Skočiť na obsah

tomassi

Odporúčané príspevky

... ja sa napríklad do kostola dostanem len keď máme v rodine pohreb, svadbu alebo nejakú inú tragédiu.

Toto Rádio môžete predsa počúvať bez spútania, v súkromiu domova,

alebo počas cesty autom. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rád by som upozornil, že na slovakradio.sk sa trošku rozhýbali s napĺňaním webového archívu. Taktiež do relácie Nočná pyramída začlenili filozofické témy, čo je možno trošku náhradou za Filozofickú knižnicu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Chcel by som s vami podeliť radosťou, že som dostal v čase modlitbu ruženca,

spoločné s poslucháčmi katolíckej rozhlasovej stanice Radio Maryja - cez telefón.

No, nejaká dáma volala k tejto rozhlasovej stanice a začala viesť modlitbu v poľštine (Otče náš a 10 krát Zdravaś Maria) a bolo posledne tajomstvo ruženca. Nakoniec povedala: modlila sa Jana zo Slovenska. (to už povedala po slovenský)

 

Bol som očarený krásnú poľštinú akou vravila, že táto dáma.

Nie som prekvapený, keď počujem pútnikov na Jasnej Górze vedúcich ruženec v ich vlastnom jazyku. (často po slovenský). :shifty:

 

Ale keď som počul túto modlitbu v poľštine, vykonávanú Slovenkou, cez Radio Maryja, bol som plný obdivu.

A tomto povzbudila ma k napísaniu tohto príspevku, a zovšeobecnenie tohto rádia.

Tento rozhlas, je interaktívny a umožňuje pripojiť sa na stanicu (cez telefón alebo internet)

so svojimi poslucháčmi - nie nevyhnutne v poľštine. Poliaci dosť pochopia modlitbu v slovenčine. :D

Pre zainteresovaných dávam možnosť kontaktu:

 

Telefónne čísla pre Radio Maryja:

56-655-23-56 antena 2 - pre poslucháči z južnoho Poľska

048-56-655-23-33 antena 3 - pre poslucháčov zo zahraničia

048-56-655-23-66 antena 4 - pre poslucháčov zo zahraničia

 

Cez internet:

http://www.radiomaryja.pl/

 

Parametre pre Radio Maryja:

Vysielače na ultra krátkych vĺnach - FM

(južne Poľsko)

 

Bielsko-Biała 88.4 MHz

Katowice 103.7 MHz

Kraków 90.6 MHz

Kraśnik 98.0 MHz

Krosno 100.6 MHz

Krynica 93.1 MHz

Nowy Targ 95.5 MHz

Przemyśl 105.1 MHz

Ustrzyki Dolne 94.5 MHz

Zakopane 96.3 MHz

 

Aj pre príjem cez satelitu:

 

Satelita Astra 1KR

Pozicia 19,2° East Transponder 59 Frekvencia 10862 MHz

Polarizácia horizontálna (H)

SR: 22000

FEC: 7/8 PID AUDIO: 637 pre Radio Maryja

 

Parametre pre TV Trwam:

Satelita Astra 1KR

Pozicia 19,2° East Transponder 59 Frekvencia 10862 MHz

Polarizácia horizontálna (H)

SR: 22000

FEC: 7/8

PID VIDEO :519

PID AUDIO: 720

 

Adresa: Radio Maryja

ul. Żwirki i Wigury 80,

87-100 Toruń, Polska

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

  ...  k tomuto možno dodať len toľko, že keď dožijeme staroby, minimum si možno odsúvame príchod alzheimera ...

 

 Hm ... cez taketo hádanky ?

skôr by som navrhnúl počúvania rádia Lumen, najmä teraz v období Veľkeho Pôstu.

Skrze kázeň Božieho Slova je Boží Pokoj, ktory vyžaruje toto rádio.

 

Osobne som rád počúvať rádio Lumen, tiež pretože

nasledujúce audicie vykonávane sú krásnú slovenčinou.

napríklad dnes je meditovanie žalmy (Psalmy), že viem, v poľskom jazyku.

takže žiadny problém, som pochopil všetky. Máte naozaj skvelé rádio.  :D 

http://www.lumen.sk/

 

Taktiež si prajem pre všetky dámy,

pri dnešnom Dniu žien, želám Vam pokoj Boží.  :flowers:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David

 

 Rádio Lumen,  si tiež rada naladím ...,  najčastejšie  v nedeľu, keď varím obed ... , teším sa aj na priania gratulantom .. mne to veľmi pripomína, keď som ešte ako dieťa  chodievala k starkým a  z maličkého rádia, odznievali pekné piesne ... , milé gratulácie.

 

 

 

 Minule, keď sme cestovali do Poľska na športové sústredenie...,  preladilo nám rádio, počúvam a nábožné piesne ..  niečo, ako u nás rádio Lumen. :)

Krajina bola ešte trošku zasnežená,  domčeky z dreva, ubytovne, na ceste sme občas stretli aj pekné koníky,  na niektorých miestach bola  ešte vianočná výzdoba ... malo to  svoje čaro.

 

Takže, aj vy,  David, máte skvelé rádio. :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

... Takže, aj vy,  David, máte skvelé rádio. :D

Áno, máme podobné rádio, vola sa Radio Maryja, aj viedene cez otcov Redemptoristov.

Pozrite príspevok # 83. (2 prispevki vyžše)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Áno, máme podobné rádio, vola sa Radio Maryja, aj viedene cez otcov Redemptoristov.

 

 

:) pozerala som, že píšeš Radio Maryja, no nám v aute písalo, že Alex, to môže byť? poznáš také?

a nemusíš mi vykať :D  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

... no nám v aute písalo, že Alex, to môže byť? poznáš také?

Ano, je takéto rádio. vysiela od Zakopaného na južné Poľsko.

ale ja neviem, či to je katolícke rádio? Ono vysiela hlavne folkovu hudbu.

Našiel som ich v Googloch.

Vo Veľkopoľskom vojvodstvé ono nie je počuteľné. :)

http://guzei.com/online_radio/listen.php?online_radio_id=3888&lang=43

a nemusíš mi vykať :D

Môj slovník mňa to tak prekladá a nechcú toho meniť.

Ale ako sa prajete,tak môžem tykať :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

ale ja neviem, či to je katolícke rádio? Ono vysiela hlavne folkovu hudbu.

 

Ale ako sa prajete,tak môžem tykať :D

 

ani ja neviem, ale zrovna púšťali zbožné piesne ...  vďaka. :)

 

ak, tak od Teba to tykanie bude  originálne. :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

neviem teda ako vyzerá hudobná dramaturgia v komerčných rádiách, alebo ako vlastne vznikajú playlisty v slovenských "rockových" rádiách.

ale! len totálny hudobný ignorant môže za takouto našlapanou peckou pustiť kravinu s nasprostastým textom: "Kráčal prázdnym nádražím, s päťkilovým závažím ... loď čo náás k moru dopravíííí"  či čo to tam spievajú... :cotisisi:

kebyže mám pištoľ, tak v tej chvíli zastrelím rádio, takto som ho len preventívne vypol. cestou domov zapnem rádio v aute, a ozve sa z neho: "páni baróni, budem si zbíííjať"  :bad:  však to nie je normálne! to v akých smetiakoch tie CDčka vyhrabávajú? :angry2: 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak to teda prrrr, Tublatanka  a Dereš sa ti zdaju byt malo rockovo naslapane ?

ledaze by si niektore pesnicky nepustil za sebou ale inokedy ? ak som teda spravne pochopil, co si tym chcel povedat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

ledaze by si niektore pesnicky nepustil za sebou ale inokedy ? ak som teda spravne pochopil, co si tym chcel povedat

zhruba tak nejako... lebo však to je ako keby po Janis Joplin pustili Darinu Rolincovú /či ako si teraz hovorí/, dalo by sa to nazvať aj svatokrádež :shifty:

pretože ak to zahrajú v takomto garde, tak sa tá druhá skladba javí ako strašný šunt, v porovnaní s tou predošlou..

 

 

no tak to teda prrrr, Tublatanka  a Dereš sa ti zdaju byt malo rockovo naslapane ?

Tublatanka mala cca pred 30 rokmi pár počúvateľných vecí /dve, možno tri/. tých druhých ani nepoznám, ale z pesničiek s jánošíkovsko - zbojníckou tématikou sa mi robí koprivka. crossover folklóru a rocku mi pripadá prinajmenšom divný -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zhruba tak nejako... lebo však to je ako keby po Janis Joplin pustili Darinu Rolincovú /či ako si teraz hovorí/, dalo by sa to nazvať aj svatokrádež

To zas tiez prrrr. Vsetko je o uhle pohladu. Nie je Darina ako Darina. Stara Darinka mala uroven. A vysoku.

A Deres treba brat ako formu satiry, stavias sa k tomu navazno, to je ten problem.

 

Inak ta tvoja posledna veta o divnosti miesania folkloru a rocku je tazko usmevna a zaroven pokrytecka. Ono totiz Credeencovia robili presne taku muziku. Mix ludoveho country a rocku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež neviem ako to majú nastavené, ale na dvoch staniciach tá istá pesnička. Tak si hovorím, no dobre akurát sa stretli, ale ako skončila pesnička ďalšia bola zasa rovnaká.  To už sa mi zdalo divné. Nie že nejaký posun, v rovnakej časti skladby boli tie pesničky. 

Išli súbežne. Myslím, že fanko a expres. Ja som si už myslela, že mám zle nastavené stanice na rádiu. V aute som bola.

 

Teraz sú tie rádia hrozne nudné. V kuse ide hudba v kuse tie isté pesničky. ja mám rada v rádiu hovorené slovo. Mám rada ak sa tam aj rozpráva, nie v kuse skladba za skladbou. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Inak ta tvoja posledna veta o divnosti miesania folkloru a rocku je tazko usmevna a zaroven pokrytecka. Ono totiz Credeencovia robili presne taku muziku. Mix ludoveho country a rocku.

ee, je tu jeden zásadný rozdiel. rock&roll, a následne rock, totiž z country a blues vznikli. čiže Kredencovci sa v podstate len vrátili k základom rocku. ale kombinácia rocku a folklóru založeného na krojovaných holých pupkoch, trúbenia na fujarách, a priblblých textov o zbojníkoch, divná je, to je fakt.

podobný problém má aj tunajší tzv. hip-hop.

skús si predstaviť napríklad bandu takých ozajstných niggaz odniekiaľ z Harlemu, navlečených v krojoch s holými pupkami, ako trúbia na fujary a hulákajú: Terchová zhorela, len krčma ostala... ako by vyzerali? ako totálni idioti. a presne tak vyzerajú aj tunajší "raperi a hip-hopáci". jednoducho nie sú uveriteľní, rovnako ako tie kydy ktoré recitujú...

 

 

A Deres treba brat ako formu satiry, stavias sa k tomu navazno, to je ten problem.

no, ako formu satiry /niekedy dosť drsnej/ v muzike si viem predstaviť napríklad Karpinu. aj keď časť ľudí by mohla niektoré ich texty považovať za hodne cez čiaru. Karpina bola asi aj preto dosť dlho na neoficiálnom indexe, ale napríklad v rádiu anténa rock ich už sporadicky zahrajú. síce niektoré veci od nich sa do rádia nedostanú nikdy, ale OK, však ani Chleba od Zóny A nikdy v rádiu neodznie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problem je ze ty vidis svet ciernobielo. Lenze on taky nie je. Slovenska popularna hudba vzdy nesie nejaky lokalny rukopis, ktory vychadza zo slovenskenj historie, vratane folkloru. V "milione" nasich skladieb, aj rockovych najdes prvky z ludovej hudby. Taky IMT Smile (aj ked to nie je typicky tvrdy rock) s Lucnicou je toho vybornym dokazom. A tak je to so vsetkym. Deres to akurat zobral extremnejsie.

 

Takisto slovensky hip-hop (nie zeby som ho mal rad). To nie je ziadna kopirka toho americkeho, a neviem co je na tom neuveritelne. Oni nekopiruju ten americky. Divne by to bolo keby spievali o prestrelke gangov v Detroite. Oni ale spievaju (resp. rapuju) o slovenskych realiach, autenticky. Co je na tom divne?

 

Takisto som videl v kroji Maigu. Spievat ludovku. A ano, bolo to neobvykle, ale neprislo mi to urazlive, iritujuce, ani znevazujuce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Upratujem si kuchyňu a v pozadí tak "na pol ucha" počúvam Rádio Slovensko. Išli športové správy a dávali nejaké výsledky zo športu. Hrali Šošoni, Barani, Kamzíci, a ešte pár nejakých  mužstiev, čo ani náhodou netuším čo za zvláštne mená mali.

Niežeby som z toho bola nejak smutná, že vlastne neviem aké mesto vyhralo a aké prehralo. Je mi to vcelku jedno. Tak som sa trocha zamyslela, že aj keď som počúvala verejnoprávne vysielanie aj tak som nevedela kto vyhral a kto prehral.

Keby to bolo na Exprese, či na "Fanku", tak sa nad tým ani nezamýšľam.  Aj keď neviem ktorí sa ako volajú, môžem vedieť, či hrala Bystrica, Prešov, Poprad.

To musím byť skalný fanúšik, aby som sa dozvedela jednoduchú informáciu? 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flora, však je to vcelku nepodstatné... tí čo sa zaujímajú o futbal, vedia, a nám ostatným to môže byť šumák :D

najlepšie to vyriešili kedysi v spomínanom Fun rádiu, keď Dalila v blahých časoch "fun news"  :thumbsup:  zahlásila:

"krátko zo športu: 3:2, 1:0, 2:7 a 4:3"

... bez toho, aby zmienila kto s kým a v akom športe  :smilieee: 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 včera neskoro večer, keď  sme cestovali taxíkom, mladý junák,  taxikár, si vystačil sám ako Rádio :smile3:   on prisamvačku tých 15 minút,  čo trvala cesta, vkuse  vydržal rozprávať.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

V aute počúvam rádio Aktual, vysiela to na frekvencii, kde vysielala Rokova republika kedysi. Väčšinou správy, rôzny hostia v štúdiu, diskusie. 

Ráno keď štartujem z domu, tak tesne po 6:30 ide také kratučké historické okienko. Úplne sa na to teším a sadám do auta s tým, aká téma bude dnes a čo si pripomenú.

Moderátor tam má Jara Valenta (redaktor z Historickej revue), a on k danému dátumu čosi porozpráva z histórie, či už z dávnej alebo nedávnej. 

Som na tom vyslovene závislá a chystám sa tak, aby som už o 6:30 sedela v aute zvedavá o čom sa bude rozprávať. 

Minule bolo rádio prepnuté kdesi na inú stanicu, pri prelaďovaní som skoro nabrala bránu.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov