Skočiť na obsah

Philadelphský experiment


dair

Odporúčané príspevky

niečo také som kedysi čítala aj ja ... ale nedokazuje to nič, rovnako ako rozprávanie Jessupa o tom, že sa to stalo a o zelenej mise na vode a námorníkoch pomiešaných s loďou ...

chcela by som si pozrieť dokument z ich rozprávania ...

s pamätníkmi kdečoho sa vysielajú každú chvíľu dokumenty, nakrúcajú sa rýchlo, lebo ľudia a svedkovia starnú a odchádzajú, a spomienky miznú s nimi ... a to je zle, len sa to nedá obísť nijako ...

títo s Eldridge dnes už majú nad osemdesiat, a viac ... a určite to niekto nakrúcal. fakt by som to chcela vidieť :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozrela som si ten dokumnet, aj zopár ďalších z tej rady

dokonale mi zaplesalo srdce, to sú tak krásne konšpirácie, presne také, aké milujem :lol:

 

Philadelphia ... je to vlastne do obrazovej podoby pretavená historkka, ktorá tu už bola opísaná, a bola opísaná veľa krát a preberala ju jedna kniha z druhej a jeden autor od druhého ... veľa nového ten film nedal, najmä nie tomu, kto tú problematiku pozná odvšelikadiaľ ...

 

s jednou výnimkou, že je tam na moment jeden fyzik, ktorý premiestňovanie lode zdôvodňuje einstein- rosenovými mostami, ktoré sa bežne používajú na ilustráciu skratiek či predĺžených ciest vo vesmíre ... ale veď prečo nie aj lode tu na zemi, či akejkoľvek teleportácie ...

 

na konci bola spomenutá len tak mimochodom aj tá schôdzka námorníkov, ktorí prežili a dementovali udalosti, zároveň boli mocnosti obvinené z vymývania mozgov ... s otáznikom, samozrejme :)

 

najkrajšia bola historka s dvomi pánmi, ktorí zoskočili tesne pred experimentom z lode, a zjavili sa rovno u von Neumanna po štyridsiatich rokoch ...

bez problémov sa zjavili z ničoty, rovno ich zaviedli k štábu a hlavnému experimentátorovi, lebo tvrdili, že prišli z eldrige ... ja skutočne zbožňujem konšpirácie ... ale ľúbim sa v nich aj hrabať :)

 

aha ... a predtým, než predali loď grékom, vymenili jej časti, do ktorých boli zatavení námorníci, za skutočné plechy ...

 

je to pekná historka, a niečo na nej bude ...bez vetra sa ani len lístok nepohne, ale možno len ten Asimov ?

tá koncentrácia najskvelejších mozgov sveta spôsobená vojnou tam skutočne bola ... ale ... neviem ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Skutocnost:

 

Vojnova lod Eldrige mala na plavbe vyskusat zariadenie na demagnetizaciu kovovoje konstrukcie (uplne obycajnu prachsprostu, bezne pouzivanu gaussovu cievku).

Demagnetizovany trup uz nevedeli zadedekovat vtedy pouzivane magneticke miny, vzletne sa to komentovalo frazou, ze lod sa stane voci minam neviditelna.

Lod sa priemiestnila medzi stanovenymi bodmi rychlejsie, lebo nepouzila beznu civilnu trasu, ale nebezpecnejsiu skratku cez pasmo ostrovcekov, ktore nie problem s presnou vojenskou navigaciou bezpecne prejst. Mozno tam bola este aj nejaka burka z bleskami, to si uz presne nepamatam.

 

Fabulacia:

 

Sa zachytila slovicka "neviditelnost". Samozrejme sa uz vypustilo, ze slo len neviditelnost voci minam, lod sa vraj mala stat uplne neviditelnou. Ako dokaz nespochybnitelnej teleportacie sa zas pouzil fakt, ze lod absolovala cestu za cas, ktory bol kratsi, ako by sla svojou maximalnou rychlostou po civilnej trase.

A potom sa na to postupne nabalovalo vsetko ostatne fantasticno, az sa doslo ku konecnemu fantastickemu pribehu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov