Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

uplne stredne odborne su priemyslovky...to cislo maju myslim preto take hrozne, lebo ti kvalitni idu na VS ale ostane tam zvysok, co sa so strednou strojarinou ci stavebnou nevie nikde uplatnit

ale gymnazia (uplne stredne vseobecne) maju dost nizke cislo vdaka tomu ze vacsina idu na vseljaku VS, takze ku nim by som pripocital aj tych absolventov VS...ak sa totiz sikovny strojar, chemik, ci elektrikar vybere na VS svojho oboru, na 90% ma istu pracu po skole...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priemyslovákov s maturitou je nezamestnaných 24% a učňov s maturitou 4%? Ledaže by všetci po základnej škole išli na priemyslovky a je veľa absolventov z priemysloviek. Ale aj tak sa mi to akosi celé nezdá, ale tak hádam ŠÚSR nebude dávať do tabuliek somariny.

 

Ináč zaujímavý je nárast nezamestnanosti vysokoškolákov, každý rok stúpa zhruba o percentuálny bod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priemyslovákov s maturitou je nezamestnaných 24% a učňov s maturitou 4%? Ledaže by všetci po základnej škole išli na priemyslovky a je veľa absolventov z priemysloviek. Ale aj tak sa mi to akosi celé nezdá, ale tak hádam ŠÚSR nebude dávať do tabuliek somariny.

 

Ináč zaujímavý je nárast nezamestnanosti vysokoškolákov, každý rok stúpa zhruba o percentuálny bod.

 

Neviem, mne to nepride čudne. Predsa len nejaki učňovkarski murari, automechanici, kuchari, čašnici... sa zamestnaju skôr ako colni deklaranti, dopravaci, študenti obchodnej a spol.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

http://ekonomika.sme...v-odvodoch.html

 

Nove odvody pre zivnostnikov. Nechapem toho trula Richtera, preco chce znicit tolko ludskych osudov.

 

Do kalkulacky si dajte 600 prijem a 40% vydavky. Teda v "hrubom" mu vyjde 360 eur.

Odvody sa zvysia z 165 eur na 196 eur. o 31 eur. Vlastne sa zmeni pomer medzi "cistou mzdou" a odvodmi.

 

Priklad zamestnanec s hrubou mzdou 360 zaplati spolu so zamestnavatelom(14% z 360) 50,4 eur na zdravotne poistenie. Doteraz ten zivnostnik platil 48,63 a po novom ma 55,02. Pri vsetkych odvodoch je to podobne, ze zivnostnik plati viac.

 

Ti zivnostnici prisli o pracu, 1. vyjde im velmi nizka cista suma(na prezitie), 2. len hlupak by platil tak vysoke odvody.

Ti ludia nemaju na vyber, neviem co budu robit, je ich vela, nemyslim na robotnikov vo fabrikach co robia na zivnost. Ale na skutocnych zivnostnikov. Pr. pilcikov v lese.

 

------------

Alebo skusime ist od konca aby to bolo rovnake. Chcem najst vymeriavaci(ci danovy zaklad) tak aby zarobil to iste v cistom ako zamestnanec s minimalnou mzdou. Teda pre zamestnanca je to 285,78.

http://www.finance.sk/dane/kalkulacky/mzdova-kalkulacka/

Za hrubu mzdu som dal 330 eur(to je priblizne minimalna mzda). teda odvody su 160,37, teda spolu cena prace 446,15.

 

Tu sumu si hodte do tej kalkulacky pre SZCO po starom(teda dnes plati) na odvodoch 163,78 a po novom zaplati na odvodoch 185,28(teda viac pri tom istom vymeriavacom zaklade ako zamestnanec o 24,91 eur).

 

Vlastne som este nevypocital co chcem, pri akej sume vymeriavacieho zakladu bude mat SZCO a zamestnanec rovnaku cistu mzdu. 446,15 je to u zamestnanca a 471 eur u SZCO.

-----------------------

Nech sa ukaze este jeden **** co tvrdi, ze zivnostnici platia mensie odvody ako zamestnanci. Tu nemyslim na nikoho z fora, na takeho trula som tu este nastastie nenarazil. Ale vsetci politici to opakovali v minulosti, a teraz to bude vytrubovat cely smer(Fico, kazigraf, richtar ci buratino)

-----------------------------

Teraz pri ako hrubom plate ci cene prace zamestnanec odvedie 185,28 eura na odvodoch?hruba mzda mio vysla 382 a cena prace 516,44. V cistom ma teda 324 eur a zaplatil v tom aj 6 eura dan, ale zamestnanec v tych 185 eurach ma o nejake 2,3 poistenia navyse.

 

Mne ide hlavne o tychto zivnostnikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potom su zivnostnici co zarabaju viac. tak som presiel, ten isty priklad len s prijmom, nech obe skupiny maju v cistom 550 eur.

U zamestnanca cista 550, Hruba 704, celkova cena prace 798, Odvody spolu 342(ZP98,SP243),dan 59

SZCO po starom. to iste co ten co ma polovicny cisty prijem teda 163,78 odvody a hruby prijem vychadza na 735 eur.

SZCO po novom Odvody 185,25 eura(ZP 55,02, SP 130,26 a dan 30,56)

U szco som uz bral v uvahu, ze ten zamestnanec ma tri poistenia navyse, co ho stoja 21,5(P v nez,uraz. a garan.), teda som hladal sumu nie 550 ale 571,5 eura.

-------------

Tu prichadzame k tomu ze zamestnanci platia viac odvodov -ale maju aj vyssie naroky. Vyssie, vsetky davky a niektori ich aj castejsie vyuzivaju o proti SZCO.

Ale paradox, presne tak ako pred rokom, vidime ze Richterovi nejak nejde o vyssie dochodky pre SZCO. Lebo SP sa zvysila len o 18 euro. Z dnesnych 112 na 130 euro.

Teda tito zivnostnici platia nadalej to iste co aj ti co maju o polovicu nizsi cisty prijem. Teda budu mat rovnake dochodky. A zrejme ani tych 18 eur nebude stacit aby to vyslo na viac ako ZM.

-------------------

pre srandu skusim to iste pri 1500 eurovom cistom prijme.

Zamestnanec(po starom, lebo tumozu byt zmeny) HR.m 2042 CCP 2745 dan 282 SP 677 ZP 286 teda odvody 963

SYCO po starom, stacilo mu vyrobit 1890, dan 115, ZP 64,23, SP 152 Odvody spolu 216

SZCO po novom 2680 skoro podobne CCP ako u zamestnanca , dan 400, ZP 212, SP 504, Odvody spolu717 eur.

-------------

Skusim 4500 euro. velky SZCO a riaditel TV. Tu uy to nema vyznam

Po starom platil vsetky odvody a dane zhruba polovicne oproti zamestnancovi. Ale tu uz do hry vchadzaju rozne stropy VZ a hlavne pausalne vydavky a obmedzenia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dostal som bod za druhy prispevok,ale pravda je taka, ze ten je cely zly(vysledky ma zarazili pri cistom 550, v com je problem som prisiel pir 4500". Proste pri pouzivani tej kalkulacky(SZCO! sa stale beru 40% vydavky, ci obmedzene ci neobmedene. Ja som tam daval nulu ale pri vypoctoch to nebralo.

Prvy je dobry aj ked som pouzil kalkulacku,lebo tie cisla viem viac menej na spamet. Dovod Pri tych nizkych prijmoch,nemaju skoro ziaden vplyv pausalne vydavky - dan.

 

V skutocnosti je rozdiel medzi odvodmi zivnostnikov a zamestnancov relativne ziadny. Kto tvrdi nieco ine je ...

 

Priklad ti co maju prijem 1500 ci 2000 sa ochrania, ci davno maju s.r.o. Ja mam s.r.o.a uz od 2005, niekvoli vysokym prijmom,kvoli tomu ze som na odvody nemal. Vysoke odvody zivnostnikov v 2005. Dnes som zamestnanec. Mne je luto tych co maju ozaj na fakturach 600 - 800 eur a skutocni zivnostnici, teda maju vydavky priklad niekto 25 ale niekto moze mat aj 55 a ti ludia skoncili. a nieje ich malo.

 

Proste mi je luto tych ludi. Aj keby mali o 100 ci 200 euro viac. Kludne aj na cierno. Je smutne ,ze Fico berie najviac im. Lebo ako ste v druhom prispevku si mohli vsimnut. Medzi SZCO co ma v cistom 250, 550 ci aj 1000. Tam narast odvodov(rozdielˇ! je bud ziadny,alebo inimalny aj tak budu platit 185 ti co maju vyssi prijem tak len zaplatia dane. Aj dochodky budu mat rovnake na urovni ZM.

 

Lebo chyba bola v porovnani zamestnanci a SZCO, nie medzi stary a novy system. A podla noveho systemu aj ti vyssie prijmovy SZCO budu platit tie minimalne odvody,len budu platit vacsie dane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.vlada.gov...cka-z-eurozony/

 

Ficnetvor sa dotkol zivnostnikov na otazku v poslednej minute. Ale cele to bolo zaujimave od druhej polovice ked im zacalidavt otazky novinari. Je zaujimave naco Ficiak chcel reagovat, co ministrovi povedal ako ma prezentovat. Ze hranol klame v kuse sa da si vkuse pozriet, mate v tom videu to zazitok na ´20 minut

 

Pr. neviem ako som sa prezentoval v teme minimalnej mzdy. Toto co spravia je nieco podobne ako mnimalnu mzdu by zvysili na 400 eur, tiez by par ludi prislo o pracu. Par tisic, teda aj par tisic zivnostnikov pride o pracu.

 

Ale fickoko sa poslednej minute prezentuje , ze ide o ich dvochodky. Aky ######, priklad aj ten co mi dal bod si mysli ze ti zivnostnenci budu mat vyssi dochodok kvoli nejakym 10 euram? Je to podobna hlupost ako sa domienat, ze budu mat lespiu zdravotnu starostlivost. Tam je narast 7 eur.

A ti co maju vyssie prijmy, nebudu platiti odvody hlavne socialne ale zdravotne a dane. Z toho videasi pozrite posledne tri vety fica a je to kazdem jasne co je zac.

 

Neviem ci ho parafrazujem, ci citujem dolezite aby mali vyssie dochodky. Ci klame? Nemyslim, je len obycajny zlodej a klamar. Proste je to jeho praca.

 

Inak ztych troch ficiak,kazigraf a zlodej titulov, Neviem preco najhorsie vychadza ficiak. Aj ten zlodej titulov klame vzdy ale... to je jedno ako ficiak. Ale ten kazimir, blbec ako rampa, nevravim ze ma svedomie kto stupy do tej partaje nema. Treba ho citat a da sa. Nevie klamat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este vysvetlim, ten druhy prispevok,neopravim to,lebo na to by som potreboval viac casu a svojich vypoctov. Ale mam SZCO co plati aj maximum odvodov. A priblizne viem ake ma ciste prijmy- nikdy som to nepocital ale mam aspon prehlad o kolko mu narastie za rok stav na beznom ucte.

Preto som ani nezerejnoval hodnoty pri cistom 4500, lebo vychadzali tam hluposti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes som robil inventuru, lebo dnes sa platia 1 preddavky DPFO a som aj pozeral a pocital nove odvody do socialnej. Od pondelku maju SZCO platit podla toho aky mali minuly rok prijem. U mna v najchudobnejsom kraji(okrese ci meste) vyslo ze 33% SZCO neplati minimalne odvody. neviem podla statistik som asi mizerny uctovnik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

V podstate sem sa to hodí. V súvislosti s nezamestnanosťou v SR aj nezamestnaní dostanú toľko sľúbené (rany) istoty:

 

Pri posudzovaní hmotnej núdze sa budú brať do úvahy aj dohody

 

Parlament schválil novelu zákona o pomoci v hmotnej núdzi. Novela zákona prináša zmeny v okruhu príjmov, na ktoré úrady práce a sociálnych vecí prihliadajú.

Do príjmu sa po novom bude započítavať aj 75 percent príjmu získaného na základe dohody o vykonaní práce, čím sa odstráni súčasné zvýhodnenie tohto príjmu oproti iným príjmom zo závislej činnosti.

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz2DbB94St4

Takže v praxi to znamená, že ak si človek v hmotnej núdzi (60€) privyrobil dajme tomu 80€ formou dohody o vykonaní práce, tak prišiel o celú dávku v hmotnej núdzi a privyrobil si v podstate len 20€. Ak si zoberieme prípadné náklady počas vykonávania práce (jedlo, cestovné), tak sa mu to vlastne ani neoplatilo. Po prvej 'výplate' stratí motiváciu si privyrábať ďalej. Ľudia si zaslúžia istoty.
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Takže v praxi to znamená, že ak si človek v hmotnej núdzi (60€) privyrobil dajme tomu 80€ formou dohody o vykonaní práce, tak prišiel o celú dávku v hmotnej núdzi a privyrobil si v podstate len 20€.

 

Trochu toto musím upresniť. Závisí od toho, či človek pracuje formou "dohody o vykonaní práce" alebo "dohody o pracovnej činnosti". Dohoda o vykonaní práce umožňuje si privyrobiť, zárobok neovplyvňuje výšku dávky (ak nedosiahne hornú povolenú hranicu), ale dohoda o pracovnej činnosti dávku ovplyvní. 75% z toho, čo si zarobíte takouto dohodou, vám bude z dávky strhnuté. Takže, kto si dohodou o pracovnej činnosti privyrobí 80€, tak stratí celú dávku 60€.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

najnovšie údaje - dnes aktualizované - o nezamestnanosti v SR :

 

Vyše 390-­tisíc ľudí bolo minulý mesiac schopných nastúpiť do práce, ale neboli pre nich pracovné miesta.

V decembri bola nezamestnanosť u nás rekordná, podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny dosiahla takmer 14,5 percenta.

Ide o najvyššiu mieru nezamestnanosti od mája 2004. Počet ľudí bez práce pribúda štyri mesiace po sebe.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz2Icz5JoNx

post-3-0-32003700-1358785392.jpg
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

treba vyzvať Fica aby okamžite začal konať, pamätám si jeho zásadnú výzvu pre firmy, v ktorých boli nízke mzdy, aby zo slovenska odišli, že strana a vláda vedia tých ľudí zamestnať aj inde. ak teda vie ako na to, tak nech zamestnáva!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ad: Vyše 390-­tisíc ľudí bolo minulý mesiac schopných nastúpiť do práce

 

najnovšie údaje - dnes aktualizované - o nezamestnanosti v SR :

 

to zvyraznene slovicko ma teda pobavilo :D

 

treba vyzvať Fica aby okamžite začal konať,

 

si nezachytil, ako apeloval na Jahňatka s aktivizaciou agrosektora ?

bolo to pred par dnami v TV..

 

doslo na moje slova...:( tusim v teme o 20 rokoch samostatnosti SK

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov