Skočiť na obsah

Očkovanie proti chrípke a iné očkovania


game

Odporúčané príspevky

Mozes vylucit, ze dieta nebude mat zdr.nasledky sposobene ockovanim? Moze sa za to zarucit aj ten, co ma medicinske vzdelanie?

Odstranili sa choroby ockovanim?

 

 

A môžeš vylúčiť, že ak nebude očkované nebude mať zdr. následky spôsobené chorobou? Môže sa za to zaručiť ktokoľvek?

 

A očkovanie tu je na to, aby sa odstránili choroby???

To čo za blud si zasa napísal? Pre pána veď chápem, že nie každý má medicínske vzdelanie, ale tak si naštuduj aspoň čosi  ak sa chceš vyjadriť k téme.  teda ak si myslíš, že očkovaním sa choroby odstraňujú, tak potom debata s tebou bude zasa problematická. 

 

Ja som tiez nikde nenapisal, ze som proti ockovaniu, ale ze rodicia musia mat pravo vyberu....a vies preco?..........lebo su rodicia.

 

Ja len neviem či je to najsprávnejšie.  " Lebo sú rodičia" neviem či je to najlepšie pre to dieťa, a dokonca aj pre spoločnosť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A môžeš vylúčiť, že ak nebude očkované nebude mať zdr. následky spôsobené chorobou? Môže sa za to zaručiť ktokoľvek?

 

A očkovanie tu je na to, aby sa odstránili choroby???

To čo za blud si zasa napísal? Pre pána veď chápem, že nie každý má medicínske vzdelanie, ale tak si naštuduj aspoň čosi  ak sa chceš vyjadriť k téme.  teda ak si myslíš, že očkovaním sa choroby odstraňujú, tak potom debata s tebou bude zasa problematická. 

 

 

Ja len neviem či je to najsprávnejšie.  " Lebo sú rodičia" neviem či je to najlepšie pre to dieťa, a dokonca aj pre spoločnosť.

 

A presne o tom, co som napisal, to je. Kedze nikto sa ti nemoze zarucit za to, ze tvoje(?) dieta nebude mat zdravotne nasledky (nebodaj smrt) v reakciach po zaockovaniach a sa mu aj vyhne choroba, proti ktorej je zaockovane, tak logicky musi byt na rodicoch, aby zhodnotili stav a urobili to, co je v tom momente, a podla ich uvazenia, pre ich dieta to najlepsie. Aky v tom vidis problem? Preto by (ak uz), ockovacie vakciny mali byt sposobom doporucenia a nie povinnosti.

 

Ja som predsa nikde nenapisal, ze ockovanie je tu na to, aby odstranilo choroby. To bola iba otazka..."ci ockovania odstrania choroby". A hned hodnotenie s tvojej strany....co za blud som to napisal. Zjavne, ako blud si si to vysvetlila ty. Uz som si na to tu na fore zvykol, tak to ani nebudem komentovat.

 

Preco mas taku nizku mienku o rodicoch? Ak niekto nema medicinske vzdelanie, tak je "hlupy" rodic? Ak ale nema medicinske vzdelanie, tak sa moze dat zmanipulovat aj zastancom povinneho ockovania, ako aj odporcom. Kedze medicinske vzdelanie nema mozno 99% rodicov, tak sa asi lahko manipuluju  jednou, ci druhou stranou. A ktora strana ma pravdu? Ty si presvedcena o tom ktora?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator fakt sa s tebou ťažko komunikuje.  

Niečo napíšeš, a potom vysvetľuješ, že tak si to nemyslel.  Píš jednoznačne.  Ja predsa nemôžem vedieť, že ty si čosi napísal, ale nie presne tak si to myslel. Potom všetkých okolo obviňuješ, že ti nerozumejú.  Ak napíšeš blud tak ti to aj poviem.  Zjavne vidíš, že máš aj v iných témach problém v komunikácii. 

Nejde ani tak o tvoj názor, ale o to ako ho prednesieš. Nikto ti do hlavy nevidí.

 

 A ktora strana ma pravdu? Ty si presvedcena o tom ktora?

 

 Ja som o tom presvedčená, ktorá strana má pravdu.  Kedysi na niektoré choroby zomierali tisíce, milióny ľudí. Vďaka očkovaniu my napr. nevymrie štvrtina rodiny na kiahne.  V minulosti častá choroba. Absolútne si s ňou nevedeli rady. Úmrtnosť každý štvrtý. Úžasne infekčné.

 

Keď si predstavím ako ľudia umierali na (suchoty) tuberkulózu toť nedávno, a naše deti pekne zaočkujú. 

Bože a tetanus, ak by sa plošne neočkovalo, tak by som sa bála koľko krát by som sa v záhrade šuchla o motyčku.  

Poznám pani s detskou obrnou, jednou z tých posledných detí čo ešte neboli plošne očkované  asi v 50-tých rokoch.

 

A to mi napadlo len pár tak na rýchlo.  Z toho mi vychádza " Boh žehnaj objaviteľom vakcinácie".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A presne o tom, co som napisal, to je. Kedze nikto sa ti nemoze zarucit za to, ze tvoje(?) dieta nebude mat zdravotne nasledky (nebodaj smrt) v reakciach po zaockovaniach a sa mu aj vyhne choroba, proti ktorej je zaockovane, tak logicky musi byt na rodicoch, aby zhodnotili stav a urobili to, co je v tom momente, a podla ich uvazenia, pre ich dieta to najlepsie. Aky v tom vidis problem? Preto by (ak uz), ockovacie vakciny mali byt sposobom doporucenia a nie povinnosti.

 

Ja som predsa nikde nenapisal, ze ockovanie je tu na to, aby odstranilo choroby. To bola iba otazka..."ci ockovania odstrania choroby". A hned hodnotenie s tvojej strany....co za blud som to napisal. Zjavne, ako blud si si to vysvetlila ty. Uz som si na to tu na fore zvykol, tak to ani nebudem komentovat.

 

Preco mas taku nizku mienku o rodicoch? Ak niekto nema medicinske vzdelanie, tak je "hlupy" rodic? Ak ale nema medicinske vzdelanie, tak sa moze dat zmanipulovat aj zastancom povinneho ockovania, ako aj odporcom. Kedze medicinske vzdelanie nema mozno 99% rodicov, tak sa asi lahko manipuluju  jednou, ci druhou stranou. A ktora strana ma pravdu? Ty si presvedcena o tom ktora?

Nevies to zarucit, rovnako nevies zarucit, ze tvoje dieta neskolabuje, ked mu prvy krat naordinuju penicilin. Ci rovnako nevies zarucit, ze nebude mat alergicku reakciu na hociaku latku. Kolko je % deti, ktore malo reakciu na ockovanie taku silnu, ze ich to vyrazne poznacilo na cely zivot? A kolko % deti malo sice reakciu, ale nasledne bez ujmi prezili? Neviem, pytam sa. Lebo napr. ta druha skupina uz ockovana nebude a teda sa musi spoliehat na 'ochranu stada'. A preto rodicia by o tomto nemali rozhodovat, lebo nerozhoduju len o svojich detoch, ale aj o celej spolocnosti ako takej.

 

Ono je sranda, ako su ludia na jednej strane proti ockovaniu svojich deti a na druhej strane ich laduju 'dobrotkami' z mimibazaru ci inych 'mamca portalov'.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator fakt sa s tebou ťažko komunikuje.  

Zjavne vidíš, že máš aj v iných témach problém v komunikácii. 

Nejde ani tak o tvoj názor, ale o to ako ho prednesieš. Nikto ti do hlavy nevidí.

 

A to mi napadlo len pár tak na rýchlo.  Z toho mi vychádza " Boh žehnaj objaviteľom vakcinácie".

 

Prepac, ale komunikacia tu, je problematicka z oboch stran....ked ja reagujem na nieco, co je podla mna blud, som posielany niekam do kostola a su mi ponukane rozne "modlitby". Takze to radsej nerozoberajme. K teme...

....spominas tu rozne infekcne choroby a ich momentalny "masovy nevyskyt" pripisujes metode ockovania...hm....ale taky mor ci cholera sa neockovali a ani neockuju a nejako sa nevyskytuje v epidemiach ako kedysi: To je z dovodu akeho?

 

A este raz, aby sa tu zasa na mna neukazovalo, ako na nejakeho tmara a odporcu ockovania. Ja nie som odporcom ockovania, ale zastancom slobodneho vyberu moznosti, teda za doporucenie dat ockovat a nie povinnost.

 

 

Nevies to zarucit, rovnako nevies zarucit, ze tvoje dieta neskolabuje, ked mu prvy krat naordinuju penicilin. Ci rovnako nevies zarucit, ze nebude mat alergicku reakciu na hociaku latku. Kolko je % deti, ktore malo reakciu na ockovanie taku silnu, ze ich to vyrazne poznacilo na cely zivot? A kolko % deti malo sice reakciu, ale nasledne bez ujmi prezili? Neviem, pytam sa. Lebo napr. ta druha skupina uz ockovana nebude a teda sa musi spoliehat na 'ochranu stada'. A preto rodicia by o tomto nemali rozhodovat, lebo nerozhoduju len o svojich detoch, ale aj o celej spolocnosti ako takej.

 

Suhlasim zo vsetkym co si napisal, ale napr. v pripade antibiotik (a nielen ich) mas v baleni aj letak, co ten liek obsahuje a aj mozne nasledky po poziti. No pri povinnom ockovani nic take neexistuje.....nevies, co ta vakcina obsahuje a ake su aj mozne nasledky po podani tej vakciny. A nerozumiem tvojmu konstatovaniu......teda sa musi spoliehat na 'ochranu stada'.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby si aspon nekecal 

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/priorix-spc-20915.html

Su to normalne lieciva a kazdy pediater ti pribalovy letak urcite poskytne, len sa staci spytat.

 

Malo to byt Imunita stada, co je termin, ktory sa pouziva, ked jedinec nemoze byt zaockovany a musi sa teda spolahnut na to, ze zvysok stada je pred chorobou imunny a teda nie je sposob, ako by sa mohol virusom nakazit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....spominas tu rozne infekcne choroby a ich momentalny "masovy nevyskyt" pripisujes metode ockovania...hm....ale taky mor ci cholera sa neockovali a ani neockuju a nejako sa nevyskytuje v epidemiach ako kedysi: To je z dovodu akeho?

 

Neviem presne prečo sa mor a cholera neočkuje. Neviem možno  nie je objavené vhodná očkovacia látka.

 

Myslím si, že si nedal správny príklad. Porovnal si neporovnateľné choroby.  Nemyslím si, že je niečo zvláštne na tom, že sa už nevyskytujú v epidémiách ako kedysi.

V miestach kde sa vyskytovali tieto choroby kedysi sa zmenili podmienky ( hlavne hygienické) celkovo úroveň hygieny sa zmenila k lepšiemu. Pre človeka je vlastne oveľa ťažšie sa nakaziť morom, cholerou detto.  Bežne  sa v našich domoch nepremávajú krysy posiate blchami ako to bolo kedysi v časoch epidémii. Sú to choroby vyslovene naviazané na nižší hygienický štandard. 

Ešte teraz sa vyskytujú v krajinách kde má na prenos vhodné podmienky. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....spominas tu rozne infekcne choroby a ich momentalny "masovy nevyskyt" pripisujes metode ockovania...hm....ale taky mor ci cholera sa neockovali a ani neockuju a nejako sa nevyskytuje v epidemiach ako kedysi: To je z dovodu akeho?

 

k informácii od flory dodám ešte jednu:

 

mor a cholera sú choroby, spôsobené baktériami ...

proti týmto baktériám sa neočkuje. proti týmto choroboplodným baktériám sa udržujeme v čistote a máme stoky a kanalizácie a nepúšťame obsah septikov a splašky voľne mestom, ako to bolo bežné v stredoveku, a ešte začiatkom novoveku, a miestami aj dnes ...

 

očkuje sa prevažne proti vírusovým ochoreniam - to sú všetky, proti ktorým sa očkuje plošne a našťastie na mnohých miestach povinne, smrteľné choroby spôsobené vírusmi, potlačené plošným očkovaním:  tetanus,  rubeola, záškrt, tbc, detská obrna, čierny kašeľ, mumps, osýpky, kiahne ... na ktoré ešte naši prarodičia ťažko umierali (kiahne boli potlačené r. 1979) ...  plus chrípka, žltačka, rakovina krčka maternice, spôsobená vírusom ........ a ešte x ďalších vakcín ...

 

 

edit. o pár minút neskôr:

doplnok k nižšiemu príspevku od flory:

áno, flora má pravdu: tetanus a záškrt spôsobujú baktérie - chorobu ale nespôsobuje samotná baktéria, ale jej toxín (jed).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno vo väčšine sa očkuje proti vírusom, ale očkuje sa aj proti bakteriálnym ochoreniam. 

Haemophilus influenzae je baktéria.  dosť bežné detské očkovanie, nie povinné ale dáva sa.

Tetanus je myslím že baktéria tiež.  Aj záškrt. 

Tak, tak toxíny.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie som na to odbornik, len na zaklade informacii z netu - aj v pripade tetanu, aj v pripade zaskrtu  nie je priamym povodcom ochorenia bakteria, ale toxin, ktory ta konkretna bakteria produkuje

mozno kvoli tomu sa da proti tej chorobe ockovat (ale to je len moja dedukcia na zaklade zopar clankov)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mor a cholera sú choroby, spôsobené baktériami ...

proti týmto baktériám sa neočkuje. proti týmto choroboplodným baktériám sa udržujeme v čistote a máme stoky a kanalizácie a nepúšťame obsah septikov a splašky voľne mestom

Hlavne tu nepadlo to najhlavnejsie, a sice ze sa daju liecit velmi jednoducho antibiotikami.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja beriem vsetky tu popisane argumenty za aj proti, ale preco nie je to ockovanie sposobom popisanym v zakone, ako doporucenie a nie povinnost. Je vzdy riziko na rozhodnuti rodica, ci si vybrat nie ockovaniu alebo opacne. Da prednost riziku pri ockovani alebo riziku pri neockovani....ako sa aj pise v linku od Darkmana (v letaku).....

 

....Tak ako pri každej očkovacej latke sa ochranná imunitná odpoveď nemusí vyvolať u všetkých očkovaných jedincov....

 

.....a samozrejme neuvadzam mozne rizika a zdravotne problemy, co sa mozu prejavit po zaockovani. Preto by to malo byt na rodicoch, comu daju prednost.

 

A ochrana stadovitostou v tomto pripade (vid. hore uryvok z linku) tiez teda neobstoji.

 

A opytal sa niekedy nejaky lekar, pri povinnom ockovani dietata, rodica na suhlas s ockovanim? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na to je jednoducha odpoved

- sucasne vedecke poznanie hovori o tom, ze (plosne) ockovanie je dobre, aby sa zabranilo epidemiam urcitych chorob

- pre (kazdy) stat je dobre, ak sa medzi obyvatelmi nesirili choroby, potazne epidemie

- preto stat vyuziva svoju moc na to, aby zakonom upravil povinnosti obcanov na zabranenie sirenia chorob

- preto je ockovanie povinne

 

co je na tom nepochopitelne ???

 

ps - ak bude vedecky dokazane, ze plosne ockovanie je rizikove pre podstatnu cast populacie a nie pre par haklivych jedincov, tak sa situacia moze obratit

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co ked je povinne  plosne ockovanie dobre na to, aby iba zakrylo, ze  pri nejakej epidemii sa moze preukazat, ze zaockovana populacia ochorie tak isto, ako aj nezaockovana a moze sa stat, ze ta nezaockovana dopadne lepsie. Doteraz sa vlastne neprukazalo, ci su tie vakciny take uspesne, ako sa prehlasuje. Nebolo vlastne "priciny" na taketo presvedcenie verejnosti v priamom prenose a urcite to nebolo vdaka ockovaniu, pretoze za to mozu rozne faktory.

Preto s tohoto hore uvedeneho, nie je vobec ospravedlnena zakonna povinost ockovania. 

 

PS. Ja som nikde ani nenaznacil, ze plosne ockovanie je zdraviu skodlive....alebo si to z niecoho vydedukoval? Ja som iba poukazal, ze ockovanie, same osebe, je rizikom pre jedinca a preto by mal o takomto kroku (ockovat-neockovat) rozhodnut rodic. V tom linku od darkmana, je popisane, co obsahuje ta vakcina a ake su aj mozne nasledky, pre ockovane dieta. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Varis tu z vody a fabulujes si tu nejake konspiracie. Vsetko je podlozene vedecky a aj skusenostou. Tak netvrd ze to nebolo preukazane. Tie choroby tu totiz boli aj pred povinnym ockovanim. A zomieralo na to podstatne viac ludi a bolo viac kriplov ako teraz nasledkom ockovania.

 

 

To ze sa ockuje ma aj dalsi dovod ktory dAdy nespomenul. Mozno aj ten najdolezitejsi. A sice ekonomicky. Ockovanie vyjde stat a aj pacienta neporovnatelne lacnejsie ako pripadna nasledna liecba ci invalidny dochodok.

 

Rodica ktory vydumuje ze nechce dat dieta zaockovat by som povinne nakazil konkretnou chorobou. Nech vie co je to dostat taky tetanus, zaskrt ci rubeolu.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O tom vareni z vody sa da diskutovat, ale mna skor zaujima, preco ten zakonny prikaz na ockovanie a nie doporucenie na ockovanie. To je podla mna dolezitejsie. V  EU existuju staty (a nie je ich malo) kde je ockovanie doporucene a sa mi nezda, ze by tam bola jedna epidemia za druhou....ci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isteže.  ...neviem, aký výpočet nám sem dá info, počkáme : )

ale aj zatiaľ - v EÚ asi takto, milý info:

 

V České republice (platí veľmi podobne aj pre Slovenskú republiku!) se povinně očkuje proti devíti základním onemocněním: Jsou to záškrt, černý kašel, tetanus, dětská obrna, hepatitida B, onemocnění vyvolaná bakterií Haemophilus influenzae b, zarděnky, spalničky a příušnice.

 

Počtem dětského očkování se nijak nelišíme se od rozvinutých zemí, kde je ochrana zdraví populace prioritou. Rozdíl lze najít v tom, že zákony regulují očkování jiným způsobem. Jde o tzv. nepřímou povinnost, což v praxi znamená, že například nenaočkované děti nejsou přijaty do dětských kolektivů.

 

Tak je to třeba v Belgii, kde povinně očkují proti obrně a další očkování (do celkového počtu jako u nás) vyžadují pro nástup dítěte do školky.

 

V některých zemích očkování není podmínkou vstupu. Nicméně pokud se ve školce objeví nemoci, proti kterým dítě není očkováno, je ze školky vyloučeno do doby, než riziko infekce pomine. Takto otázku povinného očkování řeší například v sousedním Německu a Rakousku.

 

Někteří lékaři v Německu mají pro děti s odmítnutým očkováním vyhrazené samostatné ordinační hodiny tak, aby se v čekárnách nepotkávali s očkovanými dětmi. Ve Francii je povinné očkování proti záškrtu, tetanu a dětské obrně, v Itálii navíc ještě proti hepatitidě B.

 

Itálie je také známá možností trestně-právně postihnout rodiče neočkovaných dětí. Je-li povinnost dána jen pro některá onemocnění tak samostatné očkování pouze proti záškrtu nebo černému kašli není dnes již v žádné zemi dostupné, minimální kombinace jsou alespoň s tetanem případně dalšími nemocemi v jedné dávce. Dostupné vakcíny se dnes i v kombinacích aplikují s podstatně menší zátěží a přesto dokážou navodit dostatečnou ochranu.

 

V jiných zemích, např. ve Švédsku mají lékaři ze zákona povinnost nabízet a doporučovat očkování. Podíváme-li se dál, tak v USA proočkovanost kontrolují dokonce i při nástupu na vysokou školu a platí i pro zahraniční studenty. Nově je jako povinné pro nástup vyžadováno i pravidelné přeočkování proti černému kašli u dospívajících a proti čtyřem typům meningokoka.

 

Bez těchto vakcín nebude dítě na vysokou školu přijato. Způsoby, jak dosáhnout vysoké proočkovanosti, se tedy v jednotlivých zemích liší a u nás zatím zvykově přetrvává povinnost daná zákonem. Nicméně nejsme jediní. Z 30 evropských států je zákonem stanovená povinnost v 10 státech.

.......

...... ..... ......  http://www.vakcinace.eu/otazky-a-odpovedi-blue

 

každá uvedomelá spoločnosť sa chráni, viacerými zákonnými spôsobmi.

k tým nezmyselným fabuláciám stačí prečítať čosi o histórii boja proti chorobám, pri ktorých bezmocne pozerali rodičia a lekári na deti umierajúce na choroby, ťažké a smrteľné choroby, ktoré sa podarilo vďaka rozumu a neúnavného bádania rapídne potlačiť očkovaním, a dôsledným očkovaním.

 

len na pravé kiahne zomrelo v 20. storočí 400 miliónov - 500 miliónov ľudí, kým sa posledný prípad (1979) podarilo v Afrike zlikvidovať. posledný chorý bol černošský ošetrovateľ r. 1979, ktorý pri nakazených pracoval. v roku 1980 boli vyhlásené zdravotníckou organizáciou WHO za vyhubené.

to neznamená, že nemusíme mať pripravenú vakcínu, a nemusíme byť pripravení.

na čas bola hrozba zažehnaná, nie zlikvidovaná.

nesmierne ťažká choroba, milióny slepých ľudí boli tí šťastnejší, ktorí prežili.

 

na tbc ešte naše deti boli povinne očkované - povinné očkovanie sa ukončilo, lebo tbc u nás prakticky vymizlo - na istú dobu. dnes je späť a búri, čierny kašeľ bol nechaný v USA na rodičoch, a opäť búri ( tu kúsok vyššie je o tom článok)

... a globalizácia sveta prináša cestovanie krížom krážom svetom, a nedôsledné očkovanie prináša opäť staré choroby.

 

a do tohto stavu sa nejaké občianske združenia rodičov vehementne stavajú proti očkovaniu a ochrane detí, a vlastných detí.

keď nedá dosť veľká skupina zaočkovať povinne pri povinnom očkovaní svoje deti proti týmto pliagam, ktoré sú konečne obmedzené, aj keď nie pokorené, a v minulosti kynožili ťažkou smrťou státisíce detí,  ohrozuje tým aj moje deti a ďalšie deti a všetky deti.

a všetky tie choroby je možné dostať aj v dospelosti, a všetky sú smrteľné.

 

ľahko je vykrikovať proti očkovaniu z pozície krytia povinným očkovaním z detstva. zrejme sme tu zaočkovaní všetci, a všetci protiangažovaní rodičia. a nikdy by som to svojmu dieťaťu nespravila, vystaviť ho dnes, keď sa globalizovaným svetom voľne šíria znovu choroby z plošne nezaočkovaných krajín sveta, ho nechať napospas smrteľným chorobám.

 

a opačne, pri prepuknutí plošnej novej epidémie, na ktorú sa urýchlene zvyčajne hľadá vakcína, stačí zaočkovať cca tretinu obyvateľstva, aby sa epidémia dala na ústup.

 

viď Islamským štátom a obč. vojnou oslabená Sýria - vypracované povinné plošné očkovanie sa pred pár rokmi prerušilo, a vracajú sa všetky už potlačené a obmedzené choroby (zdroje aj v tejto téme, aj na google).

 

záver je rovnaký ako u Ryana: nech si rodičia vehementne protestujúci proti očkovaniam vyskúšajú, aké to je, keď sa mu dieťa dusí záškrtom a on môže len bezmocne pozerať.

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a das aj nejaky vypocet tych statov ? pre mna, leniveho, prosiiiiim

isteže.  ...neviem, aký výpočet nám sem dá info, počkáme : )

 

 

záver je rovnaký ako u Ryana: nech si rodičia vehementne protestujúci proti očkovaniam vyskúšajú, aké to je, keď sa mu dieťa dusí záškrtom a on môže len bezmocne pozerať.

 

:klobuk:

 

Game ma ochotne zastupila...vdaka. Takze s 30 krajin v EU ma povinnost ockovat 10. V tychto nekulturnych 20-tich statoch ziju este nejaky ludia? Lebo podla katastrofickeho scenara od game, uz by mali davno byt vsetci na slave bozej....no zjavne to tak asi nie je. Tak preco ta snaha o plosne ockovanie s prinutenia? Nejako tak, ze biznis je biznis a za statne sa podnika najistejsie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme, s tym suhlasim, ze je to biznis - ako aj cele zdravotnictvo (coz mi je, mimochodom, velmi proti srsti, ak sa mam slusne vyjadrit)
to, preco este zatial neprepukli epidemie niektorych chorob, je evidentne z predchadzajucich prispevkov (a prirodnych zakonitosti - statistika nepusti)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game ma ochotne zastupila...vdaka. Takze s 30 krajin v EU ma povinnost ockovat 10. V tychto nekulturnych 20-tich statoch ziju este nejaky ludia? Lebo podla katastrofickeho scenara od game, uz by mali davno byt vsetci na slave bozej....no zjavne to tak asi nie je. Tak preco ta snaha o plosne ockovanie s prinutenia? Nejako tak, ze biznis je biznis a za statne sa podnika najistejsie?

To ze v tych statoch nie je zakonna povinnost este neznamena ze ti ludia zaockovani nie su.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme, s tym suhlasim, ze je to biznis - ako aj cele zdravotnictvo (coz mi je, mimochodom, velmi proti srsti, ak sa mam slusne vyjadrit)

to, preco este zatial neprepukli epidemie niektorych chorob, je evidentne z predchadzajucich prispevkov (a prirodnych zakonitosti - statistika nepusti)

 

Tak ked je to biznis, tak ty ako spotrebitel sa aj musis spravat trhovo a mat moznost vyberu....a za tie nevyskytujuce sa choroby moze mozno z vacsej miery celkova kvalita zivota populacie.

 

To ze v tych statoch nie je zakonna povinnost este neznamena ze ti ludia zaockovani nie su.

 

Rac si prosim ta vsimnut, ze je doteraz som nikde neodsudzoval ockovanie, ale povinnost ockovat, ktora je stanovena zakonom a ked ju nedodrzis, tak mas problem. Ostane je sice na diskusiu, ale podstatne je dobrovolne rozhodnutie dat-nedat ockovat. Rodic zodpoveda za svoje dieta v x veciach, tak preco si tuto agendu uzurpuje nejake statne nariadenie. Ked to funguje bez zakonneho nariadenia v inej krajine, tak nechapem preco nie aj tu a vlastne vsade v civilizovanom svete (ak teda posudzujeme co je civilizacia podla kriterii EU).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si rac vsimnut ze som reagoval len na tvoje tvrdenie ze v statoch kde to nie je povinne nie je epidemia. Na nic ine. A tam ta moja poznamka sedi. Tak mi nepripisuj nieco co som netvrdil.

 

V inych statoch nepovinnost funguje lebo tamti nie su Slovaci. To nemozes porovnavat ani vztahovat na nas. Pri nasej nature by na to totiz kazdy dlabal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game ma ochotne zastupila...vdaka. Takze s 30 krajin v EU ma povinnost ockovat 10. V tychto nekulturnych 20-tich statoch ziju este nejaky ludia? Lebo podla katastrofickeho scenara od game, uz by mali davno byt vsetci na slave bozej....no zjavne to tak asi nie je. Tak preco ta snaha o plosne ockovanie s prinutenia? Nejako tak, ze biznis je biznis a za statne sa podnika najistejsie?

 

ale nie, game ťa ochotne nezastúpila, game téma vážne zaujíma a hľadala novšie informácie pre seba a pre celú debatu ...

okrem toho, napísala som tam, že na infom dodané informácie počkáme, ale doteraz čakáme, od infa sa tak skoro dodaných konkrétností nedočkáme, že, milý info  :all-alone:

 

nie, nezastupujem ťa, hľadaj svoje zdroje a argumenty ... ^_^

 

ale je tu ešte odo mňa zopár zaujímavých informácií - zjednotenie všetkých očkovaní ani v rámci EÚ zrejme nikdy nepríde, pre rozličné príčiny, ale v celej Európe sa masívne očkuje, a keď sa v 10 krajinách proti najnebezpečnejším chorobám očkuje skutočne plošne, bez spínajúcich sa už zaočkovaných rodičov, je pokrytá tá potrebná tretina ... ako tak, lebo choroby len spia. a niektoré sa pre x príčin internetového a globalizovaného sveta rapídne prebúdzajú.

 

okrem toho sa očkuje po celom svete, závisí od rozvoja krajín, kde je s tým problém, pomáha WHO, kde to ide, a kde to nejde, dnešná masívna imigrácia je jedna z dosť nebezpečných ciest, ako sa pracne potlačené choroby dostávajú do očkovaním viacmenej krytých krajín ... a tam, kde sú v očkovaní vo svete diery, aj vo vysoko rozvinutých krajinách

 

už sa tu písalo vyššie o nesmierne nebezpečnej chorobe "pravé kiahne" ...

už roku 1919 Československo zaviedlo povinné očkovanie, a očkovaním a masívnou kampaňou sa podarilo  na území Afriky vyliečiť posledného chorého roku 1979 ... oplatí sa prečítať, čo je to za chorobu  ... a potom rozhodovať o tom, či sa pridávať k združeniam rodičov neodborníkov, či dať očkovať na takéto choroby deti ... milióny ľudí zomierali ešte v 60. rokoch, a milióny oslepli.

a s očkovaním začiatočnícky experimentovali - úspešne - už starí Číňania ... predpokladám, že vedeli, prečo.

pámboh a očkovanie a múdrosť ľudí nás od takejto choroby ochraňuj.

 

očkovanie v očkovacích kalendároch v Európe:

post-3-0-57320000-1424454770.jpg

 

k tomu článok, písaný veľkými písmenami, prečíta sa za chvíľu, kde čo je doporučené, kde čo je povinné, kde čo sa očkuje navyše .... :

http://www.vakcinace.eu/data/files/prezentace_hradecke_dny/2013/11_chlibekr_soucasneockovacikalendare.pdf

 

nechať na rodičoch, dnes ešte vymierame na pravé kiahne po miliónoch, záškrt dusí deti po tisícoch, umiera sa na mumps a ešte aj povinná školská dochádzka by bola miestami otázna.

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a das aj nejaky vypocet tych statov ? pre mna, leniveho, prosiiiiim

 

Kedze game sa tak nejak zdula, ze som si dovolil poukazat na jej "akcnost", tak sem davam to, co si ziadal...je to dolu pod prispevkom od game......

 

Ty si rac vsimnut ze som reagoval len na tvoje tvrdenie ze v statoch kde to nie je povinne nie je epidemia. Na nic ine. A tam ta moja poznamka sedi. Tak mi nepripisuj nieco co som netvrdil.

 

V inych statoch nepovinnost funguje lebo tamti nie su Slovaci. To nemozes porovnavat ani vztahovat na nas. Pri nasej nature by na to totiz kazdy dlabal.

 

V poriadku....akurat, ze ja som tym obhajovanim zrusenia a nasledneho zavedenia beztrestnej volby rodica v rozhodnuti, ci ockovat-neockovat, cakal reakciu iba na tento problem a nie nejaku argumentaciu typu, co si poslal. Ale mozeme si aj to prebrat.

 

ale nie, game ťa ochotne nezastúpila, game téma vážne zaujíma a hľadala novšie informácie pre seba a pre celú debatu ...

okrem toho, napísala som tam, že na infom dodané informácie počkáme, ale doteraz čakáme, od infa sa tak skoro dodaných konkrétností nedočkáme, že, milý info  :all-alone:

 

nie, nezastupujem ťa, hľadaj svoje zdroje a argumenty ... ^_^

:klobuk:

 

.......to "ochotne zastupenie" mna s tvojej strany, bolo myslene, ako vtip....zjavne nepochopeny. Nebolo mojim umyslom ta ponizit alebo nedajboze urazit. Ale v poriadku, tak sem teda posuvam ten "vypocet" krajin s povinnym a nepovinnym ockovanim

 

http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov