Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Videl som dvoch co so mnou verejne suhlasili. Tento jeden den je velky stres medzi mnou a zenou.  Nejde o stromcek - dnes uz mame dve umele a nieje problem dat aj treti zivy - stromceky su kvoli aj detom aj zene. Ja ma klientov drevorubacov ci spravcov urbariatov - stromcekov aj zivych moze mat aj 9.

 

Stres - ma to byt prijemny den a poldna si hladny? A mne zena neodopiera aby si sa najedol - ale nemas obed? Len veceru? 

 

Inak ja som hovado,ze zene nekupim darcek, ci kvet - ale tohto roku si vymyslela,ze napise 5 veci co chce a to jej - jednu z nich mam kupit - ako tu som hovado - spravam sa sproste - ale ja si nekupim ani ja co potrebujem - okrem chlastu.,ale neviem co caka ze ja jej to kupim lepsie? Iste si mysli ze to kupim ja - ze mi na nej zalezi. Ma to logiku pri tych kvetoch - aj tam nie - ale nech si kupy co chce - mna to nebavi a nevyberiem lepsie ako ona.

 

---------

 

A kvianociam - zazil som niekolko u jej rodicov tam som to prezil v celku dobre a mne sa to pacilo - peklo? Pohadajte sa na nejakej blbosti - ale som mnou sa vtedy nieje problem pohadat - a nebolo to neraz - riesenie ak bude sneh vybehnem s detmi na poldna ci dlhsi den mimo bytu. Inak moje detske vianoce- s mojimi rodicmi a to co vidim u svokrovcov - ozaj o nic ine niesu okrem modlidby - preto som ja na to zvyknuty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som kupil prvy darcek asi po troch rokoch - USB kluc, matka chcela po jej bratovi mojom krstnom - nieco aj s pocitacom a tabletom. Napalit fotky a vymyslel si iste ku tabletu ze by potrebovala nejaky kabel. Aby mohla fungovat - Ja ze OK - tak to kupim,ci som kupil - ale rozumne a uzitocne veci. Tiez jej to mohol kupit on. :zubiska:

 

Zena co sa vyhrazala zoznamom - ci listom pre jeziska - dnes som sa pytal kde je a ona ze este nieje.

Posledne darceky co boli - okrem hraciek pre deti - aj to boli hluposti co sa nevyuziaju - auticko na dialkove ovladanie - debilita.Vyhodenych 30 ci 50 eur.

Tak som nakupil asi za 100 eur knihy dali zlavu 20 percent. Vsetky knihy som kupoval tak - aj pre koho maju byt urcene  - ale ked ich neprecitaju ich sa do nich pozriem aspon ja. Inak aj pre seba som si kupil okrem tzch ostatnych aj pre seba knihu.

 

 

 

------------

Inak ak ma niekto zaujem o elektricku motorku - 4kolku - nieje moja ale aspon poziciam na rok(to je velmi dlha doba vase dieta to bude bavit tyzden) -- na nej nikto rok nebude jazdit - doveziem. To je pre 2,3 ci 4 rocne dieta - ja neviem kolko to stoji - mne to dala sestra a jej tiez niekto.  Vhodne na rovinu a na vahu cca 15 kil. Doveziem to za napad co u vas je k videniu.

 

Priklad boby su dobra vec na klokocine(na sidlisku v Nitre). Vela deti a dobry svah na sidlisku - asi je druhe najvacsie na Slovensku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veselé Vianoce a pokoj Božieho dieťaťa,
praje všetkým užívateľom fóra :flowers:  - David


A tu je niekoľko vianočných kolied, pre zavedenie nálady:
 

http://www.tekstowo.pl/piosenka,koleda,cicha_noc.html
http://www.tekstowo.pl/piosenka,anna_german,lulajze_jezuniu.html
http://www.youtube.com/watch?v=8Xdg7RCukDQ

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera či predvčerom sa kdesi v tv novinách chválil jeden Čech, že má najvyzdobenejší vianočný domček v Česku, že si dal prácu a má tam 38 000 svetielok ...

trhol tým český rekord.

 

nemecký rekord trhol starý pán, ktorý začal so zdobením už kedysi začiatkom jesene, menom Rolf Vogt z Nienburgu, ale pri tej lasvegaskej predstave vianočnej výzdoby je meno úplne vedľajšie ... len malé obrázky, stačia, vo väčšom formáte je to dosť hrozné, aj s hrdým majiteľom a autorom v popredí ... :)

 

ale -  pre niekoho sú vianoce práve toto ... nech ich má šťastné, on zjavne už šťastný je - má tam vyše 450 000 svetielok  :)

 

post-3-0-21178700-1387631181.jpg   post-3-0-55919000-1387631176.jpg   post-3-0-77652400-1387631177.jpg

post-3-0-16478400-1387631179.jpg   post-3-0-15532500-1387631182.jpg   post-3-0-03649900-1387631183.jpg

http://www.calgaryherald.com/news/world/Rolf+Vogt+illuminates+home+with+over+Christmas+lights/9237467/story.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pridávam sa do vianočnej témy aj ja. Vianoce ako také význam síce stratili, ale stále existujú ľudia, ktoré Vianoce nevidia iba ako čisto materiálny sviatok. Všetkým vám prajem krásne prežité sviatky!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vianoce význam nemôžu stratiť. :)

 Môžu byť niekedy aj nie práve najšťastnejšie, lebo nás môže niečo smutné postretnúť (pocit "samoty", choroba, smrť nášho blízkeho), no napriek tomu, Vianoce nám zvestujú Božiu lásku. Sú pre nás poznaním dozrievať vo viere, dozrievať v nádeji a v láske k Bohu a k blížnym.

Každý z nás by mal plamene  Viery, Lásky a Nádeje neustále udržiavať zapálené.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Vianoce nám zvestujú Božiu lásku. Sú pre nás poznaním dozrievať vo viere, dozrievať v nádeji a v láske k Bohu a k blížnym.

Každý z nás by mal plamene  Viery, Lásky a Nádeje neustále udržiavať zapálené.

zase zabúdaš, že Vianoce majú takýto význam iba pre veriacich kresťanov (aj to asi nie pre všetkých)! pre ostatných je to akurát tak sviatok, kedy sa dávajú darčeky a ľudia sa rozplývajú od lásky k blížnym, lebo na Vianoce sa to tak "patrí", hoci zvyšných 11 mesiacov v roku na svojich blížnych zvysoka kašlú - preto to využívajú všetky charity a obchodníci, čas vianočný je obdobie, kedy ľudia oveľa ochotnejšie otvárajú svoje peňaženky...

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Trinita vidíš do mojej hlavy? ako si vôbec na to prišla? :)

to nie je pravda, nezabúdam. píšem, ako vnímam Vianoce ja,  aj mnohí iní ľudia. ja za to naozaj nemôžem, ak obchody praskajú v švíkoch .. a niekto si spomenie na svojich blízkych len raz za rok. nie som tu na "súdenie" iných, každý nech si sám za seba zodpovie, čo a ako.  

ak píšem ako to vnímam, tak nie preto, že si myslím, že "zmením svet", ale ak svojimi príspevkami oslovím človeka v pozitívnom zmysle, tak oplatilo sa. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iskra, nepotrebujem ti videť do hlavy, stačí čítať tvoj príspevok, v ktorom vnucuješ svoje kresťanské vnímanie Vianoc všetkým ostatným... hlavne o tom bol môj príspevok... pre príslušníkov inej  viery a pre neveriacich Vianoce nemajú nič spoločné so zvestovaním Božej lásky a podobnými konštrukciami... :-)

to, že mnohí kresťania (aj nekresťania) sa na Vianoce chovajú pokrytecky a tvária sa ako najväčší ľudomili, a že sú Vianoce predovšetkým sviatky konzumu, že tento predvianočný stres mohutne podporujú v televízii takým spôsobom, akoby sa niekto, kto náhodou predvianočný stres a chaos nepociťuje, mal cítiť vinný - to je niečo, čo si vie každý sám za seba ovplyvniť a vyriešiť a je na jednotlivcovi či rodine, ako si to doma zariadia... 

len jednoducho prestaň ty (a ďalší kresťania) písať a myslieť, akoby na svete žilo 7 miliárd kresťanov, z toho 6 miliónov Slovákov... inak si ver v čo chceš, čomu chceš a komu chceš...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Trinita Najlepšie sa poznám, aká som. :) Nikomu nič nevnucujem.

 Diskutujem v téme Vianoce ako ich prežívam , čo pre mňa znamenajú od začiatku Adventa a nevidím žiaden  dôvod, aby som také príspevky v tejto téme nemohla písať. 

Nemám s tým problém, aby ty si  verila v čo chceš , čomu chceš a komu   chceš. Ty si píš tiež   svoj názor o tvojich Vianociach, čo pre teba znamenajú , čo je pre teba podstatné. 

Prečo,  ty máš nejakú nutkavú potrebu   "vyskočiť"? :)  Vyzerá to potom, akoby si nebola  schopná správne pochopiť písaný text, alebo nechceš .. alebo, akoby si si potrebovala  riešiť nejaké komplexy menejcennosti .. hmm..  a tak nastúpi syndróm hádavej svokry.  

Tadiaľ cesta nevedie.

 Je to tvoj problém, ak sa nevieš zmieriť s mojimi príspevkami,  že sa viem tešiť zo života, z Vianoc, že som veriaca, šťastne vydatá, že sa cítim spokojne so svojim životom...   

  Už aj predtým  si sa vyjadrila, že  ty by si to moje nadšenie si si priala vydeliť tromi :D , ale týmto ťa nepoteším,  ani na Vianoce. 

 

 

 

 

 

 

Hellé

Jupííí, to slovíčko  mám rada,  a tiež vetu, ktorú  vravel  náš dobrý kňaz : Tak sa teším až sa radujem.

 

 wow, dnes je nedeľa 4 sviečky :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každý z nás by mal plamene  Viery, Lásky a Nádeje neustále udržiavať zapálené.

 

 Trinita Najlepšie sa poznám, aká som. :) Nikomu nič nevnucujem.

 wow, dnes je nedeľa 4 sviečky :) 

dnes je nedela...

praktikujuci krestania idu do kostola

 

a ti ostatni ? ti veria v milosrdenstvo Bozie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z času na čas pozabudnem, že s fanatikom sa dikutovať nedá/nemá význam... :-)

no, aspoň že ten slnovrat je za nami a dva týždne prázdnin pred nami... :-)))))

 

 

Edit: opravený preklep, aby aj iskra bola spokojná! :-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nehodlám sa znervózňpvať, čo všetko som nestihla a mala som stihnúť. Stromček už máme ozdobený, haluze z jedličky doniesol Flinstone z roboty, lebo im tam kázali trochu orezať ten strom, tak aspoň neprídu haluze nazmar a budú voňať u nás. tento rok máme skromnejšie ozdoby, ale nijako mi to neprekáža, nemusí byť všetko načinčané. Ani som nerobila veľké upratovanie, na to mi neostali sily. Ale kapustnicu budeme mať ako sa patrí, aj kapra a šalát, dcéra napečie aj pre nás, dnes som bola na ňu protviná a mrzí ma to. Ja si aspoň čuchnem k tým dobrotám...mám tam už nachystané suchary delikatesa a polystyrén obliaty hornou čokoládou.

Na štedrú večeru, ktorú budeme mať vlastne skôr ako oneskorený obed tak okolo 15h, prídu aj mladí, po ňom a otvorení darčekov budeme hrať rôzne srandovné hry a zabavíme sa trochu.  Možno si aj zaspievame koledy s klavírom, jasné že aj také veci viem hrať...Potom mladí pôjdu k zaťovej mame.

Flinstone pôjde aj na polnočnú, ja podľa toho, ako mi bude.

Prvý sviatok vianočný pôjdeme potom k mojim rodičom a druhý zasa k svekruši.

Ako vždy.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z času na čas pozabudnem, že s fanantikom sa dikutovať nedá/nemá význam... :-)

Asi si mala na mysli slovo fanatik. Nejaká si rozrušená trinita, nesústredená.   Ak ten fanatik  patril od teba na moju adresu, tak sa mýliš.  Som veriaca, ale nie fanatik. Skús si nazrieť do témy Sebeúcta. :) Pokoj s Tebou.

 

Pekné Vianoce. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nehodlám sa znervózňpvať, čo všetko som nestihla a mala som stihnúť. Stromček už máme ozdobený, haluze z jedličky doniesol Flinstone z roboty, lebo im tam kázali trochu orezať ten strom, tak aspoň neprídu haluze nazmar a budú voňať u nás. tento rok máme skromnejšie ozdoby, ale nijako mi to neprekáža, nemusí byť všetko načinčané. Ani som nerobila veľké upratovanie, na to mi neostali sily. Ale kapustnicu budeme mať ako sa patrí, aj kapra a šalát, dcéra napečie aj pre nás, dnes som bola na ňu protviná a mrzí ma to. Ja si aspoň čuchnem k tým dobrotám...mám tam už nachystané suchary delikatesa a polystyrén obliaty hornou čokoládou.

Na štedrú večeru, ktorú budeme mať vlastne skôr ako oneskorený obed tak okolo 15h, prídu aj mladí, po ňom a otvorení darčekov budeme hrať rôzne srandovné hry a zabavíme sa trochu.  Možno si aj zaspievame koledy s klavírom, jasné že aj také veci viem hrať...Potom mladí pôjdu k zaťovej mame.

Flinstone pôjde aj na polnočnú, ja podľa toho, ako mi bude.

Prvý sviatok vianočný pôjdeme potom k mojim rodičom a druhý zasa k svekruši.

Ako vždy.

Vilma

Veľmi pekne, výstižne  si  opísala prípravy, stretnutie s rodinou, štedrý večer, prvý sviatok vianočný ... Radosť čítať. Potešila si ma. Si skvelý, vzácny  človek. :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z času na čas pozabudnem, že s fanatikom sa dikutovať nedá/nemá význam... :-)

Je nebezpečné zovšeobecňovanie, že úprimní kresťania sú náboženskí fanatici. Ak sa s človekom akéhokoľvek  vierovyznania, alebo bez vierovyznania, národnosti .. viem s láskou porozprávať, tolerovať, priateliť,   tak o fanatizme nemôže byť reč. Veriaci človek neznamená fanatik.

 

Tak isto ako ani  ateista nie je fanatikom, ak sa vie s láskou porozprávať, tolerovať, priateliť.

Ak to prerastie zo strany ateistu do pohŕdania, zosmiešňovania, ak chýba úcta a rešpekt k veriacim akéhokoľvek vyznania, bez lásky človeku k človeku, vtedy môžeme vravieť o fanatickom ateizme.

 

Vianoce sú stále, keď cítime v srdci lásku, pokoj, keď sa navzájom milujeme, o stretnutí človeka s človekom.   :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno to trini už zvládla aj s nákupmi, ale predpokladám, že to vyzeralo asi takto - kamarátka dala k dobru fotky z dnešného nákupu doobeda v Lidli :

 

 .... a toto sú prosím pekne už rady na pokladne :

post-3-0-45989200-1387807577.jpg    post-3-0-12420200-1387807579.jpg

 

dala to na fb, a pod obrázok napísala : ľuďom drbe. a ľudia k tomu pripísali, že toto isté sa deje v tescu, bille, a v hainburgu, kam chodí odtiaľto a z ba záľaha ľudí nakupovať.

 

/ čo ma rozozsmialo, bolo, že dievčina po pravde napísala : ľuďom drbe, ale fotila to, bola tam aj ona :D /

 

ale vážne. pred týždňom sme boli nakúpiť, museli sme minúť nejaké nazbierané zľavy, odvtedy sme kúpili dvakrát chlieb a raz zeleninu a ovocie v obchode na rohu.

čo tí ľudia stále celé týždne kupujú ? iné nepočujem a nevidím ani v správach v tv už mesiac, len že sú všade totál obsadené parkoviská a nedá sa v marketoch hnúť.

to budú mať všetci štyri žalúdky špeciálne na vianoce ? darčeky za každú cenu, nech je to hocičo a za akýkoľvek úver, len aby bolo ?

 

nem chápem. toto je podoba vianoc, kdepak láska. tá až potom. možno.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som bol v tescu a v pohode - fungovali 4 pokladne a presiel cez ne skor ako obvykle ked funguje 1. Zena sa ma opytala ci som jej uz nieco kupil,ja ze nie tak hybaj pre panvice. Ja ci jej nestaci ta jedna za 5 euro - taka mala aj na volske oko. tak chcela sadu tak ju ma - ako keby si ju nemohla kupit sama.

 ja som si puklice na kolesa kupil sam aj zaplatil. Zaplatil - my mame spolocny rozpocet - jedine zena ma ucet a moja vyplata ide tam podla toho kolko kolko treba a kolko sa da.

http://blog.etrend.sk/miroslav-beblavy/neefektivne-vianoce.html

 

Ale dnes som v takom rade v Lidli stal - kolega chcel kavu,cokolady a vodku. 45 minut som tam stal,ale inak v pohode. V celku mili ludia. Ani by som neveril,keby ze tam nie som.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

boli sme v Lidli, kupili sme ovocie, čokoládu a chlieb, ale skoro tam nebolo ľudí, určite menej ako v bežný pracovný deň... aj na pošte bolo relatívne málo ľudí, to sa mi o tomto čase už dávno nestalo... ešte že na nákupy bežne využívam e-shopy,  potom mi už stačí nakupovať len potraviny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov