Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

Čínsky spisovateľ Lin Ju-tchang, v inom prepise Lin Yutang, (1895 - 1975) zhrnul kresťanské učenie podľa bibilie takto :)

1. Starý zákon - keď Adam a Eva v čase svojich medových týždňov zjedli v raji jedno jabĺčko, boh sa natoľko nahneval, že pre toto malé previnenie odsúdil ich potomkov na večné utrpenie...

1. Nový zákon - naproti tomu, keď tí istí potomci ukrižovali tomu istému bohu jediného syna, našiel v tom také zaľúbenie, že im všetko odpustil...

 

Lin Yutang

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Prvotný hriech Adama a Evy je dôkazom, že ľudia sú schopní zhrešiť aj v Raji. Niet sa preto čomu čudovať, že tu na zemi sme ukrižovali aj samotného Boha. Raz sa už rozhodol, že sa nás nadobro zbaví, ale nedotiahol to do konca. Čo už má s nami robiť? Sme jeho dielom, ale aj svedkom. A či nám odpustil? To sa dozvieme. Že jedli z plodov stromu poznania dobra a zla, z ktorého ako jediného im bolo zakázané jesť? Poznanie nie je priamo úmerné blaženosti, skôr naopak. A keď sme si vybrali poznanie, musíme za to platiť zodpovednosťou za naše činy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

 

to odľahčené jemne sarkastické zhrnutie Starého a Nového zákona do dvoch viet som neurobila ja, ale pán Yutang, čínsky spisovateľ, prekladateľ, autor, filozof a vynálezca... :)

 

napísal to výstižne. Že sa nás boh chcel už mnohokrát zbaviť... najlepšie by bol urobil, keby nás ani nestvoril, v kuse mu robíme hanbu.

a keď chcem trochu vážnejšie: Prvotný hriech Adama a Evy nie je dôkazom ničoho... sme takí, sme ľudia, nie celkom vydarený výrobok, priveľa si o sebe myslíme, priveľa nás je, zožierame pod sebou vlastnú planétu...

 

Že jedli zo stromu poznania? to predsa boh vedel, že to spravia. keď z nich chcel mať deti bez vlastného myslenia a poznania na pieskovisku s kýbličkom a lopatkou, strom poznania nebolo treba vôbec sadiť do rajskej záhrady... nebolo pre koho. On vedel, čo je poznanie a dobro a zlo, to mu stačilo, keď zakazoval z neho jesť plody.

Vedel, že keď tam strom bude, zakáže či nezakáže, ľudia z neho budú jesť... po prvé je vševediaci, vedel, čo príde. po druhé, človek ochutnal zo stromu poznania s vedomím, že to bude mať následky - mal to predsa zakázané a spravil to.

zodpovednosť za svoje činy nesieme všetci, vrátane boha... človek jedol zo stromu poznania, pretože mu boh dal do hlavy šedú hrču na myslenie... a človek keď tú šedú hrču tam už raz má, boh mu ju tam vložil, zrejme ju tam má preto, aby ju používal. preto jedol zo stromu poznania... nezostal blažene v raji ako nepopísaný list. a boh vedel, že to nastane.

 

že ako, to sú tie činy... ale každého, celého ľudstva, en bloc.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je, samozrejme, ale jemný sarkazmus a ani moc neklame :)

byť filozofom a tak rozhľadeným človekom, ako bol autor, podobné zhrnutie by sa našlo na každé náboženstvo... a zrejme to už kdekto aj spravil :)

brať sa trochu menej vážne... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

 

to odľahčené jemne sarkastické zhrnutie Starého a Nového zákona do dvoch viet som neurobila ja, ale pán Yutang, čínsky spisovateľ, prekladateľ, autor, filozof a vynálezca... :)

 

 

Veď hej, ja som to pochopil. 

 

Tono

 

... čínsky spisovateľ, prekladateľ, autor, filozof a vynálezca... 

 

Jeho spirituálna cesta je tiež zaujímavá. „z kresťanstva k taoizmu a budhizmu a späť k kresťanstvu „

 

 

brať sa trochu menej vážne... :)

 

Nič proti jemnému sarkazmu. Nakoniec to, že na rozmnožovanie a vylučovanie nám dal boh ten istý nástroj, je od neho tiež trochu sarkazmus. Urobil to možno preto, že nemá rád, keď si človek vytvára falošné modly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alebo mu to len takto vyšlo... človeka uťapkal na rovnakú mustru ako cicavcov a až na drobné počiatočné experimenty ostatné zvieratká :)

moment, nerobil nahodou cloveka na svoj obraz ???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no veď áno... predobrazom predobrazu fauny vrátane jej hochvrcholu človeka bol sám on...

ale tie chyby v dizajne potom asi nie sú chyby, ale zámer... resp. ..... aj tam pri pravzore bola už použitá kvapka sarkazmu?

:hmmm:

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ta veta je inak pekne manipulativna ze tono? :) JA som mal pocit ze ta veta ma zmysel taky ze ked si nestastny, teda prazdny alebo podobne tak sa ti na vacnosti to vrati.. Pridal som nejake clanky do blogu, tak mozes prist niekedy kuknut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ťažko posudzovať túto vetu. My, čo nie sme schopní čítať v originále vychádzame len z prekladu. Tento výrok sa dá interpretovať aj tak, že ak sa človek zo slobodnej vôle - z ducha nesnaží byť závislí na materiálnych statkoch, tak získa slobodu. 

 

 

Pridal som nejake clanky do blogu, tak mozes prist niekedy kuknut.

 

Daj odkaz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol.blogspot.sk,,tono inak tu pracu to odvodenie je zaujimave, mal si tam strcit aj ine veci ako je planckove obmadzenia, nie ze len upravit o stasticku predstavu ale kvantovu. Ale to plati do ineho vlakna. samozrejme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

 

Vidím, že si sa "pohral", klobúk dolu. Je tých informácií na mňa na veľa. Ktorý odkaz súvisí s tou vetou?

 

robopol.blogspot.sk,,tono inak tu pracu to odvodenie je zaujimave, mal si tam strcit aj ine veci ako je planckove obmadzenia, nie ze len upravit o stasticku predstavu ale kvantovu.

 

Viem, že matematika je limitujúcim faktorom pre mnohých. Výhodou matematiky je, že matematické formulácie sú zbavené subjektivity. Je možno iba konfrontovať matematickú korektnosť riešenia, nie fyzikálnu. Matematika ako exaktná disciplína nemusí mať nič spoločné s fyzikou, teda s realitou. Realita je pre nás len to, čo dokážeme experimentálne zmerať.  A v odkaze, ktorý som uviedol neexistuje s súčasnosti experimentálna možnosť, ako to potvrdiť, alebo vyvrátiť. No je zrejmé, že existuje matematika gravitačného poľa bez singularít. Nepotrebujeme ju síce pre bežné výpočty, ale ide o princíp. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

pred dvanástimi rokmi po všeobecnom boome stavania sôch Jánovi Pavlovi II. nemohla odolať kopa miest a obcí,

smutnoveselé je, že dokonca aj v samotnom Poľsku, rodisku to onoho človeka, z ktorého bol neskôr pápež, bolo priam povinné postaviť sochu na každom rohu, bolo jedno z čoho, kto na čo mal, ovšem prečo potrebovali pred kostolom v Snine 2,20 metra vysokú sochu... dnes už priveľmi nevie nikto.

ovšem ako kdekade inde, socha bola postavená z umelej hmoty.... a po dvanástich rokoch doslúžila.

objavili sa na nej trhliny a ako každá umelá hmota vystavená poveternostným podmienkam, je na odpis...

 

takto zrejme pochodia postupne aj ostatné rýchlokvasené umelé sochy - už len ten rozum: nemáme peniaze, ale teraz sa stavajú sochy JP II., tak si dáme spraviť z plastu...

uctiť si niekoho tak, že mu postavíme nadrozmernú sochu za každú cenu, a uctíme si ho tak, že ho postavíme z umelej hmoty, to je úcta par excellence.... vskutku.

 

a tak socha uctenia miesto toho, aby stála pred kostolom ako spústy iných prevažne kamenných sôch pred kostolmi celé stáročia, sa rozpadáva na kúsky vysušenej umeliny.

 

mestečko zúfalo potrebuje peniaze na údržbu kdečoho iného, vrátane skutočne historických pamiatok a stromov a parkov, ale ako hľadia otcovia mesta na rozpadajúcu sa plastovú sochu, nutne potrebujú vyhodiť von oknom minimálne 43 000 eur na novú bronzovú... a to je len odhad.

 

a to je len začiatok: potom ju môžu strážiť vo dne v noci, inštalovať kamerový systém, osvetľovať a sťažovať sa, keď aj tak skončí v zberných surovinách.

 

https://hornyzemplin.korzar.sme.sk/c/20862178/bronzova-socha-papeza-v-snine-spustila-vlnu-nevole.html?ref=tit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

To máš podobné, ako v hokeji. Keď bolo Slovensko majstrom sveta, mnohí Slováci sa tiež cítili, ako majstri sveta, aj keď sa sami nedokázali postaviť na korčule. A keď bol pápežom Poliak, bolo to podobné... U mnohých to bolo z ich vierou podobné, ako s tou umelou hmotou. Najkrajšiu pietou je starý zabudnutý cintorín, kde sa už nedá prečítať, kto tam leží. V kontraste vitálnej prírody, zarastajúcej pomníky našej "nesmrteľnej" pamiatky, dokáže človek pochopiť zmysel svojej vlastnej existencie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vo Svidniku mas tri velmi pekne kostoly. V podstate vsetky nove, postavene za poslednych desat rokov.  Ale ludia tam aj chodia na bohosluzby.

 

My sochu papeza nemame - vy######at nato cez 40 000 eur?  U nas by to... u nas byto ani nik nenavrhol. Ten novy papez ma byt v Snine.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...prečo potrebovali pred kostolom v Snine 2,20 metra vysokú sochu...

 

Po Cheopsovy zostala pyramída vysoká 150m a po Ježisovi žiadna hmatateľná pamiatka. Je úcta otázkou rozmerov pomníkov? Ale ak by sme sa spoliehali iba na duchovné dedičstvo, dnes by sme nemali európsku sakrálnu architektúru a ani sochu Dávida.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po Ježišovi nielenže žiadna hmatateľná pamiatka, ale prvé dve storočia po jeho....... živote ani žiadne dôveryhodné záznamy. Ježiš a kresťanstvo sa začali do popredia významnejšie dostávať až vtedy, keď cisár Konštantín povolil slobodné vyznávanie náboženstva.

 

Kresťanstvo, tak ako aj Islam stoja na vratkých základoch, ktorých pôvod je už takmer úplne nemožné aspoň čiastočne potvrdiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedna pani povedala, že videla Ježiša, tak sa stala kresťankou. Keď sa to dozvedela druhá pani, tak aj ona sa stala kresťankou, lebo tá prvá to povedala. Potom sa kresťankou stala tretia, štvrtá, atď, ano, za dve storočia počet kresťanov mohol významne narásť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz trochu z ďalšej strany.... ako tak premýšľam, mám pocit, že samostatne toto všetko tu už figuruje, len tu je to tak pekne zozbierané...

 

ovšem nič výnimočné, a priveľmi výnimočné to nie je ani pre konkrétne náboženstvo.... aj pre kresťanstvo tu máme obdobných pánov, napríklad pána kňaza, ktorý vyhlásil, že nedávne zemetrasenia v Taliansku s množstvom obetí sú trest boží za to, že existuje homosexualita... a vyhlásil to pán, ktorý s bacuľatou ružovou tváričkou a bucľatými ručičkami pravdepodobne tú svoju popiera celý život... nechce sa mi hľadať, ale podobných je tu hodne.

 

tak si dajme moslimských mudrcov, pre zmenu :)

 

post-3-0-59646200-1530979822_thumb.jpg

FB

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedavno som videl tento film - odporucam pozriet ako zhovadili cele nabozenstvo ale inteligetne, je to zaroven aj komedia

https://www.freefilm.sk/film/pk

 

 

a teraz trochu z ďalšej strany.... ako tak premýšľam, mám pocit, že samostatne toto všetko tu už figuruje, len tu je to tak pekne zozbierané...

 

ovšem nič výnimočné, a priveľmi výnimočné to nie je ani pre konkrétne náboženstvo.... aj pre kresťanstvo tu máme obdobných pánov, napríklad pána kňaza, ktorý vyhlásil, že nedávne zemetrasenia v Taliansku s množstvom obetí sú trest boží za to, že existuje homosexualita... a vyhlásil to pán, ktorý s bacuľatou ružovou tváričkou a bucľatými ručičkami pravdepodobne tú svoju popiera celý život... nechce sa mi hľadať, ale podobných je tu hodne.

 

tak si dajme moslimských mudrcov, pre zmenu :)

 

attachicon.gifmoslimské vedecké kapacity.jpg

FB

 

taketo nieco asi pre vas nie je podstatne.....a tak isto pre toho zhavraneleho liberalka p. Havrana a jeho intelektualnu psycho kaviaren :(

 

http://www.zasvatenyzivot.sk/list-reholneho-knaza-denniku-the-new-york-times/

 

....obsah sa samozrejme osobne tyka aj nasich vymyvacov mozgov....teda medii...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov