Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

No stat nemusi platit davky, neplati odvody nemusia vymyslat vselijake nefunkcne projekty zamestnanosti ktore nie su lacne, je vyssia kupna sila, stat ma vyssie zisky z dani atd. Nehovoriac o veciach ktore s tym idu ruka v ruke ako nizsia kriminalita, menej zavislosti ktore treba liecit atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prezamestnany - priklad ja som sam pracoval,resp dvaja - mali sme viac prace - ale nebolo to zas nato aby sme tretieho uzivili. Tak sme mu nechavali nasu pracu aby si zarobil. Teda robime menej. Ale ak mi ho aspon ciastocne preplati stat - tak OK - teda ja robit nemusim - praca sa spravi mam rovnaky zisk  - teda vlastne ja dostanem tu socialnu davku co by dostaval , mozno ten zamestnanec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde vlastne pracujú tí prezamestnaní a kto ich platí?

Viem na co narazas, ale neplati ich len stat. V Norsku je prezamestnanost aj v sukromnom sektore. Tie firmy sice maju nejake ustupky, ale tomu statu sa to aj tak oplati.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Kolega ide a pojde do dochodku - ma na to vek aj ked je sikovny - sam tam pojde a vlastne sa tam chysta. o 1-2-3roky.

 

Mali sme stastie na mladasa - ten ho zastupi  uz dnes robi jeho pracu a vcelku dobre. A moze mat slusne prachy  z  coho bude vediet slusne zit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Zajtra ma prist kontrola. Na nas a chalana co maka. Ak bude nejaky problem ich ja vykopem. A hned. Je to aj kvoli volbam - neverim ze ostanu(Smeraci).  nech sa ho spytaju ci robi(ci mal mentora-kolegu ci aj mna ako co ho ucil), nech sa ho opytaju ci ma zaplatene. A potom zacnem ja. Papiere mali dopredu skontrolovane ale kludne nech sa pozru - my sme nemohli ani stolicku co sme kupili dat do nejakych ich prispevkov. A im vysvetlujem - je to taka ista stolicka ako nacom sedite vy. Nie to moyne nieje - tak sme tam dali kancelarske papiere a podobne. Tu stolicku sme aj tak kupili a hned. Na tej co robil nebola dobra- ja som na nej aj dva roky sedel.

 

 

proste neviem co bude zajtra a ake papiere nemame vyplnene.Mozno nejake nemame. ALe to podstatne sme  splnili. Chalan ma pracu a ucime ho - ma placu dvojnasobok minimalky - menej by som mal hanbu mu platit.On si to aj vyrobi - teda je aj pre mna ekonomicky zaujimavy.

 

80 percent ho naucil kolega ja zvysnych  60 percent. Nesedi to? Kolega o uctovnictve ,ja aj otom a zivote.Ak si od nas nieco odnesie je to super.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V týchto dňoch sa nezamestnanosť v SR dostala na najnižšiu historickú úroveň - pod 10%. Našiel som v PC niekoľko starých grafov z roku 2004, pre porovnanie aká bola vtedy nezamestnanosť:

 

Na konci augusta 2006 miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla 9,85%

 

V súčasnosti podľa krajov to vyzerá takto:

 

BA 2,51%

TT 5,95%

TN 5,7%

NR 9,85%

ZA 7,47%

BB 16,3%

PO 13,92%

KE 15,74%

K tejto teme bol pri jednej TV diskusii komentar co je aj pravda... U nas nezamestnost nepotlacime nikdy nizssie lebo tie percenta pod ktore nevieme ist (pricom si sem uz nosime gastarbaitrov) tvoria dlhodobo nezamestnani a nezamestnatelni ludia preto tu nikdy nebude napr. 5% lebo kazdy produktivny clovek uz zamestnany je. My mame po Bulharsku druhy najvacsi pocet romskeho obyvatelstva v pomere k pocte obyvatelov co napriklad take slovinsko nema a preto vie byt daleko pred nami. Nas brzdia vo vsetkom tie pocetne osady ktore slovinsko nema.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Na Slovensku dnes pracuje takmer 46-tisíc cudzincov. Úrady práce napriek tomu aktuálne stále nevedia obsadiť takmer 83-tisíc voľných pracovných miest. Deje sa tak v časoch, keď miera evidovanej nezamestnanosti dosahuje rekordne nízku hodnotu 6,42 percenta a na úradoch práce sa stále nachádza 175-tisíc Slovákov.

 

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/447728-automobilky-varuju-pred-odchodom-zo-slovenska/

 

175 000 nezamestnaných je DOSŤ veľa. Zaujímala by ma štruktúra týchto nezamestnaných, keď tu máme cez 80 000 voľných miest a dva krát viac nezamestnaných.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalan s firmy od nas odchadza(zamestnanec co mal na hodinu rovnaky plat ako ja). Vie co robi. Ci bude vediet. Mne ako zamestnavatelovi je mi luto - ze neprisiel za mnou a sa neporozpraval somnou skor. Porozpraval sa s kolegom(vcera) co ma vacsi podiel vo firme - ale vyriesili by sme to mozno. Mozno sa to nedalo vyriesit. 

 

Tak nech sa mu dari.

 

Ja zamestnavat uz nikoho nebudem. Priklad ako uctovnik - lebo to nema vyznam.  Chalan co dostal si vyrobil a bol sikovny. Ja som na nom nezarobil - len mi usetril pracu. Museli sme investovat aj do jeho pracoviska. 

 

Mne je to luto - kvoli tomu,ze by mohol mat ovela lepsie peniaze po case(ale aj teraz) - ked to ja neviem dva ,tri ,5 rokov odide moj spolocnik do ozajstneho dochodku. Dochodkovy vek ma o mesiac. Beres ohlad na mladeho na stareho a je ti to naco? O polroka sa ti ani nepozdravia. Prikl. sudenie sa za susedov. Robil som to aj za seba aj musel,ale aj kvoli susedom - starci zostarli a dost za ten rok.  A sa na teba ani nepozru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

175 000 nezamestnaných je DOSŤ veľa. Zaujímala by ma štruktúra týchto nezamestnaných, keď tu máme cez 80 000 voľných miest a dva krát viac nezamestnaných.

Problémom sú nezamestnateľní ľudia. Lebo tých cez stotisíc nezamestnaných tu stále budú lebo tu máme veľké rómske komunity žijúcich v osadách a to sú tí čo nechodia do škôl, nemajú ani základné vzdelanie a hlavne pracovné náviky, väčšina tam fetuje, je ich tam veľa že aj keď s nimi pracujú rôzne organizácie, nevedia si s tým rady. To už sú ľudia v pokročilom štádiu nejakej závislosti, chorôb, nevedia si vybaviť ani základné veci na úradoch, k tomu sa počítajú aj rôzni bezdomovci, bývalí trestanci, drogovo závislí atď. Proste toto všetko spolu spraví tých 175 tisíc v celoštátnom súčte a takí ľudia nikdy ani pracovať nebudú a preto nám nevychádza tá rovnica že si sem nosíme rumunov, ukrajincov, srbov, lebo sú ochotní pracovať, majú nejaké vzdelanie, nepatria do menovaných komunít... Keby sme odrátali menované komunity tak máme nulovú nezamestnanosť. Ale to sa nikdy nestane lebo v každej krajine sú nezamestnateľní ľudia. Preto páni ministri už to číslo nižššie neposunú aj keby hocijako chceli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tomu dnes vyšiel podobný článok. Hodil by sa aj do témy o minimálnej mzde.

 

 
Švédsku sa podarilo uskutočniť v minulosti reformy, ktoré krajine zabezpečili ekonomický rozkvet a rast životnej úrovne. Na trhu práce sú však výzvy, s ktorými sa musí krajina popasovať. Nezamestnanosť prisťahovalcov, teda ľudí, ktorí sa narodili v zahraničí, je totiž stále vyššia ako rodených Švédov.
 
Rozdiely v nezamestnanosti potvrdili aj posledné októbrové štatistiky vo Švédsku. Miera nezamestnanosti klesla na 7,4 % zo 7,6 % v rovnakom období minulého roka. Medzi domácimi Švédmi klesla nezamestnanosť na 3,9 %, avšak pri pracovníkoch narodených v zahraničí došlo k miernejšiemu poklesu z 22,2 % na 22,1 %.
 
(...)
 
Na rozdiely v nezamestnanosti v krajine upozorňuje aj hlavný ekonóm švédskeho think tanku Timbro Jacob Lundberg. "Hlavnou príčinou sú pravdepodobne veľmi vysoké nástupné mzdy, ktoré z trhu práce vylúčili pracovníkov s nízkou produktivitou," predpokladá Lundberg. Zamestnávatelia majú problém s odmeňovaním prisťahovalcov z krajín, kde sú menej rozvinuté vzdelávacie systémy, a ktorí neukončili stredoškolské vzdelanie. "Ľudia s nedostatočným ľudským kapitálom sú menej produktívni, a preto im zamestnávatelia nie sú ochotní platiť veľa. Zmluvy o kolektívnom vyjednávaní, ktoré sú platné vo Švédsku, zabezpečujú de facto veľmi vysokú minimálnu mzdu. Zvyčajne viac ako 2000 eur mesačne. To znamená, že firmy nemajú záujem zamestnávať takéto skupiny ľudí," vysvetlil Lundberg.
 
To je aj o tebe, si nevzdelaný a málo produktívny. Preto vždy a všade zarábaš málo. Na vine nie sú žgrloši podnikatelia, ale tvoja pracovná morálka.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ano ale 2000 je prehnané. Keby dali minimálku na 500 v čistom to by bolo akurát. To sa aj dá vydržať zo strany zamestnávateľov a to je už suma z ktorej sa dá vyžiť. Proste kompromis treba lebo že 2000 minimálna mzda je prehnané však u nás to majú na manažérskych postoch... To je v poriadku šikovný nech si zarobia hocikoľko tisíc ale nech doprajú aj tomu chudobnému niečo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Povedz mi úprimne, ty zastavovač liniek. Cítiš sa nato, že si zaslúžiš aspoň tú minimálnu mzdu? Nikde si nebol prínosom, všade len vyrábaš problémy, pracuješ málo a slabo, často aj zle, nevieš vychádzať s ľuďmi, nie si tímový hráč, u teba je zázrak, keď prežiješ skúšobnú dobu, tak čo na koľko by si sa ohodnotil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na 100 eur maximálne ale vieme že z takej čiastky sa nedajú zaplatiť ani réžie tak kde by som býval ako by som žil...? Tak problémom je však toto čo mnohí nevidia že nezamestnaných považujú obvykle za darebákov čo sa vyhýbajú práci, špekulujú chodia na PN-ky, nosia pečiatky cez známosti na úrad práce aby ich nezamestnali... Ale pozor niesu všetci takí. Čo tí čo by aj chceli pracovať a chodiť do práce lebo sa hanbia byť považovaný za darebákov avšak neexistuje práca krorú by zvládli. Čo s tými? Kam ich zaradiť? Aj by pracovali aj by chceli byť prínosom ale nič nevedia... Na toto dajte radu. Kam by sa taký človek mal obrátiť? Čo má taký robiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak choď kopať kanále, a čo? Vídavam partie Cigánov z východu, čo nechcú vyzerať ako darebáci a bez ohľadu na to, či je 30° v tieni alebo mráz, tak kopú kanále, aby tebe lordovi mohli natiahnuť káble na internet. To zvládneš nie? Či aj k lopate potrebuješ návod v slovenčine a maďarčine?

 

Nikto múdry z neba nespadol, ale kto chce a vie sa prekonať, tak pracovať môže a bude. Modrý Miki to povedal najlepšie; Kde je vôľa, tam je cesta. Ty možno chceš pracovať, ALE rôzne práce vyžadujú rôzne znalosti a zručnosti, ktoré buď máš alebo sa ich budeš musieť naučiť. Problém je, že tebe sa NECHCE. No ale však uvidíš, či teraz prežiješ skúšobnú dobu a ako dlho to tam s tebou vydržia. Počas skúšobnej doby novým zamestnancom dávajú dosť veľký priestor na realizáciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalan dnes bol posledny den v praci. Zarobi si v cistom o desat percent viac ako u nas. Teda dostane slusny plat. U nas robil len 4 hodiny. Dava to zmysel.

 

Takze sa naucil si aj vypytat. Alebo si vazi hodnotu svojej prace. Teda ma zmysel to co urobil(o nieco sa budu mat lepsie). Sralo by ma keby odisiel kvoli sto euram. Isiel pracovat do krajskeho mesta u nas by mu take peniaze nik nedal mozno ani o desat rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Okresy Galanta, Piešťany, Hlohovec a Trnava pokorili minulý mesiac v miere evidovanej nezamestnanosti všetky bratislavské okresy. Všetky tieto štyri okresy sa nachádzajú v Trnavskom kraji. V okrese Galanta bola v októbri najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku, a to 3,66 %. Druhú najnižšiu mieru evidovanej nezamestnanosti na úrovni 3,70 % evidoval okres Piešťany. (zdroj: webnoviny)

Hehe, aj narodiť sa treba vedieť :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len k tomu tam nie su lenivci. Tam su ti najvacsi pracanti.

 

Nenavidim tento stat - alebo tento stat je chory? CI ? Preco v Revucej nemame rovnake moznosti? Pracovat doma.

 

 

Pred dvatsiatimi rokmi boli najvacsi exporteri - dve firmy z nasho okresu. Oni dnes maju zakazky. Nemaju ludi. Oni nemaju dotacie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz by ma zaujímalo toto. Podľa čoho naozaj rozdelujú firmy lebo ono je to naozaj pravda že všetko pchajú do už prechatého regiónu a prečo to nerozmiestňujú súmerne. Investori sa vyhovárajú na blízkosť rakúska a dobrej cestnej siete. Ale aká je ozajstná pravda? Nech mi nikto netvrdí že ak kamión pôjde o dve hodiny dlhšie (napr po R1 zo zvolena) že to nejako ublíži hospodáreniu firmy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Nech mi nikto netvrdí že ak kamión pôjde o dve hodiny dlhšie (napr po R1 zo zvolena) že to nejako ublíži hospodáreniu firmy...

 

lenže je to práve preto... mešká diaľnica, spojenie pre špeditérov, infraštruktúra, a mení sa to len pomaly.

 

tu je jeden článok z roku 2013, kde o tom píšu - na východe sú pripravené priemyslené parky, obnovené budovy, zahraniční investori vyskúšali a spravidla po čase odchádzajú.

Priemyselné parky na východe pribúdajú, často sú ale prázdne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V okrese Galanta bola v októbri najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku, a to 3,66 %.

Hehe, aj narodiť sa treba vedieť :thumbsup:

 

No keď to hovoríš ty, nevzdelaný hirošimák s bachorom jak vykŕmený brav a krivými zubami, ktorý je schopný sa zamestnať všade len za niečo viac ako len minimálnu mzdu a triasť sa, či vydržíš aspoň skúšobnú dobu, nemať žiadny majetok, žiadne financie, žiadne vyhliadky do budúcnosti a nie si schopný si nájsť žiadnu babu, tak áno, najnižšia miera nezamestnanosti v tvojom okrese, skutočne môže byť jediný dôvod k radosti, že si sa tam narodil. Len teraz neviem, či ťa mám ľutovať, ako toho najposlednejšieho chudáka alebo ti zagratulovať, aká maličkosť, ktorá v konečnom dôsledku nič neznamená, ťa dokáže takto potešiť :thumbsup:

 

Len pre tvoju informáciu, miera nezamestnanosti vo väčšine okresov na západe už dosahuje dno, a príliš sa meniť nebude, maximálne tak o pár málo desatín, niekde viac, niekde menej, každý mesiac sa viaceré okresy predbiehajú kde je nezamestnanosť nižšia, ale rozdiel je len pár stotín percenta. Dúfam, že to prežiješ, keď Piešťany v decembri predbehnú Galantu o 0,02%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejde o tie percentá ale o to západné slovensko a galanta je tak dobre situovaná že aj to dochádzanie do piešťan trebárs je zmenovými autobusmi. Väčšina miest na juhozápade sú dostupnej vzdialenosti na dochádzanie. No ale bohužiaľ tá infraštruktúra neumožňuje vytvárať pracovné miesta na východe a žiaľ nikto s tým nič nerobí. Iné štáty čo majú podobné ekonomiky ako slovensko si už vystavali oveľa viac diaľníc ako slovensko. Na slovensku je možný jediný scenár a to vyspelý východ kde bude prúdiť život, každý kto chce pracovať sa presťahuje na západ a východ bude len turistickou destináciou, kde budú prebývať iba dôchodci čo si tam kúpia chalupy a že dožijú v kľude, ľudia z urbanizovaného priemyselného západu tam budú chodiť na dovolenky a tých 50% domácich sa zamestná v odvetviach s tým súvisiacich. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nech mi nikto netvrdí že ak kamión pôjde o dve hodiny dlhšie (napr po R1 zo zvolena) že to nejako ublíži hospodáreniu firmy...

ach boze moj. nikdy si nehladaj pracu v logistike.

zacnem s tym ze o tie dve hodiny sa navysi cena materialu v tom konkretnom kamione. skus uvazovat preco. odpoved odo mna necakaj.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nenavidim tento stat - alebo tento stat je chory? CI ? Preco v Revucej nemame rovnake moznosti? Pracovat doma.

 

Pred dvatsiatimi rokmi boli najvacsi exporteri - dve firmy z nasho okresu. Oni dnes maju zakazky. Nemaju ludi. Oni nemaju dotacie.

To bola reakcia len na toto. Je pravda že niektoré firmy majú dotácie a niektoré nie čo je nespravodlivé a druhá vec tá hlavná je tá Revúca pokračujúc Lučencom atď. Zato že tam nieje infraštruktúra ide tam menej firiem. Ale tí ľudia nemajú snáď právo pracovať doma? Lebo ani sťahovanie za prácou nieje v slovenských pomeroch naj riešenie. Fungovať to môže v USA kde väčšina ľudí nieje fixovaná na nehnuteľný majetok a celý život idú z nájmu do nájmu (preto sa hovorí aj o absencii lacných nájomných bytov) ale slováci sú aj mentalitou viazaný k domovu. Nechcú si predstaviť kočovný život ako američania že tam kde je fabrika tam budem aj bývať.

 

Nezamestnanosť vždy nejaká bude aj v tom najvyspelejšom štáte. Na nulu sa to nedá dať. Západné slovensko už je na úrovni EU a USA že proste je veľa firiem tie so sebou ťahajú aj menších subdodávateľov, tým pádom sú potrebné aj ostatné zamestnania, tam kde je fabrika je aj závodná jedáleň, aj kamióny čo nosia tovar, pracovníci čo upravujú okolie fabriky, zamestnanci SBS, ubytovne ktoré zamestnajú ďalší personál a ide to ako reťazová reakcia. Už len samotnou výstavbou fabrík sa upravujú cesty, stavajú nové pprivádzače, samotná budoova fabriky atď... Kopa ľudí sa zamestná na miestach čo nepriamo súvisia s tými fabrikami. Toto všetko sa na východe nedeje.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dotácie sa udeľujú na základe kritérií, ktoré firmy musia splniť, v závislosti od toho, kde chcú podnikať. Ale to by si si musel naštudovať niečo o štrukturálnych a kohéznych fondoch EÚ.

 

Tvoj pohľad na svet a dianie v ňom je tak jednoduché, že by ťa mali vyhlásiť za ďalšiu elementárnu časticu povedľa bozónov a kvarkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov