ocitneš v konfliktnej situácii, keď na teba niekto útočí, mal by si mu namiesto odplaty či protiútoku nastaviť i druhé líce a odpovedať tak na zlý skutok kresťanskou láskou, tak to ja chápem. Kto do teba krištáľovou guľou, ty doňho chlebom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veriaci ked spacha nejaky hriech (a on spacha) ma vprvom rade prejavit uprimnu lutost, a uprimnu snahu napravit krivdu nim spachanu, no a to je ta "druha tvar (lice)". Ako si predstavujes (a tiez tvoji "suverci"), aby som ako veriaci mal dopredu nastavit "druhe lice"? Myslis ze vlastnim kristalovu gulu? :)

 

Ktori veriaci, ze si vykladaju NZ inak (aj ked je mi zahadou ako si prisla k tomu, ze ja si ho zle vykladam), ako ja? A tiez by ma velmi zaujimalo, co ma spolocneho Kristovo ucenie a Levitikus?

 

je jedno, či Levitikus, či Nový zákon, či učenie Krista, všetko si vysvetľuješ ináč, od plášťa a spodného prádla až po nastavenie líca, dokola, úplne naopak.

ktorí veriaci ? všetci veriaci RKC, a hlavne v RKC, tam neexistuje iný výklad, len ten, ktorý RKC vyznáva, kňaz káže, náboženstvo naučí.

k vysvetleniu " o líci " netreba žiadnu krištáľovú guľu. RKC nastavenie líca vysvetľuje: keď ti niekto ublíži / strelí po líci/ , vo svojom odpúšťaní a láske k ľuďom mu nastav aj druhé líce. /a to vynechávam ateistov, hoci to vysvetľujú rovnako /

žiadne iné vysvetlenie neexistuje.

týka sa to všetkých ostatných citovaných a vysvetľovaných veršov, o ktorých tu bola reč.

 

a že ja som prišla k tomu, že si to vykladáš zle ? :) ani náhodou ... všetci ti to tu vykladáme, že si to vykladáš zle :)

spýtaj sa svojho kňaza, aj on ti to vyloží :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa ocitneš v konfliktnej situácii, keď na teba niekto útočí, mal by si mu namiesto odplaty či protiútoku nastaviť i druhé líce a odpovedať tak na zlý skutok kresťanskou láskou, tak to ja chápem. Kto do teba krištáľovou guľou, ty doňho chlebom.

 

k vysvetleniu " o líci " netreba žiadnu krištáľovú guľu. RKC nastavenie líca vysvetľuje: keď ti niekto ublíži / strelí po líci/ , vo svojom odpúšťaní a láske k ľuďom mu nastav aj druhé líce. /a to vynechávam ateistov, hoci to vysvetľujú rovnako /

žiadne iné vysvetlenie neexistuje.

týka sa to všetkých ostatných citovaných a vysvetľovaných veršov, o ktorých tu bola reč.

 

info, vykladas si to po svojom a v tvojom ponimani to nema logiku... uz z obsahu slov vychadza nieco ine, ako hovoris ty a to nemusim ani chodit na nabozenstvo...

 

No tak neviem, ale ked niekto napadne napr. dceru s umyslom jej ublizit, tak mu ponuknem aj vnuka....popripade mu budem nuteny najst nejakeho pedofila, aby som, podla vasho uceneho vykladu, dodrzal to, co mi prikazuje laska k bliznemu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....popripade mu budem nuteny najst nejakeho pedofila, aby som, podla vasho uceneho vykladu, dodrzal to, co mi prikazuje laska k bliznemu.

 

Síce netuším, čo by si útočník počal s pedofilom, ale hoci popisuješ extrémnu situáciu, v podstate máš pravdu. Útočníkovi by si mal podľa zásady "miluj i nepriateľa svojho" mierne dohovoriť a ukázať mu zmierlivú cestu, než ho ovalíš lopatou po hlave. :zubiska:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď si pod zmierlivým riešením predstavuješ to, že pri útoku na svoju dcéru zapojíš do hry aj vnuka, ktorému navyše zoženieš súkromného pedofila, niekde je chyba.

 

edit:

Myslím, že ani kresťanská láska k nepriateľovi ti neprikazuje, aby si mu pomáhal ukájať jeho zvrhlé chúťky. Skôr naopak, mal by si mu pomôcť nájsť správnu cestu, aby si jeho dušu uchránil pred večným zatratením. Tvoje uvažovanie je trocha znepokojivé, človeče, naozaj by si sa mal poradiť aspoň s tým kňazom.

:innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krištáľovú guľu netreba. Ak sa ocitneš v konfliktnej situácii, keď na teba niekto útočí, mal by si mu namiesto odplaty či protiútoku nastaviť i druhé líce a odpovedať tak na zlý skutok kresťanskou láskou, tak to ja chápem. Kto do teba krištáľovou guľou, ty doňho chlebom.

 

Viem, ze to bol priklad pritiahnuty za vlasy, ale som reagoval na tento tvoj (hore) tiez nepouzitelny nastroj zmierenie....a este raz, toto co tu tak ucitelsky sa pretlaca, bolo urcene ucenikom, tak si to treba poriadne precitat a nie vybrat si nieco bez kontextu a potom odkazovat na vysvetlenie od "guru"....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.. toto co tu tak ucitelsky sa pretlaca, bolo urcene ucenikom, tak si to treba poriadne precitat a nie vybrat si nieco bez kontextu a potom odkazovat na vysvetlenie od "guru"....

 

Ja mám zas dojem, že väčšina pápežencov si častokrát zamieňa vieru v Boha s vierou v cirkev. Ježiš nebol žiaden guru, tak by som nazval skôr niektorých novodobých kňazov. :P
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áha, že by to bolo také jednoduché ? :) ...

 

:hmmm: preto ako teista, znajúci sa dokonca k RKC, zamieňaš biblické niekoľkotisícročné pojmy za svoje originálne len tebou vykladané dojmy ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ktore niekolkotisicrocne pojmy mas na mysli....ze by ten homosex?...ci robenie fackovacieho panaka?....neviem, ale ak mas ten sex (na mysli), tak sa spytaj svojho gynekologa, aky je anal bezpecny...:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov