Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

V Turecku majú Alaha, čo majú vo Vietname a na Bali, to teda nemám zdania. Niečo tam však určite majú.

Ale mám nápad!!! Môžeš skúsiť tú ... Anktartídu (nie artritídu!!!), tam sú len tučnejaky cisárske. Takže tam celkom isto o Ježiška nezavadíš.

To by si sa divila. Na tych zakladniach pracuju hlavne ludia zo zapadneho sveta, takze krestania a Jeziskovi sa ani tam neda vyhnut. A hlavne teraz v lete (ano v Antarktide je leto) je tam hlavna sezona aj turisticka aj pracovna takze ludi su tam kvanta.

 

Na Bali su hinduisti. Ale bez strachu, v hoteloch Vianoce urcite maju. A vo Vietname kedze bol komunisticky resp. stale je, tak tam ziadne oficialne nabozenstvo nemaju. A ani sa drviva vacsina k ziadnemu velmi nehlasi. Statisticky je to jedna z najateistickejsich krajin na svete. Najviac je tam budhistov ale vojna tam a americky vplyv tiez priniesli nase zvyky. Dnes uz nase Vianoce maju vsade. Snad jedine ist niekam do amazonskeho pralesa alebo na nejaky ostrov k papuancom.

 

Aj ked vlasne.... Da sa ist do Ruska. Tam teraz sviatky nemaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žeby? Komu by sa chcelo do takej nehostinnej krajiny? Ale aj na Sibíri je určite dostatok miest, kam ľudská noha dobrovoľne nevkročí. Tiež ma napadlo ísť k Eskimákom, Vietnam by som neriskovala najmä kvôli chorobám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Rusko je super, dufam, ze sa tam este raz dostanem..no ale nie o tom som chcela

 

ja som dnes zazila vianocny zazrak..s obavou som vysla na vahu..a tam zazrak..nepribrala som... :ozembuch:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rusko je super, dufam, ze sa tam este raz dostanem..no ale nie o tom som chcela

 

ja som dnes zazila vianocny zazrak..s obavou som vysla na vahu..a tam zazrak..nepribrala som... :ozembuch:

ja som pred rokom dokonca schudla, ale zázrak to nebol.

tento rok sa tiež zázrak nekonal, ani radšej na váhu nelezem, v rifliach sa cítim jak hurka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  ..pre srandu som si tiež stúpla na váhu, pribrala som 3kg, 

mám skúsenosť, že ani sa nenazdám a ako kg prišli, tak aj odídu..  kg, mi tuším aj prospeli,   pribudli do obvodu hrudníka, takže do plesových šiat to bol taký malý bonus,   bruško  by  už nemuselo  sa zaokrúhliť,  ale rovnováha musí byť,   faldík sa  hravo ukryl pod  oblečenie, nebadám, žeby manžela moje menšie zmeny v mierach nejakým spôsobom  znepokojili, a keď by aj áno, tak by to bol jeho problém a nie môj.. správny chlap miluje na žene aj každý cm.. proste takú, aká je, jej zovňajšok..  jej vnútro..., a samo to platí aj opačne.

 

 

 Inak, Vianoce mám veľmi rada, so všetkým, čo k Vianociam  patrí, pre mňa, čas Narodenia Božieho dieťatka v Betleheme, v jasličkách... :) Najväčší a najkrajší zázrak.. neprekážajú  mi ani väčšie  prípravy, návštevy ..prebehli v radosti, bolo to milé, pestré, stretnutie s najbližšími v širšom rodinnom kruhu, prežili sme ich v zdraví, s láskou, niekto aj chýbal, ale život je aj o tom..... boli to silné emócie, slzy šťastia, radostí, aj  žiaľu.., za tými s ktorými nemôžeme byť..

  Vychutnali sme si čaro Vianoc naplno, s Božou milosťou, požehnaním.

https://www.youtube.com/watch?v=3bTjZfpK_y8

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, aj my zvykneme stromček odstrojiť  po sviatku Troch kráľov, no tohto roku sme si ho nechali na dlhšie, lebo st. syn je odcestovaný v Japonsku, a keďže teraz už o týždeň sa má vrátiť domov.. chcem, keď sa vráti, po 5-tich týždňov, aby aj ten stromček v dome  bol.. tie "obyčajné všedné dni" sa  aj s návratom syna, premenia na vianočnú atmosféru... :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nas carovny vianocny stromcek sa plynutim casu zmenil na vianocnu rarohu, ktoru sme leniví vsetci odstrojit...snad to potomok zajtra urobi...nerada by som cumela do guli este pred Velkou nocou... :nono:  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ten náš sa na rárohu nezmenil ani časom, mali sme také pekne blikajúce farebné sviečky, vyzeralo to spolu s ostatnými ozdobami tak farebne a veselo. Mali sme gule teplých farieb, šišky, atrapy poliek jabĺčok (tie mám veľmi rada), nebolo to prezdobené, tak akurát.  Salonky sme postupne vyžierali, t.r. sme mali želé v horkej čokoláde, a to ja rada. Nebolo to nič hrozné odstrojiť ho. Flinstone zdobil, ja som odstrojovala. Podelili sme si to.

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten tvoj Flinstone...ts, ts..normalne ti ho zacinam zavidiet hihihi :zubiska: 

pošlem ti ho tak každý druhý víkend - navarí pre celú rodinu: a keď budete dobrí, možno vám aj niečo upečie. len ho nezabudnite pochváliť. :smile2:

to vieš, ak je žena zamestnaná a dovolenku má až od Štedrého dňa, ak chce manžel všetko ako má byť, musí tiež priložiť ruku k dielu. :smile3:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

teraz sa už tie vianoce vážne blížia - niekto sa nevedel dočkať a dekorovať začal už v októbri, a podaktoré šikuľky, čo musia stihnúť napiecť 27 druhov vianočného pečiva, už začali vypekať ... voľaktorý deň, tuším v sobotu, som čítala na MMB povzdych jednej zaslúžilej bydlenky: napísala večer okolo ôsmej, že konečne má vydekorovaný celý dom zvonka aj znútra, ale že už padá na hubu ... a to ešte bude musieť doupratovať a má najvyšší čas začať hneď po Mikuláši vypekať.

no nič, svet nebol nikdy normálne miesto.

 

tak si poďme pozrieť tohtoročné floristické zázraky ... farby: tohtoročné vianoce floristi píšu každý o iných, ale tento rok sú v móde stromčeky, ktoré nie sú vlastne stromčeky, len tak vyzerajú  ... asi takto:

 

post-3-0-39213900-1449220834.jpg   post-3-0-00065100-1449221092.jpg   post-3-0-33341600-1449220842.jpg

post-3-0-04042500-1449220841.jpg

post-3-0-71726800-1449220837.jpg   post-3-0-03365400-1449220839.jpg

zdroj: google - vianoce 2015

 

tak. nuž sú tri možnosti: idete s trendom, nejdete s trendom, nebudete mať stromček vôbec. :)

aký bude teda ten váš? :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vedeli by ste niekto poradit stranku, kde by som zohnala nejaky set alebo sadu pre kamaratku, ktora robi rada domace dekoracie (svietniky, vence,..nielen vianocna tematika). Googlila som a v ponuke su zvacsa iba kusovy predaj, ziadna sada. Tak neviem ci nejak nespravne hladam, ci vobec nieco take existuje. 

 

Mate niektora skusenost?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno by nebolo od veci spýtať sa báb na mimibazar.cz /mimibazar.sk tak dobre nefunguje/

tam je hodne veľa tvoriliek, ktoré vyrábajú pre seba aj na predaj dekorácie ...

 

online obchody sú prevažne české ... mnohé české posielajú aj na Slovensko, ale treba pozisťovať

 

https://www.google.sk/search?q=pom%C5%AFcky+pro+dekorat%C3%A9ry+v%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=jBprVszEJoHYU6Lyu6gB#q=dekorace+v%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD

všetci majú komplexné dekorácie a dekoračné pomôcky, nielen vianočné

+

http://www.dekoracnisvet.cz/

http://www.decoupageshop.cz/cz-kategorie_16958-0-vanoce-vanocni-dekorace-doplnky-a-ozdoby.html

http://www.prima-obchod.cz/dekorace-x000001

http://www.bellarose.cz/kategorie/vanocni-dekorace/ - na severský štýl dekorácií

http://www.beautifulhome.cz/vanocni-dekorace/#  ...

 

vetvičky a dekorácie predávajú aj kvetinárstva, dokonca aj v tescu som pred časom videla kdečo ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem, skor som mala na mysli balik viacerych veci, nie nakupovat ja sama, vyberat, ked vobec netusim coho viac, coho menej.

Napr nieco na takyto styl, ze mas material a pohras sa http://www.kreativnyraj.sk/index.php?route=product/product&path=60_158&product_id=965

Ale zas nie uplne zaciatocnicke. Napr tieto sviecky si viem predstavit, ze pekne vytvaruje a vlozi do vlastnorucne vyrobeneho a naaranzovaneho svietnika ...

 

Nasla som "startovacie" baliky, na zlavomatoch, ale ta akcia davno neplati.

No skusim este pohladat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, tak nejak "lopatisticky" bude vyzerať aj ten náš, len svetielka nebudú biele, ale pestré. Aj my máme také tie slamené a šúpoľové ozdoby a "zlaté" gule, ale ešte tam dám aj tie polovice jabĺčok a šišky, teda ak bude, lebo dobudovanie se furt posúva. Dnes som skoro nič neurobila, lebo včera nám ako na potvoru prdla práčka, tak sme boli vybrať novú, a ešte sme šli k otcovi, aby sme ho kukli a aby sme mu zaniesli perkeltu. On sa síce vie o seba postarať, ale nech sme chvíľu s ním. Boli sme ho pozvať na Vianoce k nám, vyložili sme mu "bojový plán" - návštevu dcéry, ku ktorej sme pozvaní na 1. sviatok, a potom nech si vyberie, či na 2. sviatok chce s nami k svokre, alebo k segre do Hungárie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cítite sa vianočne? ja tradične ani nie ... ale to sa ešte môže napraviť : )

 

dnes som čítala v novinách, že tohtoročné predvianočné tržby v obchodoch trhajú rekordy ...

ja som v obchode nebola už dobrý mesiac, okrem bežných potravín, ale donieslo sa ku mne, že parkovať pred shopingmi je nemožné už celé týždne  ... aj to sú Vianoce :)

 

                                               post-3-0-31769000-1450891805.jpg

 

prajem vám všetkým: 

užite si svoje krásne a pohodové a príjemné Vianoce bez zhonu, bez bolestí, bez nervačenia, bez hádok, v pokoji a kľude a nejedzte do prasknutia  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov