Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 01/11/2022 in Posts

 1. Nerada varim v nedelu, ale dnes som 20 minut obetovala...
  2 points
 2. keď už si @electric blue dala taký fajnový avatar, pridáme tu autora, lebo naozaj stojí zato: Shusaku Takaoka. jeho diela sa dajú dohľadať krížom-krážom po internete, tak dám namátkou jednu stránku: https://aesthesiamag.wordpress.com/2019/09/27/shusaku-takaoka-juxtaposes-pop-culture-with-classical-art-for-satire/
  2 points
 3. Riziko ochorenia podstupujú iba živé tvory. Z toho vyplýva, že najväčším rizikom je život! Vieme, že toto riziko sa šíri pohlavným stykom a mali by sme sa preto správať zodpovednejšie.
  2 points
 4. Dnes takto vyzdobila pani zima, moju rodnú dedinku. Je tam tiež krásne, stále sa tam rada a s láskou vraciam.
  1 point
 5. 1 point
 6. ja som zatiaľ našťastie po vakcínach neodpadla .. ani nikto z blízkych .. po prvom aj druhom očkovaní som mala len zvýšenú teplotu, príznaky málinko ako na chrípku, znamená, že vakcína účinkovala.. po dvoch dňoch som bola fit. som rada, že som sa nechala zaočkovať , aj moji najbližší .. Covid .. to nie nejaká chrípočka.. je to vážna vec.. poznám aj ľudí, ktorí to veľmi zľahčovali, že čo, taká chrípočka, že netreba sa očkovať, hoci mohli a mali.. žiaľ dnes sú nebohí a to viacerí mali niečo len po - 30 tke. manžel už má termín aj na tretie očkovanie, ja sa zaregistrujem na očkovanie vo februári..
  1 point
 7. @informator Presne takéto sračky vedú k prekrúcaniu histórie. Kretén. Systémom "niečo bolo inak - všetko bolo inak". Namiesto "židia" použiješ "osoby, ktoré chceli žiť slobodne", niekto sa toho chytí a dojde k záveru, že sa vlastne Židom nič nestalo. Napísal som to zjednodušene, ale zhruba tak to funguje. Takže váž svoje slová. A pamätaj, že slobodne chceli žiť všetci ale žltú hviezdu dostali IBA židia. A nebolo to preto, že iba chceli žiť slobodne. Bolo to preto, že si jeden psychopat zmyslel, že oni môžu za všetko zlé a treba ich vyvraždiť. Ale predtým musia byť označení. Kretén.
  1 point
 8. Už som si vybavil dopravu do Trnavy takže nakoniec nebudem musieť bicyklom ísť 25km na očkovanie. Janssen druhá dávka.
  1 point
 9. Morské oko, Remetské Hámre https://sk.wikipedia.org/wiki/Morské_oko_(jazero)
  1 point
 10. označovali židov, pretože boli židia. len a len preto! kretén.
  1 point
 11. Ďalšia vintage fotka: Holiday cheer, 1953. (autor Vivian Maier)
  1 point
 12. hm, no daj radu ako to malo vyzerat ? Pretoze podla mna by pomohlo ak by vladol Fico, ten by svojich presvedcil a opozicia by aj tak podporila ockovanie.
  1 point
 13. Objav krásy východu: Na návšteve v Zapikanovej chyži a fyzikálny div na Mazolíne https://www.kosiceonline.sk/objav-krasy-vychodu-na-navsteve-v-zapikanovej-chyzi-a-fyzikalny-div-na-mazoline?fbclid=IwAR15V1HsozSbYRhxEQYdiI_T5bnTPncfiJl5bea8QqXu6m0Qzj2-jLAq1Zg Relax v prírode.
  1 point
 14. ešte dobre že toho Putina máme, že? inak by sme si ho museli vymyslieť že tu je odpor proti očkovaniu má viacero dôvodov, a ten ruský je vcelku minimálny ... jedným z tých reálnejších je, že časť populácie je ešte vytrénovaná reálnym socializmom, a zo súčasnej očkovacej kampane, za ktorú by sa nemuselo hanbiť ani Rudé Právo a spol, sa im ježia vlasy na zátylku. jednoducho časť spoločnosti ešte nestratila zdravé inštinkty, a vidí že tu s nimi vláda a médiá nehrajú košer hru. btw, neveril by si koľko ľudí vo firme, ktorí boli pôvodne rozhodnutí nechať sa opichať, svoje rozhodnutie zmenilo potom ako videli chlapa, ktorý ešte dva mesiace po prvej dávke vyzeral ako po mŕtvici, čo mal stŕpnutú polku fasády ... a nebolo k tomu treba ani zem a vlek či slobodný vysierač
  1 point
 15. Biskup Halko videl v televizore pusu "podla marxistickej ideologickej prirucky" (to musi potesit aj informatora) a mal z toho taku traumu, ze o tom musel natocit video (ktore uz medzitym zmazal) No a takto si katolici prezivaju svoju sexualitu.
  1 point
 16. 1 point
 17. naozaj tomu veríš? fakt si taký naivný, že si myslíš, že pobyt v nemocnici plus všetky tie lieky stoja zopár drobných? vieš čo? odhlás sa zo zdravotnej a skús si všetko platiť sám. len tak, aby si sa dostal do obrazu.
  1 point
 18. V Mestskom parku
  1 point
 19. Kvety pekne podrástli.
  1 point
 20. Ešte nič ale ak ma nebudú chcieť pustiť tak proste budem vyžadovať to čo som vyššie napísal. Veď to neni v poriadku aby človek ráno o 5:00 už bol nastúpený, dajú mu 50 obchodov v 3 okresoch a končí večer o 17:00 bez jedinej prestávky 12-ku ťahať! Veď kamionista ani nemôže toľko jazdiť! Brata kotúč nepustí po 4h prestávka, po 8h zas prestávka. Nesmie to prekročiť. Nemecký inšpektorát práce to veľmi prísne kontroluje. Predbehne ťa auto. V zadu zabliká nápis Bitte Folgen, stiahne ťa na odpočívadlo a hneď daj kotúč, kolko jazdíš? Ako dlho? Prečo si prekročil jazdný čas? Prečo si si nedal prestávku? Bum pokuta pre zamestnávateľa. Toto treba aj na tých slovenských podnikateľov nech sa už uvedomia.
  1 point
 21. však nech si stavaju nizkoeenergetické zdroje na domoch, ja nie som proti, lenže ja netužím po buducnosti kde budu všade panely. My musime expandovat aj do vesmíru, nie sa tu zahrabat s priblými nápadmi postaviť všade panely.
  1 point
 22. zaujímavé, Tono, že všetci tu píšete o tom čo bude, a nie čo je ... ale elektrárne sa odstavujú už teraz, čiže zostávajú zatiaľ len tie baterky. a aká eko katastrofa by teda vznikla pri požiari 8x elon battery plant, menšia či väčšia ako havária JE? a k tomu čo je a čo bude - čo myslíš, ak by som v bývalej robote navrhol manažérovi, že ten obstarožný strojový park treba vyhodiť do šrotu, lebo je starý, škaredý a vôbec nie eko a bio, lebo však o 10 - 15 rokov možno budú lepšie stroje, navrhol by ma za zamestnanca mesiaca a zvýšil by mi plat, alebo by ma poslal na odborné vyšetrenie k doc. Chocholouškovi?
  1 point
 23. náklady? v globálne oteplenej téme som kedysi dával do placu príklad, že koľko by stála baterková záloha na noc pre nejaké mesto ... nedočkal som sa žiadnej odpovede, napriek tomu, že ste tu samí experti, ktorí dokážu vyriešiť problém globálneho oteplenia behom rannej session na tlačovke v porcelánovej zasadačke... len Tono napísal, že však by sa dali použiť aj lacnejšie baterky ako lítiové. dnes by som mal teda iný príklad, zložitejší, keď ten prvý sa zdal svojou jednoduchosťou pod úroveň všetkých diskutujúcich. jeseň a zima sa v našich končinách vyznačujú dlhými inverziami - nesvieti ani nefúka niekoľko týždňov v kuse. ujo Elon má v Austrálii takú peknú baterečku. naša firma by na dva týždne zálohy potrebovala také baterky dve, bývalá firma ide na tri smeny, čiže by potrebovala takých bateriek šesť. teda dve stredne veľké firmy na Považí by potrebovali ako zálohu 8 Elonovych bateriek.príklad znie: koľko hektárov solárnych panelov by sme potrebovali na ich dobitie keď náhodou raz za dva týždne na pol hodinu vykukne slnko? buďme optimisti a rátajme pre zimné obdobie nadhodnotenú účinnosť panelov 20% z ich nominálneho výkonu. a doplnková otázka: ak by v tých baterkových úložiskách nejakou náhodou vznikol požiar, nenastala by tým ekologická katastrofa porovnateľná s haváriou JE? druhá doplnková otázka: čo s toľkými baterkami po skončení ich životnosti? nenastali by náhodou podobné problémy ako s odpadom z JE?
  1 point
 24. Videl som len kratko ci teda aj ci nazory glacka. Asi to funguje, aj elektronicky obojok, ci aj tento ze mu davat zruky. Iste to musi fungovat. Ale ci by som to ja chcel robit? Nerobim, ja nepotrebujem dokonaleho psa, mam toho jedneho co je vcelku OK. Neuteka odomna, teda nikdy som ho na vodzke nemal(ja som ho na vodzke nemal, lebo nepotreboval - ja sa nestretnem s inym psom ,ja ho nevodim leso parku,teda keby som chodil z cinzaku do mesta by som sa musel inak zariadit), nebrecha, nenahana srnky, ale som si isty ,ze tieto ich systemy funguju,len ja ich nepotrebujem. Cvici toho psa dcera,ved jej je to pes(mne sa revucky kinologovia v celku pacia, maju velky pozemok a chodi tam asi 10 psov..(oni to trenuju ze vsobotu zeny a nedelu chlapy(zeny varia). a Chova ju aj chalan, tiez musi. Chcu mat psa sa on budu starat. Starame sa aj zena aj ja - som mu narobil tolko sena,prvy krat som to len na vydlach odniesol,2/3 som musel dat nazad. Toto je prvy pes co sme ho mali odmalicka a je inteligentny, mali sme psi pradtim z utulku, ci nejake ine a s nimi to bol pruser, neposluchali. Ten to pes poslucha. Dcera pozera sutaz psov v amerike. vacsinou su tam policajtne psi a tie to vyhravaju a bola tam mlada zenska asi 25 rokov, ako moja dcera13 rokov) - ona to vyhrala so svojim malym psom. Ten maly pes ten mal asi 20 -35 cm to vyhral vestko. Kazdu ulohu. Inak mal aj zautocit,asi to mali nacvicene,ci tie psi si to skusili raz dvakrat cele kolo. Ten maly pes sa nemohol zakvacit na ruku, zakvacil sa mu na vajcia.
  1 point
 25. VčERA BOLI PEčENé KAčACIE PRSíčKA, LOKšE A DUSENá čERVENá KAPUSTA. tO BOLO POŠUŠŇÁNÍ! Netuším, čo bude zajtra.
  1 point
 26. foto, ktoré ma dostalo... a podobné ma vždy dostávajú :) konieckoncov ľudia sa pohybujú kdekade, tento pán zistil, že spod stromu pozeral, ako sa slávni chrobáci fotia... a dnes má nielen Beatles, ale aj on unikátnu foto... :)
  1 point
 27. to tu máme v pomerne pravidelných intervaloch - niekto z PN či NM vyhodí z auta malé kočence, s tým že však dobrí ľudia na dedine sa postarajú... no nepostarajú. potom sa to vyhladované potĺka po ulici z dvora do dvora, a každý to vyháňa. aj naša Desdiša bola taký prípad, len mala šťastie že zašla k nám do dvora a náš vtedajší kocúr Imro ju toleroval. Imro potom niekam zmizol a Desdiša nám ostala.
  1 point
 28. smiley , tebe čo je . to prestaneme aplikovat chemoterapiu lebo 30% onko pacientov zomreli? a ked uz
  1 point
 29. no ved vravim....je to hlupana....vsetci lekari su hlupaci, len Krcmery, Jarcuska, Cekan a tyso, su pracliky v naleve z Cekanovej misky.... :)))))))))
  1 point
 30. dnes bola zaujímavá diskusia na TA3, boli tam profesor Krčméry, praktická lekárka, záchranárka a tie ďalšie osoby neviem, kto boli. A tá lekárka sama hovorila, že ona liečila Ivermectinom, mala súhlas nejakých úradov na to, a aj súhlas pacientov, a má s tým dobré výsledky. Ona hovorila aj to, že liek nebol vyvinutý priamo na covidové ochorenie, ale keďže zaberá, predsa nepovie pacientom, nech si počkajú, a to ona žiadala o jeho schválenie k predpiusovaniu. A teraz je na ceste aj žiadosť o to, aby ho, samozrejme, po adekvátnom vyšetrení a indikácii, mohli predpisovať všeobecní lekári tak, aby si liek nemusel celý hradiť pacient. Bola to zaujímavá dišputa. nakoniec, existuje spústa liekov, ktoré boli vyvinuté pôvodne na chorobu X, kde sa ukázali ako neúčinné, ale náhodne sa ukázalo a prax to neskôr potvrdila, že účinkujú na chorobu Y. Ja by som sa veru dala liečiť Ivermectinom, len ešte upozornila tá lekárka na kontraindikáciu - určite neužívať v kombinácii s - a teraz si nespomeniem, s čím sa to nesmie užívať. Tiež dávkovanie musí stanosiť lekár, a samozrejme po vyšetrení pacienta, fyzickom, nie cez telefón. Ak máte možnosť, pozrite si záznam z toho, bola to dlhá a zaujímavá debata. Celkom ma zaujalo aj to, že jeden z diskutujúcich, nelekár, sa nechal počuť, vraj on si nepamätá, že by pred rokom dostali odborní lekári pokyn neprijímať a neošetrovať a nevyšetrovať svojich pacientov, na čo ostatní ho hneď stopli, že veru to bolo a niekoľko mesiacov liečba dostupná nebola ani pre ľudí chorých na iné ako covid. Lieky na covid neboli, nevedelo sa o tom nič, a iné choroby sa neliečili. Skoro ma vystrelo, lebo mne tiež odsunuli očné aj endokrinológiu, takže niekto tam mal veeeeľmi krátku pamäť. .
  1 point
 31. sme si vcera odskocili do Viedne a pekne bolo
  1 point
 32. Dobre, to je jeden. A ako sa tvárili keď videli stovky ľudí v márniciach, čo zomreli na COVID? Alebo výjavy z cintorínov kde nestačili jamy kopať? He?
  0 points
 33. Debata o farmafirmach je ukazka ako informatorom vymyvaju mozgy. 1. Vakciny vyrabaju mnohe firmy a tak ich cena je trhova, vratane sputniku ci cinskych, indickych, kubanskych vakcin 2. Vakcina ma svoje prinosy a tie su daleko vyssie ako naklady, to su jednoduche pocty a mozu tak oklamat len idiotov ako je informator. Keby bol zaockovany, tak by za naklad par eur nelezal v nemocnici a nemal by nasledky. Oklamali ho, je to zaroven obet aj skodca.
  0 points
 34. Viagru vyraba Pfizer..ja verim, ze @informator je muz pevnych😁moralnych zasad a na zahrade si vlastnorucne pestuje zeler.
  0 points
 35. Ja byvam oproti krcme a moja mama sa roky modli, nech sa dam na cestu viery a nie som pohan. Ak sa pridam ku svedkom..budu jej modlitby tym padom vyslysane ?
  0 points
 36. vilma, lenze studia hovori ze nepomaha. nazor lekara je teda nespravny. Nastastie to zrejme nema skodlive ucinky ale je to ukazka ako sa to nema robit. Viera lekarov, ktora nie zalozena na merani je nanic. A potom idioti ako informator veria nezmyslom
  -1 points
This leaderboard is set to Bratislava/GMT+01:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy