Skočiť na obsah

Domáce zvieratká


game

Odporúčané príspevky

prečo nie, nám sa kedysi v záhrade tiež urodilo nádherné polodlhosrsté mača, veru sa aj podobalo na mývala, malo chvost krásne huňatý, vôbec bolo nádherné...tiež sme rozmýšľali, s akým a sa to kocúrom Maličká spustila...žeby s mainským mývalím, ale kde by sa tam také čosi vzalo?

 

vždy si spomeniem na love story Maličkej a Plyšáka, ako sa vždy delili o jedlo, ako čakali jeden na druhého a navzájom si podsúvali dobroty, neuveriteľné, že dve mačky sa môžu mať tak rady, kór ked je tam v tej kolónii ešte asi 6 ďalších... Vlastne aj Plyšák mal nádhernú srsť, lenže v ten rok už bol niekde v mačacom nebi, keď sa urodilo to chlpaté medvedíkovité stvorenie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 9 mesiacmi...

a šak sú zlaté!

O mňa sa moje chlpane otierajú odkedy dojdem z roboty až kým nezaleziem pod perinu, neustále sa mi plantajú popod nohy a pýtajú si pozornosť. Niekedy si myslím, že chcú palmsok, a ked im ho dám, ani si ho nevšimnú, len si hlavičky otierajú o moju ruku a pradú o 106...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 mesiacmi...

môj brácho chová  aj   králiky . teší ma, že má rád zvieratká, zrejme to  má aj po otcovi, on tiež veľmi miloval zvieratká a staral sa o ne s láskou.

brat má aj pekné holuby - páviky, rôzne sliepočky, kohútiky, psíka,  ryšavé mačiatko. no proste, majú sa ako v bavlnke. :)

 

sorry, fotografia  je v slabej kvalite.   tie králiky sú cez deň aj vonku, pekne v prírode. :)

post-2385-0-23408300-1495454054.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Nedávno som videla – zažila niečo zvláštne s mojimi mačkami.

Konečne sa mi tento rok po neviemakej dlhej dobe podarilo sa dostať na jazero, bola som tam asi 2,5 hodiny. Keď som sa vrátila domov, vítala ma len Viki (mladšia z mačiek), ale nie tak ako obvykle. Obvykle dobehnú obidve a s vrnením sa mi pletú popod nohy a nastavujú mi hlávky a nie sú spokojné, kým ich aspoň nepoškrabkám za uchom. Tentokrát dobehla – ako už som písala – len Viki, a nenastavovala mi hlávku ako inokedy, ale uprene na mňa civela a hlasno mňaukala. Ešte som sa jej prihovárala, že čo chce, žrať som im dala a hladná byť nemôže, žeby ju niečo bolelo, na to nevyzerala, čo dočerta môže chcieť. A ona s hlasným mravčaním bežala do kuchyne, obzerajúc sa, či idem za ňou...dobehla k balkónovým dverám a za tými zas mravčala Šiva...

Skrátka, keď som odchádzala, Šiva spala v košíku, ktorý na balkóne máme, a ja som si to nevšimla, dvere som zatvorila a odtafárila sa preč. A chudinka zostala uväznená na balkóne.

Keď som tie dvere otvorila, najprv sa tie dve pootierali o seba a potom sa vybrali za mnou do obývačky, kde som si vybaľovala veci.

Nuž bolo to pre mňa veľmi pozitívne vidieť, že aj mačka cíti empatiu ku svojej „kolegyni“ a hľadá u mňa pomoc pre ňu. Hoci kedysi keď sme ešte mali záhradu, mohla som to vidieť sobotu čo sobotu, najmä na už nebohých Maličkej a Plyšákovi. Moje dve chlpane nie sú až také kamarátky, aj sa poklbčia aj zasyčia na seba, ale neublížia si znášajú sa. A teraz keď išlo do tuhého, dokonca jedna hľadala pomoc pre druhú.

Potešilo ma to.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Bola som si v zvieracej nemocnici pre Šivinku. Dnes mala službu odborníčka na oči, porobila jej vyšetrenia od výmyslu sveta, a výsledok je, že na očku, na ktorom nie je nič vidno, má vred na rohovke, mám jej dávať kvapky 3x denne...ale s tým chorým očkom treba počkať, kým sa to vstrebe, a dúfať, že oko neopuchne a nedôjde k iným procesom. Šiva je chudokrvná a má riedku krv, a hoci cievy má v poriadku, môže krvácať kdekoľvek. Trpí chronickým obličkovým ochorením, to ide s vekom. takže ešte aj diétu máme. To som zvedavá ako ich donútim, aby si nežrali jedna druhej, ale každá to svoje. A keď sa to vstrebe, predpoklad po Novom roku, mám s ňou ísť na kontrolu, lebo teraz cez krvnú zrazeninu doktorka nevidela pozadie a skoro nič. Vymenovala mi asi 8 chorôb oka, čo uvažovali, ale postupne ich vylúčili a ostali asi 3, najhorší by bol karcinóm...ale to by som ju nenechala trápiť sa, nechala by som ju uspať ešte kým by jej bolo relatívne ako tak dobre. U Murka som váhala a teraz už viem, že som to mala urobiť aspoň o 2 týždne skôr. Dúfam, že Šiva sa zotaví, ale ak nie, už tú istú chybu neurobím.

Doniesla som ju domov, chvíľu sa túlila a otierala a potom si zasa šla ľahnúť na podsedák.

radšej ani nechcem vedieť, ako ju dostanem do prepravky.

Doktorka povedala, že všetky procedúry znášala veľmi dobre, nechala si aj pazúriky ostrihať, aj do očka kvapky dať, aj sa nechala vyšetriť a dokonca aj branie krvi prijala dobre. A v noci spala, predtým zblajzla večeru, takže ideálny pacient. To som bola rada, že nebola v strese a zvládla to tak dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

díky, Doll.

V tom je výhoda mať dva kusy, že nie sú urazené, ak sa človek práve nevenuje im :) - majú jedna druhú.

Kontrolu máme za sebou, chudinka malá, potrebovali od nej čistý moč, tak jej oholili chvost pri zadku a cievkovali ju. predtým ešte absolvovala očné vyšetrenia, držala sa úplne skvele, pri odbere krvi som nebola ani pri tom cievkovaní...vraj bola na to, že je to mačka, veľmi dobrá, moc sa jej to nepáčilo, ale vydržala a odbery sa podarili...Očko sa jej zo dňa na deň zlepšuje, už má len pri vnútornom kútiku čierny fľak, myslím, že o pár dní zas bude mať svoje krásne zelené okále. Dnes sa konečne zasa po neviemakom dlhom čase kočkovali s Viki, pozápasili si, ponaháňali sa, normálne som sa potešila, lebo aspoň sa má k svetu. myslím, že aj Viki to už chýbalo, lebo ešte pred pár dňami ju aj provokovala a dorážala na ňu labkou, ale Šiva nereagovala, len ležala.

Verím, že najbližšie výsledky budú zasa bližšie k dobrým. je to na dobrej ceste. Viem, že mačka tu nebude večne a jej čas sa pomaly napĺňa, má už 14 rokov až dobre počítam, ale predsa len, je to moja chlpatá kamarátka, mám ju od malej chlpatej guličky veľkej asi ako plyšový mončičák. A bude mi chýbať. Avyzerá to, že nielen mne, ale aj Viki.

O týždeň máme dalšiu kontrolu s obličkami, ale už ju nenechám cievkovať, len ak by to bolo naozaj nutné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

mno... kedysi na starom dome sme mali malý hydinový dvor. okrem toho nejaký čas aj zajace, pár kúskov, a mačku vždy.

v čase obeda to vyzeralo veľmi podobne... sliepky pozorovali cvrkot tesne pri pletivovom plote,

zajace v kotci boli natlačené vo dverách,

a mačka veľmi sugestívne hľadela babke do kuchyne....

 

tento mančaft zjavne reklamuje, že kantýna je ešte zatvorená :)

 

post-3-0-51872100-1524410219.jpg

FB

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov