Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

no ja som tým príspevkom mojím o hrnčeku a čaji chcela práveže poukázať na to, že o darčeky nejde a teším sa skôr z drobností, ktoré boli vybraté pre mňa, ten človek nad tým strávil čas, aby porozmýšľal, ktoré a čo sa mi bude páčiť etc (preto tam je aj slovo "srdcovky")... a určite ma viac poteší hrnček, ktorý pre mňa predstavuje niečo osobné a milé ako nejaký super dar praktický za neviem-koľko tisíc, preto tam žiadne také nespomínam

a co ma potom hovorit ten ktoreho rodicia najradsej kupuju prakticke darceky a tak teraz vsetko co dostavame je do nasho spolocneho bytu...mna to hneva, radsej by som dostala nieco specialne pre mna vybrate, ale takto? Ked vidim ako sa nasim nechce nic vymyslat, nic vyberat? a tak sme dostali indukcnu dosku, ktoru keby sme kupili miesto decembra v januari tak by na vianoce nebola plus som dostala ponozky a deku....za tie dva posledne som rada lebo ja som si najprv myslela ze okrem tej dosky ani nic pod stromcekom mat nebudem.....a viem ze to nie je o darcekoch, ale mna strasne bavi kupovat darceky, rada vymyslam nieco co potesi ludi okolo mna a ked potom nevidim ani trosku snahy ze niekto chce potesit aj mna tak som z toho sklamana

 

a teraz toto je chvalenie lebo som napisala ze sme dostali nieco drahe a prakticke? :-/

 

co ma velmi potesilo ze som dostala od priatela zen garden :lol: len je v tom malo piesku, tak musim dokupit :)

 

ale aj tak ma uplne najviac potesilo, ked som dala priatelovi jeho darceky, ako sa z nich velmi tesil a tesi sa doteraz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz toto je chvalenie lebo som napisala ze sme dostali nieco drahe a prakticke? :-/

andulqa a kde som písala, že pochválenie sa drahým darčekom alebo drahý darček vôbec dostať je zlé? ja som to s tými darčekmi a chválením myslela trochu inak a vôbec som to nemyslela na teba... ja zas nie som obluda, ktorá bude odsudzovať každého, koho potešil nejaký vianočný darček :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

andulqa je rozdiel takto "s citom" sa pochvalit ako ty co ta potesilo ake darceky a je rozdiel nieco taketo

 

"3 x ponozky

1 kniha hery foter

1 kniha pan prstenov

2 x trenky

1 x tricko

2 x letenka do aleluja

1 x salka s kacerom donaldom

1 x nova telka

2 x super handra na mop

 

a teraz vas zoznam"

 

...

dufam ze sa rozumieme :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaaaj kebyze im zavidim pisem inac :lol:

ale tom kludne sa bav, ako vidim si rovnaky ako brat nedokazes pochopit to co ti tu niekto napise a furt tocis to iste dokola ako pokazeny gramofon :) enjoy a neboj, ked sa z vas poserem tak vam to pekne zabalim a poslem kurierom :)

 

lopata poviem to v skratke snad to bude pochopitelne....mne je ukradnute ze sa niekto rozpisuje co vsetko dostal, jedine co bolo ze som sem napisal ze mi to pride divne, akoby ti ludia nevyrastli z cias zakladnej skoly, kde dojdu po vianociach a vsetci sa snazia ohurit druhych kto dostal viac darcekov, tak isto ako velka noc, otazky typu kolko si vysibal? proste niekto tu este nevyrastol a ma potrebu si ukazovat kto ma dlhsieho pipika....nech sa paci, bavte sa ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby že chcem tak rozpíšem všetko, napísal som veci čo ma veľmi potešili ..................... nevidím na tom ani nič divné, samozrejme je to tvoj názor a ja ti ho neberiem ............... ale teda aspoň u mňa to nebolo o vychvaľovaný jednoducho ma to potesilo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nut, ja som nemyslela nikoho konkretne a teba uz vobec nie :-) a ten citovany bol od bijou :lol: ani to si nemyslim ze ona to tak myslela, ja len ze napr ja sa tazko pochvalim nejakym vyslovene osobnym darcekom, kedze u nas sa take moc nerobi (teda co sa tyka rodiny), nasi su skor na prakticke veci a tym ze sa buduci rok stahujeme do vlastneho tak vacsina darcekov sa niesla v tomto duchu, aj dnes sme s mamou kupili na moje meniny osusky a uteraky :)

 

ja chapem vsetkych ako to myslia, ale uz mi to lezie na nervy vsetci sa tu so vsetkymi hadaju kvoli takymto blbostiam :-/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj tak pardon, som si nevšimla, koho cituješ :lol: už som to tak blbo zovšeobecnila, že sa zas niekto obúval do mňa a do nokiu :)

ja nie som nejak za tieto hádky, ale je mi divné, keď niekto v diskusii so mnou prízvukuje, že toto je diskusné forum a môže si povedať svoj názor a reagovať na koho chce, ale naopak to už nejde... :) ale tak, hádky prenechám chalanom

 

a s tými praktickými darčekmi to máme rovnako, ale mňa vedia tie veľmi potešiť už len preto, že sa mama vie trafiť čo potrebujem, najmä odkedy chodím na výšku a bývam mimo domu, vždy nejak vie, čo mi tam chýba ;) /a ja som taký trt, že ja si to sama nekúpim ;)/

 

ježiši, ale už ma nebaví jesť tie vianočné jedlá, zas cez rok budem nadávať, ako by som si dala boršč alebo vianočnú kapustnicu, ale teraz mám chuť na pečené kura alebo cestoviny ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ved ja sa tesim aj tym praktickym, ale ja mam velmi rada prekvapenia, a tych som sa uz vzdala, tak dam len zoznam a cakam co z toho vzide :lol: len u nas su zas tie prakticke o tom ze aj tak o tom vsetci vedia, proste u nas chyba to caro tych vianoc, ocakavania a este aj ta pohoda nejako chyba, vacsinou sa nasi pred vianocami pohadaju, vianoce tu vsetkych len rozculuju, nikomu sa darceky vymyslat nechce, tak som z toho potom aj ja otravena...ale musim povedat ze vzdy som potom dostala nieco necakane, tak to nie je take zle nakoniec :) s mojim priatelom sme sa dohodli ze si na vianoce take darceky proste davat nebudeme a budeme sa snazit vymysliet vzdy nieco osobne...ja mam rada ten vyraz tvare ked to clovek rozbali, potesi sa a kazdy rok sa neviem dockat ako rozdam darceky :)

 

s tym co si napisala o diskusnom fore s tebou suhlasim ;) len nemam rada tieto zabomysie vojny ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aaha tak moj prispevok zmizol ale telefonik ostal

takze ty by si tento delikatny kusok "zo seba" poslal kurierom? hmm to mi zavana dost chvalenkarstvom..vies my obycajni ludia posielame veci obycajnou postou, ale tu citit jemny poryv vetra z juhozapadu, ktory prinasa vonu chvalenkartsva..no fuj :lol:

ja sa tocim dokola ako gramofon, tak ty potom ako pokazeny telefon, tiez sem hadzes to iste a stale nemozes nepripomenut ze "som ako brat". bla bla bla

no niektori sme este nevyrastli, holt stale sme tie malicky deticky a zo zdvihnuou hlavickou pozerame v vam obrovskym dospelakom...a kedze sme stale tie deticky, tak mi vychadza ze ten najvacsi pipik si tu ty :)

 

n

a nevsimla si si ze si aj teraz moze reagovat kazdy na koho chce???

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus sa na to pozriet objektivne trochu, nokia len vyjadril svoj nazor, nikde, v ziadnom prispevku teba ci nikoho neurazil (jednei ta prirovnal k tvojmu bratovi, a ked ta to urazilo tak potom...:lol:) tak preco treba hned takto reagovat?? Vsetci sa tu snazime normalne diskutovat tak by bolo myslim celkom vhodne keby si sa pridal aj ty bez zbytocnych ustipacnych a provokativnych prispevkov...

 

a este sem zas prosim ta netahaj zapad ako aljak v inej teme, lebo naozaj to s tym nema nic spolocne....

 

ja osobne proti aljakovmu prispevku nic nemam, kludne nech sem hocikto napise darceky ako uzna za vhodne....nokiovi sa to nepaci tak si rypol ale myslim ze urazat sa kvoli tomu netreba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu ide len o to ze aj ja sa len vyjadrujem...

on si napisal ja si napisem..aljak napisal zoznam darcekov a hned sa tu vynorili ironicke poznamky, pricom kazdy vedel komu su adresovane...mna urazit totiz asi ani nemoze :lol: ale ked si on picha ironickymi poznamkami, tak mna to tiez bavi...to prirovnavanie k bratovi som sem dal len preto, ze to nemalo s temou nic spolocne a neviem na co to tu vobec tahal..bavil som sa s nim ja a nie aljak..

nie, neodpustim si provokacie ani ironicke poznamky...a budem ich pouzivat ked budem chciet :)

 

vidis sama pises "nokiovi sa to nepaci tak si rypol " a ked si rypnem aj ja..uz je zle? preco...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked si precitas celu temu od toho aljakovho prispevku, tak Nokia najprv len napisal svoj nazor ze nechape vytesovanie sa darcekmi tak ze clovek vypise cely zoznam, ja si myslim ze to nebolo rypanie, rypanie zacalo az ked si prisiel ty a napisal si ze co sa nad tym vzrusuje sak to je kazdeho vec...a ako aj ty vravis toto je diskusne forum tak si kazdy moze povedat co chce nie? viaceri sa vyjadrili ze to zavana chvalenkarstvom nie? tak preco len do Nokie sa obuvas? potom si napisal prispevok ktory bol vymazany (lebo bol urazlivy) a zas sem tahas nieco so zapadom?? a je rozdiel rypnut si a niekoho urazat co si myslim ze Nokia nerobil

 

proste, celemu tomuto nerozumiem, ze o com to je vlastne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akoze moj "poburujuci zoznam" to tu riadne nastartoval :lol: Apon sa na fore nieco deje.

 

Tak ale chyba tu aj nieco odomna tak poviem to takto: MNA potesi kazda drobnost aj malickost, cize ma potesil aj kazdy darcek co som dostal, neviem co je na tom take strasne zle. Vobec sa nechvalim. A kto citava moje prispevky (alebo na ne aspon nazrie) vidi ze mam rad nejaku ustalenu formu a upravu, aby to aj nejako vyzeralo! Preto pisem do zoznamov, kvoli prehladnosti aj preto ze sa to proste lepsie cita ako ked je nieco zhustene v totalnej kope, ze clovek sa v tom ani nevyzna.

 

A ak je to take strasne detske mat zo zivotu a veci (aj z tych najvacsich drobnosti) radost, tak radsej budem cely zivot "dieťa" a budem sa tesit z kazdej drobnosti co sa mi prihodi a aj ju ocenim. Som nevedel ze clovek sa stava dospelym vtedy, ked ho prestanu bavit radosti a krasne zivotne okamihy. V tom pripade "dospelák" ani nechcem byť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to tiez tak pripadalo Aljak sa len pochválil a chcel vedieť čo sme dostali aj my ................ namiesto toho sa dakto obul do toho že sa vychvaľuje .................... jednoducho mi to príde divné, ten kto má rad tieto sviatky to bral normálne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najprv tu boli dva prispevky, ktore poukazovali na aljaka a jeden s tym uzasnym smajlikom co si bucha o celo..noo tak som sa spytal co ho to tak vzrusuje..prisla nut zacala s chvalenkarstvom a potom si obaja pekne podrukovali ako sa chapu..tak som prisiel aj ja..uplne obycajny konflikt :lol:

opisal som normalnu polohu odkial fuka vietor vzhladom na to ze som teraz v Prievidzi...ale preco kazdy z BA si hned mysli, ze ked clovek povie co i len malilinku narazku, tak hned je zle? potom si naozaj vsetci budu mysliet ze tato tema je tabu a nikto ohladom toho nemoze povedat ani slovo...ten smer bol len dokreslenie situacie toho ako sa ten vetrik prehana cez slovensko :)

 

a vlastne je to cele o nicom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stavila by som sa ze keby bol nokia z kosic tak by si to nenapisal ale hadat sa s tebou nebudem :lol:

 

a uz stacilo, hovorim, mne to je jedno, ja si rada precitam co kto dostal, nech to premna zamna usporiada aj podla toho ako velmi ho to (ne)potesilo :) alebo podla ceny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebudem to popierat, som na to alergicka :lol: hlavne vtedy ked niekto nema argumenty a vytahuje povod cloveka, najma ak je ten clovek z bratislavy a s povodnym dovodom hadky to nema absolutne nic spolocne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vianoce

 

aby som veci uviedla na pravú mieru - z tejto témy zatiaľ odišli dva príspevky, v jednom bola jasná urážka jedného člena od toma a v druhom reakcia na tento príspevok od lopatu.

po prečistení tejto témy pôjde do večných lovíšť odtiaľto viac príspevkov, tak potom nenariekajte.

 

keď bránite jeden druhého ako bratia, v poriadku.

keď sa niekto vyjadrí negatívne k darčekom, v poriadku - druhý človek povie že podľa neho nemáte pravdu, to je ešte diskusia.

ja som sa v inej téme vyjadrila negatívne k celým Vianociam,

urobil to v inej téme južan, v tejto téme valcik napísal, že viac čakal vyjadrenie duchovna v téme Vianoce

 

potiaľ je to v poriadku.

 

ale infantilne tu vyťahovať / a pomaly v každej debate / príslušnosť k istému mestu a smer imaginárneho vetra k nemu či od neho ako argument k téme o vianociach a darčekoch, je minimum trochu podivné : buď taký láskavý, tom, a povedz, ako si tým umocnil umelecký dojem.

 

mimochodom, ľudia sa tu bežne nazývajú nickmi, nie pomenovaniami blavák a mobilný telefón.

 

aby nedošlo k omylu :

téma je o vianociach, čiže o akejkoľvek radosti, duchovnej, materiálnej, akejkoľvek, o pozitívnom či negatívnom pocite z tohto sviatku.

je to zvyčajne vnútorná, rodinná záležitosť, ale kto má z niečoho radosť, tak to napíše - keď sa to niekomu nepáči, napíše, že nebude písať o darčekoch.

ale to nie je dôvod nikoho urážať, a keď dochádzajú argumenty, dotknúť sa rodiska či nicku a z témy o vianociach urobiť niečo, čo zoberie radosť z Vianoc samotných ostatných členov.

 

precitlivelosť na miesto pôvodu je celkom prirodzená vec, a s témou nemá nič spoločné.

úprimne : vyčítali by ste precitlivelosť aj keby bol niekto z oponentov narodený Poprade, keby sa s vami nepohodol, alebo sa to týka iba Bratislavy ? toto je už tuším tretia téma za krátky čas, kde sa ako argument vyťahuje príslušnosť k mestu. to je dosť preukazné.

 

vráťte sa k téme Vianoce. bez urážok a s argumentmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mimochodom, ľudia sa tu bežne nazývajú nickmi, nie pomenovaniami blavák a mobilný telefón

sam ma napisane tam pod nickom ten status ci ako sa to vola "mobilny telefon"..takze nieje o com

 

sa mi strasne lubi ako sa teraz riesi to ze som spomenul jeden smer..to ste uz fakt z toho tak nadrzani, ze pri najmensom naznaku sa ruca svet, ze si niekto dovolil obtriet hubu o to mesto..moj vztah k nemu je neutralny, tak ako mi je jedno nejaka bratislava, tak aj zvolen ci zilina alebo poprad..ale neviem ci keby som spomenul ine mesto ako vyvolene, ci by sa tu zdvihla vlna takejto kritiky..pochybujem

 

blbost typu "vidno ze ste bratia" je cisto vianocny versik, vsak?

 

a blavak sa povazuje za nadavku?? tak to som doteraz dokonca ani nevedel..ved som cital ze to vase mesto sa kedysi bezne aj medzi domacimi prezyvalo Blava..ci ak to pouzije sedlak z inej casti krajiny, je zle??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov