Skočiť na obsah

ICQ, Messenger


Sniper

Odporúčané príspevky

no a co, na icq ked chces spravit multi chat porád o nervy prides kymsa to zprovozní a ked uz tak to vyzera jak o mur oplieskany jeremiasov kar.

:lol: :) :) ;) ;)

 

btw, toto povazujes za skarede?

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cizy taky nazor aky mas ty na icq mam ja na msn, je to hnusne, do verzie 8.0 to nic nevedelo tak ma to este viac odradilo, neda sa s tym pracovat atd...

 

proste ziadne relevantne dovody, len nechut :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

MSN protokol aspon nie je deravy ako ICQ protokol (v tom su diery uz odkedy vzniklo a furt ich nezalatali!!!!), ICQ protokol furt blbne a musia ho opravovat (vid vase staznosti hore, s MSN bol problem len pri verzii MSNP13 v case beta testingu - cize cez WLM8.0 beta)

takze pokial ide o bezpecnost, tak urcite MSN!

 

co sa tyka klientov, tak az WLM je naozaj dobry (aj kvoli offline spravam), to maju niektori pravdu.

na druhej strane najnovsi ICQ klient je fakt na hovno.

neoficialne klienty s oficialnymi porovnavat nebudem, je to uplne ina kategoria, lebo oni su viacprotokolove (ale ked uz taky klient chcete, tak Trillian je lepsi nez Miranda...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

MSN protokol aspon nie je deravy ako ICQ protokol (v tom su diery uz odkedy vzniklo a furt ich nezalatali!!!!), ICQ protokol furt blbne a musia ho opravovat (vid vase staznosti hore, s MSN bol problem len pri verzii MSNP13 v case beta testingu - cize cez WLM8.0 beta)

takze pokial ide o bezpecnost, tak urcite MSN!

neviem ako ty, ale ja MS produkty za moc bezpecne nepovazujem. co sa tyka problemu ICQ, neviem co pre teba znamena "furt", ale ak je polhodina v auguste a predtym v marci furt, tak je to tvoj problem.

 

co sa tyka klientov, tak az WLM je naozaj dobry (aj kvoli offline spravam), to maju niektori pravdu.

nepoznam, ale ak vie offline spravy, tak budiz.

 

 

na druhej strane najnovsi ICQ klient je fakt na hovno.

suhlasim

 

neoficialne klienty s oficialnymi porovnavat nebudem, je to uplne ina kategoria, lebo oni su viacprotokolove

tak to by si mal zacat, pretoze dost vela ludi tie alternativne klienty pouziva. ina kategoria nie je, staci porovnavat vlastnosti s protokolom ICQ. takze - lepsie ako bezne ICQ5.1 je asi hocijaky klient.

 

ale ked uz taky klient chcete, tak Trillian je lepsi nez Miranda...

tak teraz si zadrel tazkym sposobom. ja povazujem trillian za pohodlny klient pre BFUs, ktorym sa nechce nic nastavit, alebo to nevedia, alebo sa im nepacia smajle v ICQ5.1 ... na Mirandu sa nechyta ani zdaleka.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre ICQ ponukaju tych sluzieb viac ako oficialna verzia. zatial som sa tu nedozvedel nic, v com by MSN predcilo moju mirandu s ICQ - okrem multichatu.

 

EDIT - pre mirandu som stiahol plugin, v ktorom mam multichat. takze este nieco dobre o WLM???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

MSN protokol je na moj vkus az moc proprietary :lol: a celkovo nevidim dovod preco k nemu prechadzat, ked je viac-menej jedno OS-kovy.

 

ziadny jabber, aspon kym cca 93% ludi v mojom contact liste bude ficat na Iseekyou

Presne. Ja som s ICQ spokojny a naozaj nevidim dovod, preco by som mal podporovat jabber. Az tak fenomenalny mi zas neprijde.

A dat si jabber, ktory by som hned transportoval na ICQ, aby som si zachoval kontakt list, mi prijde ako sa skrabat za lavym uchom pravou nohou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa týka ICQ, nezabúdajte na bezpečnosť, najmä ak ho zapnete na cudzom počítači (napr. v net kaviarni).

 

Síce sa používajú rôzne verzie ICQ, ktoré sa môžu líšiť možnosťami prihlásenia, ale ukážeme si to na ICQ 2003b Pro:

 

Toto je prihlasovacie okno:

Obrázok

Majte na pamäti: políčka Remember Password a Auto Login musia byť odfajknuté. Najmä ten Remember Password, keď bude ten odfajknutý tak Auto Loginu to môže byť tak jedno.

 

Keď odchádzate od cudzieho PC tak je dobré vaše číslo vymazať z prihlasovanieho okna. Kliknite na prihlasovacom okne na ten krížik vedľa políčka kde zadávate heslo. Dostanete toto okno:

Obrázok

 

Napíšte vaše heslo ako potvrdenie že chcete skutočne zmazať vaše číslo z toho cudzieho počítača a kliknite na OK.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tomto je ICQ absolútne nespoľahlivé. Mám odskúšané, že ak mi niekto pošle odkaz v čase, keď je môj status Away, správu dostanem až po reštarte počítača (vlastne úplne stačí reštart ICQ). Nemienim však z neho odchádzať kedykoľvek odídem od počítača... A tak sa po reštarte nestačím čudovať, čože to kto kedy odo mňa chcel. A keď odpoviem, čuduje sa zase ten druhý, najmä ak vypínam do hybernácie a naozaj reštartujem až po veľmi dlhej dobe... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedno co uprimne nenavidim na ICQ ked niekomu napisem a nedostane postu alebo opacne a ICQ mi to neoznami

pouzivaj normalneho klienta. V Mirande mi to vzdycky oznami :lol:

 

Mám odskúšané, že ak mi niekto pošle odkaz v čase, keď je môj status Away, správu dostanem až po reštarte počítača (vlastne úplne stačí reštart ICQ).

Toto tiez vidim na chybu klienta, pripadne nejake nastavenie v nom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Používam čistokrvného ICQ klienta 5.1 a systém som preinštalovával asi pred mesiacom. To isté mi to robilo od nepamäti. Má to snáď fungovať správne len zopár vyvolených dní tesne po inštalácii? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Používam čistokrvného ICQ klienta 5.1

Mne osobne nesadol vôbec. Mal som ho krátko, viem že som ho zmazal kvôli nespoľahlivosti alebo nestabilite, už neviem.

Roky používam ICQ 2003b Pro, málokedy raz začas spraví nejaké blbosti, ale inak ide bez problémov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

taku luzu pouzivat... co tak skusit mirandu?

 

Používam čistokrvného ICQ klienta 5.1 a systém som preinštalovával asi pred mesiacom. To isté mi to robilo od nepamäti. Má to snáď fungovať správne len zopár vyvolených dní tesne po inštalácii? :lol:

ta ked taku luzu pouzivas. skus mirandu, a ked sa ti s tym nechce babrat, ta trilliana. ziadne problemy nebudu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov