Skočiť na obsah

Očkovanie proti chrípke a iné očkovania


game

Odporúčané príspevky

  • Pred 9 mesiacmi...
Dňa 19. 9. 2020 at 11:50, informator napísal:

kto zarobi na vakcine storocia?....a podla Drgonca su povinne vakcinacie protipravne......ale game to urcite nevadi.... :)

neviem, prečo toľko irónie, keď sú dokázane choroby a dôvody, ktoré zachraňujú očkovaním utrpenie a životy... ale o tom všetkom sme tu už písali.
ako to vyriešia farmafirmy, na to je tu extra téma, a vieme, že hľadia na zisk ako akékoľvek iné firmy, ale to zjavne my nevyriešime

keď má niekto oslabenú imunitu, či trpí celý život rok čo rok chrípkami, čo nie je len bolestivé a ani priveľmi zdravé pre organizmus ako taký
a riešenie je očkovanie a stav organizmu to dovoľuje, nevidím jediný dôvod, prečo sa neočkovať a nebyť po xy desaťročiach trápenia trebárs 20 rokov bez chrípky...

alebo keď je niekto hubár či návštevník prírody, prečo hrať ruskú ruletu, keď naše zimy nedokážu preriediť hmyziu háveď a kliešte sú ešte aj v parkoch medzi činžiakmi v meste... a ja som videla odchádzať človeka v najlepších rokoch po návšteve nakazeného kliešťa... tramp, chatár, bývalý učiteľ, ktorý zanedbal kliešťa... očkovanie či včasná návšteva lekára ho mohla zachrániť. zomrel ako zmätený starý mladý človek v hospici. tak prečo neočkovať? ja viem, nie na všetko je očkovanie, ale na niečo je, chvalabohu.
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, electric blue napísal:

@informator aby mal niekto profit , musí najskor vrazit tazké prachy do vyvoju vakcíny. 

ukaz podnikatela, co ide vrazit prachy do niecoho, co nema preskumane nejakym solidnym prieskumom "trhu".....

 

pred 8 hodinami, game napísal:

neviem, prečo toľko irónie, keď sú dokázane choroby a dôvody, ktoré zachraňujú očkovaním utrpenie a životy... ale o tom všetkom sme tu už písali.
ako to vyriešia farmafirmy, na to je tu extra téma, a vieme, že hľadia na zisk ako akékoľvek iné firmy, ale to zjavne my nevyriešime

keď má niekto oslabenú imunitu, či trpí celý život rok čo rok chrípkami, čo nie je len bolestivé a ani priveľmi zdravé pre organizmus ako taký
a riešenie je očkovanie a stav organizmu to dovoľuje, nevidím jediný dôvod, prečo sa neočkovať a nebyť po xy desaťročiach trápenia trebárs 20 rokov bez chrípky...

alebo keď je niekto hubár či návštevník prírody, prečo hrať ruskú ruletu, keď naše zimy nedokážu preriediť hmyziu háveď a kliešte sú ešte aj v parkoch medzi činžiakmi v meste... a ja som videla odchádzať človeka v najlepších rokoch po návšteve nakazeného kliešťa... tramp, chatár, bývalý učiteľ, ktorý zanedbal kliešťa... očkovanie či včasná návšteva lekára ho mohla zachrániť. zomrel ako zmätený starý mladý človek v hospici. tak prečo neočkovať? ja viem, nie na všetko je očkovanie, ale na niečo je, chvalabohu.
 

ak si si nevsimla, tak ja poukazujem na povinnost vakcinacie....

pred 7 hodinami, tyso napísal:

vakcina proti hluposti by sa hodila, lenze postihnuti nemaju pocit ze im nieco chyba.

zistil si na sebe?....to ti ale trvalo.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, informator napísal:

ak si si nevsimla, tak ja poukazujem na povinnost vakcinacie....

keď  teba je to občas vážne ťažké, informator... nenapíšeš jasne v príspevku, keď človek odpovedá, spravidla potom objasňuješ, na čo sa vlastne malo odpovedať, taká informatorovská taktika :)
ale moja odpoveď platí, a pridávam: povinnosť áno, zakotvenú v zákone.
je to jednoduchšie a hlavne lacnejšie ako bezmozgové ultraslobodné rozhodnutia moderných rodičov veriacich každej blbine od akéhokoľvek anonyma na internete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 20. 9. 2020 at 20:44, electric blue napísal:

@informator ak existuje očkovanie nepotrebuješ lieky :biggrin: a ked prerataš čo sa vrazilo do vyskumu , tak ten profit nie je bohvieaky 

a ešte mi prezrad komu má z tych vakcín najviac "nakvapkat" ? :dalbysomsi:

ja to zasa vidim opacne.....ak existuje povinna vakcinacia, tak (mozno) bude zit viac ludi a na ich chorobach viac zarobis.....alebo uz po vakcinacii nebudu existovat zdravotne problemy?......ukaz firmu, ktora si ide sama sebe podkopat existenciu.....taky zbrojari tiez argumetuju podobne, ako farma lobby.....cim viac zbrani, tym menej vojen....ze je efekt opacny, tak to im vyhovuje a hlavne ich finanncnemu profitu....takze odpoved na tvoju "zvedavu" otazku je, ze "kvapkanie" bude zavedene do ciev farmafiriem....

Dňa 21. 9. 2020 at 9:37, game napísal:

keď  teba je to občas vážne ťažké, informator... nenapíšeš jasne v príspevku, keď človek odpovedá, spravidla potom objasňuješ, na čo sa vlastne malo odpovedať, taká informatorovská taktika :)
ale moja odpoveď platí, a pridávam: povinnosť áno, zakotvenú v zákone.
je to jednoduchšie a hlavne lacnejšie ako bezmozgové ultraslobodné rozhodnutia moderných rodičov veriacich každej blbine od akéhokoľvek anonyma na internete.

citas prispevky na ktore reagujes cez nejaky filter?.....je to tam presne napisane a ze si to nevidela, za to ja nemozem....

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator  zaprvé, vakcíny pre nás , pre naše zdravie vyvíjajú lekári , vedci akademici , nie FF.

ff odkúpujú len patentny, pretoze zial títo ludia ktorí sa venujú vyvinu vakcín nemajú večšinou prostriedky na ich vyrobu atd. tak ako vyroba vakcín je vysoko rizikové odvetvie, vyzaduje obrovské investície a naopak vykazuje nízku návratnost  .preto sa tomu venujú skor menšie ff, ktorym štát zčasti zaručuje garantovany zisk . ale o tomto na zjem vlakoch nepíšu . 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som bola medzi viacerými čakajúcimi pacientmi, všetci tak 50+ cca do 75, sa mi zdalo.
to sú ešte generácie, ktoré sa rozprávajú, nečučia do mobilov. vskutku to bola zaujímavá debata, o všetkom, vrátane humoru na každý spôsob...

keď prišla reč na očkovanie proti chrípke, vzhľadom na ich diagnózy a liečbu všetkým lekári odporúčajú proti chrípke sa očkovať, a nezaznelo jediné slovo proti, dokonca mnohí dostávajú priamo na mieste liečbe vakcíny, jednej pani doporučili aj očkovanie proti zápalu pľúc.... to sú všetko choroby, ktoré sťažujú liečbu a sú pre nich životu nebezpečné...
urobila som rýchly prieskum... aj najstaršia pani vedela o internete a hoaxoch a konšpiráciách proti očkovaniu od svojich detí. nikoho to nevyviedlo z miery... dávajú sa normálne bežne očkovať, lebo chvíľu ešte chcú na tomto svete požiť a neradi by, aby ich zobrala každoročná pliaga nejakej chrípky.

 

Dňa 24. 9. 2020 at 15:46, electric blue napísal:

... ved putin, názorny príklad :biggrin:

toto som nepochopila :niee:... vskutku?  Putin je jediný, komu ide o prachy a o moc?
či je proti očkovaniu či aj tu za všetko môžu Rusi?
nože už nepreháňajme až do krajnosti, deti.

vráťme sa k téme a k  očkovaniu, ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 24. 9. 2020 at 15:52, game napísal:

dnes som bola medzi viacerými čakajúcimi pacientmi, všetci tak 50+ cca do 75, sa mi zdalo.
to sú ešte generácie, ktoré sa rozprávajú, nečučia do mobilov. vskutku to bola zaujímavá debata, o všetkom, vrátane humoru na každý spôsob...

keď prišla reč na očkovanie proti chrípke, vzhľadom na ich diagnózy a liečbu všetkým lekári odporúčajú proti chrípke sa očkovať, a nezaznelo jediné slovo proti, dokonca mnohí dostávajú priamo na mieste liečbe vakcíny, jednej pani doporučili aj očkovanie proti zápalu pľúc.... to sú všetko choroby, ktoré sťažujú liečbu a sú pre nich životu nebezpečné...
urobila som rýchly prieskum... aj najstaršia pani vedela o internete a hoaxoch a konšpiráciách proti očkovaniu od svojich detí. nikoho to nevyviedlo z miery... dávajú sa normálne bežne očkovať, lebo chvíľu ešte chcú na tomto svete požiť a neradi by, aby ich zobrala každoročná pliaga nejakej chrípky.
 

robia spravne, pretoze sa riadia svojim slobodnym rozhodnutim a nie pod hrozbou sankcii.....postrehla si niekde, ze ja odsudzujem ockovanie?.....ja odsudzujem zakonom prikazanu vakcinaciu pod hrozbou "gilotiny", ak si dovolis neuposluchnit....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Skvelý článok o Očkovaní, variozácii, vakcinácii, .... prečo bolo v bývalých štátoch po Rakúsko Uhorskej monarchii úspešno a ako vznikli antivaxeri... kdejakého vyznania, aj slobodného.

mimochodom s me tu o všetko, hovorili už veľakrát, ale nepretržite 15 rokov... tak si to zopakujeme :)

https://dennikn.sk/blog/2515573/antivaxeri-nie-su-ziadna-prevratna-novinka/


a ešte jeden malý bratríček:
https://dennikn.sk/blog/2522588/ockovanie-je-ako-nepriestrelna-vesta/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
Citát

‚Pane doktore, já bych chtěl odočkovat.‘ 

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Pane-doktore-ja-chci-odockovat-Hnizdil-a-tvrde-obvineni-731063

Nikdo neví, co vakcíny proti covidu v těle dělají

K vakcínám si řekl své internista a celostní lékař Jan Hnízdil. „Já se denně setkávám s pacienty, kteří udávají výrazné nežádoucí účinky vakcíny a dokládají to tak, že ta časová souvislost je tam skutečně evidentní. A přicházejí ke mně se zakázkou: ‚Pane doktore, já bych chtěl odočkovat.‘ Na to jim odpovídám: ‚Já nejsem guru Jára, já vás neodháčkuju, to prostě neumím. Nikdo neví, co ty vakcíny v těle dělají. Obávám se, že to nevědí ani ti výrobci, tudíž ani nikdo neví, jak to zastavit.‘ Tak pacientům říkám, že musejí jít za tím, kdo je očkoval, poněvadž ten za to nese odpovědnost. A dnes mi pacient pověděl: ‚To bylo na nádraží, pane doktore.‘ No, vlak už ujel. A pokud mají doktora, který je očkoval, a jdou za ním, tak ten jim poví, že problémy s očkováním nesouvisí, že to hlásit nebude. Ono to hlášení SÚKLu jim nikdo nezaplatí, to je administrativně nesmírně náročné,“ poukázal Hnízdil.

A přidal, že pacient by měl doložit kauzální souvislost, že jeho zdravotní problémy skutečně souvisejí s vakcínou. „Navíc doktor jim poví: ‚Nám to nařídilo ministerstvo. My jsme prostě museli.‘ A ministerstvo poví: ‚No ale my jsme respektovali doporučení Vakcinologické společnosti.‘ A Vakcinologická společnost vám poví: ‚Ale my jsme respektovali doporučení WHO a CDC.‘ A pak se ocitáte v úplné mlze, kde se míhají postavy jako Albert Bourla z Pfizeru, Anthony Fauci a Bill Gates. A nikdo za to šílenství, které se tady odehrávalo, nenese odpovědnost. Nás to stálo minimálně 60 miliard do této chvíle: očkování, testování, uzávěry, dotace. Ale to jsou peníze daňových poplatníků. Teď si vezměte, že oběti toho šílenství mají být odškodněny zase z peněz daňových poplatníků. Ale přitom nedohledáte nikoho, kdo by za to nesl odpovědnost. Nikdo,“ uzavřel Jan Hnízdil.

Fakt.. "ľudia dôverujte odborníkom".. To bola hlavná mantra tých dní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, ked naberas myslienky zo zumpy, tak sa nediv  ze to vyzera ako shit.
1. Vakcina obsahuje cast virusu,   ak tato cast virusu je tak skodliva, ako skodlivy je cely virus ?    Nad tym sa nezamyslas ?
Ano ale ked mas chut na podobny obsah, tak si daj,   nie kazdy ma na to zaludok. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sokujici-data-ke-covidu-Roztrzka-vedcu-A-vazne-varovani-k-ockovani-deti-Probehla-odborna-akce-730866

Viroložka Hana Zelená upozornila, že velkou chybou v covidovém období bylo, že se vláda obklopila odborníky, kteří ovšem ne všichni dobře rozuměli té problematice. „Uvedu to na příkladu, kdy byla ustavena tzv. laboratorní skupina, která rozhodovala o strategii testování a o tom, kdo se bude jakým způsobem testovat. Nebyl v ní ani jeden virolog, dokonce nebyl přizván ani zástupce Národní referenční laboratoře pro respirační viry. Naopak tam byli zástupci nejrůznějších úřadů, institucí, byli tam biochemici, biologové, dokonce tam byli jako zástupci i lidé, kteří profitovali z prodeje těch PCR testů. A tito lidé vlastně řídili strategii testování,“ konstatovala Hana Zelená, vedoucí oddělení virologie a zástupkyně vedoucího centra ve Zdravotním ústavu se sídlem v Ostravě.

..

Koncept vakcíny založené na messengerové ribonukleové kyselině (mRNA) je koncept, který v této epidemii selhal,“ řekl profesor Jiří Beran a odstartoval tím hodně vzrušenou polemiku.

Hospitalizováni při druhých infekcích jsou více očkovaní

„Já se nemohu ovládnout. Fakt si myslíte, že selhal při ochraně těch starých lidí, pane kolego? Tomu, bohužel, data, která mám, neodpovídají. Z čeho vyvozujete, že vakcíny u ohrožené skupiny selhaly? To, co jste říkal, není pravda. Buď se tady budeme honit na tom, co píší v novinách, nebo uděláme tu poctivou práci, kterou jste tady jen velmi zhruba nastínil, uděláte ji pořádně, napíšete ji do metodiky, pak si na to požádáte o grant, nějací lidé to prostudují, zda to dává smysl, potom na to dostanete 7 milionů a uděláte to. Takhle na pódiu o tom mluvit, nemá význam,“ rozlítil se profesor Jan Vevera, vysokoškolský pedagog a přednosta psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň.

Epidemiolog Jiří Beran reagoval klidným tónem vysvětlením a poukázáním na skutečnost, že na webových stránkách ministerstva zdravotnictví jsou každý den dostupná data o tzv. druhých infekcích, která vypovídají o tom, že vakcíny zas až tolik nepomáhají. „Máme lidi, kteří jsou očkovaní a covid prodělali. A na druhé straně je skupina lidí, kteří covid jenom prodělali a nebyli očkovaní. A když se na ta data podíváte, tak s hrůzou zjistíte, že počet hospitalizací a počet hospitalizací na jednotce intenzívní péče je vyšší ve skupině očkovaných, co prodělali covid při tom druhém covidu, oproti lidem, kteří nebyli očkovaní, měli covid a pak ho měli znovu. A to je divné. Vezměte si je, čtěte sloupce a porovnejte. To může udělat každý. Já jsem to udělal a poslal jsem to na ministerstvo. A oni mi napsali, že tak se to počítat nedá. Hotovo,“ poznamenal profesor Jiří Beran.

Fakt zaujímavá konferencia to musela byť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ukazka ze mame lekarov co nemaju sajnu  o matematike.  A ked im to povedia  tak miesto hanby sa hadaju.   Fakt hanba.  Chapem ze matematika a statistika sa na medicine nepovazuje za dolezitu ale naucit ich aby aspon vedeli ze tomu nerozumeju, to by snad malo skolstvo zvladnut. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov