Skočiť na obsah

Motoristi a priestupky


RoSo

Odporúčané príspevky

asi ako jazdenie bicyklami po lese

 

niektoré veci sú ok ... zimné pneumatiky, alkohol za volantom

ale niektoré sú dosť prehnané

hm ... akosi som stratila odvahu sadnúť do auta :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes o 14:35 som videl blondínu v čiernej Toyote s bratislavskou ŠPZ. Minútu mi trvalo pokým som opäť začal normálne vidieť po tom čo som sa pozrel do jej zapnutých diaľkových svetiel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano ŠPZ som si stihol všimnúť, niekoľko sekúnd predtým ako mi zasvietila do očí, inak mám zvyk, že sa autám pozerám na ŠPZ-tky takto som raz dávnejšie náhodou "našiel" naše staré auto ktoré sme predali :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Dnes som prispel Ficovi do rozpočtu dvackou.

Obieham si šuchtajúci nákladiak (šofér telefonoval, takže kašlal na premávku), vchádzam do dediny a nechcel som mu pred nosom dupnúť na brzdu tak som nechal voľnobeh a drb, 20m som v obci a kvôli trom kilometríkom cvakám.

 

Tie ich nové radary čo nakúpili sú neskutočné, v poslednej dobe stoja v každej uličke a na každom rohu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Minulý týždeň kamarátka ušetrila 55€

Pred koncom obce jej namerali 62, tak jej policajt hovorí "Bude to za 60€"

Hovorí že nemá...kratšia debatka a policajt to zaklincuje "tak mi dajte aspoň 5€ a chodte" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Poznáte most v Piešťanoch?

Vysoké obrubníky, zákaz predbiehania, 40-ka, dve nákladné autá sa nezmestia vedľa seba, osobné auto a nákladné sa míňa len o pár decimetrov.

Tak včera sa mi po tom, ako som ten most prešiel za posledných pár rokov minimálne 2000 krát, že ma obiehalo osobné auto.

Po tomto manévri predo mnou obehol tento "starý šunka passat" ešte dve ďaľšie autá cez plnú čiaru a po 2,5 km zastavilo na semaforoch a ja hneď za ním.

Po niekoľkých priestupkoch a množstve paliva ktoré minul, získal neskutočných 5 metrov.

Gratulujem a asi nikdy nepochopím.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre ostatnych zucastnenych adrenalin nervy a niekedy skrabance. Pre pana v passate, uplne normalne. Myslim ze taky clovek si mysli ze sa sprava normalne a ostatni su cudni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

nie som si celkom istá, ale používanie tohto takéhoto čuda nie je u nás priestupok ?

ešte nedávno nemohlo svietiť ani tretie brzdové svetlo, ani neviem, či už môže ...

ale toto :

http://www.youtube.com/watch?v=l-6Hjr6bPbY

je ok ?

ponúkajú už aj u nás, dá sa kúpiť a capnúť pod zadné sklo namiesto psa s kývajúcou sa hlavou ... šialený úspech digiveku ... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

-Nie je to pevne spojené z autom, nerobil zásah do elektriky vozidla

-ale nesmú sa používať svetelné zariadenia neschválené výrobcom....

 

Kedysi som si chcel urobiť zariadenie , ktoré sa používa pri pretekoch na tretia brzdové svetlo. Pri brzdení by normálne svetlá svietili a to tretie by dva krát bliklo a potom sa trvalo rozsvielilo. Ale nie je to povolené....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to sice hovadina (keby to na mna takto vyvalovalo oci, vobec by som nevedel, co je tym myslene - smile/sorry/anger/...) ale ako by to chceli cajti pokutovat, ak

-ale nesmú sa používať svetelné zariadenia neschválené výrobcom....

?

je nejaky principialny rozdiel medzi tymto zariadenim a napr. pustenym netbookom vycapenym pod zadnym oknom auta ???

 

btw. chyba mi tam symbol so vztycenym prostrednikom, ten by som teda mohol denne pouzit aj stokrat :-(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, práve ... sám si do starších áut nemožno namontovať zadné brzdové, či už blikne, či svieti, a to je len kvôli bezpečnosti, a nešlo to, nebolo povolené a ako alarm píše, evidentne ešte stále nie je ... práve preto ma to zarazilo :)

 

nakoniec je v tom rozdiel, pretože je to červené blikátko - teda rozdiel medzi laptopom, keď len nebliká na červeno, ale toto bliká a mätie ...

kedysi sme sa učili, a platí to v medzinárodnom farebnom jazyku dodnes, že červená je stop, červená je nebezpečie, a keď človeku pred nosom začne blikať červená blbosť na aute pred ním, zrejme človek reaguje ...

nemám šajn, čo s tým budú robiť polizei, ale už som to našla v online obchode predávajúcom crazy darčeky a blbosti veškerého druhu aj u nás ... a stopro sa nájde cvok, ktorý to v aute bude mať ... -_-

 

 

edit.

pridávam link ... http://www.megadarky.cz/gadgets/40718-smajlici-do-auta-5558889948848.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetko co je na aute namontovane musi byt homologizovane. Nemusi byt schvalene vyrobcom, ale niekto posudil vlastnosti, toho, co chcem na auto namontovat. A to z pohladu bezpecnosti (t.j. ci to nemoze jednoducho vyskratovat a vypalit mi cele auto) a jednak z pohladu funkcnosti.

Na jednej strane je pekne, ze si chce clovek do auta namontovat tretie brzdove svetlo, na strane druhej - kto mi zaruci, ze mi to jeho brzdove svetlo nevypali sietnicu, ked za nim budem stat na semaforoch? Z rovnakej kategorie su aj tie super led pridavne svetla na denne svietenie. Ci 'xenonky' za par supov do beznych reflektoroch.

Video nevidim, ale za vsetky blikatka, svietlatka, ktore na aute nemaju co hladat by som na mieste bral znacky, lebo vacsina tychto srand slusne v noci oslepuje ostatnych.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže vyššie som pridala do príspevku aj ako vyzerajú tie lákavé červené blikátka ...

 

 

a ďalší nezmyslený priestupok, ktorý sme tu kedysi riešili, možno nebude priestupkom ... k tomu mi napadá, že túrovanie štvorkolkami po národných parkoch a chránených územiach je akosi nepostihnuteľné ... jazda na ekologickom koni a bicykli v lese je priestupkom

 

mno takže:

 

Cyklisti a kone sa majú vrátiť do lesov - Opozícia opäť predložila návrh novely zákona o lesoch, ktorý má obmedzenie cyklistov a koní zrušiť.

 

Zákaz voľného pohybu cyklistov a jazdcov na koňoch v lesoch opäť zamestná poslancov. Ivan Štefanec, Pavol Frešo (obaja SDKÚ), Juraj Droba (SaS) a Jozef Viskupič (OĽaNO) opäť predložili návrh novely zákona o lesoch, ktorý má toto obmedzenie od januára 2013 zrušiť. Snemovňa sa rovnakou iniciatívou zaoberala aj v minulom volebnom období, no z dôvodu predčasných parlamentných volieb to vtedajší koaliční politici nestihli dotiahnuť do konca.

 

Zákaz pohybu po lese na bicykli a na koni mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy platí na Slovensku od 1. septembra 2007. Autori tohto zákazu argumentovali údajným neúmerne sa zvyšujúcim nebezpečenstvom ohrozenia života a zdravia občanov, ktorí sa jazdou na bicykli a koni dostávajú do odľahlých častí lesov a spôsobujú zvýšenú eróziu pôdy.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz24emUMdvc

??? divoké stavby, štvorkolky, domiešavače nenarušujú. kone narušujú.

"Chceme odstrániť toto dedičstvo, ktoré tu nechal Robert Fico (Smer-SD) ako jedno z ďalších dedičstiev proti ľuďom. Je normálne, aby ľudia chodili do lesa, aby športovali a využívali aktívny oddych v prírode," argumentoval vlani Štefanec s tým, že súčasný stav je nenormálny.

 

Droba vtedy deklaroval, že poslanci urobia všetko, aby poľovnícka loby nevystrnadila taký rekreačný šport, ako je horská cyklistika, z lesov. "SR je krásna krajina, ale máme nevyužitý potenciál cestovného ruchu. Myslím si, že horská cyklistika môže byť jedna z ciest, ako zatraktívniť túto krajinu, pritiahnuť sem Nemcov, Holanďanov či Rakúšanov," povedal v septembri 2011.

 

Zákaz voľného pohybu cyklistov a jazdcov na koňoch po lese sa do právnej úpravy v roku 2007 dostal cez pozmeňovací návrh Tibora Lebockého (Smer-SD). Za porušenie ustanovenia presadil pokutu do výšky 5000 korún (166 eur). Novela v NR SR spustila v tom čase slovnú prestrelku. Zákaz kritizovali poslanci SDKÚ-DS, KDH a SMK. Argumentovali, že právna úprava neprispeje k rozvoju cestovného ruchu ani rozvíjaniu aktívneho života obyvateľov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo máš proti DRL? :kladivo:

 

Tie sunty za par eur co si ludia montuju na narazniky a podobne maju vysuku svietivost a pritom su vsesmerovym zdrojov svetla. Takze v sere, pod mrakom...atd neskutocne tahaju oci.

Teraz som videl aj to video a trvam na svojom, bud by to na mieste odstranil, alebo by som mu zobral technicak...ved to pali ako dive, viac ako 3 brzdove svetlo a rovno v urovni oci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tym bicyklom a konom - Lebocky je zakomplexovany *** polovnicky, spolu aj s dalsimi 150 polovnikmi v parlamente samozrejme nechceli vidiet verejnost v lese; na druhej strane (nastastie) ten pohyb nie je uplne volny aj vdaka zakonu o ochrane prirody - bikeri tiez nie su neviniatka...

co sa tyka motorovych vozidiel - vjazd a statie mimo verejnu komunikaciu je potencialne trestnym cinom v uzemiach od 2.stupna ochrany prirody (potencialne preto, lebo zatial vo vsetkych mne znamych pripadoch to nebolo proluratorom posudene ako trestny cin, len ako priestupok a vratene na prerokovanie organom zivotneho prostredia)

 

nakoniec je v tom rozdiel, pretože je to červené blikátko - teda rozdiel medzi laptopom, keď len nebliká na červeno, ale toto bliká a mätie ...

kedysi sme sa učili, a platí to v medzinárodnom farebnom jazyku dodnes, že červená je stop, červená je nebezpečie, a keď človeku pred nosom začne blikať červená blbosť na aute pred ním, zrejme človek reaguje ...

 

teda, nie ze by sa mi to pacilo, ale keby to bolo modre alebo zelene, tak by to bolo v poriadku ?

a na laptope si mozem spustit prehravanie cohokolvek, vratane blikajuceho cerveneho svetla...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teda, nie ze by sa mi to pacilo, ale keby to bolo modre alebo zelene, tak by to bolo v poriadku ?

a na laptope si mozem spustit prehravanie cohokolvek, vratane blikajuceho cerveneho svetla...

 

no, veď o tom laptope tam píšem, presne to, že ho nejaký cvok z recesie môže nastaviť na červené či akékoľvek blikanie ... :

 

nakoniec je v tom rozdiel, pretože je to červené blikátko - teda rozdiel medzi laptopom, keď len nebliká na červeno, ale toto bliká a mätie ...

 

kedysi sme sa učili, a platí to v medzinárodnom farebnom jazyku dodnes, že červená je stop, červená je nebezpečie, a keď človeku pred nosom začne blikať červená blbosť na aute pred ním, zrejme človek reaguje ...

 

nie, nebolo by to iné, len v niečom trochu bolo - na zadnej strane áut svietia spravidla červené svetlá, sú to výstrahy, pozor, brzdím, niečo sa deje ...

na červené blikanie na zadnej strane auta šofér reaguje automaticky, minimálne zošliapnutím brzdy, sme na to zvyknutí, že na červené znamenie reagujeme

 

blikanie akejkoľvek inej farby by bolo minimálne nepríjemné a mätúce, odvádzajúce pozornosť. a oči máme len jedny. teda dvoje, ale len jedny ... : )

odkedy tu Dark spomenul tie slávne fialkasté led hmlovky, ktoré vypália dieru do sietnice, veríte alebo nie, v pravom oku to vidím neustále, mám pocit oslepenia fialkastým bodom, ... raz som sa totiž náhodou na moment zadívala do podobnej, ktorá by prepálila oceľovú platňu, a odvtedy mi to robí problém, stačí spomenúť ... čo už. -_-

 

takže nie, žiadny laptop nastavený na blikanie, žiadna farba, žiadne blikanie navyše a vôbec nie červené ... na slovenských cestách ide o hubu aj bez nich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov