Skočiť na obsah

Motoristi a priestupky


RoSo

Odporúčané príspevky

Dnes som si prečítal článok o novom návrhu zákona v Poľsku, ktorý pravdepodobne prejde:

 

Motoristom, ktorý spôsobia dopravnú nehodu a budú mať v krvi viac ako pol promile alkoholu, bude natrvalo zadržaný automobil. To platí aj pre tých, ktorí síce dopravnú nehodu nespôsobili, ale budú mať viac ako dve promile a taktiež pre tých, ktorý už po druhý krát budú mať viac než pol promile alkoholu v krvi.

 

Takto sa Poľsko chystá bojovať proti alkoholu za volantom.

 

Podľa mňa je to tvrdý postih, ale proti ignorácii šoférov sa ináč účinne bojovať nedá. Mali by to zaviesť aj u nás.

 

Alkohol za volant nepatrí.

 

Čo si o tom myslíte vy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som rád, že sa zhodneme aspoň niektorí. Nájdu sa však "majstri sveta", ktorým to jedno, dve pivká predsa problém nerobia :lol: .

Pýtam sa na to trvalé zadržanie automobilu. Súhlasíte s tým? Ja áno, pretože mám takýchto ignorantov plné zuby. A určite ich najviac bude bolieť peňaženka.

A dúfam, že sa to rozšíri aj na pánov poslancov. To sú najväčší ignoranti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pýtam sa na to trvalé zadržanie automobilu. Súhlasíte s tým?

Nie, je to siahnutie na sukromny majetok. Toto by si stat imo nemal dovolovat.

 

Dozivotne zobrat vodicak + nepodmienecny trest ano.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jo, možno máš pravdu.

Ale ignorat môže jazdiť bez vodičáku, bez auta to bude mať ťažšie.

 

Rozumiete tomu pojmu "trvalé zadržanie"? Mne to pripadá ako keby auto ostalo mojím majetkom, ale používať by som ho už nemohol. Je to tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A určite ich najviac bude bolieť peňaženka.

A dúfam, že sa to rozšíri aj na pánov poslancov. To sú najväčší ignoranti.

no ... súhlasím s tým, pretože jazdiť bez vodičáku je predsa frajerina ...

lenže ... koho bude bolieť peňeženka ? neviem, ako je to v Poľsku, predpokladám že aj tam sú privilegovaní a privilegovanejší ...

alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí... otázka je: auto zabavia, / teraz je jedno, či zmenia nejako zákon, alebo ako to bude fungovať /, ... ten, koho peňaženku to nebude bolieť, si kúpi bez problémov ďaľšie a bude pokračovať ? :lol: či ako ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, to by zaujímalo aj mňa, ako to má pokračovať. Predpokladám, že ten zákon, ak prejde v takejto podobe, bude čakať kopec novelizácii. Musia to doriešiť, pretože sa to zamotáva už v tejto diskusii, nieto ešte v praxi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

radsej nech prevezmu nemecky system tam ked chytia vodica minimalne 250eur pokuta a max do 1000eur a podla novych (neviem ci uz platia) dokocna do 2000eur pokuta a okamzite odobratie vodicaku + preskusanie

ono aj keby zaviedli tu na slovensko tak by to bolo len z casti dobre totiz este ta korupcia stale u nas je ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jo, možno máš pravdu.

Ale ignorat môže jazdiť bez vodičáku, bez auta to bude mať ťažšie.

 

Rozumiete tomu pojmu "trvalé zadržanie"? Mne to pripadá ako keby auto ostalo mojím majetkom, ale používať by som ho už nemohol. Je to tak?

Alkohol za volant jednoznačne nepatrí! Lenže ako trest "znárodňovanie"? Aký význam má "trvalé zadržanie" - čo to vlastne znamená? Na čo je majetok, ktorý nik z rodiny nemôže používať, pretože evidentne musí byť niekde mimo dosahu "hriešnika" uložený? Možno ho potom vôbec predať? Kto bude hradiť "skladné" alebo v tomto prípade parkovné? A nebol to vôbec iba preklep a nemalo to byť trvalé zadržanie vodičského? Niečo ako doživotný zákaz činnosti? Ignorant by si predsa dlho nezajazdil, pretože v prípade porušenia by bol vystavený tvrdším postihom - v konečnom dôsledku i väzeniu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A nebol to vôbec iba preklep a nemalo to byť trvalé zadržanie vodičského?

Logické uvažovanie, ale asi to preklep nebol. Písali tam, že na vodičov dokážu pôsobiť len cez peňaženku. A toto krajné riešenie naháňa hrôzu aj mne - a to som abstinent :lol: Kebyže pijem, a kebyže takýto zákon platí u nás, tak nepijem minimálne týždeň pred jazdou.

 

Ale ako vravíte, ten zákon je dosť divný, s množstvom nedoriešených vecí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vie ma naštvať, že je aj kopec iných vecí, ktoré nikdy nevyriešia pokutami...

Ale o to sa nikto nestará, lebo do takých vecí, ktoré nič nezarobia a ešte nad nimi treba i porozmýšľať, radšej dávajú všetci ruky preč.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som siel v piatok po dialnici od liptovskeho mikulasa do popradu o jedenastej v noci 210 a zrazu boli iba kuzele predomnou a prudka zakruta, ledva som ubrzdil :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam to aj odfotene ,len to je rozmazane lebo som nevidel moc pred seba daleko v noci a nechcel som nechavat oci na fotaku a blbo som to odfotil:

Obrázok

 

toto uz je lepsie, to som fotil medzi trencinom a nmnv cestou domov:

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo k tomu dodať. Si "FRAJER". A tá zodpovednosť za seba a iných účastníkov premávky :lol: "Klobúk dole".

 

Som zvedavý, za aký čas by si zbadal tú guľatinu, ktorú som ja pri osemdesiatke zbadal 70 metrov pred sebou, keď si šiel dvestovkou a ešte si si fotil tachometer. Ale čo ti budem vyčítať. Veď ty máš určite reflexy rally jazdca. Len tak ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

keď prejde zákon a schvália ho poslanci, / oni budú mať imunitu, však ? uhm / budú pokuty za priestupky vyzerať trochu ináč aj u nás ...

prejde ? a koho že to budú potom policajti v skutočnosti pokutovať ? hm.

zopár osožných vecí v tom navrhovanom zákone je ...

 

článok v Pravde tu

 

Navrhovaná výška pokút

 

 

Za alkohol, útek po nehode, antiradar *

 

alkohol za volantom podľa promile, najviac do 25-tisíc korún

 

odmietnutie fúkať od 10- do 30-tisíc korún

 

útek po vážnej dopravnej nehode do 25-tisíc korún

 

antiradar v aute do 30-tisíc korún

 

keď vodič zavinil rok predtým dve nehody, z peňaženky mu ubudne 30-tisíc korún

 

ak kamión pri predbiehaní v ľavom pruhu obmedzí osobné auto, dostane pokutu 5-tisíc korún

 

Za telefonovanie, fajčenie *

 

vodičom s mobilom pri uchu hrozí pokuta 5-tisíc priamo na mieste

 

fajčiaci šofér môže prísť o 5-tisíc korún

 

Nezapnuté svetlá *

 

pri jazde bez svetiel hrozí pokuta do 5-tisíc korún

 

Chýbajúce zimné pneumatiky *

 

pri jazde bez nich do 5-tisíc korún

 

prevádzkovateľ môže dostať pokutu od 100- do 200-tisíc, ak nezabezpečí pre svoje vozidlá (napr. diaľkové autobusy, kamióny) zimné pneumatiky

 

Firmy *

 

ak prevádzkujú vozidlá (autobusy) v zlom technickom stave od 100- do 200-tisíc korún

 

Správcovia ciest *

 

pre zlé dopravné značenie, prekážky na ceste od 100- do 200-tisíc korún

 

Odobratie vodičského preukazu

 

ak vodič prekročí mimo mesta rýchlosť o 30 kilometrov, príde o papiere

 

ak ho chytia za prekročenie rýchlosti opakovane, nesadne si za volant 3 roky

 

jazda na červenú

 

nerešpektovanie značky Stop

 

ak nedá prednosť v jazde

 

odopretie dychovej skúšky - zadržanie vodičského preukazu 5 rokov

 

ak vodič v tom roku už jednu nehodu zavinil

 

keď zavinil predtým dve nehody, príde o vodičský preukaz na 5 rokov

 

/ *presnú výšku pokút pre jednotlivé priestupky určí sadzobník, ktorý polícia pripraví, ak zákon schvália poslanci /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov