Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

ale, Hellé, veď sa dohodni s rodinou, že tohoto roku z dôvodu ekonomickej krízy žiadne darčeky a ešte rozhlás, že idete dovolenkovať niekam na Kanáre (alebo do Álp), vypni mobil a pekne zostaň doma a užívaj si...

ani ja nemám Vianoce rada, ale našťastie to nemám také ťažké

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..ja chcem byt doma, pozerat Casablancu alebo Kristiana, popijat sampanske a napchavat sa kolacikmi....ach to by bolo krasne

 

Aká si krásna romantička.

 

To, aj bude krásne ! :) nerobím si o teba v tomto smere starostí .. viem, že ako "krutá a nemilosrdná" to zvládneš ľavou zadnou .. aj keď hundrať svoje .. si stále budeš. :-)

 

..................

 

ešte chcem dodať, že ja som strávila 1x Veľkonočné sviatky na dovolenke minulý rok .. :) a hádaj, kto ma vtedy svojim spôsobom "naštartoval" ?!

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:smilieee: ...milujem vianocne pesnicky

 

.. a koledu nejakú vieš ? :) my, ako deti sme chodili koledovať k najbližšej rodine, k susedom ... ostali milé spomienky

 

teraz si už zakoledujeme tak akurát doma, keď si s láskou pospomíname .., ale pri návšteve svojich blízkych chlapi vinšujú a mne sa to páči, aj to viem, tak sa stále u rodičov pridám ..

 

Hellé : ty miluješ, ja milujem .. :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

počúvam

áno, spievaj si Hellé, čo sa tvojmu srdcu ľúbi.:)

 

k téme Vianoce môžu patriť aj vinše, koledy ... preto bohate stačí odpoveď " viem nejakú koledu, neviem"..

 

inak, duša nestarne .. :)

 

môj otec býval stále plný elánu, vitality... no pribudajúcimi rokmi chabne fyzicky, jeho kroky sú pomalšie, slová tichšie ako bývali, ale dokáže priniesť do srdca človeka nesmiernu radosť.. a tie jeho vinše cez sviatky, koledy .. s akou láskou, pokorou ich vinšuje .. každé jedno slovo z jeho úst je precítené srdcom .. to nie je o veku .. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koledníkov som už nezažila, a u nás sa priveľmi nekoledovalo nikdy, spomínajú starší ľudia, rodičia a spomínali starí rodičia, koledy moc nešli ... nepasujú mi, koledníci vôbec nie, a koledu sme ako deti vedeli tuším len jednu, odpozeranú z tv, aj z toho len prvé verše ...

 

kedysi bolo zvykom / neviem, či aj teraz / v tv na vianoce dávať dokumentárne filmy o kdejakých koledovaniach a koledníkoch po dedinkách v podhorí, v snehu, s krojmi, nikdy sa mi to priveľmi nepáčilo, neoslovilo ...

 

keď už, tak sane, a previezť sa v snežnej krajine, trochu recesie, cvrnk oriešky do nosa ... :)

 

ale keď už ani toho snehu nie je ... alebo keď je, zrovna nie na vianoce. už desiatky rokov.

biele vianoce s pohodou áno ... koledníkov a koledy nie :nienie:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koledníkov som už nezažila, a u nás sa priveľmi nekoledovalo nikdy, spomínajú starší ľudia, rodičia a spomínali starí rodičia, koledy moc nešli ... nepasujú mi, koledníci vôbec nie, a koledu sme ako deti vedeli tuším len jednu, odpozeranú z tv, aj z toho len prvé verše ...

 

kedysi bolo zvykom / neviem, či aj teraz / v tv na vianoce dávať dokumentárne filmy o kdejakých koledovaniach a koledníkoch po dedinkách v podhorí, v snehu, s krojmi, nikdy sa mi to priveľmi nepáčilo, neoslovilo ...

 

keď už, tak sane, a previezť sa v snežnej krajine, trochu recesie, cvrnk oriešky do nosa ... :)

 

 

game,

 

snáď by som dodala, že koledy nie sú len minulosťou, aj v súčasnosti ich ľudia počúvajú, spievajú a to ľudia rôznych vekových kategorii, národností .. určite mnohí poznáme vzácne osobností, umelcov, spevákov, ktorým koledy sú blízke, ktorí majú "zlato" v hrdle .. a práve títo nás obdarúvajú touto nádherou... :)

 

tie koledy z minulosti, s krojmi, tiež podľa môjho názoru mali svoje čaro .. ja si na nich ešte spomínam ... :)

 

takéto sane som stretla minulú zimu v Bielom Dunajci.. čistá romantika ..:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, viacmenej to tam vyššie aj píšem, že sa to deje aj dnes, asi musím trochu jasnejšie :)

 

u nás sa nekoleduje, a doma nekoledovalo, z detstva si nepamätám, to sa nekoledovalo u nás celkom určite, ... možno kedysi v detstve starých rodičov, ale priveľmi celkom iste nie, nič také nespomínali ani oni ...

a moja babka mala príbehov plnú kešeňu, vyrastala som na jej príbehoch od útleho detstva ... keby boli, rozpráva o nich ... :urcitenie:

 

a v tv mi to tiež prekáža, proste to nemusím, koledovanie, koledy, šibanie, chápem že je to folklór, ale nie ... vadí mi to

to, že prečo, je komplikovanejšie, vôbec so všetkými ujúkaniami v krojoch mám problém , koledy a koledníci s tým súvisia.

u nás sa to nerobilo, a nezapáčilo sa mi to ani inde :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pamatam si, volakedy, chodievali u nas cigani s koledou. Nie deti, ale chlapi, cela kapela, to boli hudobnici "parexceláns". To by bolo na dlhe rozpravanie, dnes uz tusim z nich len jeden zije.

Starka, moja starka, ta si aj po 90-ke spomenula na tie verse, ci uz na Vianoce, na Bozie narodenie, trojkralove, fasiangove, aj Velkonocne... Len sme jej museli povedat, aky je prave den, to sa jej obcas plietlo...

btw - pred par hodinami mi tu spadla zo stolicky a skoncila v nemocnici so zlomeninou krcka stehennej kosti... ach, jaj

 

nuz a my, raz, ale to bolo na Silvestra, sme isli po spievani po rodine a znamych. Cele Vianoce som sa drvil tri pesnicky na heligonke. Nic moc, ale volajako som to odvrzukal. Obisli sme 4 domacnosti, odkial sa k nam vzdy pridali, takze nakoniec sme nad ranom sli cela tlupa aspon 15 ludi, spievajuci po obci...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) to je taká spomienka s úctou a láskou aj na tých, ktorí už nemôžu byť s nami počas Vianoc .. (napr. aj moji starí rodičia, strýko, krstný ..) proste na tých, ktorí tiež patrili k našim najbližším, najdrahším... :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áááá, nakoniec som predsa len vykutala "trendy Vianoce" podľa floristov, je to tu :agree: :

 

toto je minulý rok, ale florista predpokladá aj na tento, plus asi ružovú a lososovú k tomu ... pre predstavu stačí :)

tohtoročné Vianoce majú byť tyrkysové a doplnené pletivom pre koterce pre zajacov, samozrejme všetko nastriekané na tyrkysovo !

 

post-3-0-10449200-1355156580.jpg post-3-0-89687300-1355156588.jpg

http://bydleni.idnes...m_osobnosti_rez

 

kto nie je tyrkysový, nie je s nami ... či je proti nám ... či ako to je ?! tyrkys tyrkys .... tu je ! : post-3-0-71233100-1355156750.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Prajem vám príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa zdravia a vzájomného porozumenia.

 

post-88-0-65652000-1356246132.jpg

 

Milý Ježiško, tento rok by som prosila pod stromček pre všetky dámy z Fóra

tučnú peňaženku a štíhlu postavu.

Ale, prosím ťa, nepopleť to zase. :smile2:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov