Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Prvý krát mám Vianoce, pri ktorých s už manželom riešime dilemu, kde stráviť Štedrý deň :)

Rozhodli sme sa u mojich rodičov, budúci rok zase u svokrovcov, už s bejbinom :)

 

Isto bude jednej strane ľúto, že to svoje dietko nebude mať pri sebe (veď aj mne by bolo), ale čo už..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podstatné je, dohodnúť sa. :) My  sme to tiež riešili na striedačku. Tak isto náš syn s manželkou. Raz sem, raz tam ..  :stretko:  

 

Dnes som zdobila vianočné stromčeky,  živá jedlička,  druhý stromček je  umelý. Fotografie sú v slabšej kvalite, lebo sú zmenšené.  V skutočnosti sú stromčeky oveľa krajšie.  :)

 

  Prajem vám  príjemné Vianoce

                   :srdiecko:  

post-2385-0-76662200-1545417874.jpg

post-2385-0-01440200-1545417924.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež som si myslela, že ma ježiško vypočul, keďže Tomáško nevie čo s ním... :)

U nás už to pred veľa rokmi robili ale išlo to postupne každý operátor, takže neviem ktorý bol prvý ale tiet vecičky u nás ťahali pred rokmi. Tak teda som rád že ho máte. Prajem pekné prežitie vianoc aj s rýchlym internetom...

 

sniper, sranda bola ďalšia vec keď som niekde spomínal že mi sekajú online videá a oni si mysleli že mám pomalý net že ho mám zmerať a dali link... No a keď som spustil meranie zasekol sa celý počítač... Ja darmo mám rýchly tok dát keď som hardvérom 100 rokov za opicami. Preto teraz bez srandy game ja naozaj ten "kábel" resp. jeho potenciál nevyužijem...

 

Tak užite si sviatky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

TU KABEL, TU KABEL

 

game, kde zijes? ved to je uz dlho hitom internetu :D

sypem si popol a patrične sa hanbím, tento skvost mi doteraz dokonale unikol... a toto mi nepreposlal nikto, niekde sa to zadrhlo po ceste či praskol kábel či čo :)

 

 

keď môžete, začnite si užívať pokoj a pohodu a pripravte sa na ježiška, u nás bol tohto roku na jednej strane nesmierne štedrý a dobrý, na druhej  si zobral, pre zmenu... užite si krásne sviatky a voľno krásne a v pokoji  :)

 

 

                           post-3-0-01541200-1545484763.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my sme od samého začiatku žiadnu dilemu nemali, ale asi sme to mali ejdnoduchšie, lebo oboch rodičia žili v tom istom meste ako my...Štedrý večer sme boli doma, potom prvý sviatok vianočný sme šli k jedným a druhý k druhým rodičom. 

naši mladí tiež zvyknú Štedrý večer tráviť spolu bez nás, a potom vždy podľa dohody. Žilinčania vždy pricestujú na pár dní. Ajteraz sa k nám chystajú. len u nás je to teraz trocha zložitejšie, lebo na sviatky si berieme dedka. keď budú u nás mladí, nemali by sme kam dedka uložiť tak, aby mal kľud a pohodlie, takže to musíme spraviť tak, že mladí prídu až po sviatkoch, aby mali kde spať. na Sliívewstra by dedko mal byť zasa u segry. Dúfam, že segra alebo švagor neochorie, ale prinajhoršom by sme dedka ráno zobrali nech je cez deň s nami, a na noc by šiel spať do DS...len na tie Vianoce som to nechcela takto riešiť, predsa len Vianoce sú Vianoce a nech má dedko pohodlie a nemusím pendlovať hore-dolu, hoci rpe neho je to tiež vítaným rozptýlením.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a máme po...

aký bol k vám tento rok ježiško? poslúchal?  :)

  :) nemáme po... Vianoce sú..  

Ježiško,  súcitný, láskavý, štedrý   :srdiecko:

 

Pekné Vianočné sviatky, príjemného Silvestra a šťastný  nový rok  2019.  :drink:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás bolo všetkého PŘimĚŘeně. Dedko bol spokojný, na Štefana pricestovali Žilinčania a došla k nám aj naša neterka z Francúzska (dedko ju má veľmi rád, hoci jemu nie je pokrvná rodina, ale je to veľmi milé žieňa), staršia neprišla, sú maródi...ale aj tak sme strávili veľmi príjemné popoludnie a aj celé sviatky boli v pohode. K večeru som potom dedka odviezla taxíkom do zariadenia, viezol nás taký mladý chalan, veľmi bol príjemný, vôbec sa netváril ako keby nám preukazoval nejakú milosť (aj takí sa nájdu), hoci mal službu akurát na sviatok. 

 

Deti sú choré a už aj dcéra začína, ale ja som tam radšej nešla, po Troch kráľoch mám termín na ďalšiu injekciu do oka, a to nesmiem mať ani sople, musím byť 100% fit, inak mi ju posunú. Tak sa teraz musím chorobám vyhýbať ako sa dá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak mi este napada, ze v ramci spomienok na davno milule doby a davno minulych blizkych, mavame na stedrovecernom stole dve veci, ktore mi ich pripominaju

 

sviecku davame do hlineneho svietnika, ktory ma aspon sto rokov; je zo starorodicovskeho domu, ale moze pochadzat este z majetku krstnych rodicov mojho starkeho; pravdepodobne ho robil niektory z majstrov hrnciarskej rodiny, ktora byvala v susedstve

 

a druhou je modlitebna knizka, ci presnejsie rimsko-katolicky cirkevny spevnik, vydany 1909, ktory patril este otcovi mojho starkeho (*1875)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak mi este napada, ze v ramci spomienok na davno milule doby a davno minulych blizkych, mavame na stedrovecernom stole dve veci, ktore mi ich pripominaju

 

sviecku davame do hlineneho svietnika, ktory ma aspon sto rokov; je zo starorodicovskeho domu, ale moze pochadzat este z majetku krstnych rodicov mojho starkeho; pravdepodobne ho robil niektory z majstrov hrnciarskej rodiny, ktora byvala v susedstve

 

a druhou je modlitebna knizka, ci presnejsie rimsko-katolicky cirkevny spevnik, vydany 1909, ktory patril este otcovi mojho starkeho (*1875)

 

fíha, to je vzácna knižka, ja som našla v rodičovskom byte pri vypratávaní takú hrubú knižku z Roku Pána ani neviem akého, ale listy už boli celé žlté s rozstrapkanými krajmi, bolo to písané ešte takým tým starým kvetnatým štýlom a s gramatikou, aká by dnes asi neuspela, že Nábožné výlevy. Mamka to mala ešte po svojej babke. Ale dala som ju segre. Ja mám doma jednu knižku ešte písanú švabachom, ani neviem, po kom to je, jednu po babke z mamkinej strany a jednu po babke z otcovej strany. Tá posledná má vrchné dosky s akým kovaním uzatvárateľným proti otváraniu. 

My sme tento rok zapálili sviečku, aby sme si tak pospomínali na tých, ktorí už nie sú medzi nami.  myslím, že aj otca to potešilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Dnes sme tam boli hodinu. Každý si kúpil knihu. Menej stresu ja som ho mal dnes dost. Žena nepočítal so Švédom. Moja kniha šla k nemu.

Teraz to píšem z vani. Žena ešte len vyráža. Mne sú Vianoce ukradnuté. Ale keď som hladný sa najem. TK idem preč zvané po fajčí. A najemesa aj cesnak. Aj o plátky a to co je každý rok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

navarené prichystané, nič výnimočné, každovianočná domáca klasika.
nikdy z toho nerobíme vedu, len vianočné menu sa nemení, čo pamätám od detstva, a nikto to ani meniť nechce.

jedna zmena nastala, tento rok sa nepieklo.
nikto to nepotreboval, a nepotrebuje, potomok došiel z dovolenky po gurmánskych zážitkoch o šesť kilo ťažsí, mama sem tam zahryzne a je spokojná, a polovička takisto... objednala som pár bezgluténových vianočných pečív, a ako to sleduje, to necelé kilo tu bude ešte po Novom roku : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov