Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

tak to pridupľujem ... vianocami sa zaoberám tak málo, ako je len možné, so súhlasom celej rodiny sú vianoce bez bláznenia a bez zbytočných darčekov a bez šialeného upratovania a bez umývania okien a bez vypekania a vyvárania ako pre pluk a bez padnutia únavou ... nič také.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetko potrebuje svoje, a take Vianoce bez toho co si vymenovala game, to potom nie je ono , vsak okna uz davno pred, to uz nebyva pravdou, ale taka vianocka sa musi piect den pred , aby bola cerstvucka,vonavucka, ale dajme tomu medovnícky tie uz zaciatkom decembra a tiez koli tomu ,aby boli spravne vyzrete a makulinke. Caro.... je aj v zivom kaprovi vo vani a zelenom imele a vône konárov mnou dopestovaných smrekov a borovíc a to naj..... dôlezitejsie vianocna spoved, polnocna omsa, spev Ticha noc a podavanie si ruk s neznamymi ludmi a priania si stastlivych Vianoc , a jedlo - jedz do polosyta, pi dopolopita.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa tiež vyhýbam predvianočnej atmosfére ako sa dá a Vianocami sa začínam zaoberať možno dva dni pred nimi. Prídu, sú a odídu. Nemám rád keď sa sviatky naťahujú a sú témou médií už minimálne mesiac vopred, začínajúc predvianočnými reklamami... Vianoce prežívam bez náboženského aspektu a podľa vlastných zvyklostí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kapra vo vani sme mali kedysi asi dvakrát, keď som bola dieťa ... neosvedčil sa, nemal ho kto zabiť a nebol taký sprostý, aby sa dal len tak chytiť ... vianočka je dnes celý rok, medovníčky sa raz vydarili, raz nevydarili, radšej namaľujem obrázok, než zdobím medovníčky, malinký stromček sa ozdobí v deň vianoc, vetvičky sa do vázy dostanú takisto ...

dnes si to, čo človek potrebuje, kúpi hocikedy, je iné, keď sú v dome ešte - alebo už - malé deti a žiariace očičká ...

kapor je odjakživa nahradený filé, pred ťažkým šalátom sa chránime obyčajnými zemiakmi, zapálime sviečku a máme vianoce ... už tretí či štvrtý rok žiadne darčeky, mama našťastie ešte vládze, napečie koláče, a nedá jej, aby nenarobila obľúbené zákusky, to si zobrala na starosť a robí to pre nás rada ...

nie je to také ... studené, ako to tu opisujem, ale sú to dni, keď idú povinnosti bokom, čakáme, či bude snežiť / zvyčajne sa nič také nerobí /, zahráme si niečo spolu, porozprávame sa, zvyčajne rozhovory končia pri otcovi, ktorý nám kedysi osladil každé vianoce ...

bez náboženského podtónu, bez obvyklých zvyklostí - obvyklá je načasovaná večera, prestretý stôl, šošovicová polievka nakyslo, filé, oplátky s medom a cesnakom , sviečka ... a potom sa chodí na vyjedanie zbytkov ...

sviatky pokoja a mieru ... nenávidím vianočné reklamy - už idú... je len začiatok novembra ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game nechcem sa ta dotknut, fakt by ma to velmi mrzelo, ale skus nájsť zmenu , to iste doporucujem i Cactalesovi, drzte sa zasady - kto hľadá, ten nájde . :lol: REklamy aj mne lezu na nervy , a nielen predvianocne .... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne môj spôsob oslavy Vianoc a podobne aj ostatných sviatkov celkom vyhovuje a nevidím dôvod, prečo by som ho mal meniť. Sviatky prežívam vtedy keď sú a po svojom. Nepotrebujem na to "návod".

 

Samozrejme vianočné reklamy sú len začiatok mediálnej vianočnej kampane. Od začiatku decembra sa Vianoce stávajú takmer hlavnou témou médií, moderátori ich skloňujú vo všetkých pádoch. Na to tlačenie témy Vianoc zo všetkých strán vtedy začínam byť alergický. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Toľká radosť z blížiacich sa Vianoc

 

Ja sa teším! :) Budú prázdniny, celá family pokope, teším sa na oblátky :) , na kapra, na ten mp3 čo dúfam dostanem :lol: , na sneh ktorý snáď dovtedy napadne a ak nenapadne tak si ho dám na plochu a budem sa tvárim že padá, na plno trápnych esemesiek v štýle "Veselé Vianoce", na to ako ma bude po tom všetkom jedle bolieť brucho a ja spokojne zaspím (s mp3 na uchu dúfam)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Uz len par dni a budu to paradicka. Tesim sa v sobotu si idem kupit pre seba darceky bo Dedo Mraz nevie co mi ma priniest tak mi dal peniaze nech si to kupim.

Este potom ja kupim darceky ostatnym a bude to vybavene a uz si len uzivat atmosferu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja darceky ako este nemam kupene..ale ved to pocka...

najvacsie soky ked mi bracho oznamil, ze nech nic nekupujem, ze az ked on pride domov pojdeme spolocne... tak sa pytam ze kedy pride..a on ze v sobotu, 22.12 ... aaano, to budu nakupy :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som kúpila posledný darček, no akosi sa mi to otrieskávanie peňazí zapáčilo... :) asi ešte kúpim niečo malej... alebo sebe... alebo už konečne budem šetriť na notebook, lebo Ježiško to nestíha... :)

včera som došla na privát ako vianočný stromček ovešaná, igelitka plná hračiek, baliace papiere...

ale ide to do peňazí, ide... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov