Skočiť na obsah

Ako rýchlo človeku upadne porezaný prst ?!


game

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 104
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    29

  • lucia

    16

  • elfant

    11

  • Sniper

    7

Top prispievatelia v tejto téme

trojdnova bolest je normalna, na dezinfekciu je najlepsi alkohol, ale zvonku

a na hojenie, repik

aj skorocel je dobry, ale repik v nalevovych sackoch kupis lahsie a kupele prsta pomozu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trojdňová bolesť je normálna, ale aj starý dobrý žltý alebo biely dezinfekčný prášok by to mali zvládnuť ... :)

 

keď s tým človek umýva riady a papre sa v špine, zapáli sa to, trvá to dlhšie, ale aj tak bežné domáce liečivé prostriedky a leukoplast stačia ...

keď som to sem písala prvýkrát, mala som to kusiskom konzervy zarezané pekne hlboko, a samozrejme sa mi to aj zapálilo, ale po nejakom týždni - dvoch sa to vyliečilo bez stopy aj tak

 

mesiac u chirurga je sakra dlho

hoci nepíše, či jej ten prst prišíval či čo ... možno chirurg len zarába :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahojte ja mam tiez porezany prst uz mesiac chodim s tym na chirurgiu. CHirurg mi da na to vzdy neaky biely prasok zaviaze a o tyzden vzdy pridem na kontrolu. No mam pocit ze sa mi to vobec nehoji .Ano bola to hlboka rana plus som prisla k dr. neskoro ale aj tak mam pocit nie je mesiac dlha doba...? :lol:

 

tak veru ... toť je dôkaz

mesiac u chirurga, hlboko porezaný prst.

ani slovo o šľache, zašití, hnisaní, len že "neskoro" ... nič ...

zmenila by som chirurga, minimálne ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už zasa ...

pred pár dňami som si pri umývaní riadu mierne pichla jedným hrotom vidličky palec tesne vedľa nechta :)

 

včera som si z toho vytlačila trochu čírej vodičky, lebo ma to začalo trochu bolieť a dnes tam mám už malú buľku, a vypadá to že zahnisanú :)

dezinfikujem to, a je to na hnusnom mieste a o všetko to zavadí, trošku to cítim a čakám, či mi teda odpadne kus prsta či čo ... ach jaj :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tie ichtiolové smradíky som dokonale zabudla ... a nemám práve doma

kedysi sme to bežne používali

mám taký sprej, ktorý používajú lekári na dezinfekciu, aj pod injekcie alebo akupunktúru, volá sa Cutasept F, to si zvyknem striekať na takéto hnisajúce alebo zapľujúce sa veci, tiež to za dva tri dni stiahne, zdá sa mi to lepšie než včera, uvidíme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Zasite nie pretoze som prisla neskoro a uz sa to nedalo ... teraz mam mesiac uz ranu zrastenu lenze je problem ze prst v okoli jazvy mam stale napuchnuty + ma to boli a citim si to "inak" ako keby to mam znecitlivene ...mam s tym ist k dr. ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som neriskoval a išiel. Lebo sa môže ľahko stať, že z opuchu vznikne hnis (ktorý tam zrejme je, keďže ťa to stále bolí) a časom môže byť z toho gangréna. A to keď sa nezačne riešiť ako akútny prípad, tak dopadneš tak zle, že ani nechci vedieť ako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... teraz mam mesiac uz ranu zrastenu lenze je problem ze prst v okoli jazvy mam stale napuchnuty + ma to boli a citim si to "inak" ako keby to mam znecitlivene ...mam s tym ist k dr. ?

 

samozrejme, cim skor, tym lepsie
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

noo bola som s tym u druheho chirurga ten mi spravil incíziu zevraj tam nieco bolo a preto ma to bolelo teraz uz len cakam kedy sa mi spravi chrasta a zahoji sa to ach jaj zase vsetko odznova ale tentokrat dufam ze po vylieceni bude vsetko ok a s jazvou nebudem mat ziadne problemy .... no len aby aj tak mam divny pocit z toho :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co znamena, ze vsetko od znova? ved uz to mas spravene, nie?

 

nemam to spravene spravil mi incíziu .extrakciu neakeho cudzieho telesa a cil musim cakat kym sa mi to zahoji ale nechapem preco mi to nezasil :/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja už nechápem nič :lol: :)

tri mesiace je ten prst nezahojený a ošetrovaný chirurgami ... nemal prerezané šľachy, nie je zašitý

toto je už iný chirurg ? ... prečo robil incíziu, aké cudzie teliesko tam bolo, čím si to porezala pôvodne a je tam drén, či to hnisá, či je to otvorené ?

:) máš ešte vôbec ten prst ?!

pridlho si s tým čakala zrejme ... vo vnútri bola nejaká nezdoba ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

incíziu robil preto lebo tam bolo nieco vo vnutri ! prst mam a dokonca aj clanok je funkcny

 

lebo si to mala zahnisane a keby to uzavrel tak ti ten absces ostane vo vnutri, na sitie bolo uz zjavne neskoro

siju sa ciste rany

 

aj ked nanovo vycistil ranu a hnis tam nebol ? ani v takom pripade sa to neda zasit ?

 

a hnisat to nehnisa nema z coho ked po incízii bolo vsetko spravene tak jak ma byt preto nechapem preco mi to nezasil ked ta rana bola cista !!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mas to vycistene, ale este sa ti to musi aj vyhojit a nikde nie je istota, ze po zasiti sa ti tam zapal nevrati

par krat sa mi stalo ze som nechal reznu ranu neosetrenu a ked som prisiel potom k lekarovi, tak povedal ze mam smolu a na sitie to uz nie je, uz tam boli zmeny tkaniva

 

bud rada ked sa ti to vyhoji nezasite, ako ked by to mal zasit a potom ti to zase otvarat, ak sa tam daco vrati

a zasit si to mozes aj sama, chirurgicke nite sa daju zohnat, treba ich len vysterilizovat aj so sikovnou ihlou Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fuuhaa zasiit samaaa noo to by chcelo odvahu :lol: aj tak by sa to v mojom pripade nedalo sit jednou rukou ? :) aa mas pravdu nechcela by som aby mi to znova otvarala stacilo mi minule raz aj ked to bolo v lok. anesteze citila som to a bolelo to :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skús s tým ísť k inému lekárovi. Možno je tam zle zhojené väzivo, je to dosť pravdepodobné, ale netreba podceňovať prítomnosť infekcie. Ale myslím si, že v tvojom prípade by už gangréna zasiahla celú ruku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sa poraníš na ruke, tak je dobre ranu vyčistiť a ošetriť aby sa mohla hojiť a zabránilo sa infekcii. Ak sa zle ošetrí (resp. ti ju ošetrí nejaký lolo) a zvonku sa dostane do ruky nečistota, rana sa môže nainfikovať. Infekcia bráni hojeniu, počas nej vzniká hnis a rana (a jej okolie) stále bolí. Reakciou na infekciu sú bolestivé opuchy, ktoré neutíchajú. S infekciou je spojená otrava krvi, ktorú sprevádza gangréna (WARNING! VERY GRAPHIC!), to už tkanivo odumiera. Ak sa nič s tým nerobí tak gangréna sa začne šíriť a postupne odumiera ďalšie tkanivo (takže aj celá ruka) a vtedy je už nutná len amputácia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jessus lucia nečítaj to ! :lol:

 

ináč bez srandy - pred pár rokmi u nás jedna mladá baba v mäsiarstve jedného veľkoobchodu - naraz len vidím, že nemá jeden ukazovák ...

 

pri práci si ho poranila, zarezala mäsiarskym nožom, strčila pod vodu, zalepila leukoplastom, držala mimo noža a robila ďalej ... ako by to bežne spravil každý z nás, aj doma

 

koniec bol presne taký, ako sa tu písalo o infekciách ... do rany sa dostalo z toho noža niečo, čo voda nevyplavila, nehojil sa, až ho museli odrezať.

ináč s tým žije úplne normálne, a bežne si to človek ani nevšimne, že jej chýba prst.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov