Skočiť na obsah

Maďari, Maďarsko a jeho vzťahy so susedmi


Ajk

Odporúčané príspevky

takto akosi sa spravaju aj nasi novinari...sice sa to netyka tejto temy, ale vdaka mediam sa straca dovera v stat a jeho fungovanie...takze aj tato redaktorka si vlastne robi iba svoju "pracu".......

 

teda toto je jej vysledok badatelny aj tu a nielen v USA....ludia neveria mediam.....za to alternativ je uz kopec...samozrejme sa zacinaju likvidovat...liberalna snaha o monopol na pravdu(?)..

 

https://zpravy.idnes.cz/usa-media-donald-trumo-dezinformace-dbd-/zahranicni.aspx?c=A180704_114721_zahranicni_aha

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem aka otazka je podla fasistu neslusna, ale podla mna "fasistu", sa v tomto pripade nejedna o slusnost, ale ide o celkovy dojem z tej debaty. "Erudovana moderatorka" sa  jednoznacne snazila o dokazanie toho, ze je nehumanne a zhovadile to, co robi madarska vlada a ide viditelne o extremizmus a radikalizaciu za cenu obeti aj na zivotoch nelegalnych migrantov. Ja si nejako inak predstavujem debatu nejakeho redaktora z nejakym politikom. Redaktor(ka) musi byt nestrannym moderatorom a ak ma byt takym ako v tomto pripade, tak by sa mal dopredu predstavit ako zastanca opaku toho, co reprezentuje spoludiskuter. Inak ten "disput" vyzneje trapne a hlavne neuctivo, nakolko dotycny v tomto pripade zastupuje stat a jeho obyvatelov...teda nie je to vyssie uroven od debat pod vedenim takeho "esa" ako je napr. p.Dobsinsky resp. fac.prispevky od zhavraneleho p.Havrana :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no,   vidim ze redaktor co je pripraveny a pyta sa k veci sa ti nepaci.     To ze minister zahranicnych veci nedokaze obhajovat politiku vlastneho statu ti naopak divne nepride.   No co sa vlastne divim,  divne by  bolo keby si obhajoval cokolvek normalne.  Ale odkedy si par razy prerazil aj moralne dno, tak sa uz nedivim nicomu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

redaktor co je pripraveny?........otazka je ale, na co je pripraveny....zhovadit predstavitela statu a politiku  jeho vlady (podotykam, ze za silnej podpory obcanov), ktoru aplikuju k nelegalnej migracii? Tak ťo s tebou suhlasim....no ak by bol dotycny politik pouzival podobne natlakove reakcie smerom k tej redaktorke, tak neviem ako by bol rozhovor dopadol, co sa tyka kvality, ktoru v tej relacii drzal nad urcitou pomyselnou ciarou kvality ten zastupca a reprezentant "extremizmu a radikalizmu, ci nehumannosti" a tak pod. Ja "fasista" som postrehol ten radikalizmus a extremizmus u tej "pripravenej" moderatorky....skratke toto jej "vystupovanie" je to  moralne dno, s ktoreho  tu mna obvinujes ...spravas sa ako ta "pripravena" moderatorka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mimochodom, tá pani redaktorka bola pripravená, ale oveľa viac agresívna... neviem si ju predstaviť, že by sa takto zhovárala a skákala do reči ktorémukoľvek ministrovi zahraničia z niektorej z mocností, trebárs tomu svojmu... : )

resp. by skákala, lebo na nej bolo vidieť, že sa cíti byť oprávnená a tvrdá a vyvolená investigatívka, baba jak remeň, a zakladá si na tom :)

 

akú politiku vedie pán Orbán, myslím, že vieme, ale neznášam, keď má redaktor tak krátku pamäť na úkor toho, že môže skákať do vysokeho predstaviteľa nejakej krajiny... len tri roky dozadu.

neznášam také krajnosti... neznášam, keď pani redaktorka zabudla, a neznášam, keď kdekto zabúda na agresívnu nekonečnú vlnu vyberavých mládencov, nechcem sa vracať k starej téme, ale ten pás odpadkov a kopanie do potravín a agresivita je dodnes na videách. je mi nepríjemné, keď je niekto na takomto poste a dovoľuje si skákať do reči a pritom má dokonalé tunelové videnie, je mi nepríjemné, keď sú veci len biele a len čierne. nikdy, nikdy také ovsem v zivote a v skutocnosti nie sú.

a tá moderátorka taká bola. tvrdá drsná ženská, ktorá si zakladá na tom, že ona teda povie a je jej jedno komu. ok, od toho sú investigatívci, ale táto ženská je nepríjemná koza. iste ju jej šéfredaktor odmeňuje zlatom, o tom nepochybujem :)

vtedy tomu maďari učinili přítrž. kam by to zašlo, priznajme si, bál sa toho každý. vtedy sa na inváziu pripravovalo dokonca aj slovensko, kto zabudol, ja za to nemôžem... to nebolo tak dávno, aby sme nepamätali.

a nehovorím ani slovo pre ani proti, kto má pamäť, veci pamätá. aj také aj onaké.

 

ako vedie svoju krajinu Orbán ďalej, je trochu iná otázka... tam na úrovni dámy redaktorky už je teraz v nemilosti aj Poľsko, aj Taliansko, aj kdekto. a ona sa vyžíva v tom, že Ona im teda Povie!

 

horšie je, že Orbán obabráva vlastných... ale takých politikov predsa dôverne poznáme aj u nás, že? :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Orbi narazil..

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/madary-rozdelil-takzvany-zakonu-o-otroctvi-proti-orbanovi-jd/r~c30ce8aaffad11e8a470ac1f6b220ee8/

Maďarský parlament schválil zákon, podľa ktorého môže zamestnávateľ požadovať po zamestnancovi 400 nepreplatených hodín nadčasov ročne..

Zamestnávateľ má čas na zaplatenie za nadčasy, tri roky..

Zákon o "otroctve", naštval fakt veľa ľudí..

"Ulice vybuchli"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepoznam ten zakon detailnejsie, ale pokial som sa dopocul, tak tie "otrokarske" nadcasy su na baze dobrovolnosti...tak kto nechce nemusi pracovat a potom nemusi cakat tri roky na vyplatenie za pracu nadcas...aj ked mam urcite pochybnosti, ze je tento zakon takto doslovne vyskladany....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez nepoznam, ale dobrovolnost je zhruba ako u nas,  vo velkej fabrike ti velmi nedaju na vyber.  Ale tie tri roky su divne,  to ako skutocne ?

Vtipne je ze ide vlastne o protimigricne opatrenie, u nas schvalili ulahcenie zamestania srbov a rumunov,  v madarsku miesto toho budu pracovat vlastni a s moznym odkladom vyplaty o tri roky.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak som zachytil akesi udaje o tom madfarskom "otrokarskom" zakone......ked ho porovnam znasim "otrokarskym" zakonom o praci nadcas, tak neviem ktory vychadza menej "otrokarsky"...v nasom je povinnost odpracovat x pocet hodin naviac a nad limit, je na zaklade dobrovolnosti(max.vsak 400h?)...v madarskom bolo x hodin prace nadcas na zaklade dobrovolnosti a s rocnym odkladom preplatenia a teraz po novom je tam max. 450(?)h nadcasu na zaklade dobrovolnosti a s trojrocnym odkladom preplatenia....vidi v tom niekto nejaky rozdiel?....medzi nasim a madarskym....len nemozem pochopit zmysel tych odkladov preplatenia...v starom jeden rok a v novom tri roky....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

povinnost  ?   myslis takuto formulaciu :  Prácu nadčas môže zamestnávateľ nariadiť alebo dohodnúť so zamestnancom len v prípadoch prechodnej a naliehavej zvýšenej potreby práce, alebo ak ide o verejný záujem, a to aj na čas nepretržitého odpočinku medzi dvoma zmenami, prípadne za podmienok ustanovených v § 94 ods. 2 až 4 aj na dni pracovného pokoja. Nepretržitý odpočinok medzi dvoma zmenami sa nesmie pritom skrátiť na menej ako osem hodín.

 

Madarsky zakon nepoznam,  ale vidim ze ty ani ten slovensky.  Tak sa teda tesim na komparaciu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a kde som pochybil?....hoci priznavam, ze ten nas "liberalny" zakon (znenie) o praci nadacs som nikde nevyhladal.....preco si ty tak nejak "odborne" presvedceny, ze som napisal nespravne do mojho prispevku slovo povinnost?....ved sam pises, ze zamestnavatel moze nariadit.....a v tom madarskom "otrokarskom" za kone bolo aj pred "inovaciou"  a je aj teraz po inovacii, praca nadcas iba na baze dobrovolnosti....mne iba nejak nejde do hlavy ten "vyplatny" termin toho nadcasu (madarskeho)....pred tym  jeden rok a po inovacii tri roky...aky ma toto zmysel a ako sa to dotyka zamestnavatela a zamestnanca?....

 

mna tesi, ze si "komparantny"...  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Nechcem rozdúchavať vášne ale mierne povedané nepáči sa mi postavenie strany Fidesz k problému na Ukrajine. Som presvedčený, že podporujú získanie územia násilným - vojenským spôsobom. Narážam na južnú časť Slovenska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 12. 4. 2018 at 20:25, game napísal:

mimochodom, mám pocit, že už zasa to s ruským agitovaním trošičku zasa preháňame... 

Orbán robí tú svoju politiku v pohode aj sám pre seba, vie čo chce, a vždy to vedel :)

Ešte stále máš pocit, že sa to preháňa ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Väčšina Maďarov pokladá Trianon za najväčšiu katastrofu v svojich dejinách. Uhorsko stratilo 2/3 územia, na ktorom žila aj početná časť obyvateľov maďarského etnika. Dnes je Maďarsko v zložitej politickej situácii. Počas 2. Svetovej vojny sa Maďarsko pridalo na stranu Nemecka a po skončení vojny patrilo k porazeným. V povojnovom usporiadaní, na základe Jaltskej konferencie, sa ocitlo vo východnom bloku. Snaha Maďarov o nezávislosť a povstanie proti vláde komunistickej strany, potlačili Ruské tanky v roku 1956. Do roku 1989 sa väčšina Maďarov identifikovala zo západnou civilizáciou a kultúrou. Po roku 1989 a vstupe do EU sa zdalo, že nacionalistické a revizionistické snahy prestanú byť aktuálne. No časť politikov a nie len v Maďarsku, ale aj na Slovensku, tieto vášne znova rozdúchala, aby na tom získala politický kapitál. Orbán tieto emócie politicky využil, no dostal sa tým do konfliktu s politikou EU. Teraz Maďarsko prešľapuje z nohy na nohu a hľadá podporu svojich záujmov na oboch stranách. U Putina aj v EU. Je to podobné, ako za Mečiara, "Keď nás nechcú na západe, obrátime sa na východ". Bolo by smutné, keby sa história opakovala a Maďarsko by sa znova ocitlo na strane porazeného. To však záleží aj na tom, či EU "prežije".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,  maďarizácia sa robila násilným spôsobob, moji starí rodičia  vedeli o tom svoje. Pre nás je tento rozdrapený národ katastrofou. Už si zabudol napadnutie vodného diela Gapčíkova v Haagu ?  Vymyslené konšpirácie prezentované v eu parlamente, že maďarská menšina je na Slovensku  šikanovaná a dehonestovaná, skupovanie pozemkov na južnom Slovensku atď. Nehovoriac, že  to robia najzákernejší spôsobom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
pred 13 hodinami, buky napísal:

Už len dúfať, že sa maďarsko nestane ruským spojencom.

Nemusi sa stat, skor sa treba obavat nieco ineho. Populizmus ma svoje limity, vycerpava sa a ked si bude chciet Orban udrzat moc, pouzije podobne prostriedky, ako pouzil Putin. Juzne Slovensko je na to idealne ihrisko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 5 mesiacmi...
Citát

BUDAPEŠŤ, BRATISLAVA. Po múke, slnečnicovom oleji a kuracích prsiach prichádzajú na rad vajcia a zemiaky.

Vláda maďarského premiéra Viktora Orbána sa snaží mierniť dosahy rekordne vysokej inflácie tým, že predpisuje najvyššie povolené ceny vybraných potravín.

Zástupcovia zahraničných obchodných reťazcov upozorňujú, že kabinet si iba našiel zámienku, aby mohol zvyšovať tlak na nadnárodné podniky. Podobná prax v Maďarsku pritom nie je novinkou.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/23069449/madarsko-ceny-potravin-stropovanie-orban.html

Orbanovi ide karta, madari so Sale,ale aj debibili s Cadce,ci Gemera, tu to mate co mysli na svoj narod. Som sa vysral v Rakusku(samozrejme nakupil aj benzin),lebo som vedel ,ze v madarsku to nebude mozne. Krajina zazrakov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepoznal som ich cenu, vsade mali 480 -pre domacich. Ja som tam ani nepotreboval zastavit, za 4,5hodiny jazdy zastanes dva krat na cigaretu, na cestu v noci idealne - cez den by si tam len zaspal.

Pre domacich bolo 480 huf za liter benzinu, preco mam kupovat v krajine,kde ani neviem kolko to stoji a aky je kurz ci ako ma ou(akym ich vymyslenym kurzom).

Vsadenaokoli bude Euro ,len madar bude mat huf a srb to svoje. tohto roku bolo sucho ja ich pojdem vykupit, zemiaky si nakupim.

Popri plyne nebudu mat ani zemiaky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov