Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

nuz,   entropii nerozumies,   slovam nechapes.   Chces ostat hlupakom a to je tvoja volba. C' est la vie.

 

Okrem toho ze si vymyslal, nechapes co je experiment a co teoria,   a ano s tvojou biednou inteligenciou to nevies pochopit.   A nechces ist svoju vieri sirit inde ?   Ja nemam rad arogantnych hlupakov. 

 

Celý názor môžete vzťahovať sám na seba.

Entropiu si musíte preštudovať znovu:

http://www.aldebaran.cz/glossary/print.php?id=1620

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Entropie

 

robopol

 

Citát: "Odjakziva za vsetko mohol Boh a bolo to v jeho rukach, vzdy dokonale a jednoduche vysvetlenie naco patrat dalej."

Nie, na tvorení sa zúčastňujú rôzné bytosti s použitím vedomostí, ktoré sa naučili alebo vypozorovali z už existujúceho okolia. Aj naša snaha k tomu smeruje, máme potrebu tvoriť umelé reality. Je potreba to vytvoriť tak, aby to dokázalo existovať samostatne, aby to samovoľne rástlo, rozširovalo sa delením a rozmnožovaním. Pre inteligentný život je prirodzené učiť sa a tvoriť a aj potrebné. To umožňuje životu sa mentálne zdokonalovať, vyvíjať si inteligenciu. Vždy dopredu sú dané pracovné prostriedky na nasledujúcu tvorbu niekym iným. Potom je na každom, ako to využije, či na dobré alebo zlé výsledky.

 

Citát: "Dnes vieme ze postacuju fyzikalne zakony, postacuju nelinearne systemy aby existovala evolucia vesmiru."

Nie, to je lož. A ty to vieš, preto si doteraz nedokázal odpovedať na otázky:

Z akej termodynamickej nerovnováhy (usporiadaností) má evolúcia čerpať, keď tú usporiadanosť má zabezpečiť samotná evolúcia?

Alebo inak:

Ako evolúcia má použiť pre svoju činnosť to, čo sama musí vytvoriť?

Odpoveď na to neexistuje. Evolúcia nemôže čerpať z toho, čo sama musí vytvoriť a nemá ako to vytvoriť. Je to celé založené na tom kopírovaní z originálu, ktorý bol stvorený. A ako pri kopírovaní videokaziet, kvalita kópie bola vždy zhoršená, pri DVD je zase rovnaká, tak nikdy nemôže byť kópia lepšia, je to proti fyzikálnym zákonom. Upratať to musí zase inteligencia.

 

Citát: "No fajn ked sa niekto neodvazi povedat ze tie zakonitosti vyformovali zivot kedze nema na to dostatok dokazov tak ostava znova len ten Boh."

Nemá zmysel bojovať proti pravde, inak to skončí zbláznením. Dokonca vedci ako Isaac Newton a Max Planck v boha verili.

 

Citát: "a to vidim ale tak, ze vesmir je obrovske miesto a ta spravna konstelacia v tom obrovskom vesmire je len realizacia malickej pravdepodobnosti a vznik replikujucej sa struktury kttora ziskava na zlozitosti, komplexnosti a odolava entropii."

Vznik replikujúcej sa štruktúry a získavanie zložitosti sú dva veľmi zložité aspekty, ani jeden z ních samovoľne nemôže vzniknúť, jedine opačne zo zložitého k jednoduchému. A čo už počiatočná jednoduchá štruktúra by mala kopírovať, keď žiadné dáta nemá a ani nepotrebuje?

 

 

irb,   toto je nepochopenie.    Ak si zoberies ako predpoklad ze mas  entitu co dokaze vsetko, tak mas v zasade vysvetlenie cohokolvek ale nedokazes predpovedat nic, kedze vsetko zavisi od nej.    Veda sa snazi najst zakony a tie umoznia predpovedat co sa udeje,  ak dokazeme napriklad najst postup ako vznikol zivot na zemi, tak dokazeme povedat kde vsade inde mohol vzniknut a nasledne ho dokazeme najst.  

Schopnost predikcie je to co robi vedu uzitocnou.   

 

Áno, to je nepochopené. Prečo by mal tvorca dokázať a vedieť všetko? A prečo by sme nedokázali predpovedať nič? Existencia tvorcu tomu nijak nebráni. Práve naopak, chce aby sme to sami pochopili, preto to existuje. Zákony zase spôsobujú determinizmus, ak tvorca nikdy do toho nezasiahne. Nepochopenie vzniku života na Zemi nijak nebráni úspešne nájsť život inde, iný život môže mať iný biologický základ.

 

tyso

 

Citát: "Mame 25 tis genov a pozname funkciu asi 10 %, ale pokrok ide tak rychlo ze do 10 rokov ich budeme poznat vsetky."

Tak to určite nie, až asi 90% DNA je považovaná za nepotrebná. Zostávajúcich 10% poznáme asi len na 1%. A nikdy nebudeme poznať význam všetkých génov, pretože je to zložitá šifra, ktorú dokážeme rozlúštiť jedine pomocou pokusu a omylu, nemáme k tomu klúč.

 

Citát: "prirodny vyber je ten co da velmi rychlu odpoved."

Tak to určite nie, mnohé faktory tomu bránia, aby to bolo rýchle, napríklad nutnosť preniesť mutáciu na potomka a ešte sa musí narodiť, bez toho by evolúcia nemohla pokračovať.

 

Citát: "a ano, vsetci nasi predkovia dostali kladnu odpoved, sme potomkovia vitazov"

Tak to určite nie, viac pravdepodobné by bolo odmietnutie mutácie ako choroby a potom uhynutie, čo nálezy mnohých nepodarkov by mali dokazovať a to sa nestalo. Ale pravda je, že ani jedna mutácia nemôže byť prospešná, vždy to spôsobí chorobu.

 

Citát: "v teme fyziky sa bavime o styroch jednoduchych zakonoch"

Tie zákony sú nedostatočné a veda to priznáva. Preto je snaha vytvoriť teóriu všetkého. Človek nemá dostatočnú inteligenciu, aby prírodu dokázal dobre pochopiť, je to nad jeho sily. Preto tvorí väčšinou modely, teórie a hypotézy.

 

robopol

 

Citát: "Tvoje vnimanie je ovplyvnene kulturnou evoluciou a u kazdeho. Od malicka si pocuval nazory a "pravdy" tak sa necuduj"

To áno, ktorá má snahu upadať, je to vidieť v našom okolí. Prirodzené chápanie už od detstva je poznanie, ako zložité veci sú inteligentne vytvorené, ale tvoja kultúrna evolúcia toto poznanie zničila a nastolila falošnú "pravdu".

 

Citát: "a vsetko co je tak komplikovane "vzniklo" vzniklo ako keby z nicoho nevidis v tom hlbku."

Tak to určite nie, pretože to ide proti zdravému rozumu.

 

Citát: "Ak by to bolo tak ako sa to dnes ubera ze z nicoho vzniklo tak je to jedna z najfascinujejsich skutocnosti ktora by mala kazdeho kto jej porozumel padnut na kolena od uzasu a nakoniec v nej uvidi krasu."

Tak krása v tom, čo je úplná blbosť, určite nemôže byť. Nemôže niečo vzniknúť z ničoho a tak aj šanca zistiť to, je nulová. Ja mám radosť z toho, ak mám možnosť spoznať tvorcu toho, čo som často užíval a že sa od neho niečo naučím. Krása spočíva vo zvedavosti a v stretnutí s ním.

 

Citát: "a ze nemame nejaky limit. Pretoze vidiet v tom designera nie je az taka fascinujuca myslienka, ako prve ta napadne naco to robil?"

Ten limit nemáme ani tak, ak ovšem to nebudeme zneužívať na konanie zla. Ale pochopiť dizajnéra a vyrovnať sa mu, je fascinujúca myšlienka. A to je ten dôvod, prečo to vytvoril. Chce žiť v spoločnosti s nami a my potrebujeme jeho pomoc, ktorú keď dostaneme, tak budeme šťastní.

 

Citát: "Ibaze clovek ktory veri dogmam nemoze sa oprostit a uvazovat slobodne"

Tie dogmy momentálne existujú vo vede, je snaha ich zachovávať, je k tomu mnoho dôkazov. Je chyba veriť niekomu, kto má potrebu budovať moc na úkor pravdy.

 

Citát: "Diabol, Boh a to vsetko su vysledkom davnych predstav"

To je šírená konšpirácia. Neboli to žiadné predstavy, človek prirodzene nemá potrebu si vytvárať predstavy o iných bytostiach, ak s nimi nežil alebo ich nevidel. Potom sa to ďalej rozširuje ako správa. Ani žiadné neporozumenie ho k tomu nenútilo, rovnako ako to je teraz. Máš dojem, že pyramídy alebo iné stavby z obrovských megalitov postavili nechápaví a nevzdelaní ľudia? Skutočnosť je taká, že v dávnej minulosti boli ľudia okrem barbarov vzdelanejši a morálnejší, ako sú teraz.

 

Citát: "Ja vnimam moralku ako vysledok evolucie, aj city, aj myslenie"

Mnohí sa stali obeťou úpadku ako morálneho tak aj rozumového a teraz je snaha dostať ten stav naspäť. Preto učenie viac spočíva v sponenutí si na to, čo sme kedysi poznali a dokázali.

 

Citát: "Taktiez samozrejme virra je silny nastroj. Napr. ked clovek sa citi zle tak sa vzdy obracia k Bohu."

Viera v poznaní nemá čo robiť, mnohí vedci ju aplikujú narpíklad k výsledkom z matematiky chcú prispôsobiť realitu, čo by malo byť naopak. Ale viera napríklad v schopnosti, že dokážeš viac, čiže taká, ktorá buduje pevnú vôľu, je prospešná. A ak človek sa ocitne v beznadejnej situácii, kedy mu veda nedokáže alebo nechce pomôcť, tak skúša to posledné, to nie je prejav viery, ale rozumu a niekedy tú pomoc dostanú a sú z toho šťastní.

 

Citát: "clovek si dovoli zrazu premyslat o veciach za ktore by ho v minulosti upalili."

To robila rímska cirkev, ktorá je falošná, klame a je to vrah.

 

Citát: "Ale preco tomu neveris? zda sa ti to na prvy pohlad nemozne a citis ze tvoje ja je nieco viac..."

Poznanie predsa nie je o viere. Ty veríš evolúcii? Alebo čomu?

 

Citát: "veda sa taktiez meni, jej rozsah je coraz vacsi a dnes uz vidno ze najdeme vedcov ktori zacinaju si klast aj tie otazky ktore predtym nie."

Akurát im je potom bránené v tom robiť i výskum, granty dostanú iba na to, čo majú schvalené.

 

Citát: "V akom svete by si chcel zit? vo svete kde je vsetko dopredu urcene, kde je nejaky limit ci konecna pravda?"

Nič nie je určené, tvorca rovnako môže svoje dielo zlepšovať a žiadný limit neexistuje, pokiaľ to má dobrý účel a pravdu chce každý poznať, je to podľa predstáv dlhé nekonečné spoznávanie.

 

Citát: "Nebolo by uzasne ze si nepotreboval stvoritela, nepotrebujes k tomu aby si bol slobodny pastiera, naco by ti bol, naco by ta cakal? Naco by ta ucil?"

Žiť v spoločnosti dobrovoľne s niekým neznamená otroctvo. Dosiahnuť koniec poznania bez pomoci je úžasné, ale to môže byť také, že to samo nevzniklo, čo radosti nebráni. Ale niekedy, ak problém prekročí hranice, tak pomoc je potrebná, inak ďalej spoznávať už nebude mať ako.

 

Citát: "evolucia ukazuje napr. aj to ze obycajna otvorenost a uprimnost vedie k dlhodobej synergii, tak preco sa nicit?"

Ale takéto múdrovanie tomu nepomôže, nič sa tým nezmení. A kompetentní to zmeniť nechcú, inak by sa to dávno stalo, stále sa zabíjame ako divoké zvery a ľudia sú nešťastní.

 

Citát: "hovori sa ze diabol dal do ruk ludom rozum aby ich odviedol od pravdy a zmyslu. Ale to kto vlastne hovoril diabol ci boh?"

Ak boha považujeme za toho dobrého, tak prečo by to robil?

 

Citát: "Lebo ani nevieme od akej organizovanosti to mame hodnotit, vzdy je tu nieco predtym a nasledne nieco zlozitejsie."

To je tvoja teória? Pretože veda ukazuje, ako na začiatku bol velký tresk. Kedy podľa teba tá evolúcia začala?

 

Citát: "A nahodny vznik vesmiru je absolutne blbina, to je ciste scify"

Rovnako ako teória evolúcie je tiež sci-fi alebo ako rozprávka pre ľudí s nedostatočným rozumom.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pocuj hmmh ty pises ako nejaky clovek co mal stretnutie s UFO, odkial ty vies ze inteligencia zasahuje? Ved to vsetko su tvoje zbozne zelania nie dokazy a fakty. Z entropie si urobil nastroj v tvojom ponimani co znemoznuje evoluciu. Evolucia je potvrdena. Tak uz by si mohol plieskat tu kraviny. Pokial tomu neveris tak je to tvoj problem mozes si tam vsunut Boha a inteligenciu. Ty dostatocnym rozum neovplyvas lebo nerozumies fyzikalnym zakonitostiam myslis si ze to znemoznuju, myslis si ze znemoznuju evolucia, pricom evolucia je dokazana. Neveris nejakej abiogeneze a mas tu aspon na hrubo predstavu ako sa to dialo, neveril si ani na zlozite zluceniny vzniknute samoorganizaciou, ake ty potrebujes dokazy? ved si fanatik bez logiky. A fanatik nemoze pouzivat rozum lebo ma vieru a ta nepusti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm, aj ked budes opakovat do nemlatom ze nechapes, tak sa nedockas uznania :)

este raz pre teba :  entropia rastie na slnku,   na zemi moze klesat a ked sa pozries okolo seba, tak najdes plno prikladov kde klesa.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A najlepsia je dudukcia:

Ked teraz nevieme vysvetlit vsetko tak sa nam to nikdy nepodari lebo to hmm prorokoval, ta rozumna bytost ktora by chcela hovorit ze treba inteligenciu na organizovanie zlozitejsich veci ako je krystal, lebo vsetko co je zlozitejsie vyzaduje inteligenciu. 

Ale necakene je aj to ze evolucia neexistuje, pricom to sa neda popriet ani keby mal pol mozgu vyrezaneho, mozes si ju vysvetlovat inteligenciou aj to ze inteligencia ide proti entropii ale netvrd co vidis v prirode, to je organizovanost, zlozitost, a porusenie tvojej entropie. tvoje blaboly "rozumneho" su smiesne rovnako ako tvoje pravdy o inteligentnych zasahoch.

 

A budem k tebe uprimny si fanatik. Fanatik je clovek ktory nanucuje svoje pravdy, siri ich a infikuje spolocnost neoverenymi bludmi postavenými na jeho viere. Si infikovany tým čomu sa braniš, vlastne všetci čo sa snazia bojovat za "pravdu" bez dokazov a pouzivaju na to polopravdy, prekrucanie a vymysly na to aby svoju blbost rozsirovali ako mor a nedokazali konfrontovat svoje nazory s argumentami su nebezpecni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

irb, tvoja analogia ma viac pohladov :)   Ked prides do izby, tak ak sa ti nepacia steny, tak ich mozes premalovat alebo sa tvarit ze su ine.   Ale to druhe znamena ze musis popriet realitu.  Svet mozeme menit ale to znamena ze ho musime spoznat taky aky je.  Ci sa nam paci alebo nie, to nehra ulohu pri spoznavani, ale je dolezite pri jeho zmene. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto stoji za odpoved:

Z akej termodynamickej nerovnováhy (usporiadaností) má evolúcia čerpať, keď tú usporiadanosť má zabezpečiť samotná evolúcia?
Alebo inak:
Ako evolúcia má použiť pre svoju činnosť to, čo sama musí vytvoriť?
Odpoveď na to neexistuje. Evolúcia nemôže čerpať z toho, čo sama musí vytvoriť a nemá ako to vytvoriť. Je to celé založené na tom kopírovaní z originálu, ktorý bol stvorený. A ako pri kopírovaní videokaziet, kvalita kópie bola vždy zhoršená, pri DVD je zase rovnaká, tak nikdy nemôže byť kópia lepšia, je to proti fyzikálnym zákonom. Upratať to musí zase inteligencia.

Odpoved: 

1. Evolucia ak budeme brat aj evoluciu vesmíru (nie len tu biologicku ktora sa tu rozobera), tak uz hned pri tvorbe napr. fuziou hviezd vznikaju tažšie atomy ako uhlik, zelezo, ktore sú nutne na tvorbu napr. zlučenin. Coho je to produkt? No samozrejme ak je to produkt evolucie a to je termonuklearna fuzia v slnku, tak tažšie atomy su produktom činnosti hviezdy a teda samotnych zakonov. A teda produkt "evolucie" teda činnosti vstupuje priamo do dalšej organizovanosti. Takže samozrejme sa mylis hned v tom, ze evolucia nepoužíva ďalej produkty samej seba. takže tu nastal tvoj nezmysel.  ty si to jednoducho znegoval, ze nie je to mozne a nasledne ides hladat kvoli tomu inteligenciu.

2. Casta chyba kreacionistov je, ze si stale neuvedomuju ze sa postupuje od jednoduchsieho k zlozitejsiemu a nie je na mieste tu hovorit o nejakej nahode stvorenia modernej bunky ktora presla vyvojom milardy rokov, vies co je to za cislo? to nie je 1000 rokov ani 6 tisic, ani 10. preto je nesmierne dolezite aj pre evoluciu dostatok casu, co kreacionisti nemozu zniest lebo v ich biblii sa pise o 6-10 tisic rokov.

3. A kde sa znižuje entropia ako je to pri živych organizmoch, tak niekde sa to kompenzuje zvysením entropie, kedže neexistuje termodynamicka rovnovaha, tak system ma roznu mieru lokalne odlisnu (su miesta s vysokou entropiou, menšou a najmenšou) je tu velka rozmanitost. Toto je pozorovanie, toto je zakon, že vesmír aj život je roznorody

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

irb, tvoja analogia ma viac pohladov :)   Ked prides do izby, tak ak sa ti nepacia steny, tak ich mozes premalovat alebo sa tvarit ze su ine.   Ale to druhe znamena ze musis popriet realitu. 

 

Nesúhlasím.

 

materialisticky vystavaná evolučná teória je len jedna z možností, navyše s mnohými otáznikmi. Podľa mňa je do veľkej miery chybná, aj keď moje dôvody sú možno iné, než tie, čo uvádza "hmmh".

Skutočnosť samozrejme nejdem zmeniť, ale evolučná teória, ako ju tu zastupujete, je pre mňa polopravdivým, zavádzajúcim vysvetlením skutočnosti, stvoreným z viery a zamilovanosti k materializmu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, nesuhlasis.  Mozeme debatovat preco a preco sa zrejme mylis.  Ale to nebolo jadrom namietky,  pri poznavani sveta sa neda riadit tym akym chceme aby bol ale tym aky je. 

A materializmus ?   Evolucia nie je materialisticka,  snad je v rozpore s doslovnym znenim biblie ale inak nie je v rozpore s vierou.  Ak hovorime ze sa deje na zaklade zakonov,  tak to je iny vyraz " na pociatku bolo slovo".   Kto stvoril zakony ?  My ich len spoznavame.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už som to tu písal v inej téme. Materialista je ten, kto verí, že prvotná je matéria a z nej sa vyvinula idea, duch. Všetci materialisti veria, že na začiatku bolo niečo, čo sa dá vnímať zmyslami alebo prístrojmi stvorenými pre zmysly - čuch, chuť, zrak, hmať, sluch.

 

Naproti tomu idealista je ten, kto verí, že na počiatku bola idea, a z nej vznikla matéria zhmotnením, vykryštalizovaním, zhustením či akokoľvek. Provotná idea nebola a nie je vnímateľná zmyslami. Je iba mysliteľná myslením v duchu, aj to len od úrovne schopností daného človeka.

 

Ja som idealista. Neverím, že najskôr bola hmota a z nej sa vyvinula idea. Neverím, že hmota sa naučila myslieť, ale že hmota bola úmyselne fak sformovaná, aby dokázala reflektovať idey, existujúce nezávisle od nej.

 

Tento pohľad prírodoveda nedokáže vyvrátiť, pretože ho nedokáže ani učiniť experimentom. Tento pohľad je mimo prírodovedu, netýka za prírodovedy. A pre mňa vysvetľuje všetko, čo vo svete existuje tak, ako to existuje. Nevymýšľa si nič navyše, snaží sa len vo veciach vnímať idey, podľa ktorých veci vznikli. Opiera sa o zmysly, ale od zmyslov vystupuje k ideám. Je to rovnako čisté a poctivé ako poctivá prírodoveda.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To co ale pises je o tvojej viere, veda tak nefunguje. a z toho co vieme, nemozes odlucit hmotu, to ako keby si povedal mozem rozmyslat bez mozgu. To je tvrdenie ktore si polozil na svojej viere nech uz to pochadza z hoc coho je to len viera, realita nam ukazuje ze takto to zrejme nie je. A veda nevie vylucit vela veci, je to boj skor o to co dava zmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

irb,  a prave preto tu nie je antagonizmus,   ak je na pociatku idea, tak moze byt aj vo forme zakonov a to co sa udialo je dosledkom.  A ked robopol pise ze zakony tak ako ich poznavame vedu k mysliacej hmote, tak ste si blizsie ako si myslis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ano, až na to, že ja si dokonca myslim ze aj tie zakony sú dôsledkom evolucie o ktorej nevieme zhola nic, lebo to ani nevieme vobec vystopovat, teda moja predstava je napriklad taka ze evoluciou sa z jednej interakcie rozdelili na 3 zvysne evoluciou. Nie ze tu boli dane od pociatku. Teda ja by som dokonca pripustil ze je viac vesmirov a ten nas sa vyselektoval evoluciou do zakonitosti a parametrov pri big bangu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 je to boj skor o to co dava zmysel.

 

Exactly! Presne o to mi ide :D

 

 

irb,  a prave preto tu nie je antagonizmus,   ak je na pociatku idea, tak moze byt aj vo forme zakonov a to co sa udialo je dosledkom.  A ked robopol pise ze zakony tak ako ich poznavame vedu k mysliacej hmote, tak ste si blizsie ako si myslis.

 

Lenže ja hovorím o veľkej idei, o idei zastrešujúcej celý vývoj; napríklad o idei "človek". Na počiatku vývoja si postav ideu "slobodne jednajúci človek". Nie len idey prírodných zákonov. Tie môžu byť, ale iba ako silové pole, v ktorom sa "slobodný človek" má uskutočniť. A prácou na idei slobodne jednajúceho človeka sa následne objavia prvé elementy toho, čo je dnes pozorovateľné ľudskými zmyslami. Až z idey "človek" povstane zem, ktorá je postupne presne vylaďovaná k životu slobodného mysliaceho človeka.

 

To je na míle vzdialené všetkému, čo tu robopol zastupuje.

 

A Biblia pre mňa nie je knihou dôkazov, ale skôr len knihou odkazov. Napríklad také "stvorme človeka na náš obraz" je celkom v súlade s tým, k čomu sa prikláňam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm, aj ked budes opakovat do nemlatom ze nechapes, tak sa nedockas uznania :)

este raz pre teba :  entropia rastie na slnku,   na zemi moze klesat a ked sa pozries okolo seba, tak najdes plno prikladov kde klesa.  

 

Stále dokola tá istá chyba. Dal som link, nechápete rovnici? Alebo vedome klamete?

Tak znovu: Entropia na Slnku klesá, lebo stráca teplo a na Zemi pomaly stúpa, pretože teplo prijíma a nestačí sa ochladzovať. Dôkaz k tomu je postupná devastácia prírody, jej odumieranie, zánik druhov, vznik púšťí a zmena klímy.

A organizmus pozostáva z tisíce otvorených podsystémov napríklad bunka a na ňu teplo z vonka dopadá, ktoré bunke entropiu zvyšuje. Ale vzhľadom na jej poskytnuté komplikované mechanizmy dokáže toto teplo využiť na pracu a tak rast entropie prudko spomaliť. Ale samozrejme, mutácie nemá v popisu práce a tak entropia ich prudko postihuje, ak sa jej mutáciu nepodarí opraviť, čo v popisu práce má.

 

robopol

 

Citát: "odkial ty vies ze inteligencia zasahuje?"

Pretože iná možnosť neexistuje, evolúcia nikdy nemôže fungovať. Dôkazy o zásahu imteligencií existujú, je to iba vec nepochopenia, lenivosti a zaujatosti. Sám si toho dôkazom. Evolúcia nie je potvrdená!!! To je iba tvoje zbožné želanie. Ani vznik nejakých organických zlúčenín nič neznamená, pri nejakom riadenom procese to živé bunky robia bežne a dokážu toho ešte viac. Okrem toho, meteorit nie je prirodzené teleso, vzniklo rozpadom planéty medzi Marsom a Jupiterom, preto ruskí vedci si hypotézou moc nepomohli. A NASA zase svojím komplikovaným experimentom dokazuje, ako to prirodzene vzniknúť nemôže. K tomu sú to riadené experimenty ich inteligenciou.

 

Citát: "Pokial tomu neveris tak je to tvoj problem"

Ja sa na vieru nespolieham ako ty, už som o tom písal. Pre mňa sú dôležité fakty a pravda.

 

Citát: "ved si fanatik bez logiky. A fanatik nemoze pouzivat rozum lebo ma vieru a ta nepusti."

Mnohí evolucionisti sa chovajú ako fanatici, pretože sa nedokažu vzoprieť programu v rozume, ktorý dostali pri štúdiu v škole. Čo sa ťažko získa, toho sa ťažko zbavuje. Nemajú silu urobiť krok navyše, aby získali ďalšie vedomosti, ale bez toho sa dopredu pohnuť nedokážu. Pritom dostávajú podnety, že niečo na tom nesedí. Ale žial, viera ich nepustí, taký silný blok im program v rozume vytvoril.

 

Citát: "Ked teraz nevieme vysvetlit vsetko tak sa nam to nikdy nepodari"

Neplatí to pre všetko, ale pre rozlúštenie kódu DNA určite áno, je to šifra a jedine autor pozná kľúč, preto sami to nedokážeme. Bude snaha a budú pokusy, ale bude veľa omylov a budú z toho vznikať zmútované tvori.

Keď spomíname tých ruských vedcov, tak ich výskum má i inú podstatu:

http://files.medicinman.info/200000455-bba0cbc9b1/Rusk%C3%A9%20objevy%20u%20DNA.doc

 

Citát: "...reba inteligenciu na organizovanie zlozitejsich veci ako je krystal, lebo vsetko co je zlozitejsie vyzaduje inteligenciu."

Zase nepochopené. Som jasne opísal, že inteligencia stvorí "originál" a ten sa samo kopíruje, to platí pre zložité živé systému včetne planét a hviezd. Ale atómy, molekuly, polyméry a kryštály sa sami nekopírujú, ich vytvorí buť hmota alebo zložitý systém na to dopredu určený, napríklad bunka.

 

Citát: "Ale necakene je aj to ze evolucia neexistuje, pricom to sa neda popriet ani keby mal pol mozgu vyrezaneho"

Akurát zdravý rozum nahovára, že všetko tak zložité musí mať inteligentného tvorcu, takže niekde u teba hore bude chyba. Žeby to bola tvoja viera a tak fanaticky sa toho držíš?

 

Citát: "vlastne všetci čo sa snazia bojovat za "pravdu" bez dokazov a pouzivaju na to polopravdy, prekrucanie a vymysly na to aby svoju blbost rozsirovali ako mor a nedokazali konfrontovat svoje nazory s argumentami su nebezpecni."

Tak toto je úplne mimo. Ak si si nevšimol, tak evolúcia je stále iba teória, prtože nikdy nebola dokázaná a ani nebude, keď je nezmyselná jej podstata. A nepredkládam ja vedecké argumenty, aby som rozumne konfrontoval? Tie otázky som trikrát položil a kde bola tvoja snaha reagovať? Takže najprv sa treba pozerať sám na seba a potom kritizovať druhého. A potrvá už iba pár rokov, keď sa konečne ukáže, že evo-'luci'a je absolutne neplatná a blbosť. A nebezpeční sa ukážu tamtí, čo to vymysleli.

 

Citát: "1. Evolucia ak budeme brat aj evoluciu vesmíru (nie len tu biologicku ktora sa tu rozobera), tak uz hned pri tvorbe napr. fuziou hviezd vznikaju tažšie atomy ako uhlik, zelezo, ktore sú nutne na tvorbu napr. zlučenin. Coho je to produkt? No samozrejme ak je to produkt evolucie a to je termonuklearna fuzia v slnku, tak tažšie atomy su produktom činnosti hviezdy a teda samotnych zakonov. A teda produkt "evolucie" teda činnosti vstupuje priamo do dalšej organizovanosti. Takže samozrejme sa mylis hned v tom, ze evolucia nepoužíva ďalej produkty samej seba. takže tu nastal tvoj nezmysel.  ty si to jednoducho znegoval, ze nie je to mozne a nasledne ides hladat kvoli tomu inteligenciu."

A to je chyba, teraz dokazuješ, že stále tomu nerozumieš. Už samotná hviezda je zložitý systém a tak ju nemôžeš použiť na ďalšiu evolúciu, preto týmto si otázku nezodpovedal. Ja od začiatku tvrdím, že zložité systémy dokáže vytvoriť už dopredu dané zložité systémy.

 

Citát: "2. Casta chyba kreacionistov je, ze si stale neuvedomuju ze sa postupuje od jednoduchsieho k zlozitejsiemu a nie je na mieste tu hovorit o nejakej nahode stvorenia modernej bunky ktora presla vyvojom milardy rokov, vies co je to za cislo? to nie je 1000 rokov ani 6 tisic, ani 10. preto je nesmierne dolezite aj pre evoluciu dostatok casu, co kreacionisti nemozu zniest lebo v ich biblii sa pise o 6-10 tisic rokov."

Tak to je opäť úplný nezmysel. Niektorí z ních sú študovaní biológovia a učenie evolúcie poznajú lepšie ako ty, nemal by si ich podceňovať. A už som písal, že na vznik otganizmu cez náhodu a test by nestačil ani celý vek vesmíru. Vynásob si to číslo, pretože jeden druh bunky na to nestačí. A v biblii sa vôbec nepíše doba 6-10 tisíc rokov.

 

Citát: "3. A kde sa znižuje entropia ako je to pri živych organizmoch, tak niekde sa to kompenzuje zvysením entropie, kedže neexistuje termodynamicka rovnovaha, tak system ma roznu mieru lokalne odlisnu (su miesta s vysokou entropiou, menšou a najmenšou) je tu velka rozmanitost. Toto je pozorovanie, toto je zakon, že vesmír aj život je roznorody"

Stále dokola ten istý nezmysel. Aby živý organizmus dokázal entropiu na úkor okolia prudko spomaliť, tak už musi byť k tomu dopredu navrhnutý a postavený. Jedine stroj dokáže teplo využiť vo vlastný prospech a ten musel niekto postaviť. Tú nerovnováhu čiže nízku entropiu alebo miernú usporiadanosť má ale zabezpečiť evolúcia a sme tam, kde sme boli: Čo bolo skorej, vajce alebo sliepka, usporiadnosť alebo evolúcia. Preto samovolný vznik "nových" druhov je možný jedine opačne, degeneráciou zo zložitého na jednoduché, inak vznikne iba ten istý druh, ak nezasiahne nejaký tvorivý aspekt. Alebo v rámci mikroevolúcie, čo je dané génmy a tak netreba mutácie, napríklad pri baktériach alebo tých Pinkách, čo prebieha v krátkom čase.

 

------------------------------

Niečo na preštudovanie problémov:

http://www.scienceworld.cz/neziva-priroda/zahadny-clovek-z-cadu-3493/?switch_theme=mobile

http://www.osel.cz/3290-objevili-se-ptaci-az-kdyz-dinosauri-vyhynuli.html

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jaj, no dalsia basta, nezmysly sa tu len rozmnozuju.

 

Tak hviezdy, galaxie a vsetko su t inteligentne stroje navrhnute aby robili to co maju, len jeden veci nerozumiem preco to nebolo vytvorene vsetko naraz a my vidime ci evoluciu vesmiru v case ako aj evoluciu zivota v case. to ze ty si nevsimas take veci nie je argument. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso - Tú jednoduchú rovnicu dokáže pochopiť aj žiak na základnej škole, ktorý sa už naučil počítanie zlomkov.
 

 

robopol
Kde vidíš evolúciu v čase?
A ako vytvorené naraz?

A to animované video od Jacka Szostaka je akurát pekná fantázia. On sa momentálne snaží na základe vlastných vedomostí umelo vytvoriť v laboratóriu živú bunku. Jeho snaha trvá už vyše päť rokov a výsledok nikde. Však ani nemôže uspieť, pretože už jeho myšlienkový experiment má fyzikálne chyby. A zase je to komplikovaný postup inteligentne navrhnutý. Ako môže potom dúfať, že samovoľne to prebehne rovnako?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a preco si tam chybal ?

 

tak pre opakovanie :      hovorime o vratnom tepelnom stroji,  ktory meni teplo zo zdroja tepla na mechanicky pohyb.

Pri tomto deji nedokaze premenit celu energiu pouziteho tepla  na pracu,   tuto cast nepouziteho tepla  vyjadrujeme v entropii     delta Q/T,   kde delta Q je prenesene teplo z ohrievaca na chladic a T je teplota ohrievaca.

Toto je odvodenie z Carnotovho cyklu.

 

 

Ak budeme zem povazovat za tepelny stroj, tak jeho ohrievacom je slnko,  chladicom vesmir.   A zem tak moze premienat len cast energie zo slnka na uzitocnu pracu  ( a ta moze znizovat entropiu) , ale aj tak zostava plno energie.

bez nej by nebol vietor, morske prudy,  atd.   To vsetko je pohyb vytvoreny slnkom a je to rozhodne dej proti entropii.

 

 

Si teda fyziklany nevzdelanec,  ktory pojem entropie nepochopil  a nedokazes ho zmysluplne pouzit.    Konspiracny troll, ktory sem prisiel otravovat vzduch.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sa snaď nie je pravda, je to mimo, keby ste aspoň neboli tak drzý.
Vzorec vyjadruje iba prírastok entropie (nie celkovú entropiu) a ten môže byť kladný alebo záporný, záleží na tom, či teplo systému pridávame alebo odoberáme, potom je Q kladné alebo záporné a výsledok je k tomu prispôsobený čiže kladný alebo záporný. Statová veličina T je celková teplota toho systému. A podľa vzorca je zrejmé, že čím má systém vyššiu teplotu, pretože T je v zlomku menovateľ, tým zmena jeho entropie je pomalšia. Úplne jednoduchý vzorec na pochopenie pre deti.

Preto opakujem, aby systém dokázal využiť teplo vo vlastný prospech, aby jeho entropia prudko nerásla a tak ho nezničila, tak musí predstavovať už zložitý stroj, ktorý plánovane energiu tepla dokáže využiť a tak rast entropie spomaliť a to prácou alebo ochladzovaním, ale pritom aby pohyb jeho podsystémov sa nespomalil natoľko, až by jeho funkčnosť bola ohrozená. A to živý organizmus alebo bunka predstavujú. Preto ich vznik alebo rast zložitosti nemôže byť samovolný, pretože rast entropie alebo spomalenie pohybu by tomu bránili.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No sak uz si nam povedal ze galaxie, planety, hviezdy atd su inteligentne stroje navrhnute asi rovno blaznami ako si ty:) 

a ty chces nieco argumentovat ked ani nevidis evoluciu v case? Sak ked sa pozeras do vesmiru pozeras sa na evoluciu v case kedze pozeras do minulosti, cim dalej sa pozeras tym vzdialenejsiu minulostt vidis. Ci aj toto je nepravda, alebo fosilie davneho zivota tu dali mimozemstania aby nas poplietli? 

 

NAco tu potis o tom ze fyzika odporuje. Ak fyzika nedovoli oragnizovanosti, tak nedovoli ani inteligentnej oraganizovanosti, kto vytvoril inteligentu bytost ktora sa vzoprela entropii a preco ta inteligencia robi evoluciu. Evolucia je dokazana, to je fakt, podoprety tonami dokazov z roznych oblasti vedy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm,  dal som ti pohlad fyziky,    mozes ho prijat kedze sa da odvodit alebo trepat dalej hluposti.  Opakujem, mne je to jedno.     Inak entropia je sirsi pojem ako termodynamicka,  pre dnesnu fyziku ide o  funkcional na pravdepodobnostnych rozdeleniach,  preto vieme definovat rast entropie aj pre nie termodynamicke systemy.    

Zivot ako taky  posobi proti entropii,  a teda potrebuje vonkajsi zdroj energie.    Kedze na zemi existuje zivot, tak su splnene podmienky pre lokalny pokles entropie a tak tvoje napady boli od pociatku zle.  Nechapes fyzike a zda sa ze nicomu.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopolA čo vidíš v tej obrovskej vdialenosti alebo minulosti? Minimálne to isté čo v blízkosti alebo prítomnosti ak nie viac. Existencia fosílií žiadnú spojitosť v evolúcii nedokazujú. Sú to iba uhynuté rôzné druhy v rôzných časoch nič viac.

Ako som písal, samovolný prechod z viac zložitého stavu do menej zložitého stavu je podľa zákonov fyziky možný a preto tvorca prestavuje systém viac zložitý ako jeho dielo. Tvorca dokáže bojovať proti entropii inteligenciou, tá je veľmi zložitá a tak dokáže tvoriť menej zložité systémy.

Vývoj systému vždy smeruje k väčšej pravdepodobnosti a preto samovolný vznik zložitosti alebo jej stupňovanie je menej pravdepodobný stav. Ak rozhodíme tucet kociek na zem, tak ich rozloženie položením na seba do stĺpca je vysoko nepravdepodobný stav a preto nemožný. A zložité biologické systémy predstavujú neporovnovateľné zložitejšie systémy ako je stĺp poskladaný z kociek a ani test v prostredí tomu nepomôže, nie je čo testovať.

Evolúcta nie je priamo dokázaná, existujú iba predpoklady jej platnosti. Je to ale momentálne jediná oficiálna teória na opis vzniku živých druhov, ktorá rýchlo padne, ak sa prijme iná teória a mnohí vedci konečne budú radi, pretože je plná chýb.
 


tyso

Takúto fyziku si môžte strčiť do prdele, je nesprávna a teda neužitočná. Prestante do toho konečne ťahať Carnotov cyklus, nič s tým nemá, už som o tom písal. To je iba myšlienkový experiment na ideálny tepelný stroj zložený z troch podsystémov - piesta, ohrievača a chladiča, ktorého celková entropia za jeden cyklus sa nezmení a je počítaný pomocou toho vzorca. Ale pri reálnych tepelných strojoch entropia rastie vždy.

Dôkaz o fungovaní termodynamickej entropii je prítomný všade okolo nás. Je použiteľná všade tam, kde je potreba teplo využívať. Preto život dokáže entropiu potlačiť, ale iba v rámci vlastných schopností, nie viac a preto sa nedokáže sám zdokonalovať alebo komplikovať. Podobne som to napísal aj minule. Viac pravdepodobný stav je poškodenie génov ako ich zlepšenie a systémy smerujú iba k pravdepodobným stavom, teda ku degenerácii, nie naopak.

Zavádzate spoločnosť polopravdami až klamstvami aj v iných diskusiách. Ste podvodník, preto ste pre spoločnosť nebezpečný. A prestante mi tykať, vadí mi to, ja aroganciu nenávidím.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm,.     nuz ako ti to povedat :)    Carnotov stroj je dokonaly a aj tak tam rastie entropia :)   Ak toto nevies, tak entropii nerozumies. 

Vozrec ktory si uviedol  je odvodeny prave z neho,   ale napriklad pri miesani molekul nedochadza k prenosu tepla ale k rastu entropie ano.

 

A kedze mas silne tvrdenia v rozpore s vedou a faktami,  tak ich urcite vies dolozit :)     A kedze ziadna vedecka teoria sa neda dokazat, tak ani evolucia.    Ale je podporena mnozstvom faktom,  najlepsie popisuje co sa deje.  Ake skor ako ju zacnes popierat, tak by si mal o nieco vediet :)   A to zatial nevies

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Evolucia je priamo dokazana. Akurat co je teoria je to co postacuje  na tu evoluciu. Tak si to nezamienaj. Evolucia je ze v case sa to meni a zivot sa v case prisposobuje podmienkam. Ak sa podmienky zmenia zmeni sa aj zivot a prisposobi sa novym podmienkam. Evolucia vesmiru je predsa znova proces zmien a vytvarani struktur a kozmickych telies, prvkov a zlucenin a podobne. To je znova potvredene lebo sa vieme pozriet na to ako sa vytvarali prva galaxie, ako vznikali hviezdy aj ako ukoncili svoju cinnost vybuchom atd, to vsetko je evolucia v case.

Ty na to potrebujes inteligenciu. A hlasas neoverene nezmysly ze inak sa to neda a pouzivas tu entropiu ako dokaz ze len inteligencia moze ist proti entropii co je samozrejme loz. A tak si vsetko pocnuc galaxiami hviezdami planetami a krystalmi, roznymi zluceninami nazval inteligentne stroje. No uchvatne tvrdenie. Nam stacia fyzikalne zakonitosti a nelinerane systemy aby sme vedeli simulovat co sa deje v pokusoch, zaidnu inteligenciu tam pritomnu nevidime a nevieme ju dokazat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov