Skočiť na obsah

Maďari, Maďarsko a jeho vzťahy so susedmi


Ajk

Odporúčané príspevky

Prepáčte mi za výraz ,ale vyslovene ma szerú reči o tom ,že prečo by sa mal niekto učiť v Žiline po maďarsky!

nikto nikdy nič také nechcel!ani za františka jozefa nebola maďarčina v žiline používaná.

ak sa máme rozprávať,tak sa rozprávajme v nejakých rozumných medziach.

píšeme si tu už roky a vieme dobre o čom sa bavíme.

 

elfant,Dead

 

ja som sa slovečinu ani maďarčinu nikdy neučil.Ja som s nimi akosi vyrástol.

 

Dead

ta trafena pointa je v tom, ze si zrejme jediny clovek, ktory sa stazuje, ze sa nieco naucil

Vieš aký je rozdiel medzi príjemne strávenou nocou a znásilnením?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

drow

 

Na Slovensku neexistuje mesto ani obec, kde by madarska komunita tvorila 100% obyvatelstva. Lamentovanie nad tym, ze ta niekto k niecomu nutil /aj ked v poslednom prispevku si to zasa v 2 vetach 2x otocil/ nie je na mieste a vyzera ako horekovanie nad faktom, ze mas na hlave dve oci a nie jedno. Jedinym riesenim plynucim z tvojich slov by bola totalna segregacia obyvatelstva.

 

Vieš aký je rozdiel medzi príjemne strávenou nocou a znásilnením?

tomu sa hovori otazka na mieste

 

ano viem, aspon si si ten akt uzil? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prepáčte mi za výraz ,ale vyslovene ma szerú reči o tom ,že prečo by sa mal niekto učiť v Žiline po maďarsky!

nikto nikdy nič také nechcel!

niekde som pisal o Ziline ? :D

 

 

elfant,Dead

ja som sa slovečinu ani maďarčinu nikdy neučil.Ja som s nimi akosi vyrástol.

no, pred chvilou si sam pisal

ja som sa jazyk tých spoluobčanov naučil,ty si ako na tom????

takze vlastne si prisiel k jazyku spoluobcanov ako slepe kura k zrnu a jediny, kto tu pre porozumenie daco spravil som nakoniec len ja, lebo som sa madarcinu ucil, nakolko som vyrastol s inymi jazykmi

nicht wahr ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dead

 

tam kde,žije 20% slovákov je povinnosťou všetky verejné oznámenia uvádzať aj v slovenčine.

tam kde žije 80% maďarov je povinnosťou všetky verejné oznámenia zvádzať aj v maďarčine?

ešte stále nedochádza rozdiel?

Celú dobu sa s Game bavíme o plgátoch SMK alebo programe divadla,nie o znalosti jazyka!

reč je o príkaze jednej skupiny ludí, podriadiť sa jej záujmom(zvykom,znalostiam)pre druhú skupinu ludí (a to autochtónnu!),pod hrozbou sankcií.

So znalosťou jazyka to nemá nič spoločné.Tá povinnosť je daná,či ovládaš jazyk alebo nie.

 

elfant

v podstate máš pravdu,aj keď vlastne aj na záchod sa človek musí naučiť chodiť. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

drow

 

Tam kde zije 20% prislusnikov mensiny, zakon dovoluje pouzivat mensinovy jazyk v uradnom styku. Pokial viem, tak Chmel chce tuto kvotu znizit na 10% Samozrejme mozes zabrdnut do detailu a vypichnut rozdiel medzi pravom a povinnostou :blush:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1.Zákon dovoľuje!!!je vrcholom drzozti,že nejaký skaderuka skadenoha mi veľkoryso dovoľuje používať materinský jazyk doma!

2.Ke´dže je povinnosť používať jazyk slovenský,tak kde kde je 20% maďarov, sú väčšinou v úradoch slováci (matematicky) a keďže oni nemusia ovládať maďarčinu,komunikácia sa vedie po slovensky.takže taký zákon je vieš tak načo dobrý.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1.Zákon dovoľuje!!!je vrcholom drzozti,že nejaký skaderuka skadenoha mi veľkoryso dovoľuje používať materinský jazyk doma!

:( dakto ti stupil na otlak ? Máš pravdu si doma na Slovensku ... čiže to že ti dovoľuje hovoriť jazykom susedov je od nich pekné či nie? :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1.Zákon dovoľuje!!!je vrcholom drzozti,že nejaký skaderuka skadenoha mi veľkoryso dovoľuje používať materinský jazyk doma!

Zbytocne sa rozculujes, doma mozes hovorit aj svahilsky, o tom ziaden zakon nehovori. A urcite nemas trvaly pobyt na ziadnom urade, tak netrep.

 

 

BTW v zakone sa nikde nepouziva formulacia "dovoluje". Je tam len "moze" a "ma pravo". Za to ze, to dead pouzil opisne, tak nemusis hned skakat ako opica na gumicke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant

Myslím,že už som tu písal,že ak sa o niečom bavíme,tak sa nesnažme urobiť jeden z druhého vola,lebo to nakoniec aj tak vypáli napoak.

Keď som písal doma,tak je logické,že som písal o krajine a nie o svojom byte!alebo sná´d chceš povedať,že doma som len na adrese svojho trvalého bydliska?o pár metrov ďalej to už môj domov nie je?to už je len tvoj domov?

tak isto je volovina sa chytať slovíčka dovoľuje.je predsa úplne jasné,že podstata problému nie je v slovíčku.

Čo ti je platné právo ak ho druhá strana nie je povinná rešpektovať?

ma napadá jedna podobnosť. štátny sviatok,ktorý nikto nesviati,štátny smútok,ke´d nikto nesmúti... a dalo by sa pokračovať.

všetko je len ako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak isto je volovina sa chytať slovíčka dovoľuje.je predsa úplne jasné,že podstata problému nie je v slovíčku.

tak preco si potom tu istu volovinu spravil v pripade slovicka v deadovom prispevku ? :(

je predpoklad ze sa cela tato oblast bude prekopavat, je navrh na novelizaciu, pokuty su zastavene ... nechapem preco tu reagujes ako ohrdnuta milenka, skus normalne racionalne argumentovat

pocet vykricnikov v prispevku nezvysi jeho argumentacnu hodnotu :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

Nechce sa mi veriť,že si taký ignorant.

1. V zákone sa hovorí,že povolené používanie jazyka menšín.....

Menšiny majú právo používať.....

Vtedy a za takých podmienok...

Niekto nám povedal,že kedy a za akých podmienok môžeme používať svoj jazyk.nepýtal sa nás,či s tým súhlasíme ake´d sme s tým nesúhlasili tak na to nebral ohľad.ako to chceš nazvať ináč ako dovoľením?

 

2.Čo myslíš chcel by to niekto ,,prekopávať" ak by sme mlčali?

3.Stavme sa,že to ,,prkopávanie" až také hlboké nebude!

 

Čo je podľa teba racionálna argumentácia v prípade používania jazyka menšiny?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prekopávanie

 

No elfant,to je to prekopávanie?

Perlička je v tlačenom SME.príležitostné tlačoviny nemusia mať všetky informácie v štátnom jazyku;

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5552366/krajcer-pokuty-za-jazyk-nezrusi.html#ixzz0ztlA29eR a nemůžu byř pokutované aj ke´porušujú jazykový zákon.

 

ani som sa nemýlil,keď som písal,že Krajcer je hungarofób.:cem:)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v poslednom čase sa mi podarilo zopárkrát pozerať správy z maďarskej tv2.

často tam majú pozvaných hostí na rozhovor, takmer vždy sa venujú ekonómii a hospodárstvu, ako tak počúvam, predchádzajúca vláda tam nechala peknú diery na zacpávanie. nedávno tam jeden rozprával o už vykonaných kontrolách na x ministerstvách a v štátnej správe a kdekade, tiež podochádzali na zaujímavé veci, čo si spomínam, na detskú postieľku dovezenú odniekiaľ zo zahraničia v hodnote asi štyristotisíc Ft, zaúčtovanú medzi cestami do bruselu ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zato autonómia a dvojité občianstvo a neúnavný pán duray neustávajú, aj keby sekerky padali : )

 

Maďarské vládne strany podporili autonomistické snahy Maďarov v zahraničí

 

Nemecký Kruh priateľov Hunnie zorganizoval v Budapešti podujatie na ktorom zdôrazňovali historickú možnosť zjednotenia Maďarov. Vystúpil aj Miklós Duray.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5554504/madarske-vladne-strany-podporili-autonomisticke-snahy-madarov-v-zahranici.html#ixzz106Bzqdal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

zato autonómia a dvojité občianstvo a neúnavný pán duray neustávajú, aj keby sekerky padali : )

čítala si to vôbec?čo zlého zas duray povedal?alebo to už je len reakcia na slovo duray?

 

myslím,že sa začínam prikláňať na tvoju stranu.žiadna autonómia.

 

Mindent vissza. :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

reakcia na meno duray, to je predsa jasné, samozrejme :D

 

len píšem, že pán duray je neúnavný a neustáva, nič viac ... dokonale a absolútne neustáva, toť dôkaz z článku :

Bývalý podpredseda SMK Miklós Duray v prejave zdôraznil, že je zarytým zástancom autonómie. Tá je totiž podľa jeho vyjadrenia organickou súčasťou demokracie a prostredníctvom nej je možné zabezpečiť budúcnosť Maďarov žijúcich za hranicami.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5554504/madarske-vladne-strany-podporili-autonomisticke-snahy-madarov-v-zahranici.html#ixzz10NKbQMko

šak dobre, je zarytým zástancom, aj keď už aj v smk už je len bývalý podpredseda, ani názor mu nikto neberie, len je prekonaný ... v samotnom smk ho prekonali, hm ? : )
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Viktor Orbán získal po posledných voľbách prakticky neobmedzenú moc a samozrejme, mieni ju naplno "využiť".

 

Súčasťou koncepcie tiež je, že akékoľvek budúce zmeny ústavy presadenej Fideszom budú možné len vtedy, ak ich dvojtretinovou väčšinou odsúhlasí parlament v dvoch za sebou nasledujúcich volebných obdobiach.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5666429/orban-chce-potraty-v-ustave-a-svateho-stefana-na-zastave.html#ixzz16zkUyvSf

 

Fides teda schváli ústavu, ktorou zafixuje stav o ktorom dnes rozhodne jeho predseda. Alebo žeby si jej schválenie tiež nechal Fidesz ešte potvrdiť budúcim parlamentom?

 

Maďarsko si teda ešte užije svojho orbánizmu, aj keď teraz, krátko po voľbách je ešte určité nadšenie u voličov a preto aj nekritickosť voči Veľkému Viktorovi. Nakoniec u nás to kedysi po nástupe Mečiara bolo asi podobné.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cactales ty vies po madarsky?Resp. sledujes,ci poznas situaciu u nich, ci len z dennika Sme?

 

Ako ma zaujalo len, ze nadsenie volicov, maju tam nejake novsie prieskumy?

 

Zaujimal by ma nazor Drowa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, to či viem alebo neviem po maďarsky nie je v danom prípade podstatné. Myslím, že aj na Slovensku je dostatok dostupných informácií aj o dianí v Maďarsku a možno budeš prekvapený, ale nepíše o ňom iba denník SME a v danom príspevku som tiež (okrem citovanej informácie) neprevzal názor denníka SME ani názor žiadneho iného média, politika, alebo politickej strany.

 

Ale aby sme ostali pri téme, mňa by zase zaujímal aj tvoj názor na situáciu v Maďarsku.

 

Ešte čo sa týka prieskumov, podľa nich podpora Fideszu v novembri oproti októbru stúpla zo 44 na 49%. Volebný výsledok Fideszu bol necelých 53 %.

http://udalosti.noviny.sk/politika/25-11-2010/tarki-preferencie-vladnych-stran-stupaju-fidesz-kdnp-podporuje-49-madarov.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Orbán a jeho suita sa činia, zlé zlé zlé médiá treba trochu skrotiť, neviem prečo, pripomína mi to trochu predsedovanie pána Fica, tak v náznakoch ... : )

... zanedlho budú kontrolovať internet, hm ? možno to už robia, žiadne iné myšlienky, pekne zjednotiť ! niekde som o to čítala slovo "fideszácia" :detektiv: :hmmm:

 

Maďarsko zaviedlo cenzúru

 

Pre verejnoprávne médiá zjednotia výrobu programov.

Maďarský parlament v noci na včera prijal zatiaľ poslednú časť balíčka mediálnych zákonov, ktorý môže podľa domácich a zahraničných kritikov ukončiť slobodu médií v krajine. Oproti pôvodným návrhom je prijatý zákon povoľnejší v jedinej veci.

 

Likvidačne vysoké pokuty, ktoré môže rozdávať úrad pre dozor nad médiami, nebude nutné zaplatiť okamžite.

 

Médiá môžu súd požiadať o pozastavenie zaplatenia pokuty do času, než iný súd rozhodne o jej oprávnenosti.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5693924/madarsko-zaviedlo-cenzuru.html#ixzz18rHpoSvT

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov