Skočiť na obsah

Televízia a televízne stanice, programy


Sniper

Televízia a televízne stanice  

27 členovia hlasovali

  1. 1. Ako často cez týždeň sledujete TV?

    • Každý deň
    • Aspoň 5 dní v týždni
    • Najviac 3-4 dni v týždni
    • 1-2 dni v týždni
    • Prakticky vôbec
  2. 2. Koľko hodín denne strávite pred bedňou?

    • Viac ako 20 hodín
      0
    • 14 - 20 hodín
      0
    • 8 - 14 hodín
      0
    • 2 - 8 hodín
    • Menej ako 2 hodiny
    • Skoro nič
  3. 3. Koľko TV staníc (polo)pravidelne sledujete?

  4. 4. Ktorú stanicu v naších končinách najviac sledujete? (zahlasujte najviac za 3 možnosti)



Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

Chcem sa opytat.

 

To uz neplati ten zakon co kedysi ze za jeden vecerny film mozu stanice davat max 3 reklamy? a aj to dve max 5 minutove a iba jedan 10 minutova,

Vsak teraz ked si clovek chce nieco pozriet tak kua kazdych 15 minut ide reklama a ma mto stopnuta kadza trva 12-13 minut. To co ma byt. To zakon uz pre ne neplati ci co ? Viem ist oze taky zakon bol ze noemohli tolko reklam davat pocas filmu co ma aspon 2 hodky tusim. Fakt radej stiahnem film a pozriem na kompe bez reklam ako neico pzoerat v tych blbych SK staniciach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež pochybujem. Viem že je/bol zakon, ktory určuje množstvo reklamy denne, tušim 10%? z denneho vysielania. Ale koľkokrat to môžu vysielať cez film asi nie.

 

// tak som niečo našiel:

  • 2. Súkromné TV:
  • .max. 15% denného vysielacieho času, s telenákupom 20%
  • .max. 20% hodinového vysielacieho času (12 min.)
  • .max. 20% hodinového vysielacieho času (12 min.) v čase od 19:00 do 22:00 hod.
zdroj: http://www.newagemedia.sk/?page_id=63
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Krásna" súťaž OTO 2011 bude vraj bez Markízy ... tá vraj má nezhody s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia... hlasovať síce môžeme za Markízakov no pri odovzdávaní cien budú chýbať

Markíze tečie do topánok podľa mňa, strácajú na sledovanosti, v hlavnom vysielacom čase dávajú telenovelu :D / alebo aspoň dávali / programy slabé, seriály slabé, moderátori a redaktori sú tendenční, suchí, nudní a pretŕčajú kde kade ... nuž Markíza Markíza :D slabota ...

 

http://medialne.etre...ez-markizy.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež pochybujem. Viem že je/bol zakon, ktory určuje množstvo reklamy denne, tušim 10%? z denneho vysielania. Ale koľkokrat to môžu vysielať cez film asi nie.

 

// tak som niečo našiel:

  • 2. Súkromné TV:
  • .max. 15% denného vysielacieho času, s telenákupom 20%
  • .max. 20% hodinového vysielacieho času (12 min.)
  • .max. 20% hodinového vysielacieho času (12 min.) v čase od 19:00 do 22:00 hod.
zdroj: http://www.newagemedia.sk/?page_id=63

 

Aha

Hmm kurnik tak potom si asi zle spominam. Ale mam pocit ze bud sa pripravoval ( a nepresiel) alebo bol taky zakon ze za vecerny film fakt mohli ina 3 reklamy pustit.

Lebo teraz ked si cete neico pozriet ak to radsej stiahnem bez reklma ako kazdych 12-15 minut pozerat 10 minut reklamu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

boj televízií o prvenstvo vo večernom vysielaní graduje

nie že by som bola celá bez seba z tv Joj, ale krimiseriály, ktoré posledných pár rokov letia, vysiela statočne, a pozerám, že už pred rokmi som ich v ankete uprednostnila, hlavne kvôli tým seriálom

/ okrem dokument.tv /

tv Markíza - občas, veľmi zriedakvo, raz dvakrát do mesiaca tv noviny, keď je zapnutá tv ... osobne pre mňa by Markíza nemusela existovať, nepozerám ju roky, neprináša nič, čo by pre mňa stálo za to, obrátiť sa k obrazovke markízy a pozerať

zrejme nemal každý divák rovnaký názor, sme všelijakí, to je síce dobre, ale po rokoch opakovania prastarých béčkových filmov, po pochybnom úspechu Šeherezády si Markíza zmyslela, že keď pozerali toto, ich diváci už zvládnu bársjaký brak ... zrejme veľký omyl, Sultán je aj na otrlých markízáckych fandov priveľa

 

Joj sa už doťahuje na Markízu

 

Televízny trh má počas večerného vysielania nového lídra. Diváci opúšťajú Markízu a stále viac pozerajú Jojku.

 

Sledovanosť televízie Markíza sa za posledné obdobie prepadla na historické minimá. Jej televízne noviny už nie sú najsledovanejšie. Dvojka na trhu, televízia Joj je schopná ju každodenne porážať. A nie je to jediný pre televízie dôležitý čas, kedy sa roky zavedené poradie mení.

 

„Aktuálne je Joj už druhý mesiac lídrom na trhu v primetime, teda pre televízie v najdôležitejších vysielacích časoch. Najmä cez pracovné dni sme lídrom aj celodenne,“ hovorí riaditeľ televízie Joj František Borovský. Byť lídrom je dôležité pri rokovaní o cenách reklamy.

 

Markíza, hoci to sľúbila, oficiálne vyjadrenie od štvrtka poslať nestihla. Generálna riaditeľka Zuzana Ťapáková je chorá, oslovili sme aj ďalšieho zástupcu televízie. Kuloárne informácie hovoria o nervozite v sídle v Záhorskej Bystrici - klesá sledovanosť, na nálade nepridal ani bojkot televíznych cien OTO.

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz1narzdri9

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Žeby Slovač prichadzala k rozumu? Nie žeby jojka bola na tom nejako lepšie, ale aspoň ta zahranična serialova skladba je ako-tak kvalitna. Jojka ma ale iny problem, neustale chaoticke zmeny vysielacieho času. Človek nevie na čom je. Keby to aspoň oznamovali, ale často aj ich web, EPG či teletext hovoria niečo ine ako je realne vysielanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz ja neviem, ale asi zijem v nespravnom case. Videl som uz nazivo hocico, ani obedovat pri detailnych zaberoch na pitvu a rozlozene tela z ktorych vyliezaju cerviky mi nerobi problem. Celkovo mi vsak ta "sutaz" v sledovanosti pride trochu od veci. Vyhrava ten, co viac poslape ludsku dostojnost, do eteru nahodi vacsiu stupidnost a kreativne vymysli vacsiu zhovadilost. Markiza a Jojka serviruju divakom kyble h@vien a oni im to s radostou zeru. Otazka znie, co bude potom, ak televizie takym sposobom formuju a vychovavaju aj mladeho divaka. Ja som vyrastal v case, ked najviac akcni boli Profesionali /ti anglicki/, synonymom hrdinu bol Dempsey ..a hrdinky Linda :) No a aj oni zanechali v mojej jemnej detskej dusicke viditelne sramy..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes je uz nasilie v kazdej druhej rozpravke. To nie je jojkou ci markizou ale dobou. Taky je dnesny svet. Aspon ze Vecernicky este funguju aj ked uz ani tie nechcu dnesne deti pozerat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako ja sledujem, okrem dneska. Vcera siel film zo 73 volal sa Strasiak a hral tam mlady al pacino a este jeden dobry herec(hviezda), nespomeniem si, pritom som zobudil aj zenu a tu hviezdu poznala hned a al pacina asi az po pol hodine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale často aj ich web, EPG či teletext hovoria niečo ine ako je realne vysielanie.

 

Toto som si aj ja všimol. Takže aj vy ostatní ste si to všimli? Ináč na teletexte je to presnejšie, mám to otestované. Na EPG bol iný vysielací čas a na Teletexte zase iný, ale ten bol správny. Tak keď vieme že bude dáky film tak už sme 5 minút pred ním nachystaní, ale horšie je to s tým nahrávaním. Lebo rekordér sa riadi podľa EPG a keby to dodržovali tak by to bolo lahučké. Prezerám program, a jedným tlačidlom na ovládači si to označím že NAHRAŤ. Ale takto musím vždy ísť do zoznamu plánovaných nahrávaní a manuálne editovať podľa teletextu alebo len tak zhruba pridám 10 pred aj po relácii. Moja osobná skúsenosť je radšej pridať ku koncu. Skôr to začínať nezvykne ale reklamy všetko pretlačia aj o 20 minút a tým pádom už mešká aj nasledujúci program atď.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

boj televízií pokračuje. a niekto stratil cestou mozog.

 

TV Markíza a jej majitelia v zúfalstve nad nezáujmom divákov a poslednými stratami stratili súdnosť už úplne - vlastne to pripomína posledné kopance zdochýnajúceho koňa, lebo normálny rozum nesiahne po tretíkrát po TURECKEJ TELENOVELE, keď už druhá nezabrala.

ale možno sa zázraky ešte dejú :)

 

prvá, Šeherezáda, bola neokukaná, nasadili ju v zime, ešte to išlo,

druhá, Sultán /?/ padalo na pusu po prvých dieloch, presunuli to na Doma, a sledovanosť to muselo mať obrovitú.

tretiu idú nasadiť od konca mája, pred nástupom leta, keď je zvyčajne každý vonku alebo na záhrade - Markíza totiž takto dúfa prebrať divákov Jednotke a Joj, vo vysielacom čase hodinu pred TV novinami ...

 

29. mája nasadia na Markíze do vysielania teda tretí strastiplný turecký seriál o láske, zrade, slzách, nešťastníkoch, romantike a treste - každý deň hodinu!, celú hodinu pred siedmou a vysielaním správ ...

tretia turecká telenovela ide vytrhnúť Markíze tŕň z päty :

 

Láska a trest (v origináli Aşk ve Ceza), ktorý televízia natiahla z pôvodných 90 až na 124 dielov. :(

 

Čítajte viac: http://omediach.blog...l#ixzz1uZBn3nb3

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ľudia boží utekajte ... zapnúť Markízu nepriateľom dajte ... :)

my to robíme už roky, aj keď je reálne tu za humnami ... ale čítať o počinoch tejto a podobných TV ma vážne masochisticky baví ... tak sledujte :) :

 

Markíza chystá ďalší pôvodný romantický seriál

 

Okrem Druhého dychu sa na obrazovky zrejme dostane aj Chuť lásky

 

Okrem už avizovanej Horúcej krvi chystá televízia Markíza aj ďalší seriálový projekt s pracovným názvom Chuť lásky. Oba bude pre trhového lídra vyrábať dvorná produkčná spoločnosť MediaPro Entertainment Slovakia (MPE).

 

"Projekt je v prípravnej fáze výroby, žánrovo pôjde o romantický seriál," potvrdila pre Mediálne.sk marketingová riaditeľka MPE Alexandra Popovičová.

 

Podľa informácií denníka Plus jeden deň by sa mal seriál odohrávať vo vinárskom prostredí a pozostávať z 50 častí. Účinkovať by v ňom mali napríklad Nela Pocisková a Monika Hilmerová, týždenník Eurotelevízia pridal aj mená Helena Krajčiová, Táňa Radeva a Maroš Kramár.

 

Markíza už ohlásila aj nový "veľký dramatický seriál" s názvom Horúca krv, ktorý má od septembra nahradiť neuspokojivo výkonnú Ordináciu v ružovej záhrade. Účinkovať by v ňom mali herci ako Jozef Vajda, Zdena Studenková, Gabriela Dzuríková, Anna Javorková, Alexander Bárta, Marián Mitaš, Zuzana Kanócz, Marek Ťapák či Táňa Pauhofová. Väčšina z nich hrala aj v Ordinácii.

 

V apríli sa tiež začalo nakrúcanie druhej série romantického seriálu Druhý dych, ktorý počas jari bodoval na obrazovke sesterskej televízie Doma. Rozvinúť má nové dejové línie a pribudnú v ňom aj nové postavy. Na jeseň Markíza chystá i licencovanú kulinársku reality šou MasterChef Slovensko.

http://medialne.etre...horuca-krv.html

http://medialne.etre...vou-seriou.html

http://medialne.etre...cky-serial.html

...

jaj ... :) neuspokojivo výkonnú Ordináciu nahradí "veľký dramatický seriál" Horúca krv ... jaj :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Topiaci sa slamky chyta. Ale takej, ktorej druhy koniec nie je nikde pripevneny. Radsej sa utopit. A to serialy, ktore by pozeral aspon niekto (Eureka, Smallville...) vysielaju v hlbokej noci.

Markiza popiera fyzikalne zakony. Z uplneho dna padaju este hlbsie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To uz nie je topenie.Toto je blbost. Ved na Markize uz nic nechodi, a to ked zacinali, mohla som pri bedni sediet cely den a stale tam bolo co pozerat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne je to inak uplne jedno. Slovenske stanice (s vynimkou Dvojky) sledujem len veľmi vynimočne. Sem-tam z nudy nejaky serial. Pre mňa za mňa aj keby to všetko zrušili. Ja to len tak z povzdiali sledujem a smejem sa na tom cez slzy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam len zakladny balik a v tom momente ako bude zakladny sport - MS v Hokeji, MS/ME vo Futbale, F1 - bez problemov streamovatelny (hoci aj za mali poplatok), tak nebudem potrebovat uz ani ten. Co si chcem pozriet, si stiahnem, vo vyssej kvalite, a nezprznene slovenskym dabingom a reklamami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

trochu som zasa pod stolom ... teda hľadám tam sánku :)

 

toto sa nedá reprodukovať, treba prečítať ... ja keď čítam kdesi TV Markíza, očakávam veľmi zaujímavú správu o úchvatných programových zmenách, hodnotných, zdvíhaní kultúry národa ... aj vy ? :)

 

.....

podrobnosti o novej akčno-športovej televíznej stanici pre mužov. Okrem filmov a seriálov bude vysielať aj šport - napríklad olympijský hokej - a erotiku. Špecialitou budú športové správy s polonahými moderátorkami.

....

Štart nového televízneho kanála v skupine Markíza sa blíži. Podľa informácií blogu O médiách nová televízna stanica určená pre mužov odštartuje v druhej polovici augusta. Jej obsah bude hlavne akčný a športový. Informácie pre blog potvrdil dôveryhodný zdroj z TV Markíza. Kanál bude podobne ako Doma skôr doplnkový, skupina Markíza bude čerpať zo svojej bohatej knižnice a na novej stanici určite nepôjdu tzv. áčkové tituly, čiže žiadne veľké filmové vychytávky. Program budú tvoriť zahraničné filmy a seriály - akčné, kriminálne, ale napríklad aj erotické. Výraznú časť vysielania bude tvoriť šport a Markíza už v predstihu začala nakupovať športové práva. Medzi nimi sú napríklad práva na hokej zo zimnej olympiády v roku 2014. Vlastnej tvorby bude minimum.

Zaujímavosťou majú byť netradičné denné športové správy, pri ktorých televízia chystá šteklivé prekvapenie pre mužov v podobe sporo odetých moderátoriek, ktoré zatiaľ nemá a v súčasnosti chystá casting.

.....

Čítajte viac: http://omediach.blog...l#ixzz1zgPHl1kg

ono to pokračuje, ale ja už nevládzem .... :odpadnem: muži slovenskí, TV Markíza vie, po čom prahne srdiečko a dušička divákov a diváčiek, tak šup, doma dve télky, alebo jednú do pivnice, lebo vás bohabojné slovenské manželky poženú :D :)
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov