Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

ked notebook jedine dell, IBM thinkpad, HP

Práve tento víkend som skúmal poruchu jednoho HP - stačilo pohladiť klávesnicu a resetoval sa ako blbec. A nefungovala mu DVD-RW mechanika. Je v záruke, našťastie... Čo však zároveň znamená, že vydržal len niečo málo cez rok. A poznám stále viac ľudí, ktorí majú skúsenosti s narastajúcou poruchovosťou notebookov HP...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 94
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    18

  • RoSo

    12

  • weirdo

    12

  • Hedgehog

    9

Top prispievatelia v tejto téme

Darkman, Nokia, už som to tu rozoberal, že mám iné skúsenosti... Okrem toho si človek nemôže urobiť vôbec dobrý dojem o inteligencii konštruktérov HP po zistení, že gumové dorazy veka s monitorom umiestnia tak, že sa otlačia a vyšúchajú od nich plôšky priamo na monitore...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ako ty ale ja mam tie gumove odrazky na strane displeya, takze mi prijde nerealne aby sa nieco otlacilo na monitor (pokial si nejaky sajrajt nenechal na klavesnici).

Ale ked sme uz pri tej konstrukcii, nemozem si pomoct, ale ked som sa naposledy dostal k Aceru (ja mam HP) tak som si pripadal ako by som z BMW presedlal do Skodovky. Najhorsia bola klavesnica, neporovnatelne. Touchpad bol daleko horsi ako na HP. Medzi dalsie veci co mi vadili bolo - leskly povrch, jednak na tom bolo vidiet kazdy otlacok, a jednak to staci raz niekde opriet a ostane tam pekny skrabanec.

Na HP sa mne osobne este paci naraznik z tvrdeneho plastu, ktory je po celom obvode a presahuje telo ntb o nejake 2mm, ocenil som ho, ked som minule pri otacani zavadil o roh polootvorenych dveri, na NTB nie je ani stopa po naraze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman, sorka, ale rozoznám sajrajt od toho, čo je blbo nakonštruované. Tie gumové dorazy boli na tom konkrétnom modeli, čo mi prešiel rukami presne pod klávesnicou, presnejšie v tom úzkom priestore medzi klávesnicou a touchpadom, samozrejme nie oba v strede, ale asi tak v štvrtine tej hrany merané od kraja. Asi to závisí od modelu, ale u takej značky, ako je HP by sa to nemalo stať ani pri tom jednom modeli. Tým skôr, že tie "zaznávané značky" sa toho dokážu vyvarovať a to mi z ich modelov prešlo rukami podstatne viac typov.

 

Neviem, aké Acery si mal v ruke, ale osobne som ešte nerobil na lepšej klávesnici, než bola tá "usmievavá" na mojom starom Acere - kratučký zdvih, ľahko a presne idúce klávesy, a príjemne prirodzená poloha rúk, keď klávesy nie sú v rovných radoch, ale "anatomicky" vytočené o celkový uhla asi 10 stupňov. Nikdy sa mi nestalo, že by niektorá klávesa nedosadla a vynechala mi písmenko, ako sa to občas stalo na iných notebookoch. Jediné, čo by som jej mohol vytknúť je, že sa po štyroch rokoch vyhladila časť nápisu na ľavom Shifte.

 

Lesklé povrchy sú teraz trendom aj na stolných LCD. Sú nepríjemné keď je okolo veľa svetla, majú však oveľa tvrdší a aj na tlak pevnejší povrch, než tie matné.

 

S tým BMW a škodovkou - no neviem... Osobne som spúšťal benchmarky na svojom Aceri 1GHz P3 a 1.6 GHz P4 HP svojeho kamoša. Ani som neveril vlastným očiam, keď som zistil o koľko bol práve ten jeho pomalší... Ak budeš pochybovať - mám svedkov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hedge mne osobne preslo pod rukami priblizne 9-10 acerov, vsetko boli serie prve P4ky od 1.6 po 2.4 GHz...

 

skusenosti mam s nimi asi take, do roka bola baterka totalne KO, na klavesnici odchadzali klavesy (a zrovna tie ktore som potreboval, som mal z toho nervy, ked musis dat heslo a neda sa :lol: ), dalej spoj medzi telom notebooku a LCD sa nicil, do roka som mal problem s obrazom pri otvoreni, musel som chvilku hladat spravnu polohu aby som mal normalny obraz, spracovanie plastove bolo na dve veci, dosrabane,dolamane, napr miesto kde boli usb porty bolo tak dolamane ze bol problem tam nieco vopchat

 

pre porovnanie, mal som vtedy v rukach uz 6 rocny compaq armada m700, ked sa kupoval stal 130 tisic, najvyssia rada, po 6-7 rokoch som ho nevedel zabit, furt fungoval, klavesnica bezchybna, monitor tiez, spracovanie nemalo chybu, nic sa nelamalo, len ked som sa o to snazil rucne... ten notebook som tri krat polial vodou, srobovakom skratoval, poodbijal asi 5 roznych rezistorov a nevedel som ho zabit

 

tomuto ja vravim kvalita

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lesklé povrchy sú teraz trendom aj na stolných LCD. Sú nepríjemné keď je okolo veľa svetla, majú však oveľa tvrdší a aj na tlak pevnejší povrch, než tie matné.

nemyslel som bright LCD, ale tie sive farby co sa zacali hojne pouzivat na tela NTB :lol:

 

Tie gumové dorazy boli na tom konkrétnom modeli, čo mi prešiel rukami presne pod klávesnicou, presnejšie v tom úzkom priestore medzi klávesnicou a touchpadom, samozrejme nie oba v strede, ale asi tak v štvrtine tej hrany merané od kraja.

Aha, jasne, tie tam mam aj ja. Vlastne az teraz som si ich uvedomil... nemam s nimi problem, doliehaju presne nad lcd.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, ten pomalý, čo som o ňom písal bol ešte Compaq, bolo to tesne po fúzii s HP... :lol: Takže vrátane neho som mal tú česť iba s 2 HP (žiaľ oba boli na h.... no proste nanič) zatiaľ čo Acerov mi prešlo cez ruky zo 12. Ešte som mal v rukách zo tri Toshiby (ktoré boli z tých všetkých notebookov the best) a jedno Sony (malé, šikovné, háklivé na čokoľvek, tuším aj na špinavé ruky).

 

Každý máme svoje skúsenosti a každý presne opačné, preto je zbytočné dohadovať sa o tom. Ani jeden z nás totiž rozprávaním toho druhého nepresvedčí, keďže ten druhý zažil niečo presne opačné. :) Aj o tom je život...

 

Darkman, načo tam potom sú, ak nikam nedoliehajú? Logika ušla...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Okrem stolných využívam hlavne laptok, ktorý je ideálny spoločník do práce, nákupného centra či do kaviarne/baru. S mobilným internetom je to ešte väčšia sranda. Nenechajte sa pomýliť že mobil internet by mohol nahradiť súčasné laptoky. To ťažko, i keď v budúcnosti kto vie.

 

Ja mám HP Pavilion dv6400 a som s ním veľmi spokojný. Je tam dvd prehrávač (aj s ovládačom), TV karta, zabudovaný mikrovlnný modem, bluetooth, webcamera, ...ďalšie parametre.

 

Dá sa ňom robiť všetko načo som si zmyslel, zatiaľ som nemal s ním žiadne problémy. Mám ho asi rok. Dnešná cena je zhruba 25.000,- až 27.000,-.

 

Sestra, ktorá pracuje v delli odporúča jeden zo série DELL XPS, moderné, šikovné a štandartne menšie a ľahšie (ja hovorím "pre nežnejšie pohlavie" :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm tak s takymto cheap laptotom nemam skusenosti

 

a som netvrdil ze ho chces uplne rozobrat len su notebooky, kde klavesnicu zdemontujes tak ze odcvaknes tri zapadky, a na inych ho musis komplet rozobrat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

malý notebook - aký malý je skutočne malý notebook ? dostať, sú ? aké sú ? koľko stoja keď sú ...

len taká nenápadná hračička, s pripojením cez mobil ... pozerala som trochu po nete, ale skutočne malé som nenašla

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

malý notebook - aký malý je skutočne malý notebook ? dostať, sú ? aké sú ? koľko stoja keď sú ...

len taká nenápadná hračička, s pripojením cez mobil ... pozerala som trochu po nete, ale skutočne malé som nenašla

Sestra, ktorá pracuje v delli odporúča jeden zo série DELL XPS, moderné, šikovné a štandartne menšie a ľahšie (ja hovorím "pre nežnejšie pohlavie" :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no : ) toto som samozrejme pozerala ... ale aj 13,3 obrazovka je veľká

chcela som niečo menšie - skutočne menšie, hlavne nenápadné, šikovné, skladné, ... nj, včera už som za svoje predstavy dostala :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

impozantné :lol: ... navonok je to niečo ako moje predstavy, až na toho náročného užívateľa a množstvo serepetičiek v ňom :)

trápim tu s tým už každého dostupného naokolo, už viem a chápem, že ceny sa zvyšujú miniaturizáciou, neviem, čo stojí táto sranda - ale ja ju nepotrebujem, lebo je pre mňa úplne zbytočne nadupaná kdečím, čo v živote nebudem potrebovať ... a pritom do určitej miery / ako-tak rozumnej / nezáleží na cene, ale fakt nepotrebujem kombajn s milión možnosťami, len nenápadný malý pc, ktorý sa zmestí len tak do kútika, a net.

ok, ja viem ... také ešte nevyrobili a asi ani nevyrobia. nj. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov