Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

Elfant varené zemiaky to áno ale placky / čiže smažené na oleji / mi príde zvláštne ... ale môžem to vyskúšať ;)

 

Pre zaciatok mozes vyskusat napriklad langos so smotanou :)

A ked uz tocime o zvlastnych kombinaciach, tak mne chuti kapia s maslom. Bez chleba. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slepačia polievka s mäsom a cestovinou

Grécka musaka zapekaná - jedla som to v reštike, chutilo ... vyhliadla som si aj zopár receptov, nakoľko som to ešte doma nechystala .. pridám hneď jeden recept, kto má tiež chuť .. http://receptar.zena.atlas.sk/grecka-musaka/maso-a-hydina/hovadzie-maso/134.html :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez chrumem len salaty a ryby.. ale minule som zjedla horuci slany vyvar, v tejto horucave a bolo to vynikos, sice mi tiekli sople, ale necitila som sa obludne.. ale take tazke, co jedia by som nedala...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milé dievčence, šalát, rybu, uhorku chrumem na desiatu alebo olovrant a že je horúco, to ešte neznamená, že pracujúci človek nemôže zjesť mäso, fazuľu, polievku a iné dobroty. nevravte, to ani zo žartu, veď či už v práci alebo na dovolenke pri mori, v prírode mlsáme jedna radosť.. nerobte zo seba také fajnovky :) hmm... ledaže chudnete ... :)

 

idem si dať kúsok melonu, jeden banán a kiwu. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) ok, jedz predsa čo ty chceš a ja budem tiež ... "len" tie šaláty a ryby zase by som nemohla ja, nie som vegetariánka .. a ja, to mäso a iné jedlá kombinujem so zeleninou, ovocím ..

a jem v malých dávkach, nezvyknem sa prejedať...

 

práve si pochutnávam na perníku so slivkovým lekvárom a šálkou čierneho čaju .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pink, uz druhykrat na ten koren klikam, je mi to zname, neskusala som, ale mam pocit, ze je dostat. Nie asi celkom bezne, ale je :) K comu by si prirovnala jeho chut?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyzera to ako cierna redkovka, alebo neumyty chren :)

 

konzistencia a chut ako spargla... tenke blede palicky, bolo to v nejakom bielom maglajzy s koprom, studene.. velmi lahodne, osviezujuce.. ked ziskam recept, dam echo, ale rada by som to vyskusala, mozno ho kupim v rakusku, bo tu som to este nevidela...

 

inak fotka je z tohto clanku, su tam aj recepty... http://www.sme.sk/c/4222223/dnesne-menu-cierny-koren.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 10 mesiacmi...

gejm, ked spominas kuracie prsicka, tak dnes sme boli na obede pozvani na prsicka , ktore boli v pikantnom pace s uzasnou zeleninkou dusenou ( rajciny,paprika,porik, baklazan...), akoze uplne mnami so zemiackami :) aj ked pisem uz neskoro, tak skus nabuduce. :))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

á, pripomenula si mi, tu bola ryža, a moje tiež boli v páce, papriková pasta červené zlato, roztlačený cesnak - hodne, olivový olej, soľ ...

na spodok pekáča nakrájané šampiňóny, naukladané napácované kúsky prsíčok, podliate vodou, dusené prikryté, na konci odokryté, ...

 

nabudúce skúsime ten tvoj pác, ešte ho sem napísať .... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

á, pripomenula si mi, tu bola ryža, a moje tiež boli v páce, papriková pasta červené zlato, roztlačený cesnak - hodne, olivový olej, soľ ...

na spodok pekáča nakrájané šampiňóny, naukladané napácované kúsky prsíčok, podliate vodou, dusené prikryté, na konci odokryté, ...

 

nabudúce skúsime ten tvoj pác, ešte ho sem napísať .... :innocent:

 

Musim vyzistit recept a hodim ho sem ;) inak tie tvoje sampinony,mnam,mnam :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

to je hodne ...

 

budeš to robiť naraz, či po troške ? robím niekoľko vecí z bravčovej panenky, zvyčajne pre nás z dvoch, keď mám dve pekne macaté, prípadne z troch ...

 

jednu vec, síce to nie je nič mimoriadne, som si našla kedysi v Irenkiných receptoch ... http://www.facebook....114447195232283

len je to dekoratívne, hlavne, vyzerá ináč ako bežne ... nasolené, okorenené, panenka rozrezaná na tri pásy, pásy zapletené, šup do pekáča ...

potom pod ne alebo okolo naukladať zemiaky varené v šupke, a spolu dopiecť, len trošku aby chytili aj zemiaky ... vyzerá to takto :) :

 

post-3-0-15619200-1350673364.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne, ze po castiach... sme len dvaja :-) toto sa mi paci, vyzera to pekne... dajake napady som uz nasla na nete, ja sice aj tak nikdy nevarim presne podla receptov, ale hladam inšpiraciu , čo vsetko sa z toho da... dva kusky mam v chladnicke, ze zajtra urobim, zvysok mam v mraznicke napchate, spodny suflik az po vrch a par kuskov este v hornom... :-) daco dame mamkam, zbytok je na nas ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov