Skočiť na obsah

Nejasnosti, otázky k náboženstvám


Ajk

Odporúčané príspevky

RoSo

 

Vďaka, ale po chorvátsky neviem...možno by som niečo rozumela.?!

 

Chcela som to vedieť preto, že mám známu, ktorá bola na jednej takejto náboženskej púti a po nej sa vrátila ako vymenená. Viem, že viera dokáže s ľudmi robiť zmeny, ale ona totálne kašle na všetko, na prácu, na manžela...všetko je jej jedno, a neverím, že toto katolícka viera prikazuje.

Skôr mám pochybnosti, či nejde o nejakú sektu, alebo niečo podobné.

Hoci som ateistka, mám veľa priateliek/ľov katolíkov, evanjelikov...a dobre si s nimi rozumiem. ja im neberiem ich názory na vieru, oni mne na ateizmus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

indiana

 

Viera to samozrejme neprikazuje. Neviem co znama na tej puti "prezila" , trebalo by vediet nieco konkretnejsie, o co sa da opriet. Ta zmena nemusi suvisiet s udalostami na puti. Pravdou je, ze niektore momenty dokazu ludi poriadne rozkyvat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

indiana,

 

takéto veci sa stávajú, ale to nie je nič nové ... známa je zrejme veriaca ?

možno by pomohol nejaký skutočne dobrý kňaz,

možno je len hysterická - hystéria nie je len krik a hádzanie sa o zem - jednoducho si mohla namyslieť, že zažila nejaký mystický zážitok a ten ju živí a cíti sa byť nad vecou a preduchovnelá ...

hysterici reagujú niekedy podivne ...

okrem iného spústa ďfalších možností ...

 

skús zistiť, kto v tom termíne ešte na tom výlete bol ... možno to pomôže pochopiť, čo to bolo za partiu a čo sa tam stalo ...

keď je skutočne veriaca, rozvážny kňaz, ktorému bude veriť ...

 

ináč zrejme niekto, kto rozumie psychike ... odborník.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hysterická...hm, dá sa povedať že niekedy áno, podozrievavá to takisto, celý svet sa proti nej spikol a ona vidí len jednu cestu...ale toto mi nepripadá ako katolícka viera...hoci ja nie som na to odborník.

Odmieta akékoľvek rozhovory na túto tému, dalo by sa povedať, že jej slová sú: kto nie je so mnou, je mojím nepriateľom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pri všetkej snahe, toto si nemyslím, že zvládnete bez odbornej pomoci

sekta nesekta, toto je v hlave ...

 

takémuto človeku môeš dohovárať a dôvodiť, ani to nepočuje - to si zrejme už skúsila na vlastnej koži ...

zavolajte si pomoc, čím skôr ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okolo takych "akcii" sa zvyknu nalepit aj kdeaki sarlatani. Tiez niesom veriaci, ale krestanstvu by som to za vinu nedaval. Pises, ze vidi len jednu cestu. Aku? Skus skontaktovat ludi, ktori s nou boli ako pisala game, mozno budu vediet viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to takisto kresťanstvu za vinu nedávam, lebo predpokladám, že toto nie je kresťanská viera.

A tá cesta: oslovuje ju láska, dobrota..., vraj bola zlá, ale teraz už nie je, ale som z nej skôr zmätená, pretože sa niekedy takto vonkoncom nespráva. Je mi jej v podstate ľúto, ale ako napísala Game, žiadne rozhovory nepomáhajú.

A ľudia, ktorí s ňou boli na akcii? Nuž viem len o jednej jej kámoške, ktorú osobne nepoznám, a tá ju tam vlastne zlanárila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bolo by dobre informavat sa obsirnejsie, co sa na tom zajazde dialo. Isto to bude pozadovat aj odbornik, ak za nim pojdete. Neodporucal by som ju brat hned k psychiatrovi. Treba sa ist najprv opytat bez nej. Isto poradi ako dalej postupovat, pripadne ako ju prehovorit aby isla aj ona, lebo da sa ocakavat, ze to odmietne.

 

Pises, ze ju oslovuje laska a dobrota, aj to je mozna cesta k tomu aby pochopila samu seba. Ked kasle na rodinu, pracu a manzela, to cesta k laske a dobrote nieje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pochybujem, že by sa dala dobrovoľne dotiahnuť k nejakému psychológovi či psychiatrovi. Možno skôr k nejakému rozumnému kňazovi, ktorý by jej to všetko vysvetlil.

Tiež som toho názoru, že láska a dobrota sa prejavujú iným spôsobom...v poslednom čase mám z nej rozochvený žalúdok, čo zase povie, na čo sa nahnevá, ako zareaguje...pristihla som sa, že už ani neslušné vtipy nehovorím, ani o témach , ktoré by sa jej mohli nejako dotknúť, uraziť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to nepríjemné a frustrujúce - pre každého, kto s tým prichádza do styku

nemôžete sa vy všetci prispôsobovať jej predstavám, ktoré získala ktovieako

 

tu nejde o vieru ako takú, ani lásku a dobrotu, ako jej to niekto nahučal či ako si to ona namyslela ... tá láska a dobrota, rozdávaná násilne trochu pripomína jehovistov, ale siekt je nepreberné množstvo ...

 

hovorila si, že vieš o jednej jej kamarátke, ktorá ju na ten zájazd nahovorila - zisti, kto to je, čo sa o nej hovorí, k akému spoločenstvu patrí.

 

hovorím, že rozumný kňaz by možno pomohol najviac, ale aj tak by nebolo zlé za ním najprv zájsť s nejakými už získanými informáciami ...

 

keď sa pre ňu trápiš, zrejme ti na nej záleží ... lenže ťa prinútila prispôsobiť sa jej - a zrejme to robí každý okolo nej, aby bol pokoj.

to nepôjde navždy .

 

nestretáva sa s tou kamarátkou ? mne sa zdá, že tá jej preduchovnelosť a "dobrota" silnejú ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnešok bol vcelku v normále, možno sa postupne odpúta, ktovie...ale na tému: pohovoriť si s niekým iným, reaguje podráždene, tak to zatiaľ nesúrim...budem priebežne informovať ako to dopadlo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som nechal tomu volny priebeh a uvidi sa . Drzat sa hresla podla seba sudim teba sa neda, mozno ona to tak preziva a po case sa to ustali. Ludska dusa ma nedozierne dno a neprekutane zakutia, ak nekona zlo inym alebo sebe a nema to priznaky dusevneho ochorenia , co sa da ciastocne diagnostikovat z dostupnych informácii i na nete , tak podla toho co sa sa docital to vyzera na jeden z mala pripadov - teda nedeju sa na svete kazdy den - je to OSVIETENIE DUCHOM SVATYM

a to je uz vazna zalezitost a je potrebne s nou jednat velmi opatrne, slusne, jemne, ohladuplne, kym to " stravi " a okolie si musi zvyknut na to , ze bude zrazu ina / v nasich ociach / ..... prajem jej v ceste na tejto pozemskej puti vela odvahy a sil. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Osvietenie Duchom Svätým? A zrazu kašle na všetko? Hmmm... Píšeš o dačom o čom si sa dočítal, môžeš byť konkrétnejší, kde po "osvietení Duchom Svätým" sa začnú ľudia chovať podobne? Lebo toto sa mi rozhodne nezdá...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ježiš existoval, to je jasné, ...

preco si si v tom taky isty ? , mozno hlupa otazka , ale predsa by ma zaujimalo okrem biblie ake su na jeho existenciu dokazy ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Lebo v podstate všetci sme bratia a sestry. Všetci pôvodní Európania majú asi 10 spoločných predkov.

 

Nakoniec som našiel 3 roky starý článok na mojom disku ešte z pôvodnej stránky science.sk:

 

 

Európski muži sú potomkami desiatich praotcov

 

Dalo by sa povedať, že takmer všetci európski muži pochádzajú z desiatich genetických praotcov, ktorí rôzne kúty nášho kontinentu obývali pred niekoľkými desiatkami tisícročí. Ako sa uvádza v článku publikovanom v piatkovom časopise Science, každý Európan mužského pohlavia je zrejme potomkom jedného z desiatich mužov, ktorí do Európy prišli v troch za sebou nasledujúcich migračných vlnách spoza Uralu a z blízkeho východu. Vedci pod vedením Dr. Ornelly Saminovej z talianskej Universita de Pavia, skúmali chromozóm Y u 1,007 mužov z celej Európy a Blízkeho Východu. Chromozóm Y majú výlučne muži a predávajú si ho z otca na syna takmer nezmenený. Mutácie chromozómu Y sa preto dajú využiť ako molekulárne hodiny. vedci zistili, že 95% génov skúmaných mužov sa dalo zaradiť do jednej z desiatich kategórií. "Vybrané gény sa zhodujú s cca 95 percentami 1 007 európskych chromozómoch Y," píše sa v článku pre časopis Science. Poznatky o génoch sa pekne zhodujú o doterajších poznatkoch o európskej populácii. "Objavili sme tri hlavné geograficko-kultúrne skupiny," uvádza sa ďalej v článku. "Prvú skupinu tvoria Baskovia obyvatelia západnej Európy, druhú obyvatelia Blízkeho Východu, a tretiu východoeurópania z Chorvátska, Ukrajiny, Maďarska a Poľska." Napriek tomu, že sú Baskovia v Španielsku, Sardínci v Taliansku a Laponci vo Fínsku kultúrne odlišní od ostatných európskych kultúr, ich gény sa od európskych génov ničím nelíšia. Najstarší mužský chromozóm, ktorý vedci objavili, pochádza z obdobia pred 15 000 rokmi a vyznačuje sa mutáciou známou pod značkou M173. Túto mutáciu objavili u polovice skúmaných mužov. Tento druh sa delí na dva poddruhy - Eu18 a Eu19. "Eu18 ustupuje smerom zo západu na východ a najčastejšie sa vyskytuje u Baskov. Podskupina Eu19, ktorá sa vyznačuje mutáciou M17, naopak, v Západnej Európe úplne absentuje. Smerom na východ sa jej frekvencia zvyšuje a maximum dosahuje v oblasti Poľska, Maďarska a Ukrajiny." M17 bola po prvý krát objavená u človeka Aurignacského, ktorý sa preslávil umeleckým spracovaním kameňa a kvalitnými nástrojmi. Niektoré z týchto génov sa vyskytujú aj u obyvateľov Sibíra a pôvodných obyvateľov Ameriky. "Z tejto skutočnosti vyplýva, že M173 patrí k prastarým Eurázijským znakom, ktorý do Európy priniesli prví zástupcovia druhu Homo Sappiens, ktorí prišli pred cca 40 - 35 000 rokmi prišli z východu a rozšírili Aurignacskú kultúru," tvrdia autori článku. "Takmer simultánne sa táto kultúra objavila na Sibíri, odkiaľ niektoré skupiny nakoniec presídlili do Ameriky."

 

Izolácia doby ľadovej

 

Niektoré genetické variácie podľa vedcov potvrdzujú teórie o izolovanosti jednotlivých skupín počas poslednej doby ľadovej, ktorá skončila pred 13 000 rokmi. Ďalšia mutácia, M170 pochádza z doby pred 22 000 rokmi, a spája sa s Gravettskou kultúrou. Táto veľká skupina sa preslávila soškami Venuše, šperkami z lastúr a príbytkami z mamutích kostí. Tretiu skupinu - okolo 20% mužov - vedci určili ako pozostatok doby relatívne nedávnej. Do Európy prišla pred 15 - 20 000 rokmi zo Blízkeho Východu. Išlo pravdepodobne o prvých poľnohospodárov mladšej doby kamennej, ktorí pochádzajú z úrodného Blízkeho Východu. Ich gény sa, podľa očakávaní, vyskytujú najčastejšie v oblasti Stredomoria.

 

 

Takže vidíš ako veda a náboženstvo sa dajú pekne skombinovať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Katolícka cirkev vôbec neuznáva reinkarnáciu, ani ako ďalšiu šancu, ani vôbec...

O čom je potom Očistec? Nie je to náhodou tak že pre niektorých ľudí "ďalší život" je Očistcom?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O čom je potom Očistec? Nie je to náhodou tak že pre niektorých ľudí "ďalší život" je Očistcom?

Sem to myslím zapasuje viac, aby sme už neodbáčali v téme o samovraždách... Možno by pre niektorých ľudí bol očistcom "ďalší život", ale podľa náuky je Očistec miesto, kde si duša idúca do Neba odpyká tresty za svoje hriechy. Spoveď totiž zmyje hriechy, no tresty za ne nie, tie sa dajú pri určitých príležitostiach odstrániť získaním odpustkov. (na to sú určité podmienky atď. ) takto nejako by to malo byť, nakoľko si pamätám :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale podľa náuky je Očistec miesto, kde si duša idúca do Neba odpyká tresty za svoje hriechy.

A nemôže to miesto byť na Zemi?

 

Dajme tomu že nedokončíš VŠ, Hedge ťa zrúbe, vyženie z domu a ty začneš chlastať. Za dva roky bude z teba už vyučený homelessák, ktorý bude len kradnúť a pľuť na ľudí. Za 3 roky možno znásilníš nejaké mladé dievča a pôjdeš na 20 rokov do basy. Tam ťa väzni budú považovať za pedofila a ťa zabijú (viem si predstaviť ako ti studený pot steká po čele keď čítaš tieto temné vízie tvojej možnej budúcnosti, ale kvôli istým veciam zachádzam do extrémov :lol:).

Keď zomrieš, Boh uzná že si bol grázel a nezaslúžiš si ísť do neba. Do pekla tiež nie, lebo práve majú plno, tak ideš do Očistca. A v Očistci si musíš odpykať svoje hriechy a to takým spôsobom že sa narodíš v nejakej krajine v treťom svete kde budeš celý deň zbierať ryžu, piť dažďovú vodu a zarábať dolár na deň. Ak to vydržíš celý život (narodíš sa v rodine ktorá sa pýši dlhovekosťou, takže sa dožiješ 94 rokov) a budeš žiť čestne, tak po smrti Boh uzná že v Očistci si zmyl svoje hriechy a môžeš ísť konečne do neba. Amen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Studený pot nešiel, na to to boli priveľké extrémy :lol:

 

V prvom rade - žiadne do neba nezaslúžim a do pekla sa nedá, pretože do očistca idú tí, čo sú na ceste do neba, akurát si musia ešte dačo medzitým vybaviť... A teda vlastne potom to nemôže byť ani formou ďalšieho života na zemi, kde by som si mal zas zasluhovať nebo, ale zastávkou niekde inde... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov