Skočiť na obsah

Príhody z autobusov


Sniper

Odporúčané príspevky

Rozmýšľal som či mám zložiť túto tému, lebo obsahovo môže byť podobná s tou "Čo sa mi stalo" (a preto mám obavy či mi ju niekto nezmaže :lol:).

 

V autobusoch sa deje veľa toho a veľa sa dá zažiť. Sem môžete písať všetko čo ste zažili počas cesty autobusmi.

 

Ako ja dnes ráno, istý šofér autobusu ktorých chodím do lochu išiel trochu skôr (to robí dosť často a ja mám problém potom ho stihnúť, a nielen ja ale aj iní ľudia) a jeden chalan čo nastupoval ho požiadal aby ešte chvíľu počkal na jednu pani čo bola asi 20 metrov od busu. Šoférovi sa to samozrejme nepozdávalo a začal dosť hlasno protestovať. Na to ten chalan tiež zvýšil hlas a povedal mu niečo o tom že chodí príliš skoro. Na to sa ten šofér začal odvolávať že má právo si prísť na zastávku aj o 5 minút skôr (čo je pravda) a nemusí na nikoho čakať. Potom sa začali hádať, šofér chcel toho chalana vyhodí, on mu vravel že má smolu lebo má kúpený lístok a pod. Dosť na seba vrieskali už som čakal kedy si dajú po papuli. Na zastávke kde ten chalan vystupoval šofér zámerne skoro zavrel dvere že ho tam zacvikol, ale silou mocou sa von dostal. Tak mu ešte opľul autobus.

Toho šoféra poznám istý čas, ale dnes sa choval ako hovado. Ak by sa to opakoval tak SAD budem o tom informovať. My tu nie sme pre SAD ale SAD pre nás. Celkovo sa mi zdá že šoféri autobusov v poslednej dobe sú akýsi nervózni. V každom prípade si spravil dobrú reklamu ;)

 

 

A ešte čosi, v inom buse občas stretávam celkom chutnú čaju, veľká škoda len, že má CHMOD444 (Linuxári rozumejú :) :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okamzite zmazat prispevky mimo temy, su uplne zbytocne, pouzite google, to ze tu mate funkcie neznamena ze mozte porusovat len tak pravidla :) :lol:

 

k teme:

ja busmi uz velmi dlho nejazdim, ale pamatam si na stare prihody, ako som daval revizorovi listok len co nastupil a este sa nepreukazal...bolo vidno ze je nasraty ze som ho spoznal

ako som jazdil na cierno a vzdy kontroloval kto nastupuje

a raz si spominam, isli sme z praxe z dubravky do petrzky, a bratislavcania vedia ako jazdi bus 83, z dubravky cez mesto az do petrzky... v dubravke nastupil jeden bezdomovec ktory strasne smrdel... my sme stali v zadnej polke autobusu, on sedel v prednej.. ako vzdy autobus zastavil a rozbiehal sa, ten smrad sa presuval cez autobus a bolo vidiet tie pokryvene xichty ludi, ked sa nadychlii.. no nebat sa ze chytim nieco ked sa ho dotknem tak ho odtial vyhodim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako vzdy autobus zastavil a rozbiehal sa, ten smrad sa presuval cez autobus

:lol:

 

U nás kompletne menia autobusy staré za nové. Počas jazdu to dosť cítiť, celkom dobre sa v nich jazdí. Keď idem domov hodím player na uši, zavriem oči a na konečnej sa nechám zobudiť :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

U nás je taká babka čo vždy nastúpi a hneď na ďalšej zastávke vystúpi. Nechápem. Buď má veľký dôchodok na mínanie alebo 20 metrov ju zabije :lol: Ale taká je zlatá....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som sa raz neskoro rozmyslel ze nastupim teda a zasekol som sa vo dverach lebo mi zavreli tasku a jednu tenisku, ktoru ked som potom silou vytrhol tak sa mi vyzula a vletela do autobusu k dalsim dveram tak sa mi vsetci smiali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ešte keď som chodil do školy stalo sa, že v zime vynechali tri spoje za sebou, došiel až ten štvrtý, natrieskaný. Ja aj spolužiak sme sa do busu zázrakom dostali, ale spolužiakova taška sa už dnu nezmestila. Ostala trčať z busu a on ju len držal za remeň zacviknutý vo dverách po najbližšiu zastávku. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ja mám príhodu z medzimestského autobusu, ktorým sme cestovali ešte na strednej škole. išli sme v piatok poobede z Myjavy do Senice a autobus bol pekne natrieskaný, pretože viezol ľudí z práce a študentov zo škôl a z internátov. bolo to v januári a práve bola veľká poľadovica, cesty síce posypali, no stále padal dážď so snehom a mrzlo to. vtedy sme si v autobuse uvedomili, že pri jazde do kopca začal spomaľovať, až úplne zastavil. no a po chvíľke začal aj cúvať, ale šofér nešiel na spiatočku - to sme sa šmýkali naspäť z toho kopca na poľadovici. :)

 

zošmykli sme sa až na rovinku pod kopcom, šofér hrešil jak čert, trocha zacúval a znova sa rozbehol do kopca. zas sme zastavili a šmykli sme sa dolu. :lol:

 

vtedy už nadávala polovica autobusu, hučalo to tam jak v krčme. niektorým bolo z tých kúskov zle, no nakoniec sa šofér otočil a do Senice nás doviezol dlhšou okľukou cez okolité dedinky, ten kopec sme nepokorili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veľmi dlho, celé roky som necestovala autobusom, len výnimočne, na nejaké školenie, poradu, či podobne ... v poslednom pol roku sa zato nacestujem dosť, nové autobusy sú zvyčajne pohodlné a šoféri prívetiví, zvyčajne je tá takmer polhodinová cesta pre mňa relaxom ...

dá sa pri ceste pozorovať hromada drobných príhod, ľudí, ale najradšej sedávam úplne vpredu, nikoho z cestujúcich nevidím a mám pocit, akoby bol autobus len môj : )

 

až kým nenastane situácia, že v susednej dedine si ma vybrala jedna malá nepekná rómka ako spolusediacu : )

necestujem vždy tým istým autobusom ráno, ani ona necetuje vždy, ale keď cestuje, je to zaujímavé ... prvýkrát som si myslela, že je náhoda, že si prisadla ku mne na predné sedadlo ... najbližšie som sedela na druhom, kopa voľných miest, ona si sadla vedľa mňa ...

na ďaľšíkrát zasa vpredu, na vedľajšom sedadle som mala položenú schválne tašku - nastúpila, kúpila lístok a postavila sa nad moju tašku, keď som nereagovala, oznámila mi, že si chce sadnúť :lol:

na ďaľší krát som mala zasa tašku na vedľajšom sedadle, ale tvárila som sa, že spím .... postála nado mnou chvíľu, a potom sa s fučaním posadila na prvé sedadlo do vedľajšieho radu za šoféra ...

včera zamierila rovno za mňa ... a bol to ešte horší pocit, než keď nepekne voňala vedľa mňa ...

 

takže takúto ja mám kamarátku z autobusu ... je to malé, škartedé, vek medzi dvadsať a štyridsať, a kamoška :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Veľmi dobre som sa zasmiala na niektorých príhodách – ani neviem, ktorá z nich je najlepšia. :lol:

 

Bývalý kolega mi rozprával príhodu so šoférom bratislavskej MHD. Ako si tak sedel v autobuse, odrazu vidí, že šofér sa akosi zmätene moce po Petržalke, dokonca už aj ostatní ľudia začali byť nepokojní. Keď sa už šofér úplne zamotal a nevedel, ako ďalej, ktosi mu zaklopal na sklo s otázkou typu “nejaký problém, kámo?”. Šofér bol úplne zničený a vyšlo najavo, že je prvý deň v práci a trasa mu jednoducho vyfučala z hlavy. Tak sa tam nanominovalo plno ľudí a každý sa snažil navigovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Nakoniec z toho vznikla riadna sranda, šofér chcel odbočiť vpravo a ľudia hneď kričali “nie vpravo, nie vpravo, musíš ísť vľavo! Nie rovno! Tu musíš odbočiť doprava! Teraz doľava! Tu rovno!”. Inak, šoférovi vraj dosť odľahlo – ten mal hlavne šťastie, že ľudí v autobuse nebolo až tak veľa a že to všetko ešte celkom dobre dopadlo.

 

Práve v autobuse som mala možnosť zistiť, akí sú niektorí starší ľudia lišiaci. Dnu sa nasúkal roztrasený, zoslabnutý ledva dýchajúci dedko s vykrútenými nohami a pravdaže, hneď sa aspoň desať ľudí zdvihlo, aby si nešťastný dedulo mohol sadnúť. To by bolo všetko ok, keby dedko po tom, čo vystúpil z autobusu, odrazu zázrakom nenabral silu a nerozbehol sa cez priechod. Keď vravím, že sa rozbehol, tak fakt myslím rozbehol. Po krivých nohách ani chýru, zato dedo – superhrdina utekal ako zajac s napaprikovaným zadkom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som sedela na zvýšenom sedadle za jednou slečnou, tmavé polodlhé rozpustené vlasy, málinko plnoštíhla, obrovské slnečné brýle, mohla mať od dvadsaťpäť do tridsaťpäť hocikoľko, ale podstatné je, že keď nastúpila, čosi prežúvala ... po chvíli som videla, ako si niečo z tašky hádže do pusy : )

za pár minút predlhými umelými nechtami nevedela otvoriť malú papierovú škatuľku v celofáne, na nej napísané " bez cukru", nakreslené čokoládové bonbóny, po chvíli sa jej to podarilo otvoriť a schrúmala ich ... potom zobrala do rúk Nový čas a začala čítať bulvár, oné ... spolu so mnou :lol: : )

za chvíľu položila noviny a vytiahla sójovú tyčinku a schrúmala ju ... potom sme čítali ... tuším som začala chápať, prečo je bulvár návykový - nadpisy na štvrť strany, z párenia opíc v ZOO urobili nadpis s červeným obrovským slovom SEX, a podnadpisy sa v pohode cez čierne okuliare dali čítať aj z takmer metra, raz som sa zapozerala do obrázkov nejakých albánskych podivných žien, ale ona prevrátila list ... mala som chuť jej povedať, že počkajte, ešte čítam :)

potom vytiahla z kabelky ešte nejaký bonbón, a takmern nestihla zastávku a autobus už stál, keď rýchlo balila sladkosti a noviny a vystúpila ... dozvedela som sa, že nejaká Verešová sa s niekým zaplietla, že nejaké dnes už hodne staré albánske ženy prežili život ako muži, že orangutani v zoo mali prvý sex ... bola to fajn cesta :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes na ceste vlakom z TT do PE

predomnou nastupuje jeden silnejší chlapík a

hneď zahýba do úplne voľného kupé, tak tam idem aj ja

okamžite po usadení na mňa začne hovoriť, toto neznášam,

tak si vyberiem jedno slúchadlo z ucha a držím ho také 2-3cm od ucha

okamžite po zodpovedaní otázky vkladám naspäť do ucha,

vynikajúca finta, kt. dosť často zaberá, aby ste sa s ľuďmi nemuseli baviť,

no tento chlapík stále niečo do mňa hustil, tak som to vzdal

v krátkosti mi opísal čo robí, koľko má deti, čo robia oni, kam cestuje a podobné reči,

kt. ma absolútne nezaujímajú

moje odpovede boli stručné a jasné,

lebo keď som sa to snažil čo i len trošku rozviesť, okamžite mi skočil do reči a

dával jasne najavo, že som mladý a tomu nerozumiem,

pritom bolo celkom jedno či som s ním súhlasil alebo mu protirečil

neznášam takých ľudí

v Hlohovci som sa chcel postaviť a odísť, no do kupéčka vstúpila jedna pani

tak som založil slúchadlo a chlapíkovi neostávalo nič iné len začať otravovať ju

hudbu som vypol a len sa tváril, že spím a počúvam

scenár bol na vlas rovnaký, dokonca aj jeho reakcie na panine odpovede a

to bola asi jeho rovesníčka

teraz to bola celkom slušná sranda, na kt. sa dá pekne pobaviť :lol:

keď vystúpil, tak ma pani poklepala po pleci

povytiahol som slúchadlo asi 2-3cm od ucha, keď zahlásila:

"To bolo čo za magora ?"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

počuj, nevystupoval v Koniarovciach a nezačal hneď po vstupe jesť klobásy? :lol:

 

bo ja som minule šla tiež s podobným exotom, len čo vstúpil do kupé, už sa ma pýtal, či sa môže najesť, stále do mňa niečo hustil, mi rozprával, ako niekoho zabil, keď jazdil vlakom, ako ho komunisti trénovali a že sa pozná s ficom a glendovou a ja neviem čo ešte, a furt ma núkal klobásami, ono ani nepomáhalo, že sa robím, že spím, pretože ma tam normálne budil :) /no teraz sa smejem ale predtým mi tiež nebolo vsjo jedno :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera ráno som cestovala do NR busom a v nejakej dedine si predomňa sadla taká ženská, vyzerala ako cigánka, možno aj bola... videla som jej odraz v skle, tak som ju trošku sledovala... najprv sa poriadne najedla, potom si utrela ústa vreckovkou, potom aj spotenú tvár a napokon si našla úžasnú zábavku: tou vreckovkou pritláčala muchy a všelijakú háveď o sklo, pričom sa nezabúdala aj utierať, keďže bolo teplo....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cca 3 roky dozadu som cestoval nocnym spojom Brno - BB. vsetky sedadla boli obsadene s vynimkou zadnej 5ky, na ktorej bohviepreco sedel len jeden par, vyzerali ako studaci ... po asi hodine cesty (cca 1 v noci), ked vsetci zhasli citacie svetielka, parik si to tam zacal rozdavat :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tou vreckovkou pritláčala muchy a všelijakú háveď o sklo, pričom sa nezabúdala aj utierať, keďže bolo teplo....

:lol:

 

 

 

V pondelok keď som išiel busom tak uprostred z jednej najrušnejších križovatiek v TN sme zrazu zastavili, myslel som že autobus sa pokazil, lebo ľudia začali hromadne vystupovať, v skutočnosti v buse odpadol nejaký chalan, asi mal epilepsiu či čo, musela pre neho prísť sanitka, mali sme oneskorenie asi 20 minút.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

raz som cestovala z BA a v TT na križovatke zrazu autobus zastal, šofér nevypol motor ale sa postavil...

išlo o to, že už asi polhodinu mu za uchom telefonoval jeden týpek, nahúkal na neho, že ho vyrušuje, nech si ide telefonovať dozadu...

mladík sa samozrejme nedal, tak to tam urovnávala jedna pani...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najprv sa poriadne najedla, potom si utrela ústa vreckovkou, potom aj spotenú tvár a napokon si našla úžasnú zábavku: tou vreckovkou pritláčala muchy a všelijakú háveď o sklo, pričom sa nezabúdala aj utierať, keďže bolo teplo....

Pfú, no dosť zlé, jedenie niektorých občanov SR v dopravných prostriedkoch býva veľmi zaujímavé. Toto by som zažiť nechcela – príslušníci rómského osadenstva zvyknú byť dosť diskutabilní a nie vždy sú mi po chuti. Pamätám sa, že počas cesty vlakom do Komárna sme s jednou tetou sedeli v kupé - všade kľud a pohoda, my si len tak čítame knihu – a zrazu bác!, do kupé sa nahrnula desaťčlenná cigánska rodinka a spustili taký vreskot, že ani budhistický mních by s nimi dlho nevydržal. Teraz človek premýšľa... Odísť? Neodísť? Vynadať im? Ticho sedieť? Intenzita kriku stúpala, smrad sa šíril nebezpečnou rýchlosťou, hrozilo, že sa k nám vlámu ďalší vreštiaci rómovia, tak sme sa na seba pozreli, zdvihli sa a namierili si to do prázdneho kupé. Samozrejme, jeden veľmi „milý“ a „pozorný“ róm nezabudol za nami vybehnúť a úprimne nám zaželať, aby sme „čo najskôr podochli“. Potom k tomu pridal zopár veľavýznamných expresívnych výrazov, ale to už sme boli radi, že máme kľud... Príjemné spestrenie piatkového poobedia, čo už...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a potom nebuď "rasista".

 

 

Minule sme išli s mladou Tescobusom a po všetkých oknách boli vylepené plagáty s upozornením aby cestujúci nekonzumovali žiadne jedlo v autobuse. Tak sme sa smiali, že si niekto asi tresku cestou domov otvoril :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som minule (asi pred 2 mesiacmi) isiel domov vlakom (na trase Trnava - Prievidza), no a bol som sam v kupe, no ale v Hlohovci si ku mne do kupe prisadol nejaky asi 50 rocny typek ... prisiel, otvoril kupe, zavrel kupe, ZAMKOL ho, a zastrel zavesy! Tak som ostal kukat ze co sa to deje, tak ale tvaril som sa akoby nic, tak si oproti mne sadol a stale na mna kukal. A potom to prislo - dal si dole sveter, a nasledne si zacal davat dole topanky a potom tricko, no tak a to mi uz stacilo, vstal som a co najrychlejsie som vypadol... nechapem co mal akoze zalubom, ale asi normalne to nebolo!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov