Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

 

a čo na to ich šéf z Vatikánu ?

 

Sef z Vatikanu nesefuje pravoslavnym, takze je mimo obliga v tomto :P

 

nemusel si mu to hneď tak lopatisticky podať

som chcel, aby na to prišiel postupne a sám uvedomil si,

že aj v iných témach píše bohorovné pravdy

a pritom v elementárnej znalosti danej problematiky zjavne pokryvkáva-zaostáva

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

vlastne neviem kam s tým, tak zatiaľ tejto novej Cirkvi kopírovania bude dobre tu ... asi až veľmi dobre ... hoci, keď nad tým priveľmi premýšľam, vedieť veci je fajn ... ale nemusíme vedieť úplne všetko ... :hmmm: ?

 

Cirkev kopírovania, originálne po švédsky Kopimistsamfundet, bola na konci minulého roka uznaná vo Švédsku ako oficiálne registrované vierovyznanie.

 

Zakladateľ sa pokúsil cirkev založenú v roku 2010 registrovať už viackrát, podarilo sa mu to na tretíkrát. "Informácia má hodnotu a táto hodnota sa zvyšuje jej kopírovaním," uvádza v oznámení registrácie Nipe.

 

Základným princípom cirkvi je viera v neobmedzené šírenie akýchkoľvek informácií všetkým ľuďom. Podľa etických princípov cirkvi je kopírovanie a šírenie akýchkoľvek informácií etické a základné odkazy veriacim sú "kopírovať a distribuovať", "všetky informácie všetkým" a "čo dovoľuje technológia nebudeme limitovať zákonmi".

zdroj: http://dsl.sk/articl...p?article=11943

 

hm. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

príspevok z jedného kresťanského poradenstva a kresťanského chatu, nezvykle dlhý chatovací príspevok, ale veľmi poučný, už vieme, ako to funguje. vedeli sme aj predtým, že to funguje, ale teraz vieme aj ako a ako je to v inej dimenzii ... nuž áno :( :) :

 

Zdravím vás a posielam zaujímavé články o príčinách kazivosti elektrospotrebičov, ale aj iných výrobkov akoby presne načasovaných len tak - tak prežiť záruku o pár dní, aby človek zistil v oprave, že to, čo odišlo v ňom je tak drahé, že sa neoplatí opravovať- kúpte nové…a o to ide!!!

 

Našla som čosi aj okolo tejto témy – rady od iných, čo kde objavili, čo by sa dalo odstrániť ešte pred spustením do prevádzky, aby sa stroje nekazili...lenže ako som si čítala aj iné postrehy, zisťujem, že je to prefíkane sofistikované…jeden kazič človek odstráni, a ten druhý spustí samodeštrukciu…Takže, ozaj sa len modlime, lebo Pán má moc nad každou molekulou , atómom a Boh má moc aj to zlé obrátiť na dobré…

 

A nezabudnime žehnať tým, čo nám robia zle, a prenasledujú nás… : D )))) – v prenesenom význame, prenasledujú naše financie a majú túžbu po tom, aby sme čo najviac spotrebovali…kupovali nepotrebné veci, mali chtíč po kadečom, čo napokon ani nevyužijeme, ale to momentálne letí, je to COOL, lebo nám to nadiktovali cez vnucujúce reklamy prešpikované rôznymi podprahovými odkazmi.

 

Zas Písmo nám radí: Spokojnosť s pobožnosťou je skutočne veľký zisk! -1Tim 6:6

 

Ešte mi napadá, ako toto zámerné výrobné kazenie produktov je proti Božiemu nariadeniu – kedy človek – znovuzrodený otrok – (v dnešnej dobe sa jedná o každého znovuzrodeného zamestnanca) , má pracovať pre svojho pána (dnes – zamestnávateľa) ako pre samotného Hospodina! Ef 6/5-8. A pre Boha sa dáva len to NAj NAJ NAJ lepšie….a nie zámerné kazítka….čo je pekelná taktika okrádania, zneužívania ľudí, ich financií...atď...Nezúčastňujme sa hriechov druhých!

 

Naša práca má byť aj v rozmere toho, čo povedal Pán Ježiš : robte druhým to, čo chcete, aby vám robili. (!!!!)

 

Takže – súrodenci v Kristu, je to SUPER, že my nepatríme tomuto svetu, že sme z inej “dimenzie” – patríme do nebeského kráľovstva a naším Pánom a Kráľom je náš drahý Spasiteľ Pán Ježiš Kristus, v Ňom žijeme a hýbeme sa…

 

modlime sa tak a j za tých súrodencov v Kristu, ktorí sú zamestnaní vo firmách, kde tvoria, či vyrábajú a či montujú na príkaz nadriadených kaziče do výrobkov…aby vedeli obstáť v Duchu a v Pravde Písma a vedeli sa oddeliť od toho, a ak je treba, našli si iné vhodné zbožné zamestnanie….lebo my budeme súdení prísnejšie – veď súd začne od domu Božieho…

 

A tu si to pozrite o kazítkach:

http://pctuning.tyde...id=33&Itemid=69

 

Úvaha: Naše skvělá elektronika se kazí. A není to náhoda!

 

A + ešte tu:

http://www.google.sk...%C5%A5+v+Google

A + TU:

http://necyklopedie....i/%C3%ADtko

 

http://www.horiaciker.sk/chat1.php?FID=13
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

táto otázka odznela a je k čítaniu na jednom kresťanskom fóre

nikdy mi doteraz nenapadlo, že niečo podobné môže niekoho vážne trápiť ... ale zrejme vážne trápi :

vážne: napadla by vám táto otázka ? :)

 

Téma: Sexualita po vzkriesení

 

od xxx » Sob Jan 07, 2012 23:56

 

Som veľmi rád, že som objavil toto fórum, kde môžem slobodne, bez strachu, že ma niekto odsúdi položiť otázku, ktorá ma už dlhšie zaujíma.

Ostane nám po vzkriesení naše pohlavie alebo budeme bezpohlavné bytosti? Bude naďalej existovať ľudská sexualita a teda možnosť pohlavného styku? Budeme sa aj v nebi môcť rozmnožovať? Čo hovorí o sexualite Biblia?

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha tak toto ma nejak nenapadlo sa pytat....

 

Ale furt si nechavam v zalohe riesenie, ze nieco pred smrtou prijmem vieru Mohamedovu. Aby som to mal sichrovane, tak odpravim zopar neveriacich psov - a naslednu vecnost mi bude sluzil 77 panien (tento stav zostane asi len 77 noci). Myslim, ze toto je vcelku elegantne riesenie toho, ako si zabezpecit pozemske radosti aj na onom svete...a zaroven sa drzat monoteistickej abrahamovskej viery, akurat v trosku inej interpretacii.

 

Ludia si to proste prilis komplikuju :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oné ... tých panien je len 72 .... :innocent: ... a podľa niekoľkých iných výkladov koránu je to 72 druhov ovocia ... podľa iných, len vtedy panny, keď umrú bojovníci v džiháde ... nie je to také jednoduché, ibrahime :)

oplatí sa ? :( :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha....tak v tom pripade by som sa uskromnil, nooo. A 5 dni bez sexu ma uz po smrti nezabije :)

 

Ale stale sa to oplati. Valhalla tiez vyzera zaujimavo, ale okrem chlastu je spolocnost zjavne prehnane chlpata a svalnata, takze eeeee. Nehovoriac o tom,ze dostat sa tam regulernou cestou (tj. zjavne vypalit aspon 8 dedin, rozsekat mecom aspon 39 typkov a znasilnit tucet zien) je v dnesnej dobe velmi obtiazne. Takze logika hovori jasne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veru, tiez som sa docitala, ze nejde o panny devuchy, ale ovocie... takze zostan ty radsej tam, kde si :)

 

a otazku sexuality v nebi som uz tiez videla rozoberat /napadlo mi to, ked era na pf nadhodil, ze telo bude v nebi tiez, po vzore jk/ - veriaci sa tlkli capicami, kto ma pravdu, ale v zasade ide o to, ze v nebi je tak uzasne, ze sex je hnusna podruzna pozemska cinnost a je uplne nezaujimava...

 

ale veriaci sami sa nevedia dohodnut, lebo jedni tvrdia, ze v nebi bude aj fyzicke telo /ako sa tam dostane, ci bude starnut, to im tiez nie je jasne, s telom v nebi vyvstava aj otazka, ci ak niekto umrie po dopravnej nehode a telo bude zdevastovane zrazkou, ci bude take ako predtym, alebo po nej.... a dalsia otazka, ci sa telo dostane do neba hned po smrti, alebo az ked nastane kralovstvo nebeske s cim je spojeny problem napriklad s exhumaciou mrtvol, kedy sa ich telo v hrobe vzdy najde, teda do prichodu nebeskeho kralovstva je asi v nebi iba dusa... / a druhi tvrdia, ze v nebi bude iba dusa... pre druhy pripad sex uz vobec nie je potrebny, ba dokonca nie je ani cim ho vykonavat ehm, otazka je ako dusa vyzera a ako sa sprava... na polozene otazky tykajuce sa upresnenia uz diskutujuci veriaci neodpovedaju a zvacsa sa urazia...

 

ale na toto vsetko su experti veriaci, sice ma kazdy nejaku inu teoriu, ale kazdy ma pravdu, lebo.......... medved....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

trochu mi chyba mohamedovo nadesenie pre panny, pocet 72 sa mi zda skor desivy :), niekedy aj jedna je o jednu viac :)

ale inak tvoj problem tusim allah vyriesil, ak nejde o ovocie tak sa panenstvo kazdu noc obnovi,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak zase kazdu noc to snad ani nie je nutne.... Zober si to prakticky - sulozit uplne kazdy den by bolo asi privela. Ono ale pokial by to boli take pritulne krasavice, bolo by rovnako blbe ich dlhodobo zanedbavat. Takze povedzme takych 5 sulozi za tyzden. Pri pravidelnom striedani by to znamenalo, ze kolecko sa urobi za 14,4 tyzdna, co je 101 dni. Tento cas, viac nez tri mesiace, nepotrebuje ani zazrak - uz dnesna medicina dokaze obnovit panensku blanu a este by bol dostatok casu na dokladnu rehabilitaciu. V tom pripade navyse mozeme povedat, ze pre spominanu zenu byt posulozena cca. 3-4x do roka nie je nic prehnane narocne :)

 

Pricom ale niektore psychologicke vyskumi ukazali, ze priemerny clovek mava okruh znamych asi okolo 120 ludi - cim sa mysli pocet ludi nie na facebooku, ale mnozstvo, ktore dokazeme nejak dusevne zmanazovat, aby nam bolo jasne o koho ide. Jasnacka, ze to je priemer, ale budiz...

72 zien je 60% z tohto mnozstva. Zaroven ale muz po smrti by si urcite pamatal spusty ludi este zo zivota, plus nemozeme vylucit ani dalsie posmrtne kontaktny s inymi osobami. Tieto allahom poskytnute panny by teda z velke casti padli do skupiny nie prilis identifikovatelnych a rozlisitelnych suloznic lepych tvarov a pritulneho prejavu.

Vzhladom na priemerny pocet mileniek, ktore vraj mava priemery muz, by ich mnozstvo tento priemer dost vyrazne prevysovalo.

 

Vysledok je teda vlastne relativne pozitivny.... muz je zavaleny bezprecedentnou hrbou sexuchtivych zenskych. Je ich ale tolko, ze ich vzajomne moc nerozozna, takze sa netrapi inymi podruznostami okrem toho sexu. Zaroven fyzicka zataz pre tieto zeny je vlastne minimalna, takze ani ony moc netrpia prehnanymi poziadavkami. 72 je zaroven vcelku slusne mnozstvo, ktore by sa nemuselo az tak rychlo obkukat a omrziet - aj ked vzhladom na stravenie vecnosti sa obavam, ze nuda by nastupila v kazdom pripade, bez ohladu na panenstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Biblia na trhu s bestsellermi

Apokalypsa búši na dvere! Sodoma a Gomora sa stretávajú v poslednom krvavom kúpeli!

Múry Jericha sa otriasajú! Egyptský princ blúdi púšťou s vrahmi v pätách!

Zakryje Chám nahé prirodzenie svojho otca Noeho, alebo nechá uvrhnúť na svet strašnú kliatbu?

Prestane konečne Onan plytvať svojím semenom a ožení sa s bohatou vdovou?

Prijme napokon Ježid čistú lásku skazenej Márie Magdalény? Podarí sa im napokon utiecť pred dlhými pazúrmi légií a otvoriť si krámik s obnosenými tunikami v Antiochii? A dokáže sa vôbec Ježiš sexuálne identifikovať už pred tridsiatkou?

Prekoná po štyridsiatich rokoch Mojžiš ostýchavosť a spýta sa okoloidúcich pútnikov na cestu?

 

Ak chcete odpovede na tieto otázky, je na čase skočiť do kníhkupectva a zohnať si fantasy thriller s názvom Biblia!

 

Pravda, tento bestseller útočí na prvé miesta knižných hitparád už nejaký ten piatok, ale moderných recenzií je málo. Dnes už hádam môžeme smelo povedať, že ide o krásny príklad klasiky v žánri historickej fantasy. Anonymný autor (zrejme to bude muž, pretože ženy v biblii slúžia prakticky len na dve veci) si vytvoril svoj vlastný svet plný zázrakov, nadprirodzených bytostí a neohrozených hrdinov. Tento svet je síce menej uveriteľný než napríklad Prachettova Zemeplocha a niektoré nápady sú pomerne pritiahnuté za vlasy, svoje čaro však má. Treba podotknúť, že pri vymýšľaní zákonitostí svojho univerza, sa autor častokrát spoliehal na dobové pohanské mýty a niektoré záležitosti bez hanby prevzal (napríklad sviatok slnovratu, ktorý dodnes slávime, či rímske základy cnosti). Unikátne dielo je rozdelené na dve hlavné časti (Starý a Nový zákon, plus nejaké proroctvá, listy, apoštolské skutky a iné priložené brožúry).

 

Kolektívnym hrdinom prvej časti je najviac nenávidený národ súčasnosti, ktorý autor natoľko ľutuje, že mu vo svojej knihe prisúdil úlohu absolútnych klaďasov. Čitateľ má tak možnosť so zatajeným dychom sledovať pohnuté osudy Abraháma a jeho potomkov v konfliktoch so svojimi neprajnými susedmi. Vôbec, v Starom zákone sa dosť brýzga a špiní na hlavy nežidovských národov a kultúr. Došlo to dokonca až tak ďaleko, že dokonca napríklad takí farizeji sa v súčasnosti používajú ako nadávka v rokovacej sieni, keď nejakí poslanci chcú sprivatizovať niečo, čo medzitým stihli potichu vytunelovať iní poslanci.

 

Za literárne najkvalitnejšiu pasáž sa dá považovať kapitola Exodus – katastrofa strieda pogrom, pogrom strieda masaker, masaker strieda katastrofu. Čítanie doporučujeme iba povahám so zníženým prahom vnímania násilia, a aj to iba v triezvom stave a s prázdnymi črevami. Zvlášť scéna, kde sa Boh vtelí do ľudskej podoby a osobne vraždí egyptské novonarodeniatka, je dosť surová. Nuž čo, za falošnú vieru treba platiť.

 

Ústrednou postavou Nového zákona sa stal Ježid Kristus Nazaretský, tragikomický hrdina so smutnými očami, neochlpenými prsiami a slabosťou pre mladých rybárov. Životom sa pretĺka ako vie; vietor ho češe a dážď umýva. Osud mu pridelil úlohu jediného chlapa na svete, ktorý pukol panenskú blanu vlastnej matke. Len uvážte – taká položka by sa nevynímala dobre v žiadnom kádrovom posudku. Navyše, Ježiš sa celý život musí vyrovnávať s tým, že jeho otec Jozef nie jeho skutočným biologickým otcom. Našťastie, nás borec je dobrák od kosti a sebavedomie získava aj tak, že zakladá prvú hippies organizáciu na blízkom východe (a tiež lacným alkoholom). Pri zdravom vedomí (no, ako sa to vezme) ho udržujú aj časté rozhovory s imaginárnym priateľom, resp. v tomto prípade s vlastným otcom.

 

Dobrý dojem z Biblie kazí hádam iba koniec, ktorý autor dosť nešikovne naznačil v kapitole Apokalypsa. Takéto závery tu už boli mnohokrát a vyplýva z toho iba jediná vec – spisovateľ si necháva otvorené vrátka pre druhý diel, kde v údolí Armagedonu akiste povstane nejaký superhrdina (obyčajne stratený brat, alebo vzkriesený strýko) a za asistencie skroteného vlka Fenriho a niekoľkých batérií EMP delostrelectva zachráni celú planétu. V tomto dieli snáď už budú aj dinosaury. Inak radšej zainvestujem do komixovej série Rytier Karol na cestách (náhodou, ten diel, keď Karolovi skríži plány dom rozkoše na kuracej nôžke, je celkom dobrý).

 

Nemôžem si tiež odpustiť poznámku o nešťastnom spisovateľovom kázaní. Miesto toho, aby autor kvalitný príbeh obohatil o hodnotné úvahy či vlastnú filozofiu, radšej do zblbnutia moralizuje a poúča. Je to dosť otravné (objaví sa tu napríklad zvláštny pokus o vytvorenie akéhosi pokrúteného morálneho desatora) a priznám sa úprimne, mrazí ma v kostiach, keď si predstavím, čo by sa mohlo stať keby takáto kniha vyšla napríklad v stredoveku a dôverčiví doboví myslitelia by si ju vysvetlili doslova. Trebárs prikázanie „nezabiješ“ by si mohli príslušní teológovia vysvetľovať tak, že celej zajatej armáde treba vypáliť oči a zahnať chudákov dakde do kriakov. Štastie, že žijeme v modernej spoločnosti.

 

Okolo publikácie vznikli početné fankluby. Zanietení čitatelia si už stihli vytvoriť štruktúry s vlastným rozpočtom a vodcami, ktorí za tieto peniaze text knihy rôzne interpretujú a pre ten účel si zaobstarávajú drahé nehnuteľnosti. Zrejme pre usporadúvanie rôznych Bibliaconov a podobných stretnutí. Prívrženci sa dokonca začali podobne obliekať a v istý deň v týždni (tuším nedeľa) hrať to isté divadlo. Dúfam, že sa tieto komunity príliš nerozmôžu, pretože jednotlivé frakcie sa tak nejak nedokážu dohodnúť ako treba vykladať text a vedú medzi sebou dosť špinavú vojnu (ktorej súčasťou je ohováranie, diskreditačné kampane, upaľovanie, obohacovanie uránu a podobne). V niektorých štátoch vraj fanúšikovia pália konkurenčného Harryho Pottera... Takto to dopadne, keď v sugestívnej knihe chýba prílušný príhovor ministra zdravotníctva. Je to škoda, pretože v Biblii sa dozviete aj veľa užitočných a praktických informácií – napríklad ako sa správne zatĺkajú stovky klince do mäkkého tkaniva, alebo že po dobrom rozsudku smrti si treba vždy poriadne umyť ruky.

 

Verdikt: 4/5

Sex, násilie, perverzita 5/5

Mravné ponaučenia 1/5

 

Pútavé (i keď zbytočne pridlhé) fantasy dielko pre menej náročné obecenstvo, ktorému neprekážajú časté logické nezrovnalosti. Pre čitateľov so slabším žalúdkom však radšej odporúčame zohnať si detskú verziu. Mimochodom, hallelujah!, tešte sa na ohlásené sfilmovanie predlohy a pripravovaný diel Biblia 2: Ježiš vracia úder!

 

!http://necyklopedia....com/wiki/Biblia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

éra polyhistorov neskončila ... tu akosi nie je iné čo povedať ako och! alebo medzinárodne wow! ... prípadne váu ! a otvoriť pusu dokorán :o :

to je len začiatok. zbytok je život vizionára, účastníčky zjavení, zázrakov, videnie anjelov, Ježiša, Márie ... a ešte oveľa viac :

http://pannamaria.we...82ivotopis.html

 

pre začiatok:

post-3-0-91934000-1334685453.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Volejbal študovala na Obchodnej akadémii, kulturistike sa venovala niekoľko rokov denne a jogu študovala na Právnickej Fakulte UK pod vedením Paedr. Juraja Gajdoša, Phd.

:zubiska:

 

 

aj ja chcem mat take nieco v CV..to musia personalisti ist do kolien :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja naopak závidím ten pôvod :(

... doložiť pôvod 2x k Jakubovi l. a iným kráľovským rodom a mať bezpočet kráľovských bratrancov a sesterníc v každom kráľovskom rode a mať za prastrýkov, strýkov a pratety svätcov, a mať primerané množstvo národností, tak to je niečo ...

 

a to ešte nikde nie sú vízie, videnia a pri jóge a basketbale a kulturistike a tom neskutočnom vyťažení a tituloch stíha aj rozhovory so svätými, niekomu stačí jedno zjavenie, pani Eve sa zjavujú všetci, pravidelne a bez veľkých ceremónií ...

chudatko, má otvorený aj blog, tak trochu mi pripomína Járayho ... :(

 

obrazy maliarky, výtvarníčky, zaradenej medzi popredných slovenských maliarov a výtvarníkov :

http://www.youtube.com/watch?v=tVNZzqy_7AU&feature=player_embedded

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jogu študovala na Právnickej Fakulte UK pod vedením Paedr. Juraja Gajdoša, Phd.

no jasne, studovala jogu.. to je obycajna telesná cela jej joga.. to ja mozem povedat, ze som na pf uk studovala plavanie a lyzovanie...

Náboženstvo študovala aj na Právnickej fakulte UK, kde študovala nielen rôzne náboženstvá....

a toto tu je tiez kravina...

 

a ja ze dead sa dal na duchovnu literaturu a to on tuto uchmatol... :)

 

inak to je superžena, jej den ma urcite viac ako 24 hodin, to preto, ze je vyvolena...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Tak toto mozem dat len do srandiciek :D

 

Este som takeho krestana nestretol, co by neuznaval existenciu inych bohov. A ak aj taky je, je pekne obmedzeny.

 

Veruze krestania - pokial neverite, ze najvyssim je Allah (ktory nedal nijakeho trapneho syna), neverite ze najvyssi je Šiva (a 900 inych bozikov), neverite ze vsetkemu sefuje Zeus a partaj olympskych bohov, neverite v operenych bohov ktorym treba davat ludske obete, neverite ze najvyssim bohom je Perun, neverite ze najvyssim bohom je Ra....tak ste OBMEDZENI!

 

:huraa:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ktoré ovocie odtrhli Eva s Adamom zo stromu poznania? Jablko to možno nebolo!

Boh stvoril prvého muža a ženu na svoj obraz, postavil ich do záhrady Eden aby v nej žili, ale zakáže im jesť plody zo stromu poznania uprostred záhrady. Ich poslušnosť ale zmarí had, ktorý Evu oklame, ona jeden plod odtrhne ... podľa väčšinovej predstavy je oným ovocím jablko, ale čo ak na strome poznania rástlo niečo celkom iné?

Dve nahé postavy stoja pri strome ovešanom ovocím a žena podáva mužovi jablko ... nachádzame sa v biblickom Raji a práve dochádza k prvotnému hriechu. Príbeh o Adamovi a Eve, ktorí zhrešili a boli vykázaní z Edenu, pozná snáď každý a "jablko sváru" sa stalo ustáleným slovným spojením pre príčinu sporu. Lenže podľa istých informácií ovocie, čo Eva odtrhla vôbec nemuselo byť jablko. V náboženských textoch sa o druhu ovocia buď vôbec nehovorí, alebo nájdeme len nejasnú zmienku, ale v žiadnom prípade nie je reč o jablku.

 

"Z každého stromu rajského slobodne jesť budeš jesť; Ale zo stromu poznania dobrého a zlého nejedz nikdy, lebo keby si ktorékoľvek zjedol, zomrieš". V pasážach Písma sa nehovorí o jablkách! Prečo sa teda ustálila domnienka, že práve jablká na strome rástli? Podľa niektorých výkladov za to môže preklad. V pasáži je obrat "zlého nikdy nejedz", pričom pre slovo "zlého" sa v latinčine používa výraz "malu". Lenže to sa veľmi podobá latinskému slovíčku "malu", čo znamená práve "jablko"! Došlo snáď k fatálnej zámene, ktorá zapríčinila osudovú predstavu hriešneho jablka? To, že sa nejednalo o tento plod, je naporúdzi aj z geografického hľadiska. Na Blízkom východe, kde sa odohrávajú biblické príbehy, nie sú totiž jablone práve obvyklé. O akých plodoch teda Biblia hovorí?

 

Odpoveďou na pálčivú otázku, čo rástlo na strome poznania, je niekoľko. Prvú údajne môžeme nájsť už v samotnej Biblii. Potom, čo Adama a Evu „spojí“ ovocie, zistia, že sú nahí a zakryjú sa figovým lístím. Z toho niektorí bádatelia vyvodzujú, že oným Zakázaným stromom by mohol byť práve figovník a táto predstava je pomerne obľúbená. Figu miesto jablka namaľoval napríklad v scéne vyhnanie z raja aj Michelangelo Buonarroti /1475-1564/ na strop Sixtínskej kaplnky. Inak by sme zas problém riešili s pomocou Talmude /jeden z najvýznamnejších židovských spisov/. Slávny rabi Meir tu presadzuje názor, že zakázaným ovocím boli hrozno a oporou pre túto teóriu je ďalší biblický príbeh o Noemovi. Potom, ako praotec Noe prežije potopu sveta, vysadí vinicu a pestuje víno. Z neho sa ale neskôr opije a zapríčiní tak rozkol svojej rodiny. Bádateľa preto napadá otázka: Nie je réva symbolom sváru v celom Písme? Čo keď mali Adam a Eva zjesť práve hrozno? Otázku rieši mnoho odborníkov a prinášajú rôzne návrhy. Napríklad litovský historik a religionista rabi Louis Ginzberg /1873-1953/ sa domnieva, že ovocím bola figa, strapec, alebo dokonca céder!

 

Céder je druh citrusu podobný citrónu. V starovekom Grécku je pravdepodobne nazývaný asýrskym, alebo zlatým jablkom. Podľa jedného midraše /židovský výklad Písma/ je prvotným ovocím práve céder. Ak by sme sa zase nechali presvedčiť názvom, úplne logickým zástupcom jablka by bola paradajka, teda rajské jablko. Rovnako tak by sme ale mohli uvažovať o broskyni, ktorá bola v starovekom Ríme nazývaná perzským jablkom. Medzi ďalšie návrhy patrí aj granátové jablko, alebo prudko jedovatý durman obyčajný, ktorého plody sú nazývané jabĺčka lásky. Nech už bolo zakázaným ovocím čokoľvek, posolstvo zakliateho plodu /a zakázané predsa chutí najviac/ v každom prípade pretrvá.

Zdroj: Enigma 6/2012

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prípad ronenia sĺz sochami alebo obrazmi, nič nové, veci sa dejú, prípad dostáva mierne kuriózny nádych prípadnou možnou dohrou ... :)

 

Bombaj : socha Ježíše Krista začala ronit slzy - poněkud kuriózní případ nyní putuje před soud v Indii.

 

Vězení hrozí muži, který označil vodu, padající ze sochy, za výsledek vadné vodoinstalace nebo něčeho takového. Boží znamení? Ne, ne, o to podle něj určitě nejde. Sadal Edamaruku (56), předseda indického racionalistického svazu, však rozzuřil svým prohlášením davy katolíků doběla.

Na západní předměstí Bombaje přitom během jara proudily davy věřících. A lidé pili vodu v naději, že má léčivé a nebo dokonce svaté účinky. Podle vyjádření indického skeptika však pili prosakující odpadní vodu z toalet. A její pití bylo dokonce životu nebezpečné.

 

V Indii sice převažuje mezi náboženstvími hinduismus, po jeho boku zde ale existuje celá řada dalších náboženství a náboženských praktik. Cílem Indického racionalistického svazu (vznikl v roce 1949) je však v zemi, která zaznamenává rychlý ekonomický růst, postavit vědeckou argumentaci proti pověrám.

Obviněný skeptik tak svůj život zasvětil vyvracení falešných zázraků a za poslední desítky let vyvrátil množství z nich. Ze svého obvinění si hlavu neláme - považuje ho za příležitost, jak změnit indický zákon proti rouhání.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-ufo-a-zahady/175117/socha-jezise-roni-slzy-zazrak-ne-prosakujici-zachod-tvrdi-skeptik-a-pujde-sedet.html

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomu jeziskovi v bombaji este jeden clanok - http://zpravy.idnes...._zahranicni_aha

náboženské skupiny ho ale obvinily, že šíří "protikatolický jed"

:) to mi niekoho pripomina..

 

a aby toho na svete nebolo malo, tak prichadza varovanie - http://jezis-kristus...e.sk/varovanie/ !!!!!

Tieto webové stránky vznikli z podnetu naliehavosti poskytnutia informácií v slovenskom a českom jazyku o blížiacom sa mimoriadne dôležitom a závažnom dni Božieho VEĽKÉHO VAROVANIA, ktoré bolo v minulosti už viackrát oznámené našou Nebeskou Matkou ako i samotným Ježišom Kristom.

v skratke bozi obeznik... len by ma zaujimalo kedy, komu a akym sposobom to oznamovala nebeska matka a jezisko...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov