Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

náboženské skupiny ho ale obvinily, že šíří "protikatolický jed"

podľa mňa to dokazuje, že sú náboženský zaslepenci, nielen zaslepenci ale aj obmedzenci vo "viere"

keby neboli obmedzenci, kľudne mohli povedať "Ježiš obdaril svätou mocou liečiť, vodu zo záchodu, to je zázrak pred ktorím sa musí každý skloniť, a neobyčajný dôkaz jeho moci.."

ale asi ich viera, nie je dostatočne silná, takže radšej podali tú žalobu.. :tease:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

tak im treba! keby chodili na toto fórum a spýtali sa v čom je problém, určite by sa im tu ušlo nepreberné množstvo odborných rád ako v teoretickej tak aj praktickej rovine :zubiska:

a možno by sa našiel aj nejaký ochotný fórumák ktorý by im pomohol dieťa nainštalovať :D

 

 

aj keď... pri kráse ktorou sú nemecké ženy povestné, asi ani nie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k téme asi toľko: na svete je hodne čudností, ... a cudností a necudností, títo ľudia boli bezelstní a čistí celkom iste ...

a táto manželka nebola tá manželka, ako ju popisuje autor, pápežskejší než pápež, na jednom katolíckom fóre - manželka ako hriešna necudná nádoba ...

akosi sa mi chce napísať k tomu príspevku, že "čistému všetko čisté" ... :

 

Ján K.

Katolícka Cirkev nepovýšila manželstvo či kňazstvo na sviatosť preto, aby mohla "kontrolovať" ako ho jedinci napĺňaju, aby ho "brali vážne", ale preto, aby boli oslobodení od pokušenia vnímať manželstvo či celibát ako niečo, čo musí "skladať účty" akémusi sekulárnemu štandardu! Nemusíme si nič nahovárať či relativizovať:

V manželstvách sú najmä ženy pokúšané, aby vnímali "úspešnosť" svojho manželstva cez akýsi sociálny, kultúrny či erotický štandard! U mužov je to podobné, ale dokázateľne menej výrazné a v inom poradí...

 

Katolícke kňazstvo plní svoje kristologické poslanie i preto, že neskladá účty reformačným či budhistickým sociálnym, kultúrnym alebo erotickým "štandardom".

 

Ad prísnosť katolíckych kňazov, necitlivosť: Ku Kristovi nevedie strach z rodičov ani túžba po spáse, ale "svätá pokora". Len tá dáva silu pristúpiť k sviatostiam bez rizika duchovnej dilemy. "Žiť pýchou štandardu" a súčasne sa vierolomne uchádzať o sviatosti je cesta do pekla! Nehovorím to preto, aby si niekto myslel, že nie je o čom diskutovať, ale preto, aby sa tu nemiešali veci večné a veci časné, veci sväté a veci sekulárne...

 

P.S: Už som sa na tomto fóre zmienil o nutnosti rozlišovať: Sexualita súvisí s pokračovaním človeka v Božom pláne tvorenia. Erotika je len satanskou lžou o sexualite. Smrteľne jedovatou...

toto je iný level ... / Jánovi mali problém porozumieť aj starí stáli diskutéri /

... moc plodiť slobodné bytosti nemajú ani anjeli a diabol "od počiatku" škrípe zubami nad touto mocou, a snaží sa ju poškvrniť? Asi nie. Dvíhať hriešnika, pomáhať mu bez predsudkov - to je láska, ale snažiť sa dať nový (nezávadný) zmysel hriechu (duchovnému zlu), relativizovať ho?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je iný level ... / Jánovi mali problém porozumieť aj starí stáli diskutéri /

 

Asi aj ja patrim medzi menej chapavych:( ......mohla by si ty prelozit tie citaty do zrozumitelneho popisu danej popisovanej skutocnosti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokúsim sa ja, ako "starý pes"....

 

"P.S: Už som sa na tomto fóre zmienil o nutnosti rozlišovať: Sexualita súvisí s pokračovaním človeka v Božom pláne tvorenia. Erotika je len satanskou lžou o sexualite. Smrteľne jedovatou..."

To znamená,že po správnosti prídeš domov, zbadáš svoju manželku, na nič sa jej nepýtaš, ohneš ju cez kuchynskú dosku a ideš plniť plán Božieho tvorenia. A keby jej pri tých nárazoch od zadu vypadli von prsia, nesmieš sa ich dotknúť, lebo to je len satanská lož o erotike.A keďže je až smrtelne jedovatá, dá sa predpokladať, že niektoré ženy tam majú aj jedové žľazy, a buď ťa pichnú do ruky, tých odvážnejších do huby. Ja mám šťastie. Tá moja tam jedové žlazy nemá (včera som kontroloval), inak by som už sem nenapísal.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info : )

popisovaná skutočnosť je tu, je to staré, ale vskutku zaujímavé : ) nielen jedovaté žľazy, ale ženy sú nádoby, ktoré posudzujú štandard ... a nechápali to vážne ani spoludiskutéri, nie iného vyznania ... toho istého. okrem jedného, ale to je extra prípad, veľmi osobitý : )

je to tu : http://areopag.sk/viewtopic.php?t=445

manželky, to znamená z každej viery, manželky z každého kútika spektra, proste manželky ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokúsim sa ja, ako "starý pes"....

 

....no teda, ako strary pes, si totalne zlyhal. V tvojom vysvetleni nevidim ziaden suvis s prispevkom od valcika (24 jun 2012).

 

info : )

......popisovaná skutočnosť je tu, je to staré, ale vskutku zaujímavé : ) ..... http://areopag.sk/viewtopic.php?t=445

 

Nezaujimave a taktiez ziadny suvis s prispevkom od valcika :(
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info, pozri si názov témy a kuk do príspevkov od začiatku témy - buď taký dobrý, aby si vedel, o čom diskutuješ.

príspevky tu nemusia mať súvis, môžeme na ne reagovať, alebo nemusíme, alebo napísať ďalší, toto je téma trochu uvoľnenejšia, a príspevky prichádzajú s trochou humoru či pozastavenia či nadsadenia od fórumákov s prečítaným, počutým, videným ... a tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jo, ten Valcikov prispevok je nesmierne narocne pochopit. Vyzaduje si to sikovneho, rozhladeneho ducha, hlbkove chapanie a proste... No ja neviem, je to proste narocne. Ani Game, ani Alarm sa netrafili :(

 

Ach, jo, mozno aj preto, ze nebolo celkom - resp. vobec jasne, ze hovoris o tom Valcikovom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info, pozri si názov témy a kuk do príspevkov od začiatku témy - buď taký dobrý, aby si vedel, o čom diskutuješ.

príspevky tu nemusia mať súvis, môžeme na ne reagovať, alebo nemusíme, alebo napísať ďalší, toto je téma trochu uvoľnenejšia, a príspevky prichádzajú s trochou humoru či pozastavenia či nadsadenia od fórumákov s prečítaným, počutým, videným ... a tak :)

ok....akurat ze ja som akosi v tom valcikovom prispevku nezbadal nejaky humor....ty ano?

 

No jo, ten Valcikov prispevok je nesmierne narocne pochopit. Vyzaduje si to sikovneho, rozhladeneho ducha, hlbkove chapanie a proste... No ja neviem, je to proste narocne. Ani Game, ani Alarm sa netrafili :(

Napodiv s tebou suhlasim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi aj ja patrim medzi menej chapavych:( ......mohla by si ty prelozit tie citaty do zrozumitelneho popisu danej popisovanej skutocnosti?

 

pre menej chápavých, v úvodzovkách som citoval "jána.k"

pokúsil som to preložiť do zrozumitelného popisu :ahooj: , nereagoval som na valčíka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

post-3-0-78517200-1341153555.jpg

 

Preklad:

 

Vazeni veriaci a neveriaci, ktori diskriminuju ostatnych na facebooku, rad by som vas upozornil na nasledovne:

 

Svoje prispevky odosielate na stranku vytvorenu ateistom (Mark Zuckerberg) pomocou operacneho systemu, ktory mohol vytvorit budhista (Steve Jobs), agnostik (Bill Gates), alebo aj ateista (Linus Torvald). Tento operacny system funguje vdaka hardwaru vytvoreneho homosexualom a ateistom (Alan Turing), ktory pracuje aj vdaka elektrickym sietam vytvorenym volno-myslienkarom (Thomas Edison)

:)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden o koze, druhy o voze........ ach, aspon nemam pocit, ze som na inej planete, bo totok je typicke iba pre pozemstanov, tak sa nemam ako pomylit...

 

Konecne si si vsimla, ze nie sme vsetci cerveno natrety, ale je to aj inofarebny svet....a to je dobre, ze sme kazdy onaksi....ci nie?

pre menej chápavých, v úvodzovkách som citoval "jána.k"

pokúsil som to preložiť do zrozumitelného popisu :ahooj: , nereagoval som na valčíka

 

Tak potom "jan.k" je falus na entu, alebo si ho zle prelozil do zrozumitelneho popisu :tv_comedy:

Preklad:

 

:)

 

Nechapem suvislost....hm....ci naznacujes, ze pouzivat veci vymyslene tebou spominanou skupinou, mozu iba jedinci podobneho mentalneho zamerania?
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

povodne som to chcela dat do srandiciek, ale dam to sem - http://stacho.blog.sme.sk/c/302548/Trestuhodne-zneuctovanie-kriza-symbolu-Pravdy.html

tiez mi hned napadlo, ze tento fanatik bol dlho na slnku, potom som si precitala celkom osviezujucu diskusiu... :)

 

Konecne si si vsimla, ze nie sme vsetci cerveno natrety, ale je to aj inofarebny svet....a to je dobre, ze sme kazdy onaksi....ci nie?

 

nikdy som netvrdila ine... to len fanaticki veriaci by boli najradsej, keby sme boli vsetci rovnaki...
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach pink ... pán Stacho je pokúšaný :(

Osobitým a doslova poburujúcim zneužívaním kríža, tohto symbolu Pravdy je jeho nosenie iba ako čisto módneho doplnku, čo je zvlášť markantné v horúcich letných dňoch, keď u mnohých žien môžeme vidieť znak kríža v ich bohato a štedro odhalených, hlbokých výstrihoch. Toto je rúhanie najhrubšieho zrna, ktoré musí mať pre dotyčnú osobu všetky, tomu zodpovedajúce, negatívne spätné účinky.

Čítajte viac: http://stacho.blog.s...l#ixzz1zUdHSpk4

kam sa to díva ?! a prečo ?!
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy som netvrdila ine... to len fanaticki veriaci by boli najradsej, keby sme boli vsetci rovnaki...

 

Co je to alebo kto je to, podla teba, fanaticky veriaci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sú to ludia, ktorí napriek mnohým dôkazom, indíciám, zjavným nezrovnalostiam v ich viere tieto fakty popierajú, neberú ich do úvahy, minimalizujú ich hodnotu, tvária sa, ako keby neexistovali a hocijaký argument protistrany zapasujú do svojej viery .....

Veľmi ťažko sa s nimi komunikuje...ak si takýto človek zlomí nohu, ďakuje Pánu Bohu že si nezlomil aj ruku....neuznávajú iné náboženstvá, hoci sú založené presne na tých istých princípoch, ako ich vlastné...

Pre kresťanstvo pre nich platí, že čo je napísané, to je pravda, a ak tam niečo priamo nie je, tak je to tiež pravda.Ale ak je tam niečo, čo ušlo pozornosti pri tvorbe tejto knihy, tak nájdu tisíc možností, ako si danú vetu vysvetliť, len nie tak, ako je tam napísaná.

Viem, že to nie je filozofická definícia ...ale taká od srdca, ako ju vidím ja.

...a toto je tá naoko neškodná časť..horšie je to, že dokážu ničiť a zabíjať v mene svojej viery a kvôli jej šíreniu...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ateista nezabíja v mene viery. Ateista je o mnoho tolerantnejší, ako veriaci.Dôvod??? Ateista nemá v povinnostiach hlásať vieru a "kto neverí je zatratený"

Z histórie sú MNE známe len vojny proti nevercom a bolo jedno, či bol "ateista" alebo vyznával iného boha.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a jeho číslo je 666 ...

 

ortodoxní gruzínski kresťania si môžu vydýchnuť, dokonca aj preberať nové občianske preukazy :) :

 

Gruzínska cirkev potvrdila, že nové doklady nie sú satanské - Niektorí veriaci na ich čipe totiž údajne objavili číslo 666.

 

Gruzínska pravoslávna cirkev odobrila nové občianske preukazy s elektronickým čipom.

 

Reagovala tak na výzvu veriacich obyvateľov kaukazskej republiky, ktorým sa zdalo, že nové doklady totožnosti majú v sebe číslo 666, teda znak Satana.

Vo štvrtkovom vyhlásení vplyvnej cirkvi sa uvádza, že preukazy nedisponujú znamením Antikrista a sú teda v poriadku.

Duchovní tak vyvrátili názory niektorých Gruzíncov, ktorým sa nepoddával nový typ identifikačných elektronických kariet ponúkajúcich občanom rôzne vymoženosti v prístupe k informáciám a službám vrátane elektronického podpisu.

 

Na ich čipe totiž údajne objavili číslo 666.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1zrXcZRGX

hexakosioihexekontahexafóbia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov