Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

Informator, toto sa tyka kazdeho povolania..

 

Mozno by mala cirkev zaviest nastenky a vyhlasit zamestnanca mesiaca

 

Ja s tebou suhlasim, akurat ze ten obraz pedofilie sa vytvara cielene iba v cirkevnej oblasti. To je taka liberalna objetivita informovanosti a medializacie. Aj ked pozitivum v cirkvi vysoko prevazuju nad negativom, ktore existuje....ako aj ty pises v kazdom povolani......ako sa vravi, "prilezitost robi zlodeja".....vsade sa najde biela vrana...nielen v OLaNO :)

 

informator a ake su to pocty ?  Kolko africanov treba nakrmit na jednu pedofiliu ?    Aby sme vedeli.  

 

ja neviem, ale skus sa opytat svojho spolubrata v sluzbe p.Havrana...urcite ta objektivne poinformuje :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie.. v tomto pripade ziacne polahcujuce okolnosti nie su..iba pritazujuce..pre cirkev

 

To je uhol pohladu....ja to beriem tak, ze kazdy kto sa zaobera takouto sexualnou cinnostou, je ochotny a schopny vsetkeho, len aby sa dostal k "pramenu" svojho sexualneho zaujmu. Ja teda nehodnotim "firmu" ale jedinca.

 

informator,   Havrana nemam rad ale tak ma take cosi ako moralku a tak  by chapal ze je jedno kolko deti zachranil niekto iny.   To len ty nic take nemas.

 

tak tomuto ozaj nerozumiem......mohol by si obsirnejsie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

medzináboženský ekumenizmus v praxi... foto pochádza z roku 2010 zo Švajčiarska z nejakej predajnej búdy, prosím pekne... alebo len autor je zo Švajcu, to nie je celkom jasné...

 

niečo, čo sa chystalo byť pôvodne - niečo s Budhom? hinduistické? odliate z keramiky alebo sádry imitujúcej keramiku a namaľované hodne orientálne, takže asi hinduizmus, niekde po ukončení procesu niekomu napadlo, že tu asi nebude dosť veľký odbyt a nebuďme takí úzkoprsí, tak tomu prirobil anjelské detské krídelká v zlate a aby to bolo úplne jasné, kde sme, tak aj gloriolu... :hmmm:

 

post-3-0-26106500-1532720310.jpg

www.papanyaloka.hu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Osobne mi vyhovuje viera v nadprirodzenú bytosť, ktorá nesúdi ani neudeľuje amnestie, ani nevytvára kult pravdy, či nekonečnej blaženosti. Viera by mala byť nenásilná a v podstate altruistická, iný význam mi to nedáva.

 

... lenže to takto celkom nefunguje, a nikdy nefungovalo, niekde je niečo porúchané.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ako to funguje? ja pisem svoj pohlad na to, nehovorim za masu ludi ako to vidia..

 

Ked som sledoval tona v minulosti v tejto teme, mal som pocit ze je takrozorvany, na jednej strane mu rozum hovoril nieco ine ako tuzby, teda konflikt. takto to ma viacero ludi, ze chcu verit ale ked sa pozru na tu realitu tak im to rozum nebere, nie je sa co cudovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cirkev a veriaci sú len ľudia, zo svojimi chybami. Morálne môže zlyhať veriaci, kňaz, alebo pápež. Vyvodzovať z toho záver, že viera je iba nástroj moci, využívajúca ľudský strach a nevedomosť je príliš jednoduchý. Skôr platí opak, viera sa dá zneužiť, ak apeluje na ľudský strach, bezmocnosť a nevedomosť.

 

„Viera by mala byť nenásilná a v podstate altruistická..“

 

Iste, ale to nie je viera ale hnutie. Podobné ideály malo aj hnutie hippies.

 

Viera je predovšetkým transcendentná a mala by byť oslobodzujúca. Je možné, že transcendentnosť je nadstavba nášho mozgu. Riešiť problém, či potreba transcendentna a spirituality súvisí s fyziológiou mozgu, nemá praktický zmysel. Nenásilne, altruizmus môžu, ale aj nemusia byť vonkajšie prejavy viery. Najprv musím pochopiť sám seba, svoju maličkosť a potom súdiť iných. Ak nie je boh, som svojím sudcom iba ja sám a preto nedokážem súdiť spravodlivo. No rovnako platí, že ak verím v boha, ktorý neexistuje, súdim ako fundamentalní fanatik. Ale podstata nie je v tom, ako sa správam. Podstata je v tom, v čo verím. Moje správanie bude vždy dosvedčovať to v čo verím, teda aj to, či môj boh existuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A neapeluje tono? ja teda v nabozenstvach vidim silnu stopu strachu a vydieranie, nie priameho "hnusneho! ale toho zakerneho. No skus neverit a je po tebe skoncis  v peklach ci v nicote. Kto s tym prisiel ak nie nabozenstva? odkial to teda je od Boha? Presne, povedal to Boh a to cirkev velmi silno prizvukuje. cela schama je postavena na atvistickych pudoch, uz len tym ze sa vyclenis z davu zacnu na teba plut bez ohladu na to, ci mas alebo nemas pravdu, oni su pravda a acesta ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale kto je ochotný hneď súdiť iných. Boh? Veď Ježíš povedal, nesúď, aby si nebol súdený... Cirkev je hierarchická inštitúcia ktorá svoju legitimitu odvodzuje od sv. Petra. Bol som vychovaný v ateistickom prostredí a inštitúcie cirkvi mi veľa nehovoria. Neviem, kedy sa mám prežehnať a kedy kľaknúť... Nikdy som nemal pocit strachu, že skončím v pekle. Cirkev nemohla v mojom prípade pôsobiť ideológiou strachu a vydierania. Keď som si prečítal Starý zákon, bol som v rozpakoch, ale lepšie to vyjadruje pocit, bol som zhnusený. Prečo teda nie som ateista? Lebo mám v mozgu oblasť 

 

"oblasť nazývame najstaršou oblasťou jedná sa o stredný mozog (často sa tomu aj ľudovo nadáva mozog dinosaurov). "

 

Pocit osvieteneckej slobody, že racionálne poznanie nás zbaví predsudkov je limitované kapacitou nášho mozgu. Na základe toho, čo racionálne chápeme interpolujeme, že aj to, čo zatiaľ nechápeme musí mať tiež racionálne vysvetlenie. Lenže pre mňa je práve racionálne vysvetlenie dôkazom boha. Pre teba je racionálne usporiadanie naopak dôkazom jeho zbytočnosti. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si ty, ale mas miliony sfanatizovaných tipkov po planete, schema je pomerne jednoducha, ked nie si v dave si von a ahned ti to nastartuje zle pocity, co je trest, ludia si vela neuvedomuju a to sa nezmeni lusknutim prsta, nezmeni sa nic, resp. velmi pomalicky ked uz sa o tom presvedcia na vlastnej kozi po dlhsom zivote.

 

To co som napisal samozrejme vzbudi akurat tak odpor, tým co nedokazu mysliet slobodne a su v tej scheme lapení. keby sme presli aj slova Jezisa, tak by sme sa cudovali co to vlastne hovori ... Ja nikomu nic neberiem, na vsetko sa da nazerat rozne, kazda jedna myslienka moze byt uzitocna iba vtedy ked bude pochopena a to je obecne pravidlo.

 

podla mna si neuvedomujes, ze tvoje viera ma zdroj prave v tych centrach, pocit stastia sa ti tam spaja s tou vierou, trscendetno v tom ziadnu ulohu hrat nebude, iba si kreslis fantaziu okolo toho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je podstatné, čo si ja interpretujem vo svojom mozgu. Existuje objektívna realita. Ak sa fyzikálne zákony dajú popísať exaktnou matematikou, nie je podstatné, (napríklad v mechanike), či dané teleso reálne existuje. Je tu princíp, ktorý funguje aj bez hmoty. Virtuálne teleso si môžeme dosadiť do rovníc a reálne teleso sa bude správať rovnako. Čo je teda skôr, princíp, alebo hmota. Takáto úvaha vedie v programoch k rekurzii. Logicky tento problém asi nevyriešime.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ktory ze to matematicky zakon mame tak absolutne presny? Vsetko je to nejake priblizenie. A samozrejme sa mylis, zakony nebudu bez hmoty fungovat nebudes ich mat ani ako zapisat, informacia bez hmoty sa neda nikde zapisat, to uz znova zabiehas do fyziky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

 

Preto som to prirovnal k rekurzii, kde funkcia volá sama seba. Ale nechcem zabiehať do fyziky. Fyzikálne zákony už boha nepotrebujú, rovnako evolúcia, alebo programy umelej inteligencie.

 

Friedrich Nietzsche bol zrejme tiež frustrovaný „kresťanskou morálkou“, keď napísal.

 

„žijeme všichni v hluboké lži, protože předstíráme, jako kdyby stále platila křesťanská morálka, ačkoli v ni v hloubi duše nevěříme.“

 

Ateisti tento morálny problém nemajú a nemusia nič predstierať.

 

Píšeš:

 

"Veriaci ľudia v nejakú nadprirodzenú entitu sú vlastne otroci vymyslenej bájky, zo strachu či prísľubu nesmrteľnosti."

 

Určite pre mnoho veriacich je prísľub nesmrteľnosti a spasenia hlavným motívom ich viery. No viera dáva v živote aj silu, prekonávať problémy, ktoré sa nedajú riešiť, iba akceptovať. Zmieriť sa z postihnutím, fatálnou chorobou, alebo smrťou blízkeho, akceptovať spoločnosť v ktorej má navrch oportunizmus, násilie, korupcia a hlúposť. Motiváciou nie je iba strach. Ten majú aj ateisti. Viera je spôsob, ako sa vysporiadať s pocitom beznádejnosti, samoty, opustenosti, zbytočnosti. Ak im vezmeš vieru poctivými vedeckými argumentmi, ktoré si uvádzal, čo im ponúkneš? Psychológa, kolektívnu psychoterapiu, antidepresíva. Aj to je riešenie, stále viac ľudí to potrebuje. Ja chápem, že pokrytecká, predstieraná, alebo fanatická viera má rovnako negatívne následky, ako každé iné zlo, alebo hlúposť. Život bez akejkoľvek viery by viedol k nihilizmu. Veriť v niečo musia aj ateisti..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre mna je motivacia vediet ako to je, a to je cenna vec, bez ohladu na to co to prinasa, zit v uplnej lzi znamena aj ze tvoj zivot bol uplne bezcenny, ak vies ako to myslim.

Inak samozrejme si sa dotkol maxwelovho demona nechtiac, pretoze to prave suvisi s informaciami, ktore musis niekde ulozit, na nieco hmotne a vynalozis pri tom pracu. Preto su informacie s hmotou prepojene a nie je mozne to oddelovat, ani otazky co je skor ci hmota alebo informacia, je to zaroven.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 zit v uplnej lzi znamena aj ze tvoj zivot bol uplne bezcenny, ak vies ako to myslim

 

"Ľudia sú len zložitejšie stroje, ktoré si vytvorili veľký sen/ilúziu, že to čo vnímajú , to čo si myslia, a predovšetkým čomu veria je „realita“.

 

Potom sme len geneticky naprogramované roboty. Naše rozhodovanie, motivácia, emócie, sexualita, sa dajú zredukovať na chemické reakcie v našom mozgu. Rómeo a Júlia sú v podstate len literárne spracovaným príbehom chemických procesov. Počul som taký vtip „Vaša manželka je vlastne cudzí chlap vo vašej posteli“. No my milujeme ilúzie, chodíme do kina, ženíme sa vydávame, vychovávame deti, robíme kariéru. Pre tieto ilúzie prinášame obete a pritom plníme iba algoritmy programu. Mozog nás odmeňuje endorfínom, aby sme otrocky plnili zákony evolúcie. Prečo to teda robíme, keď už vieme, že je za tým iba chémia? Je to podobné droge, ktorej sa nedokážeme vzdať. Kukučka si neodopiera endorfíny, ale z otrockých rodičovských algoritmov sa dokázala vymaniť. Teraz ju už nepočuť a v Afrike si „užíva zaslúženú dovolenku“. Z hľadiska chémie neexistuje pojem morálka a láska je tiež iba evolučnou stratégiou. Ak boh ani duša neexistuje, správame sa hlúpejšie, ako kukučka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A kto toto vie? videl si niekde ze by to bolo takto napisane? Ved ja sam som musel tiez na to prist, pricom je to pod nosom, v podstate neurovedci mali k tomu uz davno dospiet uz s tym rozsahom informacii ktore maju. Cele to bolo zastrete ruskom "duse". Niktomu sa predsa nezda ze by bol robot ze jo? Vedomie silna zbran v rukach tych co duchali v nieco viac, slobodna vola, vsetky tieto aspekty este poriadne dnesna veda nerozklucovala. Samozrejme ze tie roboty su ine ako vyrabame, pouzivaju v podstate siete kde je emergenicia, klucova vlastnost pre ludsky robot, je to potom vlastne robot? to je tazka otazka, ale je robot, pretoze ked si uvedomis ako sa ludia spravaju, cim vedia prekvapit o com rozmyslaju, ako a co su schopny uz niet ineho zaveru. snivajuce stroje, a preto som uz pisal davnejsie, ze ludsky stroj ma pochybnost ci sa da vyrobit kremikovy stroj s AI. No a to je zratovne ked to vidis z ineho uhla.

 

a teraz ta perla Turing to v podstate objavil len si to neuvedomil, ze VSETKO sa da rozlozit na sadu prikazov s datami. preto to funguje aj v tajeto zlozitosti pricom ta paska je DNA, pisem ze nic neodporuje tejto predstave, to co poznam, ked zoberieme eveoluciu, biologiu, neurovedy, vsetko co vieme dojdeme k tomuto zaveru nevyhnutne, a to je bohuzial problem uz vidim kto si toto pripusti ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

za 40 rokov sa Írsko zmenilo hodne, a za to, že v tom má prsty samotná cirkev, sa pápež ospravedlnil.

na svetlo sveta sa preklubala pravda o Magdalénskych práčovniach, o sirotách v Tuame, o smrti žien, ktoré nebolo možno zachrániť, pretože železný konzervatívny zákon o záchrane života ženy na úkor potratu mŕtveho plodu urobil svoje, zmenil sa zákon o homosexualite, dokonca sú povolené sobáše, vyšli najavo obrovské množstvá zneužívania detí - sexuálne aj otrocky aj psychicky, .... toto je dnes iné Írsko.

 

40 rokov je v niektorých krajinách hodne na zmenu... v niektorých nie.

 

https://svetkrestanstva.postoj.sk/35863/nezalezi-na-tom-kolko-sa-hadate-treba-si-odpustit-povedal-papez-manzelom

https://zpravy.idnes.cz/papez-navsteva-irska-odpusteni-obeti-zneuzivani-cirkev-krestanstvi-1js-/zahranicni.aspx?c=A180826_130805_zahranicni_lre

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov