Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

:)  no a v Bielom dome samozrejme tiež s potrpia na vianočné výzdoby, u predposledného, Obamu, hral na fotkách pre médiá hlavnú úlohu aj ich sympatický domáci portugalský vodný pes s bielymi ponožkami... a rozžiarená výzdoba

 

tento rok sa výzdoba zmenila, úplne nepatrne : ) , a v médiách vyvolala celú vlnu diskusií a ľudia z toho majú virál a tvorivý horor... takže vianočný White House za Obamu a za Trumpa:

 

post-3-0-38471300-1511967690.png

 

https://www.boredpanda.com/melania-trump-white-house-christmas-decorations-reactions/

 

/ moj názor - tá trumpovská nie je zlá - je to pôsobivé a elegantné - len nie je vianočná... a už vôbec nie pre vianočne blikajúcu presvietenú ameriku : ) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

zaujímavý obrázok...za Trumpa je to ako tmavá ulička hrôzy. Len by som čakala, skade na mňa vyskočí nejaká príšera :)

 

u nás nejaké veľké ceremónie nebudú, asi u nás bude tatino, a vyzerá to, že aj mladšia dcéra s frajerom, takže nás bude jak hadov, ale presne ešte nič neviem. Ak by sestra chcela tatina zobrať k nim, nebudem tomu brániť, vraj u nich býva veselo, keď prídu švagrove dcéry s rodinami. U nás by bol potom. Ale na Nový rok asi nie, to budeme už mať iné starosti :)

aj tato, aj ja, máme neslanú diétu, a máme obmedzovať sladké, takže aspoň nebude brblať, že druhí dostanú šnicel a on len pečené kura...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

vianoce pre skutočných pamätníkov...

cca 50. roky, ešte prvá polovica 60., takto vyzerala u nás spústa domácností...

a na stene je aj "môj" obraz :) ten druhý bol drobulinký gobelín, starší, ten mala v spálni babka...

 

post-3-0-35627000-1513625786.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Budem si prosiť len krátku radu a tu uvediem príklad ako je to s tým googlením u mňa. Rád by som vedel ako stenšiť kmeň stromčeka aby vošiel do stojana s tým že nemám doma žiadne špeciálne frézy len bežné náradie ako kladivo, šrobovák, kliešte, kombinačky atď. Sú na to nejaké domáce tipy a triky? Tam kde sa kupoval som ho dal maximálne sfrézovať ale aj ten stroj čo to robí už to nevie dať na tenšie. Keď som googlil našlo mi len takéto hlúposti namiesto návodov a postupov ako to robiť. Tak vedel by dakto poradiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boooooze, ty to vidis..

Tomas, struhal si niekedy ceruzku nozikom???

Ak ano, tak urob ton- iste s kmenom stromceka, len si vezmi vacsi noz /pripadne sekeru/

Ak nie, tak popros hocikoho z tvojho okolia...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už sa podarilo podľa vašich rád. Keďže som panelákový človek sekery nedržím ale veľkým kuchyňským nožom som to dosť dlho strúhal ale podarilo sa. Takže OK len som nevedel čo to obnáša keďže som takéto niečo nikdy predtým nerobil. Ale je to dosť natrápenia sa oproti ceruzke. Skoro hodinu som to strúhal kým to tam vošlo. Furt nejaké guče trčali atď. Ale už je dobre.

 

A ešte som aj využil vianočnú akciu v Orange že som si dal zaviesť internet čo bude 11€ mesačne nekonečný ale kvôli vianocia neplatím za inštaláciu ani za prvé 3 mesiace. Takže kým budem musieť začať platiť si aj práce nájdem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pamätám sa, ked som ešte bola decko a mávali sme živý stromček, môj otec to vždy robieval, že ho musel najprv upraviť do stojanu. Nuž, ja som tiež paneláková baba, ale sekerku doma máme, aj motyčku. Ak sa budeš chcieť dať zakopať, stačí povedať :)  (prepánasvatého, dúfam, že to neberieš vážne, to bol len fór, ale aj sekerku, aj motyku doma ozaj máme, slúžili na úpravu rodinných hrobov).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hroby nie. Sú vianoce, s týmto si počkaj na november... Takže klasika, stromček postavený, pravdepodobne sa už aj zdobí, darčeky sú zabalené, brat na ceste domov zo západného rakúska... Takže všetko sa stihlo/stihne na štedrý večer. Každý bude tam kde má byť. Pekné sviatky aj vám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

                                                     post-3-0-90688000-1514060423.jpg

 

           všetkým pekné sviatky, užite si, prejedzte sa, ježiško nech je bohatý, vianoce sú len raz... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už máme po večeri, Flinstone chrní na gauči a Šiva pacient vedľa neho na podsedáku, a ja tu za počítačom...čo vám Ježiško priniesol? Mne bavlnenú nočnú košieľku, kvietkovanú. A (trochu skôr, ale bolo to akože k Vianociam) bordový klobúk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my sme aj s manzelkou dostali zopar peknych knih (ja aj jednu prakticku)
od rodicov obalocku s peniazmi... maju ine problemy ako vymyslat darceky a okrem toho nie su teraz zdravotne tak, aby mohli behat po obchodoch

veceru sme zvladli a konecne sme nemali stol prepchaty, vsetky lakocinky sme zmestili na jeden dvojposchodovy etazer

samozrejme, ze sa mi podarilo kvacnut pol lyzice salatu na obrus... ale inak ziadna ekologicka katastrofa (zatial)

 

sedime pred telkou, rockujeme so Spinarkou a P.Janu, cakame na vianocne Zem spieva

ak sa podari, o chvilu zacenga syn na skype

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Budem si prosiť len krátku radu a tu uvediem príklad ako je to s tým googlením u mňa. Rád by som vedel ako stenšiť kmeň stromčeka aby vošiel do stojana s tým že nemám doma žiadne špeciálne frézy len bežné náradie ako kladivo, šrobovák, kliešte, kombinačky atď. Sú na to nejaké domáce tipy a triky? Tam kde sa kupoval som ho dal maximálne sfrézovať ale aj ten stroj čo to robí už to nevie dať na tenšie. Keď som googlil našlo mi len takéto hlúposti namiesto návodov a postupov ako to robiť. Tak vedel by dakto poradiť?

A tento clovek sa cuduje ze v kazdom zamestnani ma problemy... Placem od smiechu :-) toto sa spyta vyse 30 rocny chlap.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov