Skočiť na obsah

Svätá zem zaliata krvou


nutrinka

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 mesiacmi...

Dnešná správa na SME:

 

Ženy zomreli ako ľudské štíty

 

TEL AVIV, GAZA - Dve palestínske ženy zahynuli včera pri prestrelke, počas ktorej izraelské jednotky útočili na palestínskych radikálov skrývajúcich sa v dave ľudí. Ženy ich prišli vyslobodiť z obliehanej mešity v tábore Bejt Chanún v Gaze, kam sa ozbrojenci skryli pred izraelskými vojakmi. Ozbrojenci nakoniec unikli. K úteku im niekoľko desiatok žien pomohlo tak, že sa pred mužov so zbraňami postavili vlastnými telami ako živé štíty.

 

 

Neskutočne obdivujem chrabrosť, odvahu, hrdinstvo a statočnosť palestínskych bojovníkov za slobodu.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Toto je zaujímavá správa:

 

Katolíci v Gaze nebudú sláviť polnočnú omšu

 

GAZA 24. decembra (SITA/AP) - Rímskokatolícka cirkev v Pásme Gazy nebude vzhľadom na pokračujúce násilnosti medzi stúpencami hnutia Hamas a hnutia Fatah sláviť tradičnú polnočnú omšu.

 

Kresťania a osobitne kresťanské deti v Pásme Gazy majú podľa Musallema oprávnený strach, najmä potom, čo neznámi ozbrojenci zastrelili za bieleho dňa troch maloletých synov palestínskeho policajta počas ich cesty do školy. "Deti mi povedali, že Santa Claus tento rok nepríde, pretože je to príliš nebezpečné," povedal Musallem.

 

V Pásme Gazy žije okolo 1,4 milióna obyvateľov, z toho asi 3000 kresťanov. K rímskokatolíckej cirkvi sa hlási okolo 300 ľudí, väčšina kresťanov patrí ku gréckej pravoslávnej cirkvi.

 

Takže nie iba Izrael robí takéto zločiny, že strieľa do detí. Samotní islamisti to robia. Ale tentokrát do ulíc nešli vrieskať "smrť Izraelu, smrť USA".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

V Gaze sa tlčú medzi sebou stúpenci sekulárného Fatahu a Hamasu. Hamas vyhral a plánuje islamizáciu pásma Gazy.

 

Gazu už kontroluje len Hamas

 

Hamas sľubuje islamizáciu palestínskych území, zároveň však chce národné zjednotenie.

 

Hnutie Hamas zobralo konkurenčnému Fatahu, čo sa dalo a už úplne ovláda pásmo Gazy. Jeho predstavitelia hovoria, že sa tam budú zavádzať nové poriadky. „Nastal koniec sekularizmu a herézy,“ upresnil hovorca Hamasu. Fatah zase vyhlasuje, že Palestínčanov postihla najväčšia katastrofa od roku 1967, keď Izrael po šesťdňovej vojne obsadil okrem iného pásmo Gazy a západný breh.

 

Susedia posilňujú hranice

 

Tí obyvatelia pásma, čo nepatria k členom Hamasu, sa obávajú o svoju bezpečnosť a podľa správ palestínskych médií sa dá očakávať ich exodus. Egypt a Izrael posilňujú svoje hranice. Objavili sa správy, že jeden z členov Fatahu spáchal samovraždu, potom čo sa dozvedel, že jeho syn je na čiernej listine Hamasu.

 

Oveľa akútnejším problémom je však bezpečnostná situácia v Gaze. V pásme sa rabuje, objavili sa prípady vrážd členov Fatahu. Ľudia z Hamasu údajne útočia aj na ženy a deti z rodín, ktoré majú prepojenie na Fatah. Obyvatelia sa tiež obávajú, že po piatich dňoch­ brutálnych bojov v Gaze a totálnom politickom rozvrate sa dostanú do ešte väčšej izolácie.

 

Druhý Taliban?

 

Už teraz si práve oni najviac odnášajú bojkot, ktorý na Hamas uvalilo po jeho víťazstve vo voľbách v januári 2006 medzinárodné spoločenstvo. Strach vyvolávajú aj reči Hamasu o víťazstve Alaha. Hamas sa v posledných mesiacoh ešte viac radikalizoval a v Gaze sa začali objavovať metódy pripomínajúce vládu Talibanu v Afganistane.

 

Na západnom brehu tiež situácia nevyzerá najlepšie. V tejto časti palestínskych území, ktoré zase ovláda Fatah, sa začali objavovať útoky na členov Hamasu.

 

 

Izrael svoili správnu taktiku keď evakuoval Gazu. Palestínčania sa pobijú medzi sebou. Takto len dokazujú že nemajú nárok na vlastný štát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď o to ide, chorche ... v tom je irónia Axelovej odpovede

okrem všetkého ostatného za všetko na svete predsa môžu Židia, nie ?

ale to už patrí do témy o konšpiratívnych teóriách :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach ano, otec mi nejaku taku konspiracnu teoriu flochol do ksichtu a pravdupovediac nemam ani jednu chut mu verit. ze za vsetkym su Zidia. Podla mna je to silne premrstene!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Práve som písal s jedným izraelským vojakom, zajtra sa vracia do armády, nebol moc nadšený, mal dovolenku či čo, tak keď sa vráti a bude ma čo povedať tak sme prinesiem preložené (do slovenčiny) hot news.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

je to tema o Blizkom Vychode tak to dam sem :lol:

 

dostal som sa k zaujimavym mapkam

navrhol ich byvaly prislusnik US armady Ralph Peter, ktory mysli, ze ak by sa takto rozdelili staty na Blizkom a Strednom Vychodu tak by sa malo eliminovat napatie...

co si o tom myslite???

 

TERAZ

Obrázok

 

PO ROZDELENI

Obrázok

 

...znamenalo by to vytvorenie tychto statov:

1.,Kurdistan (odtrhol by sa vychod TUR, SV cip Syrie, SZ cast Iranu a severna cast Iraku, ktora ma teraz autonomiu)

2.,Velke Jordansko (dostali by k svojmu doterajsiemu statu kus Saudi Arabie)

3.,Velky Libanon (k terajsiemu Libanonu by sa pridala cast Syrie, na brehoch Stredoz.mora s mestami Tartous, Latakia)

4.,Svaty Islamsky Stat (na uzemi Saudi Arabia by vznikol stat s mestami Mekka a Medina)

5.,Azerbaijcan (rozrastol by sa o kusok iranskeho uzemia pri Kaspickom mori)

6.,Sunnitsky Iraq (Irak ako krajina by zanikol a toto by bola jeho cast, ktoru ovladaju sunniti, cize zapadna cast)

7.,Arabsky Siitsky stat (juzna cast Iraku s mestom Basra a pobrezie pri Perzskom Zalive zo S.A. a Iranu)

8.,Slobodny Baluchistan (k jej vytvoreniu by sa odtrhla znacna cast Pakistanu a vychodneho Iranu)

9.,Iran (k nemu by sa pripojila cast Afghanistanu s mestom Herat)

10.,Afghanistan (by prisiel o Herat ale pripojili by si severny Pakistan znamy ako uzemie kmenov)

 

myslite, ze aspon nieco z toho by malo sancu??

 

dnes vyhlasili v Iraku nejaki dvaja siitski poslanci ziadost na referendum o vytvorenie ministatu s hlavnym mestom Basra, takze mozno sa predsa daju nejake veci do pohybu....som velmi zvedavy ako to cele dopadne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niektoré z tých návrhov by možno mohli vyriešiť niektoré problémy, ale dnes je taká rozsiahla zmena hraníc medzi toľkými štátmi nereálna. Z toho všetkého by skutočne mohol pripadať najskôr do úvahy rozpad Iraku. Ak by sa však odtrhol šiitský juh a Kurdi na severe by sa pokúsili o to isté narazili by na odpor susedných krajín s kurdskou menšinou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Mapka je to zaujímavá, ale považujem ju za nereálnu, lepšie povedané za nezmysel. Určite Saudská Arábia by sa len tak vzdala bohatých ropných ložísk v Perzskom zálive a kolísky islamu Mekky a Mediny, určite by sa nukleárny Pakistan vzdal dvoch tretín územia (vrátane Kašmíru), určite by sa Turecko vzdalo celej východnej časti územia, určite by Sýria súhlasila so stratou prímorského územia a určite to isté by oželel Irán na juhu krajiny.

Keby sme teda túto mapku mali brať do úvahy, je tam ešte jedna chybička - Náhorný Karabach by mal byť súčasťou Arménska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Sionistický režim zaútočil na mierumilovný teroristický Hamas v Gaze a to u tom nie je jediný príspevok?

 

Po Vianociach zaútočil Izrael na Gazu. Viac ako dve stovky mŕtvych

 

GAZA. Izraelská armáda v sobotu tesne predpoludním potvrdila masívny letecký útok na palestínske Pásmo Gazy, ovládané teroristickým hnutím Hamás.

"Naše letectvo spustilo v sobotu masívny útok na infraštruktúru Hamásu v Pásme Gazy s úmyslom zastaviť teroristické útoky proti izraelským civilistom, ktoré prebiehali posledné týždne," uviedla armáda.

Útoky sa začali okolo 11.30 miestneho času (10.30 SEČ). Izrael podľa stanoviska armády vopred pred útokmi varoval obyvateľov Pásma Gazy. Za prípadné obete medzi civilistami, ku ktorým môže dôjsť najmä ak sa militanti z Hamásu budú skrývať v civilných objektoch, je podľa izraelskej armády "zodpovedný len a len Hamás".

Palestínsky prezident Mahmúd Abbás požiadal v sobotu krátko po začiatku izraelských útokov na palestínske Pásmo Gazy o pomoc zahraničie. "V záujme zastavenia týchto hanebných útokov sme v priamom kontakte s mnohými arabskými aj inými krajinami," povedal Abbás, ktorý je práve na návšteve v Saudskej Arábii.

Pásmo Gazy, na ktoré Izrael zaútočil, pritom ovláda palestínske teroristické hnutie Hamás. To je s Abbásovým hnutím Fatah, ovládajúcim Západný breh Jordánu, tiež takmer neprestajne v ozbrojenom konflikte.

Izrael aj palestínske hnutie Hamás vyzvalo v sobotu na pokoj zbraní popri EÚ, USA, Rakúska, Egypta a viacerých ďalších krajín a organizácií aj Rusko. Moskva "je presvedčená, že je potrebné okamžite zastaviť masívne použitie sily proti Pásmu Gazy", uvádza sa v stanovisku Kremľa. Popri izraelskom útoku Rusko kritizovalo aj palestínske hnutie Hamás a vyzvalo ho, aby zastavilo ostreľovanie Izraela raketami. Práve týmito palestínskymi útokmi Izrael odôvodňuje zásah v Pásme Gazy.

Vojna v Gaze: Izrael zaútočil na Hamas

 

Víkendové letecké bombardovanie bolo najväčšou vojenskou akciou židovského štátu v pásme od roku 1967

Izrael prekvapil a nečakane zaútočil na Gazu. Po leteckých útokoch vraj chystá pozemnú operáciu.

Pásmo Gazy prežíva podľa izraelských médií najväčšiu vojenskú operáciu od vojny v roku 1967. Počty zasiahnutých cieľov sa rátajú na desiatky, obetí môže byť nateraz do tristo, na pásmo len v sobotu dopadlo 100 ton výbušnín.

Izrael nevylučuje pozemnú operáciu: mobilizuje 6500 záložníkov a k pásmu posiela tanky a delostrelectvo. Hnutie Hamas, proti ktorému útok vedie, vyzýva na strašnú odplatu.

Väčšina sveta je pobúrená. Požaduje od Izraela, aby prestal s neprimeraným používaním sily a Hamas vyzýva, aby skončil s ohrozovaním židovského štátu. Analytici sa zväčša zhodujú, že pôjde o dlhú kampaň. Izraelský útok na pásmo Gazy bol otázkou času, odkedy palestínske hnutie Hamas vypovedalo prímerie a zostrilo raketové útoky na židovský štát.

Nikto nečakal, že príde tak rýchlo a v takom rozsahu. Izraelskej dezinformačnej kampani sa podarilo zmiasť nielen médiá, ale aj inštinkty lídrov Hamasu.

Útoky pokračujú, Izrael zničil centrálu Hamasu

 

Izrael zničil dnes počas vzdušného náletu v pásme Gazy hlavný bezpečnostný komplex Hamasu a pripravil sa na možnú inváziu na toto územie.

Izraelské letecké útoky na palestínske pásmo Gazy pokračovali aj v noci zo soboty na nedeľu. Jeden z nich zasiahol vojenský objekt blízko pri hraničnom priechode Rafah medzi Pásmom Gazy a Egyptom, cieľom ďalšieho bola mešita v Gaze, kde sa údajne ukrývali teroristi. Celkovo podnikla izraelská armáda v noci podľa izraelského verejnoprávneho rozhlasu asi 20 náletov.

Ďalšie články:

 

Izrael útočí na Gazu bez očí novinárov

Izraelská armáda uzavrela pohraničné oblasti s Pásmom Gazy

Izraelské lietadlá zbombardovali ministerstvo vnútra

Merkelová: Za eskaláciu napätie je zodpovedný výlučne Hamás

Stovky ľudí protestovali vo Švédsku proti bombardovaniu Gazy

Podľa Bieleho domu násilie na Blízkom východe vyvolal Hamás

Skupina iránskych duchovných registruje dobrovoľníkov proti Izraelu

Pan vyzval na okamžité zastavenie násilia v Pásme Gazy

Egypt otvorí hranice až vtedy, keď bude vládnuť Abbás

 

Myslím, že nebyť vypovedania prímeria Hamasom a neustále ostrelovanie Izraela raketami z územia Gazy tak by k ničomu nedošlo. Dovtedy sa dráždi kobra bosou nohou pokým neuštipne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Podle vládních statistik z loňského roku žije ve 120 oficiálních osadách a desítkách dalších osídlení, která v uplynulých 41 letech vyrostla na Západním břehu Jordánu, 290 000 Izraelců. Tajná data naznačují, že většina osad, zhruba 75 procent, byla vystavěna bez povolení, napsal Ha’arec. Přes 30 procent staveb nejrůznějšího druhu včetně policejních stanic či škol navíc vyrostlo na soukromých pozemcích Palestinců.

Kto vydava povolenia na zapadnom brehu? To je pod spravou Izraela?

 

http://www.novinky.cz/clanek/160072-izrael...ch-osadach.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Izrael je zlocinecky stat, ktory pacha genocidu, ja dufam ze jedneho dna sa im to vsetko vrati.

 

Edit: Teraz som si pozrel tu mapu ktora tu je, a bolo by to o tom istom, pretoze Izrael by stale existoval

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevedel som kam mam dat tento prispevok, tak to ked tak presunte.

 

Chatujem si s nejakými Arabmi..

 

Moc sa k nabozenstvu a situacii tam nedostaneme ale to co som sa dozvedel o Moslimskom nabozenstve sa mi paci a paci sa mi viac ako nejaké Krestanstvo.

Inak o Bohu tam oni absolutne nezartuju, je to 100x horsie ako keby som niekomu z Vas nadaval na mamu,

tak sa necudujte ze sa nesmiali ked boli tie karikaturi.

 

Dalej Iracan (Irak) mi hovoril ze ludia su velmi nestastny s toho ze Saddamov rezim skoncil.

Dalej som chcel vediet viac o tom terorizme ktory tam je, ako to vlastne je, kde je pravda,

no moc sa k tomu nevyjadril, ani sa mu necudujem!!

 

Dalej co mi Palestincan pisal o situacii tam, som sa skoro posral od lutosti a to mi vlastne ani nic nepovedal!!!

A dufam ze vsetci vieme ako to je s Izraelom!

 

Na BBC, CNN, SME, PROP, a ine sracky sa mozete vykaslat, propaganda jedna vsetko, toto je jediny doveryhodny zdroj ktory ma v sebe pravdu.

 

Ak mate nejaku dobru otazku ohladom Blizkeho vychodu mozete dat, odpoved sem mozem dat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov